Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Te olete liiga kriitilised :P

Ma pakun, et kõik need uued-vanad väiketulijad a la jäänukVE, rohelised, list200 ja Talviku punt saavad küll need maagilised 5% hääli täis - täpsemini, kamba peale kokku saavadki 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

See Elurikkuse erakond kõlab nagu mingid kanepi suitsetajad on kokku tulnud.

https://www.postimees.ee/6388470/ene-ma ... -kogukonda
Ei tea kuhu teemasse panna, aga tundub õige see arvamus. Ega venelane ei olegi ammu enam rahvus see on mingi multi-kulti segu endisest nõuka liidust, sekka mongoleid. Tegelikult ei tohiks neid kuskilt poolt sisse võtta või siis vähemalt riiklikult toetada eesti keele õpetamist kohustuslikus korras ja ära lõpetada see kakskeelsus kaubanduses riiklikul tasemel. Praegu juba vaat iga teine firma nõuab vene keele oskust. Jääb kangesti mulje et elame juba kuskil oblastis mitte Eesti Vabariigis.

Ettevõtjate poole peal käib juba pikka aega kurtmine et töökäsi ei olevat võtta, (Eks neelud on käima hakanud praktiliselt tasuta tööjõu peale kes voolab praegu sisse Saksamaale.) enamasti neil kurtjatel on äriplaani sisse kirjutatud olematu palgafond ja ratsa rikkaks saamine.
teeline35
Liige
Postitusi: 1559
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas teeline35 »

Väga hea link Paganhordelt. Mina pole immigratsiooni vastu, aga kui need inimesed ei võta omaks meie eesti keelt ja kultuuri on jama majas. Oht on tõesti selles, et suurem osa töökohti on koondunud Tallinna kus enamus meie venekeelsest rahvast elab ja sisserändajad jäävad ka tõenäoliselt elama Tallinnasse(seal on lihtsalt tööd rohkem). Seega on suur võimalus, et migrant õpib oma vene kolleegidelt kõigepealt vene keelt, siis juba venekeele pealt omaksvõetud suhtumise pealt lähevad lapsed juba vene õppekeelega koolidesse ja nii edasi.
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Baruto liitus Keskerakonnaga: https://poliitika.postimees.ee/6399456/ ... 1530278500

Eks neid sportlasi ole ikka omajagu, kes pärast tipptasemel võistlemist ei oska endaga midagi peale hakata.
Walter2
Liige
Postitusi: 4010
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Baruto liitus Keskerakonnaga: https://poliitika.postimees.ee/6399456/ ... 1530278500
Eks neid sportlasi ole ikka omajagu, kes pärast tipptasemel võistlemist ei oska endaga midagi peale hakata.
Vikerraadio intervjuust käis läbi et soov RK saada võiks olla ajendatud soovist omale riigimehe märk külge saada, mida Jaapanis jt. idamaades kõrgelt hinnatakse. Teeb ta seda oma äri eduks või Eesti hüvanguks eks seda näitavad (kui näitavad) tuleviku teod.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas:Ma arvan, et see Tarandi pinnakompamine EKRE-s on lihtsalt väljamõeldis. Arvan seda sellepärast, et esiteks puudub sel igasugune seos Tarandi varasema tegevuse või sõnavõttudega ja teiseks, nagu akf-id eespool märkisid, riskiks sellise ühenduse mõlemad pooled osa seniste valijate kaotusega. Selles lihtsalt ei ole loogikat.
Hakkas sotsiks hoopiski: https://parnu.postimees.ee/6399910/indr ... 1530278500
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Ajateenijate keeleoskus

Postitus Postitas Lemet »


Siin ei ole kokkuvõttes muud lahendust, et tuleb täielikult üle minna mitte ainult eestikeelsele koolisüsteemile (säilitades soovi korral nt vene keele ja kirjanduse süvaõppe), vaid ka eestikeelsetele lasteadadele...
Asi, millest on räägitud aastakümneid ja mida ka vene rahva intelligentsemad esindajad (Anna Levandi näiteks) on obligatoorseks pidanud, aga mille teokstegemiseks pole ühelgi poliitilisel jõul piisavalt mune olnud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
A4
Liige
Postitusi: 1834
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Ajateenijate keeleoskus

Postitus Postitas A4 »

Nõus, et pole olnud mune ja soovi, või et üleüldse see teema oleks olnud rohkem päevakorral kui küsimus sellest, et kas vene keskkoolides peaks eestikeelne õpe moodustama 0, 40 või 60%. Teisalt olen suht veendunud, et selline asi poleks ka ei vene ega eesti kogukonnale nt ajavahemikul 1990-2010 üldse kuidagi peale läinud. Aga täna oleme juba välja jõudnud sinna, et vene vanemad panevad juba täna oma lapsi eesti lasteaedadesse, koolidesse ja keelekümblusklassidesse rohkem, kui eesti haridusasutused suudavad neid vastu võtta.

Täna tundub mulle, et sellest teemast ilmselt saab üks 2019. aasta Riigikogu valimiste põhilisi teemasid. Ja seniseid sõnavõtte jälgides tundub, et ühel või teisel moel on selles asjas ühel nõul Ref, SDE, Eesti 200 (kes seda üldse lükkama hakkas), ilmselt suurem osa Keskist. Poliitilist konsensust ei hakka selles küsimuses aga kindlasti ja kunagi olema – raudselt on vastu EKRE (nii nagu nad on vastu ka igale muule asjale), samuti marginaliseerunud Isamaa. Aga üldiselt tundub, et kriitiline mass on olemas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Miks küll peaks Isamaa eestikeelse koolihariduse vastu olema?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Peale EKRE tahetakse asutada ka EKE (Eesti Kodanike Erakond): http://ekspress.delfi.ee/kuum/veel-uhe- ... d=83515859 Asja eestvõtja on Miina Hint, kirjanik Aadu Hindi tütar.
Kuidas kõik alguse sai?

Kõik algas Tartu Rahu loovutamise kavast. Siis tuli see „reil baltika“ ja ma sain aru, et asjad on siin riigis ikka väga hulluks läinud. Rail Baltic hävitaks kogu Eesti! Mille jaoks see üldse tehtud on? Et kõik aatomijäägid üle maailma siia tuua!

Mind häirivad veel paljud asjad. Näiteks kakskeelne õpe koolides. Jällegi üks asi, mis täielikult hävitab ära Eesti riigi ja rahvuse. Isegi meie pealtnäha rahvuslikes ajalehtedes on sees rahvuslikkuse hävitamise kava.

Milles see kava täpsemalt seisneb?

Selles, et kirjutatakse, kuidas riik ja rahvus on oma aja ära elanud. See on alati kuidagi kavalasti sisse torgatud. Keegi õieti ei saagi aru, mille jaoks see artikkel tegelikult tehtud on. Iga „mina“ maailmas on seotud rahvusega. Muidu ei saa „tema“ olla. Tuleb mingi Nõukogude, Euroopa või maailma inimene!

Millised on teie poliitilised eesmärgid?

Me tahame teha ühe radikaalse patriootide erakonna!

Me nõuame erakorralisi Riigikogu valimisi, mis toimuksid uue valimisseaduse alusel!

Tühistada tuleks kõik lepped, mis ei ole kooskõlas Eesti huvidega, nagu Rail Baltic ja kavatsetav Eesti-Vene piirilepe.

Lõpetada tuleks igasugune immigratsioon!

Seadustada presidendi otsevalimise õigus.

Luua Eesti oma pank ja hakata maksustama kõiki Eestis asuvaid ettevõtteid võrdselt. Väikeettevõted tuleks maksudest vabastada!

Viia kõik Eesti lasteaiad, koolid ja kõrgkoolid üle riigikeelele.
Nojah.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kriku kirjutas:
Kriku kirjutas:Ma arvan, et see Tarandi pinnakompamine EKRE-s on lihtsalt väljamõeldis. Arvan seda sellepärast, et esiteks puudub sel igasugune seos Tarandi varasema tegevuse või sõnavõttudega ja teiseks, nagu akf-id eespool märkisid, riskiks sellise ühenduse mõlemad pooled osa seniste valijate kaotusega. Selles lihtsalt ei ole loogikat.
Hakkas sotsiks hoopiski: https://parnu.postimees.ee/6399910/indr ... 1530278500
Ju siis leiab, et seksuaalvähemuste õigused ja feminism on Eestis kõige rohkem kaitset vajavad väärtused. Minu jaoks suur pettumus. Ma kunagi valisin teda Europarlamenti.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Peeter kirjutas:Ju siis leiab, et seksuaalvähemuste õigused ja feminism on Eestis kõige rohkem kaitset vajavad väärtused. Minu jaoks suur pettumus. Ma kunagi valisin teda Europarlamenti.
Mu arust parima hinnangu sellele põhulõuale andis aastakene(-oli vist) tagasi teine eesti eurosaadik - Vilja SAVISAAR-TOOMAST.. see oli seoses TARANDi miski järjekordase sõnavõtuga, selline ühelauseline ja äärmiselt hävitav - tasub guugeldamist :mrgreen:

Sest eks just naine suudabki tõsiselt sitasti ühe mehe kohta öelda - kui on vaja :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Sellel naesel on ju SELLE taadi kohta eriarve... kui sind ikka avalikult ministrina blondiks ja vene "madala sotsiaalse vastutustundega" naisterahvaks kutsutakse...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Sho »

Martin Peeter kirjutas:Ju siis leiab, et seksuaalvähemuste õigused ja feminism on Eestis kõige rohkem kaitset vajavad väärtused. Minu jaoks suur pettumus.
Kas sa siis pole kursis aabitsatõega, et enne kui uppujat päästma hakata, tuleb päästjal tagada iseenese turvalisus?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas:Sellel naesel on ju SELLE taadi kohta eriarve... kui sind ikka avalikult ministrina blondiks ja vene "madala sotsiaalse vastutustundega" naisterahvaks kutsutakse...
Ee, selleks kutsus ta ju Ojulannat?
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist