Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Kui nüüd mõtelda, aasta on mööda läinud ja kus on NO99 omadega nüüd? Kadunud. EKRE peab seda enda teeneks, aga mulle tundub, et ikka ei saa presidendi institutsiooni karistamatult negatiivsesse valgusesse asetada, nagu see eelmisel aastal paraku juhtus.

Ja noh, kana on väga armas kodulind. Pealegi väga arukas. Minu lemmikud on isa browni tõugu pruunid kanad, valged leghornid on natuke liiga närvilised. Mul pole midagi selle vastu, et ennast kanaga samastada. "Ära kaaguta!" ja "kanakarja kambakas" on päris hea vapilinnu endale leidnud. Ja miks ka mitte. Eestis on palju ära teha naisõigusluse vallas.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Z03 kirjutas:
Kui nüüd mõtelda, aasta on mööda läinud ja kus on NO99 omadega nüüd? Kadunud. EKRE peab seda enda teeneks, aga mulle tundub, et ikka ei saa presidendi institutsiooni karistamatult negatiivsesse valgusesse asetada, nagu see eelmisel aastal paraku juhtus.

Ja noh, kana on väga armas kodulind. Pealegi väga arukas. Minu lemmikud on isa browni tõugu pruunid kanad, valged leghornid on natuke liiga närvilised. Mul pole midagi selle vastu, et ennast kanaga samastada. "Ära kaaguta!" ja "kanakarja kambakas" on päris hea vapilinnu endale leidnud. Ja miks ka mitte. Eestis on palju ära teha naisõigusluse vallas.
Siga on ka väga arukas. Ja kui puhtaks pesta, siis peris kena. Kuid kui juhtub et siga satub kanalasse, jäävad sinna vaid suled.

Millest see vaen ikkagi EKRE vastu, ei saa siiani aru. Oma sõnadega paluks, mis siis oponendi arvates hakkab juhtuma kui EKRE saab parlamendis absoluutse enamuse (võimatu) aga kogu see hirmutamine ju käib selles stiilis et EKRE tuleb võimule... no ja siis?
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Aga ma ju oma postituses ei väljendanud mingit vaenu EKRE suhtes. Lihtsalt mainisin, et kui NO99 suleti, siis EKRE arvas, et nende tegevuse tulemusel, aga ma pole kindel, kas see kõik nii oli. Ja seda, millest sai minu negatiivne suhtumine alguse, olen ma siin foorumis juba kusagil maininud. Ausalt, mulle meeldivad tugevad meesjuhid ja ma meeleldi joondun nende järgi. Mulle tõesti EKRE meeldis veel paar aastat tagasi. Tundus tugev, jõuline, turvaline, taasavastatud eestlus jne. Kahjuks kogu see iibeprobleemi ümber seletamine, abortide keelustamise pooldamine, Istanbuli konventsiooniga liitumisele vastu olemine jms on tekitanud minus arvamuse, et naistel pole EKRE võimule tuleku korral midagi head oodata. Sellest ka minu suhtumine. Mul on EKRE ees hirm ja ma tunnen ennast ebaturvaliselt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:http://epl.delfi.ee/news/arvamus/riina- ... d=85051987

..et sigahea artikli ju Riina SOLMAN kirjutanud - respect :|
Kadri Kuulpak: feministide loogika – kõik on võrdsed, naised võrdsemad.
Moodsatest ühiskonnateooriatest (neomarksism) ära tinistatud naisõiguslased looksid oma ideedega ühiskonna, kus erinevused meeste ja naiste vahel suureneksid. Üleüldise võrdsustamise asemel tuleks seista selle eest, et inimestel oleks võrdsed võimalused.

Naiste marsiga on mul mitu probleemi, ja nagu näha, sellel osalejatel veel enamgi. Keegi võitleb võrdse esindatuse, keegi võrdsete palkade, keegi vägivalla vähendamise eest. Kõik need on eri probleemid, mille põhjused ei saa olla ainult soolised.

Naiste marsi korraldajate üks põhipostulaate kõlas: «Oleme esikohale seadnud naiste ja meeste võrdse esindatuse poliitikas.» Teine korraldaja ütles intervjuus Postimehele, et valimisnimekirjad võiksid olla triibulised (ehk mehed ja naised vaheldumisi). Ühest küljest läheb see mõte vastuollu poliitika põhimõttega, et võimu ei anta, vaid võim võetakse. Teisalt ei näe ma ühtegi adekvaatset põhjust, miks peaks asetama soo parlamenti pääsemisel kõrgemale kompetentsist.

Peamine põhjus aga, miks on naiste osakaalu võrdsustumist rahvaesindajate seas utoopiline nõuda, peitub selles, et mehed ja naised teevad tööelus erinevaid valikuid. Seda täiesti vabast tahtest. Neid otsuseid uuritakse psühholoogias isiksusejoonte niinimetatud suure viisiku mudeli alusel. See kirjeldab inimese iseloomu viie faktori kaudu: avatus kogemusele, meelekindlus, ekstravertsus, leplikkus ja neurootilisus.

Kui üldiselt sarnanevad kaks sugu teineteisele rohkem kui nad teineteisest erinevad, siis vahe tuleb sisse äärmustes: kõik kõige leplikumad inimesed on naised ja kõik kõige väheleplikumad on mehed. See tähendab, et mehed on võistlushimulisemad, skeptilisemad, kriitilisemad ja kangekaelsemad.

Just need isikuomadused teevadki mehest tõenäolisema kandidaadi firmajuhi või tipp-poliitiku kohale. Hiljaaegu rääkis peaministri büroo juht intervjuus ERR-ile, et magab öösiti viis tundi ja on sellise tempoga töötanud üle kümne aasta. Enne peaministri büroosse tulekut töötas Tanel Kiik korraga kahel ametikohal riigikogu aseesimehe nõunikuna ja kinnisvaraettevõttes juhatuse liikmena. Samal ajal lõpetas Kiik ülikooli ettevõtluse ja projektijuhtimise erialal, cum laude.

Mina sellist elu endale ette ei kujutaks! Küll aga juhtisid enne Kiike peaministri bürood Kairi Uustulnd ja Liina Kersna. Võib vaid ette kujutada, et see töö pole meelakkumine ja tippu jõudmisel koguneb vaenlasi kindlasti rohkem kui sõpru. Niisiis: võimalused on võrdsed, aga tõenäosus, et naine sellise valiku teeb, on väike.

Viies feministide üldise võrdsusnõude äärmusse, võiks küsida, miks ei nõua keegi meestega võrdselt naisi kaevandustesse maaki murdma, metalliahjude juurde rauda valama, ehitusplatsidele tsementi segama või tormisele merele kala traalima. Kurba nalja tehes lahendaks see ehk veel ühe feministide mure, mis seisis naiste marssi tutvustavas tekstis: «On võimalik ühtlustada sugudevahelist oodatavat eluiga.»

Võrdse esindatuse juurest jõuame kohe ka palgalõheni, mis paljuski tuleneb just individuaalsetest karjäärivalikutest. Rohkem mehi töötab tavaliselt kõrgemate palkadega kinnisvara, ehituse ja infotehnoloogia valdkonnas. Naised domineerivad jälle hariduses, tervishoius ja sotsiaalteenustes. Mehi huvitavad rohkem asjad, naisi inimesed. Individuaalsed valikud moodustavad ülemaailmselt palgalõhest umbes viis protsenti.

Palgalõhe mõjutavad ka (teised) isikuomadused, naiste kalduvus leplikkusele, mistõttu küsivad naised vähem palka. Seega parim viis palgalõhe vähendamiseks oleks julgustada naisi rohkem palka küsima. Olen kogenud meessoost sõbra ranget soovitust enne töövestlust kindlasti temale helistada. Mäletan, kui julgustavalt see mõjus.

Olgu öeldud, et sooline diskrimineerimine moodustab palgalõhest väga väikese osa. Kui palju täpselt, saame me õnneks varsti teada, sest Tallinna Ülikool sai üle poole miljoni euro palgalõhe põhjuste väljaselgitamiseks.

Mis annab aga alust arvata, et soorollid ei ole sotsiaalselt konstrueeritud? Et keskealised valged mehed ei juhigi patriarhaalset lääne ühiskonda? Sellele küsimusele vastasid teadlased 76 riigis läbi viidud uuringuga.[1] Tööst järeldus, et mida jõukam ja egalitaarsem (sookvoodid, soole viitavate asesõnade kaotamine jne) riik, seda suuremad on erinevused naiste ja meeste vahel. Seega, luues võrdsed võimalused vabalt valida, teevad mehed ja naised loomuomaselt erinevaid valikuid.

Feministliku vahu kloppimise asemel võiks parem vaadata, kas naistel ja meestel on ühiskonnas võrdsed võimalused ja mitte muretseda, et mehed ja naised teevad neis tingimustes erinevaid valikuid. Kümme aastat tagasi oli naistel seadusega keelatud näiteks keevitada käsitsi rohkem kui kümne meetri kõrgusel, toota villast riiet, töödelda tubakat, kanepit ja lina, kände juurida, kaevanduses füüsilist tööd teha. Täna on need võimalused olemas. Mehed saavad jälle uuest aastast kauem isapuhkusel olla – 30 päeva varasema kümne asemel – ning kõigil isadel tekib õigus isapuhkust välja võtta.

Peaksid ju eestlased lähiajaloost teadma, milleni viib grupiidentiteedi esikohale seadmine, kategoriseerimine etnilise, soolise või rassilise identiteedi järgi ja kollektiivse süü tekitamine. Mis puudutab naiste marsi eestvedajate tõstatatud üksikemaduse ja naistevastase vägivalla teemat, siis mitteeristavas sõnastuses on üksikvanemlus ja lähisuhtevägivald igal juhul teemad, mille üle arutleda.

Naiste marsi arutelu käigus jõudsime näha ka vasakliberaalidele omast soovi piirata sõnavabadust «poliitkorrektsuse» tähe all. Üks marsi ellukutsujatest kirjutas vastulauses marssi kritiseerinule: «Ta [kritiseerija] kasutab artiklis mõisteid «samasooline» ja «erisooline», mida peetakse tänapäeval halvustavaks kõnepruugiks. Ta ei vaevu end isegi terminoloogiaga kurssi viima.»

[1] Falk, A., Hermle, J. (2018). Relationship of gender differences in preferences to economic development and gender equality. Science, 362, 1-6.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4867
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Gideonic »

Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:http://epl.delfi.ee/news/arvamus/riina- ... d=85051987

..et sigahea artikli ju Riina SOLMAN kirjutanud - respect :|
Kadri Kuulpak: feministide loogika – kõik on võrdsed, naised võrdsemad.
Üsna hästi teemast ülevaadet andev artikkel. Kadri väljedas põhimõtteliselt samad mõtted tunduvalt lühemalt kui näiteks Jordan P. Peterson oma videodes :D
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Tigedaks teeb see, et kogu see sallivus ja homopropa ronib meie rahakoti peale

https://www.youtube.com/watch?v=_MR8zz9 ... 1548012197

Soovitan ka saatejuhi suhtes skeptilistel akf-idel lugu lõpuni kuulata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ronib? Ammuilma on juba seal.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

Mis puudutab seda "lähisuhtevägivalda", siis olen lugenud ühe uuringu kohta (ammu juba, linki ei ole panna) et euroopas lähevad naised meestele kallale ja saavad tagasiside korras kolakat.
Julgen kahelda selles "leplikkuses". Siin on mingi konks sees. Mehed on suhtes palju leplikumad kui naised.
Enamus suhete lõppemisi juhtub naiste initsiatiivil, mees harva tuleb oma naise ja laste juurest ära.
Igasugune vägivald on vägivald. Mehed elavad naiste verbaalse vägivalla, emotsionaalse surve all, sest nad ole sotsiaalselt nii andekad kui naised.
(sest neid huvitad rohkem asjad, mitte inimesed! :) )
See tümitamine käib liiga ühte auku. Ma nõuan varjupaiku õnnetutele tagakiustaud meestele.... 8)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Mis puudutab seda "lähisuhtevägivalda", siis olen lugenud ühe uuringu kohta (ammu juba, linki ei ole panna) et euroopas lähevad naised meestele kallale ja saavad tagasiside korras kolakat.
Esimese naiste varjupaiga looja, Erin Pizzey, avastas oma töö käigus seda sama. Nimelt olevat ligikaudu pool varjupaika sattunud naistest vähemalt sama vägivaldsed kui nende partnerid.
Wikipedia kirjutas:Soon after establishing her first refuge, Pizzey asserted that much domestic violence was reciprocal,[14]:82 with both partners abusing each other in roughly equal measure. She reached this conclusion when she asked the women in her refuge about their violence, only to discover most of the women were equally violent or more violent than their husbands. In her study "Comparative Study of Battered Women And Violence-Prone Women,"[25] (co-researched with John Gayford of Warlingham Hospital), Pizzey distinguishes between "genuine battered women"[25] and "violence-prone women";[25] the former defined as "the unwilling and innocent victim of his or her partner's violence"[25] and the latter defined as "the unwilling victim of his or her own violence."[25] This study reports that 62% of the sample population were more accurately described as "violence prone." Similar findings regarding the mutuality of domestic violence have been confirmed in subsequent studies.[26][27]

https://en.wikipedia.org/wiki/Erin_Pizzey

Loomulikult ei tähenda see seda, et meestepoolne vägivald kuidagi õigustatud oleks. Samas on üsna selge, et tegu pole mingi lihtsa teemaga, sest vägivaldsed naised jätkavad sellist käitumist ka teiste inimeste kallal - olgu nendeks siis teised partnerid või isegi oma lapsed. Vägivald on tihtilugu tsükliline nähtus. Kahjuks tean ka ise ühte peret, kus naine on olnud üsna võika vägivalla algataja. Mees on mitu korda veriseks tehtud.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Päriselt nagu ise ka usute, mida kirjutate või on järjekordne provokatsioon? Jätkake, jätkake aga samas vaimus ja kui seekord oli naiste marsil 600 osalejat, siis järgmisel aastal juba paar tuhat ja nii ta läheb. Mõtlesin, et huvi pärast natuke tutvun paljukiidetud Jordan Petersoniga interneti vahendusel ja silma hakkas midagi tema poolt väga õigesti öeldut meestele: "Saage täiskasvanuks!", mis tähendab vastutuse võtmist ja nõrgemate, sealhulgas naiste, süüdistamise lõpetamist. Pistke pea liiva alla, eitage kõiki probleeme ja kas see midagi lahendab? Siiani pole ju lahendanud.

EI, ma lähen vihaseks sellist nürimeelsust lugedes ja pean siit mõneks ajaks lahkuma :D
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Svejk kirjutas:Mis puudutab seda "lähisuhtevägivalda", siis olen lugenud ühe uuringu kohta (ammu juba, linki ei ole panna) et euroopas lähevad naised meestele kallale ja saavad tagasiside korras kolakat.
Julgen kahelda selles "leplikkuses". Siin on mingi konks sees. Mehed on suhtes palju leplikumad kui naised.
Enamus suhete lõppemisi juhtub naiste initsiatiivil, mees harva tuleb oma naise ja laste juurest ära.
Igasugune vägivald on vägivald. Mehed elavad naiste verbaalse vägivalla, emotsionaalse surve all, sest nad ole sotsiaalselt nii andekad kui naised.
(sest neid huvitad rohkem asjad, mitte inimesed! :) )
See tümitamine käib liiga ühte auku. Ma nõuan varjupaiku õnnetutele tagakiustaud meestele.... 8)
Võin kinnitada, et neid naisepeksjaid, joodikuid, narkomaane, laste mahajätjaid, elatisraha mittemaksjaid, muidu jobusid ja lontruseid on ikka meeste seas piisavalt ja ka nende probleemidega tuleb tegeleda! Ärme siis nüüd asju omakorda väga ühepoolseks ja tobedaks aja nagu need igasugu marssijad ja soorollide ümberkujundajad! Ei saa verbaalse konflikti pärast käsi käiku lasta ega endast välja minna, ei saa nii nõrga närvikavaga nüüd olla!
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:EI, ma lähen vihaseks sellist nürimeelsust lugedes ja pean siit mõneks ajaks lahkuma :D
Rahu. Nii tõsiste väidete juurde peaks tõepoolest kuuluma ka allikaviide.

