Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

See on küll kõvasti öeldud! Panin sellepärast sisepoliitikasse. Marrani väljakäidud mõjuagendi mustriga selles osas, et
- ajakirjanik või diplomaat
- KOV poliitikast RKkku jne

päris kokku ei lähe. Vana Helme oli küll diplomaat, kelle karjäär jäi katki. Aga kasulikuks idioodiks tembeldamine? Äkki saabki olema uute valimiste trend? Ülejäänud artiklis mainitute kuulumises ühte kategooriasse kahest ma ei kahtle. Lenki pean ma pigem vanaks kommunistiks - see on lausa eraldi diagnoos.

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/margus ... d=83156361

Ütlemata isamaaliseks see Tsahkna poiss-saanud. Koalitsiooni sõlmides ja kaitseministrina polnud nagu märgata. Vist on oht, et võltsjulgeoleku müümine hakkab välja tulema?
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

Manurhin kirjutas:Hmmm... :shock: Kas kellelgi on veel niimoodi olnud?
Tuli mul siin ühel päeval e-mailile kutse osaleda uuringus ning peale sugu, elukohta ja muid täpsustavaid küsimusi tuli esimene küsimus — kui homme oleks valimised, siis kellele läheks minu hääl. Panin EKRE. Teine küsimus oli, et kui tõenäoline oleks, kui ma valiks ikkagi Reformi — panin, et täiesti välistatud. Siis tuli teade, et kahjuks ei kuulu ma uuringu sihtrühma.
http://blämauudised.ee
Tundub et mõni pole kokku puutunud nende uuringutega, täiesti tavaline still nendel igat laadi uuringute firmadel. Viimati oli mingi pudelivee uuring. Kui ma vastasin et ei kasuta teatud pudelivett, oli uuring läbi. Ja nii on ka varem olnud, kui ei kasuta teatud asja on teema läbi. Mõned üksikud lähevad edasi ka .Ma arvan et eks uuringu firmadel on omad paketid. Sellisest asjast mingit konspiratsiooni välja rebida ongi poliit-peldiku parteide kodulehe asi tõesti. Kuid miks neid koguaeg siin foorumis nii usinalt jagatakse seda ma ei mõista.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

PaganHorde kirjutas:
Manurhin kirjutas:Hmmm... :shock: Kas kellelgi on veel niimoodi olnud?
Tuli mul siin ühel päeval e-mailile kutse osaleda uuringus ning peale sugu, elukohta ja muid täpsustavaid küsimusi tuli esimene küsimus — kui homme oleks valimised, siis kellele läheks minu hääl. Panin EKRE. Teine küsimus oli, et kui tõenäoline oleks, kui ma valiks ikkagi Reformi — panin, et täiesti välistatud. Siis tuli teade, et kahjuks ei kuulu ma uuringu sihtrühma.
http://blämauudised.ee
Tundub et mõni pole kokku puutunud nende uuringutega, täiesti tavaline still nendel igat laadi uuringute firmadel. Viimati oli mingi pudelivee uuring. Kui ma vastasin et ei kasuta teatud pudelivett, oli uuring läbi. Ja nii on ka varem olnud, kui ei kasuta teatud asja on teema läbi. Mõned üksikud lähevad edasi ka .Ma arvan et eks uuringu firmadel on omad paketid. Sellisest asjast mingit konspiratsiooni välja rebida ongi poliit-peldiku parteide kodulehe asi tõesti. Kuid miks neid koguaeg siin foorumis nii usinalt jagatakse seda ma ei mõista.
Et kui ei vali oravaid, ongi uuring läbi? Jah, ka nii muidugi võib, aga sel juhul poleks küsimus pidanud olema: "kui homme oleks valimised, siis kellele läheks minu hääl.", vaid: "kui homme oleks valimised, siis kas kavatsete hääletada Reformierakonna poolt?". Antud juhul aga arvati Reformierakonna poolt mittehääletaja arvamus samasse patta nendega, kellel polnud kindlat eelistust või kes teatasid, et nemad üldse hääletada ei kavatse. Ehk teisisõnu - elimineeriti tulemustest. Pudelivee uuringu kohta sa kirjutad ju ise ka, et küsiti, kas kasutad teatud pudelivett, mitte missugust pudelivett sa kasutad :dont_know:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

