Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Aktuaalne kaamera pühendas törvikurongkäigule umbes ühe minuti aga ka sellest oli näha, et vägev asi oli..
Kas kellelgi on panna paremat linki sellest üritusest :roll:

P.S.
siia linki pannes riskite muidugi adminni viha alla sattuda aga öige mehe elu ongi risk :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Liiga ilus õhtu omavahel tülitsemiseks. Vabariigi aastapäeva tähistamise nädalavahetus on olnud lihtsalt suurepärane. Eile käisin kinos "Tõde ja õigust" vaatamas ja film on väga-väga hea. Võin seda täie enesekindlusega öelda, sest olen filme palju näinud. Täna telerist võimsa ja ilusa kaitseväe paraadi vaatamine ning õhtul presidendi kõne, kontsert ja vastuvõtt, mis olid lihtsalt oivalised. Täna tundsin ma tõeliselt uhkust Eesti üle. Täitsa võimalik, et esimest korda elus. Natuke olen ma selle eest tänu võlgu ka siinsele foorumile, ma olen siin midagi õppinud.

Aga EKRE tõrvikurongkäiku vaadates tunnen ma puhast õudust. Ja abitust.
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Roamless »

Aktuaalne kaamera pühendas törvikurongkäigule umbes ühe minuti ….
Ära muretse, küll Uued Uudised kaks nädalat hiljem sellest igapäevaseid nupukesi treib, kuda "peavoolumeedia" nii "püha ürituse" maha salgas :D :D aga nõustun Toomasega, tegu ühe erakonna üritusega, seega poliitüritus. Aga vaata Delfit, seal üritusest "särki ja värki" rohkem, kui küll. Ja nii nagu õigel poliitüritusel, on klounid ka piltidel olemas, nii odinlased, kui ka nende vastased, vasakpoolsed.

Aga ühinen eelkõnelejaga, Õnne Vabariigi aastapäeva puhul ja pole vaja tülitseda ning käige "Tõde ja Õigust" vaatamas, tõesti väga hea film ja väärt raha, mis selleks ära raisati.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Z03 kirjutas:Liiga ilus õhtu omavahel tülitsemiseks.

Ainus asi, kus sul õigus on..

Täna tundsin ma tõeliselt uhkust Eesti üle. Täitsa võimalik, et esimest korda elus.

Kurb - ja tunnen kaasa. Mina näed olen terve oma teadliku elu Eesti üle uhkust tundnud..

Aga EKRE tõrvikurongkäiku vaadates tunnen ma puhast õudust. Ja abitust.

Pole ullu - saad üle kudagi.. ära aint mikakalantaariga suhtle - psühhoos võib ullemaks minna..
Sinisega Borja - kessiisveel :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Borja kirjutas:Mnjahh - see vulgaarmarksistlik rämps poeb juba suisa iga prao vahelt välla // levitab paha haisu.....
Paistab et lausa viis nende seast kes kohale ilmusid, otsustades delfist nähtud piltide järgi.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Kohalkäinuna võin öelda, et ürituse parim osa oli see kui need "vastumeeleavaldajad" ise end täis tegid - neid valvanud politseinikke oli rohkem kui feministe endid. Kummalistes kostüümides tegelased lõid tantsu ja rahvas läks mööda ja irvitas. Kogu üritus aga oli mega, ükskõik mida keegi sellest arvab.
Siin vahe pikem video https://www.ohtuleht.ee/942771/ol-video ... e-vastased
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19624
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas ruger »

Sai ka kohal käidud. Osalejaid oli ca 4500-5500. Vähemalt selline hinnang oli eelmiste kordadega. Tõrvikuid oli väidetavalt jagatud 5000. Lisaks veel paljudel ei olnud või oli enda omad. Paljud võtsid mitu tõrvikut. Vabaduse väljak oli vahepeal ikka suhteliselt täis ja rongkäik oli pikk. Rongkäik ise kestis üle tunni aja-väljumisega 20:15 ja tagasi jõudsime 21:15 ringis. Peale seda tuli veel ca 5-10minutit järgi, need kes olid veel rongkäigus. Feministide palagan oli ikka korralik naljanumber nagu eelpool mainitud. Rahvas irvitas ja naeris täiega nende üle. Tsirkusetolad on ka paremad. Politsei muidugi jälgis neid korralikult. Ega neil lasti oma esinemine ära teha aga mingit sekkumist rongkäiku ei lubatud neil teha. Rahvas sai naerda ootamatult kõrvale tekkinud vahepala peale. Laululine osa oli see aasta natuke nõrk. Tõnis Mägi tegi 2 laulu. Mõned laulud olid veel ja kõik. Probleemiks on saamas see, et rahvas ei tea enam laulude sõnu. Lauluraamatuid jagati, kuid said kiirelt otsa ja rongkäigus enam suurt laulu üles ei suudetud võtta. Ilm oli tuuline ja see kustutas tihti tõrvikuid ära. Õnneks oli soojem, kui eelmistel kordadel. Samaaegselt toimunud teisel kontserdil Välisministeeriumi juures oli esinejaid rohkem, kuid pealtvaatajaid ehk 400-500. Konkureeriv üritus seekord. Aga teinekord jälle.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
hai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 02 Apr, 2015 16:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas hai »

ruger kirjutas:Sai ka kohal käidud. Osalejaid oli ca 4500-5500. Vähemalt selline hinnang oli eelmiste kordadega. Tõrvikuid oli väidetavalt jagatud 5000. Lisaks veel paljudel ei olnud või oli enda omad. Paljud võtsid mitu tõrvikut. Vabaduse väljak oli vahepeal ikka suhteliselt täis ja rongkäik oli pikk. Rongkäik ise kestis üle tunni aja-väljumisega 20:15 ja tagasi jõudsime 21:15 ringis. Peale seda tuli veel ca 5-10minutit järgi, need kes olid veel rongkäigus. Feministide palagan oli ikka korralik naljanumber nagu eelpool mainitud. Rahvas irvitas ja naeris täiega nende üle. Tsirkusetolad on ka paremad. Politsei muidugi jälgis neid korralikult. Ega neil lasti oma esinemine ära teha aga mingit sekkumist rongkäiku ei lubatud neil teha. Rahvas sai naerda ootamatult kõrvale tekkinud vahepala peale. Laululine osa oli see aasta natuke nõrk. Tõnis Mägi tegi 2 laulu. Mõned laulud olid veel ja kõik. Probleemiks on saamas see, et rahvas ei tea enam laulude sõnu. Lauluraamatuid jagati, kuid said kiirelt otsa ja rongkäigus enam suurt laulu üles ei suudetud võtta. Ilm oli tuuline ja see kustutas tihti tõrvikuid ära. Õnneks oli soojem, kui eelmistel kordadel. Samaaegselt toimunud teisel kontserdil Välisministeeriumi juures oli esinejaid rohkem, kuid pealtvaatajaid ehk 400-500. Konkureeriv üritus seekord. Aga teinekord jälle.

Anna andeks aga inimsed kodudes naersid teie palagani üle. Täiesti tolad seal oma tõrvikutega.. Äkki jagaks veel valged riided ka selga. Vabandused ette..
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Anna andeks aga inimsed kodudes naersid teie palagani üle. Täiesti tolad seal oma tõrvikutega.. Äkki jagaks veel valged riided ka selga. Vabandused ette..
Vabandage palju soovite, aga kahe ürituse inimhulka võrreldes on ilmselge, kumba palagani kodudes rohkem naerdi...5000+ kodudest väljatulnut on meie oludes ikka peris kõva sõna.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Ju siis on pühendunud toetajad. Kui teised erakonnad korraldaksid kah taolisi vabariigi aastapäeva tähistamisi ma ei usu, et eriti keegi kohale tuleks.
mart2
Liige
Postitusi: 5198
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mart2 »

hai kirjutas:… Täiesti tolad seal oma tõrvikutega...
Ma pole EKRE liige, kuid ei saa aru, mis "kala" neil kriitikutel siis tõrvikute vastu on?
Tõrvikuid kasutati ammu ennem pruunsärklasi, nii nagu oli svastika sajandeid India päikesekummardajate sümbol. Haakristi enam ei kasutata, kuid tõrvikutega käiakse ikka ringi.
Koolipoisina (nõuka ajal) oli meil Koidula-koolis Jõulude ajal igal aastal tõrvikutega rongkäik lauluema ausamba juurde. Tõrvikutega käiakse näiteks USA-s ja "anti-fašistlikul" Venemaal. Internet täis pilte venelaste (eriti laste!) tõrvikurongkäikudest.
Kas igal pool mobla-välguga heljutamine on targem? Kas peaks pimedal ajal elusa tule asemel hakkama kaasas kandma generaatoreid ja prožektoreid?

PS. Eile õhtul oli eetris jälle "Viimne reliikvia", kus eestlased enamuse aega liikusid tõrvikutega... Saage üle sellest propagandistide tõrvikute vastasest teadlikust halvustamisest/sildistamisest, sest muidu kuulutatakse varsti ka jaanituli "natsionalistlikuks saastaks"! :evil:

Läheks nüüd tõrvikute juurest asja sisu tasakaalustatud arutelu juurde?
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ära erutu, siia foorumisse infiltreerub sotse lihtsalt keskmisest rohkem. Kuna siinne rahvas võib neile tunduda rahvuslik-konservatiivse seltskonnana, kus on vaja oma lõplik tõde maksma panna. Sotside maailmapildis ongi rahvuslik ja/või konservatiivne nagu algaja nats. :wall:
Täna telerist võimsa ja ilusa kaitseväe paraadi vaatamine ning õhtul presidendi kõne, kontsert ja vastuvõtt, mis olid lihtsalt oivalised.
Minu silmis on nt presindendi vastuvõtt koos selle alguses toimuva "pingviinide paraadiga" algusest peale olnud üks tõrvatilk meepotis. Maitse asi. Väike osa rahvast patseerib seal (põhiliselt staatuse põhiselt) ja suurem osa rahvast lõksutab lõugu telekast seda vaadates. Enam lõhestavamat žanrit ei suuda isegi Kremli propaosakond välja mõelda. Aga Kaljuranna komme osaleda rahvaüritustel (isegi oma kareda häälega eile) on muidugi meeldiv ja positiivne.
Erinevalt eelkäijate uusaastakõnedest Kadrioru kamina tagant.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 02 Apr, 2015 16:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas hai »

Ei ole tegelt tõrvikute vastu midagi ja ega ka nende inimeste vastu kes seal olid. Pigem eelmine postitaja tegi kohe nendest erineval arvamusel inimesi maha. Eesti rahvast on vähe ja jama kui omavahel kakeldakse ja mõnitatakse. Kas nüüd Vabariigi sünnipäevast poliitürituse tegemine on õige, jäägu igaühe enda otsustada. Kindlasti pole sotsipooldaja. Kui nüüd kedagi vihata siis ainult seda võimu kes küüditas meie rahvast.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

hai kirjutas:Ei ole tegelt tõrvikute vastu midagi ja ega ka nende inimeste vastu kes seal olid. Pigem eelmine postitaja tegi kohe nendest erineval arvamusel inimesi maha. Eesti rahvast on vähe ja jama kui omavahel kakeldakse ja mõnitatakse. Kas nüüd Vabariigi sünnipäevast poliitürituse tegemine on õige, jäägu igaühe enda otsustada. Kindlasti pole sotsipooldaja. Kui nüüd kedagi vihata siis ainult seda võimu kes küüditas meie rahvast.
..et ilmselgest vihkamisest kõneles küll vaid sinuenda (peldikuseina-)postitus:
Anna andeks aga inimsed kodudes naersid teie palagani üle. Täiesti tolad seal oma tõrvikutega.. Äkki jagaks veel valged riided ka selga. Vabandused ette..
Või oli see siis padukommunistlik lastetuba a la õudekki..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Härrased,teeks nii,et teineteise suunas igasugu soppa loopima ei hakka.Respekteeriks vaateid.Ka ilma igasugu sapiste sõnadeta saab asju ajada ja selgitada.
Vahepalaks pakuks selliste pisiparteide nagu Eestimaa Ühendatud Vasakpartei ja selle kummalise nimega partei Eesti Elurikkuse Erakond tragikomõõdilisi seisukohti.
Isiklikult mina sain üle pika aja naerda,selline musta komõõdia taoline debatt,siis omavahel.
Naerma ajas see,et maailmas leidub ikka ullikesi,traagiline oli aga see,et oma sõnade üle ei mõelda,kuigi mõlemad täiskasvanud mehed.Niisiis Rist ja Talvik.
Risti "naljad":NSVLiidus elasid väikerahvad paremini,Eestis neid,selle mehe arvates kiusatakse.
Tsiteerime siis sm.Risti ennast:
Ta jätkas: «Kui tuli iseseisev Eesti, siis ma lootsin, et kõikidel rahvastel on siin elada parem kui Nõukogude Liidus. Aga kahjuks tuleb välja, et vähemusrahvustel kipub olema Eestis halvem elada kui Nõukogude Liidus. Tahetakse omakeelne kool ära kaotada.»
Nüüd tuleb aga demagoogiat,hoidke mehed toolist kinni,et te naerust pikali ei kukuks:
«Ma ei ütleks, et vene keel peaks olema erand. Eestisse on elama asunud inimesi, kelle esimene keel on inglise keel. Ma pean loomulikuks, et nemad saaksid inglisekeelset haridust. Loomulikult on väga vajalik, et kõik koolilapsed õpiksid koolis selgeks eesti keele. Muidugi on iseküsimus on see, mida nendes koolides õpetatakse.»
Ehk siis mehe arvates tuleb õpetada selles keeles,millise rahvusega tegemist on aga kuidas eesti keeles koolis õpetada,seda mees ei tea.Kuidas aga ilma eesti keelse keskonnata eesti keel selgeks õpetada,seda mees muidugist samuti ei tea.Traagika ja koomika üheskoos.Minu vanaisa sõnad,loll on ikka loll olla kehtib selle mehe puhul täielikult.
Edasi siis puudutas saatejuht meditsiini,siin ma isegi ei hakka kommenteerima.Isiklikult mina ei jõudnud naeru kinni pidada,no nii rumalat vastust oskab välja mõtelda.
Niisiis mehe vaade meditsiinile:
Saatejuhi küsimusele, mida tähendab Vasakpartei valimisprogrammis olev lubadus, vastas Rist järgmiselt: «Meditsiin on mulle suhteliselt nõrk teema, sest ma olen suhteliselt terve inimene. Mul on meditsiiniga vähe kogemusi, ma pole kunagi elus oma perearsti juures käinud,» selgitas ta.
Mis ma ütleks....ütlen seda Kreisiraadio sõnadega:täitsa mõttetu mees.
Edasi vaatleme siis Talvikut,erakonnast,mille nimi on Eesti Elurikkuse Erakond :dont_know:
Jutuks siis see Kohtla-Järve Gümnaasium.
Paistab,et mees on selline,kes ainult teab,mis on viga aga puudub nägemus kuidas asja murda.
Niisiis Talvik:
«Mida teeme kogu selle regiooniga? Kõige suurem probleem on see, et neil on venekeelne keskkond. Sa võid kooli eestikeelseks teha, aga a) pole õpetajaid, b) neil pole keskkonda, kus keelega ümber käia. Olen veendunud, et kui oled ühes keeles sündinud, siis selles keeles mõtled ja mõttemudelid kõige paremad,» kommenteeris Talvik arusaamatusi seoses Kohtla-Järve riigigümnaasiumi õppekeelega.
Minu pisike kommentaar siia,niikaua kui koolides,kus enamus õpetajaid on Vene impeeriumimeelsed ning neile ei tehta selgeks seda,et õppeprogrammid ja nõuded tulevad Tallinnast ja mitte Moskvast,siis jääbki asi selliseks nagu ta on.
Kui riik tahab olukorda murda,siis tuleb leida raha ja elamisvõimalused noorematele õpetajatele,kellel riigikeel suus ja riigimeelsus peas.
Ja lõpuks rahajagamise nalja ka:
Risti sõnul oleks üks võimalus kehtestada kodanikupalk. «Kui iga inimene saab kuus 200 eurot, olen kindel, et hallipassimeeste arv hakkab väga kiiresti vähenema. Seni on nende peamiseks põhjuseks on olnud ju surm,» selgitas Vasakpartei juhatuse liige.

Talvik ütles, et ta ei võitle kodanikupalga eest, kuid kui vaadata, mis maailmas toimub (keskklass väheneb, inimeste sissetulekud vähenevad, raha ostujõud väheneb, rikkus koondub väga väikse inimgrupi kätte), võiks ühiskond arutada selle üle.

Kes rohkem on huvitatud mustast huumorist saab seda debatti kuulata Kuku raadiost.
:D :D
Viimati muutis kaugeltuuriv, 25 Veebr, 2019 10:26, muudetud 1 kord kokku.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 85 külalist