Teen ise algust:
Müüt: vägivaldsed on naised ja mehed võrdselt, naised lihtsalt räägivad sellest.

Aastaid vägivallatsejate teraapiaga tegelenud L. Bancroft (2002) on välja toonud ühe sagedasema vägivallaga kaasneva müüdi: vägivaldseid naisi ja mehi on sama palju. Tõsi on, et suurem osa paarisuhtevägivalla teooriatest on keskendunud naiste vastu suunatud vägivalla käsitlemisele. Ent eelkõige on selle põhjus naiste sagedasem langemine vägivalla ohvriks ja seda ka paarisuhtes: nii ametkondlik statistika kui ka uuringud Eestis ja mujal maailmas on näidanud, et 8–9 korral kümnest on paarisuhtevägivalla ohver naine.

Sotsioloog M. Johnson (2008) on aastaid uurinud paarisuhtevägivalda ja toonud välja selle tüübid ja leviku soo järgi. Enamasti esineb paarisuhtes situatsioonivägivalda, mille on põhjustanud ootamatud konfliktid ning sellist vägivalda kasutavad naised ja mehed võrdselt. Kuid mehed kasutavad paarisuhtes enamasti terrorit, st vägivallatseja püüab saavutada kontrolli, kasutades nii vaimset kui ka füüsilist vägivalda. Naised kasutavad enamasti vägivaldset vastuhakku, st kasutavad vägivalda enesekaitseks või kättemaksuks. Lähtuvalt Johnsonist üritab suur osa naisi varem või hiljem mehe kontrollivale vägivallale vastu hakata.

2009. aasta uuringu järgi on mehed ja naised vägivallaga paarisuhtes võrdselt kokku puutunud. Kuivõrd paarisuhtes on kaks poolt, siis vägivalla esinemise puhul on loomulikult mõlemad pooled sellega ka kokku puutunud. Vaimset vägivalda on viimase aasta jooksul kogenud 8% meestest ja 7% naistest, kuid seda on mitu korda kogenud 72% naistest ja vaid pool meestest. Kolmandikule mitu korda vaimset vägivalda kogenud naistest on partner ähvardanud ka füüsiliselt haiget teha. Viimase aasta jooksul on paarisuhtes olevatest inimestest füüsilise vägivallaga kokku puutunud 5% meestest ja 4% naistest, sealjuures koges suurem osa meestest ja väiksem osa naistest kergemat füüsilist vägivalda.

Kui vägivald paarisuhtes juba aset leiab, siis mehed kogevad enamasti esemega loopimist või löömist, naised seevastu raskemat vägivalda: peksmist, kägistamist, relvaga ründamist, seksuaalset vägivalda vms. Kogu elu jooksul füüsilist vägivalda kogenud meestest sai vaid 6% tunda peksmist või kägistamist, kuid naiste hulgas on seda kogenuid mitu korda rohkem: 32% (joonis 1). Seega on tõenäoliselt suur osa meeste kogetud füüsilisest vägivallast paarisuhtes naisepoolne enesekaitse või ka kättemaks — ehk lähtudes Johnsoni väljatoodud määratlusest, vägivaldne vastuhakk.

Paarisuhtes vägivalda kogenud naiste hulgas on enam neid, kes on paarisuhtes kokku puutunud erinevate füüsilise vägivalla liikidega: kolmandik naistest on elu jooksul kokku puutunud vähemalt kolme vägivallaliigiga, 92% meestest on kokku puutunud vaid 1–2 füüsilise vägivalla liigiga, enamasti on partner neid loopinud mingi esemega, lükanud või löönud. Seega langeb meestele paarisuhtes osaks pigem kergem ja naistele raskem vägivald. Seetõttu on ka füüsilise vägivalla tagajärjel saadud vigastused meestel ja naistel erinevad. Nendest meestest, kes viimase viie aasta jooksul on kogenud füüsilist vägivalda paarisuhtes, ei saanud viimase juhtumi ajal 80% mingeid füüsilisi vigastusi (joonis 2). Seevastu vaid pool naistest pääses vigastusteta.

Sageli tuuakse põhjuseks, et naiste vägivald meeste vastu jääb märkamata, sest mehed häbenevad ohvriks langemisest rääkida. Palin-Davies (2006) on välja toonud, et paarisuhtevägivalda põhjustavad nii mehed kui ka naised, kuid mehed annavad nende vastu suunatud vägivallast harvemini teada ja ei määratle end sagedasti ohvritena. Tuginedes oma pikaajalisele kogemusele töös vägivallatsejatega, juhib L. Bancroft (2002) tähelepanu asjaolule, et ka naine tunneb end alandatuna, rääkides teda tabanud vägivallast, ja soovib säilitada oma eneseväärikust samamoodi nagu mees.

2009. aasta uuringu andmetel on naiste seas enam paarisuhtevägivallaga kokkupuutunuid ja viimasest sellisest juhtumist kellelegi rääkinuid: viimati toimunust rääkis 77% naistest ja 37% meestest. Pool naistest koges viimase juhtumi ajal raskemat füüsilist vägivalda (peksmist, kägistamist, relvaga rünnakut vms) ja neljandik neist ei rääkinud sellest juhtumist kellelegi. Meeste puhul oli viimase juhtumi ajal raske füüsilise vägivallaga kokkupuutunute hulk nii väike, et neid tulemusi ei ole võimalik valikuuringuga analüüsida. Kui analüüsida mitterääkimise põhjuseid üldiselt, siis viimasest vägivallajuhtumist ei rääkinud peagu pool meestest (42%) ja vähem kui viiendik naistest (17%), sest ei pidanud juhtunut oluliseks ning peagu iga kümnes naine (9%), sest tundis juhtunu pärast häbi (joonis 3). Meeste hulgas oli häbi pärast mitterääkinuid nii vähe, et need andmed on avaldamiseks mitteusaldusväärsed.

Naised ja mehed tunnistavad võrdselt kokkupuudet paarisuhtevägivallaga, kuid naistele osaks saanud vägivald on sageli raskem ja tagajärjed rängemad. Tegelikult ei saa suur osa meestest paarisuhtevägivalla tagajärjel üldse füüsilisi vigastusi. On tõsi, et naised on meestest altimad vägivallakogemust kellegagi jagama, kuid mitte alati. Kui mees ei räägi kogetud vägivallast paarisuhtes, sest ta ei pea juhtunut piisavalt oluliseks, siis naistel on samavõrd oluline põhjus hirm ja süütunne. Seega toetavad uuringu tulemused L. Bancrofti (2002) järeldust: kui häbi takistaks inimesi rääkimast, siis ei räägiks oma ohvriksolemisest keegi.
https://www.stat.ee/dokumendid/51818
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4867
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Gideonic »

Martin Peeter kirjutas:
Svejk kirjutas:Mis puudutab seda "lähisuhtevägivalda", siis olen lugenud ühe uuringu kohta (ammu juba, linki ei ole panna) et euroopas lähevad naised meestele kallale ja saavad tagasiside korras kolakat.
Julgen kahelda selles "leplikkuses". Siin on mingi konks sees. Mehed on suhtes palju leplikumad kui naised.
Enamus suhete lõppemisi juhtub naiste initsiatiivil, mees harva tuleb oma naise ja laste juurest ära.
Igasugune vägivald on vägivald. Mehed elavad naiste verbaalse vägivalla, emotsionaalse surve all, sest nad ole sotsiaalselt nii andekad kui naised.
(sest neid huvitad rohkem asjad, mitte inimesed! :) )
See tümitamine käib liiga ühte auku. Ma nõuan varjupaiku õnnetutele tagakiustaud meestele.... 8)
Võin kinnitada, et neid naisepeksjaid, joodikuid, narkomaane, laste mahajätjaid, elatisraha mittemaksjaid, muidu jobusid ja lontruseid on ikka meeste seas piisavalt ja ka nende probleemidega tuleb tegeleda! Ärme siis nüüd asju omakorda väga ühepoolseks ja tobedaks aja nagu need igasugu marssijad ja soorollide ümberkujundajad! Ei saa verbaalse konflikti pärast käsi käiku lasta ega endast välja minna, ei saa nii nõrga närvikavaga nüüd olla!
Täiesti nõus. Meestepoolse suhte lõpetamise koha pealt lisaks juurde veel kroonilised ülelaskjad ja need kes regulaareslt "noorema mudeli" vastu naisi välja vahetavad, keda vähemalt edukamate seas on ka ikka päris palju. Selline tüüpiline tarbijaühiskonna laienemine inimsuhetsesse, kus sisuline põhjus tegelikult puudub aga parandamsie asemel on lihtsam uus hankida, noh umbes nagu paar aastat vana mobiili või liisinguautoga ...
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Martin Peeter kirjutas:Ärme siis nüüd asju omakorda väga ühepoolseks ja tobedaks aja nagu need igasugu marssijad ja soorollide ümberkujundajad!
Just - õige mees kannatab ära. Ei kaeba. Ei kurda. Hoiab oma probleemid enda teada. Ei otsi abi. Uputab oma probleemid pudelisse. Üritab täita oma soorolli. Kuulab kõrvad lontis, kui valesti ta kogu aeg teeb. Ja läheb enneaegselt mullatoidule. Kuradi 3K tüübid sihukesed.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Seega on tõenäoliselt suur osa meeste kogetud füüsilisest vägivallast paarisuhtes naisepoolne enesekaitse või ka kättemaks — ehk lähtudes Johnsoni väljatoodud määratlusest, vägivaldne vastuhakk.
See tundub üsna meelevaldse seostuse või tõlgendusena. Huvitav, on seal uuringus ka välja toodud mingid konkreetsemad põhjused miks nii arvatakse?
Mina pakuks, et see erinevus vägivalla liigis tuleneb juba puhtalt sellest, et näiteks ühel keskmisel naisel on füüsiliselt väga keeruline ühte keskmist meest kägistada. Tähendab, naine ei suuda üldiselt meest füüsiliselt domineerida nagu mees suudab naist domineerida. Sellest tulenevalt on ka naitsepoolse vägivalla puhul terariistadega vigastuste tekitamine tõenäolisem kui meeste puhul.
Näiteks:
Another distinguishing factor is that while women who are abused are more likely to be pushed or shoved, beat up, or threatened with a gun, the women who do the abusing are more likely to throw something, kick or bite, hit with an object, threaten with a knife, or actually use a knife, according to the National Violence Against Women Survey.
https://www.webmd.com/balance/features/ ... ered-men#2
Siin tuuakse välja üsna detailne statistika lähisuhtevägivalla kohta:
Results. Almost 24% of all relationships had some violence, and half (49.7%) of those were reciprocally violent. In nonreciprocally violent relationships, women were the perpetrators in more than 70% of the cases. Reciprocity was associated with more frequent violence among women (adjusted odds ratio [AOR]=2.3; 95% confidence interval [CI]=1.9, 2.8), but not men (AOR=1.26; 95% CI=0.9, 1.7). Regarding injury, men were more likely to inflict injury than were women (AOR=1.3; 95% CI=1.1, 1.5), and reciprocal intimate partner violence was associated with greater injury than was nonreciprocal intimate partner violence regardless of the gender of the perpetrator (AOR=4.4; 95% CI=3.6, 5.5).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1854883/
Üks põhjustest, miks selles uuringus paistavad naised vägivaldsematena välja on tõenäoliselt see, et mehed pöörduvad oluliselt vähem abi poole. Mis on tegelikult äärmiselt halb, sest ilma õigeaegse sekkumiseta võib (mõlemapoolne) vägivald kasvada veelgi ohtlikumaks.

Igatahes see tekst ise ei tundu oma järeldustes sada protsenti õige.
Viimati muutis nimetu, 21 Jaan, 2019 12:20, muudetud 4 korda kokku.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 10 külalist