Martin Peeter kirjutas: Lenki pean ma pigem vanaks kommunistiks - see on lausa eraldi diagnoos
"Vana kommunist"? Väga pehmelt öeldud.
Kui suur on tõenäosus, et lenk ei ole toimikuga mees? Minu arvates nullilähedane.
Kasvõi vaadates tema karjääri juba õndsast nõukogude ajast.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Mitmel pool on siin arutatud, et miks on ametnike teod ja otsused just sellised nagu nad on. Siin on ära toodud see avalik saladus, et põhjuseks pole puudulikud seadused vaid ametnike endi üüratu mittekompetentsus. http://epl.delfi.ee/news/eesti/kondiitr ... d=83157419
Millest selline kaadrivalik mõtleb igaüks ise.
chac
Liige
Postitusi: 475
Liitunud: 19 Mär, 2014 12:31
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas chac »

Kriku kirjutas: Samas artiklis on juttu ka Leedo isevalitsuse lõpetamisest. Lõppes see jah Palo ajal, aga tõepoolest oli TS juba Partsi ajal otsustanud uued praamid tellida. Või mitte?
Tea kas kuskil mingeid numbreid ka välja on tulnud, st kas reaalselt kogu see kompott - uute laevade tellimine + opereerimine + võimalikud lisakulud hanke hilinemise eest - nüüd ikkagi tuli riigile odavam või ei? ja kui palju, konkreetsetes €-numbrites?
Kuna konkreetseid numbreid meedias pole nagu väga märgata olnud siis pisike skeptik minus kipub kahtlustama just "ei'd" ;)

Kvaliteedis tundub et on küll järgi antud (Hiiumaa praamide teema jne).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Manurhin kirjutas:Et kui ei vali oravaid, ongi uuring läbi? Jah, ka nii muidugi võib, aga sel juhul poleks küsimus pidanud olema: "kui homme oleks valimised, siis kellele läheks minu hääl.", vaid: "kui homme oleks valimised, siis kas kavatsete hääletada Reformierakonna poolt?". Antud juhul aga arvati Reformierakonna poolt mittehääletaja arvamus samasse patta nendega, kellel polnud kindlat eelistust või kes teatasid, et nemad üldse hääletada ei kavatse. Ehk teisisõnu - elimineeriti tulemustest.
Sa ei tea ju, mis uuringu lähteülesanne ja eesmärk olid. Võib-olla tahetigi teada, mida mõtleb sellest või tollest just Reformierakonna valija?
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas taara »

Alles oli muusika kuulamise küsitlus. Mida praegu kuulan? Kaua kuulan? Kui tõenäoliselt kuulan "sellist" muusikat? Viimane küsimus oli 1-10 palli süsteemis. Mina panin 5 ja sellega mu küsitlus lõppes. Nii, et rahune maha oma kallutatuse ja vandenõuga.

Kui reform on tellinud uuringu, et miks valitakse ja kuidas saada inimesi neid valima, siis neid ei peagi kottima inimene, kes vastab "Täiesti välistatud, et reformi valib". Täpselt sama on ka Sinu palavalt armastatud EKRE puhul. Ei koti neid "Täiesti välistatud" tüübid.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas tuna »

chac kirjutas:Tea kas kuskil mingeid numbreid ka välja on tulnud, st kas reaalselt kogu see kompott - uute laevade tellimine + opereerimine + võimalikud lisakulud hanke hilinemise eest - nüüd ikkagi tuli riigile odavam või ei? ja kui palju, konkreetsetes €-numbrites?
Kuna konkreetseid numbreid meedias pole nagu väga märgata olnud siis pisike skeptik minus kipub kahtlustama just "ei'd" ;)

Kvaliteedis tundub et on küll järgi antud (Hiiumaa praamide teema jne).
Nalja teed või??? Hiiumaal pole nii kvaliteetset ühendust minu elu ajal olnud.

Mis puutub rahanumbreid, siis googelda "TS Laevad hilinemine" ja esimene vastus on: https://www.postimees.ee/4067213/parvla ... eurot-tulu. Uute laevade tellimine ja opereerimine oli hanke tulemusena 10 aasta peale 60 miljonit eurot odavam. Eelmine vedaja tegi vist isegi korduvalt katset seda viimast väidet kohtus ümber lükata, aga tulutult.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Vana Helme ründab oma vastuses mh ka välisluuret ja KAPOt.

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/mart-h ... d=83166839

Ma olen nõus, et Tsahkna jutt oli Martini suhtes oli sobimatu - ei saa igale populistile ikka kasuliku idioodi templit laubale lüüa, aga oma riigi eriteenistuste ründamine on väga paha märk. Vot Mart Helme osas ma nii kindel ei oleks. Kes ikka võivad need diplomaadid olla seal Marrani ettekandes?
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ütle mulle, kes on su vaenlased, ja mina ütlen, kes sa ise oled. Kes see küll võiks olla, kelle suurimad vaenlased on kohtusüsteem ja kaitsepolitsei?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Kriku kirjutas:
Manurhin kirjutas:Et kui ei vali oravaid, ongi uuring läbi? Jah, ka nii muidugi võib, aga sel juhul poleks küsimus pidanud olema: "kui homme oleks valimised, siis kellele läheks minu hääl.", vaid: "kui homme oleks valimised, siis kas kavatsete hääletada Reformierakonna poolt?". Antud juhul aga arvati Reformierakonna poolt mittehääletaja arvamus samasse patta nendega, kellel polnud kindlat eelistust või kes teatasid, et nemad üldse hääletada ei kavatse. Ehk teisisõnu - elimineeriti tulemustest.
Sa ei tea ju, mis uuringu lähteülesanne ja eesmärk olid. Võib-olla tahetigi teada, mida mõtleb sellest või tollest just Reformierakonna valija?
Küsimus oli ju: kui homme oleksid valimised, siis kellele läheks küsitletava hääl. Kui oleks tahetud teada, mida arvab sellest või tollest Reformierakonna valija, siis oleks loogiliselt võttes nii ka küsitud. Lisaks, pole nagu kuulda olnud, et tehtaks küsitlusi, kus tahetakse teada, mida arvab millestki mingi konkreetse erakonna valija. Uuritakse ikkagi erinevate erakondade populaarsust.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Jah, esimese küsimusena küsiti seda. Kui sa oleksid vastanud, et Reformierakonnale, siis oleks võib-olla veel mitu küsimust küsitud?
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas taara »

Manurhin kirjutas:Hmmm... :shock: Kas kellelgi on veel niimoodi olnud?
Tuli mul siin ühel päeval e-mailile kutse osaleda uuringus ning peale sugu, elukohta ja muid täpsustavaid küsimusi tuli esimene küsimus — kui homme oleks valimised, siis kellele läheks minu hääl. Panin EKRE. Teine küsimus oli, et kui tõenäoline oleks, kui ma valiks ikkagi Reformi — panin, et täiesti välistatud. Siis tuli teade, et kahjuks ei kuulu ma uuringu sihtrühma.
http://uueduudised.ee/uudis/eesti/karte ... metoodika/
Oli esimene küsimus, et keda valiks - ekre. Peale seda tuli küsimus, et kui tõenäoliselt valiks Reformi - never. Järelikult selle küsitluse/teema puhul pole vastajaga midagi rääkida, sest küsitluse põhirõhk on Ref.

Täpselt nagu minu muusika küsitluse puhul oli põhirõhk tõenäoliselt SkyPlusil või Poweril.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas ants431 »

Kriku kirjutas:Jah, esimese küsimusena küsiti seda. Kui sa oleksid vastanud, et Reformierakonnale, siis oleks võib-olla veel mitu küsimust küsitud?
Reform on ju huvitad poliitikasse tagasi tulemisest.
Peab siis uurima kuidas hääli saada.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist