Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3534
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Chupacabra »

EKRE juhtivad näeod on korduvalt meedias öelnud, et soovivad EUst välja astuda. NATO osas ma päris kindel pole. Googelda ise.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

herman30 kirjutas:
President teatas, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kavatseb Eesti muust maailmast ära lõigata. Lugupeetud president, te valetate.
Ei valeta, noh! EKRE tahab ju et Eesti lahkuks Natost ja EL;st.
Chupacabra kirjutas:EKRE juhtivad näeod on korduvalt meedias öelnud, et soovivad EUst välja astuda. NATO osas ma päris kindel pole. Googelda ise.
EKRE kodulehel avaneb märksõna PROGRAMM alt 7 x erinevat dokumenti, milledest mitte ükski ei maini ei NATOst ega EUst lahkumist.

Et võiks vähem möla ajada siin ühesõnaga :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Erakonna liidrite sõnavõttudes väljendatud seisukohad on asjakohased küll, aga neid tuleks postitada tsitaatidena ja viidetega.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3534
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Chupacabra »

Programmist võib mõned ebamugavad asjad välja jätta. Sõnavõttude järgi soovib aga EKRE teha EstExitit. Rohkem oma peaga mõelda ja vähem peldikuseina lugeda.

Olete ikka lühikese mäluga ja parajad laiskvorstid. Isegi googlesse ei viitsi paari sõna toksida. Aga palun:
http://www.postimees.ee/4076587/ekre-av ... mujanu-ees
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=74895217
https://et.wikipedia.org/wiki/Euroskeptitsism - Helme korraldas lausa EU vastase kampaania
Viimati muutis Chupacabra, 11 Okt, 2017 14:52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Tahaks ka presidendilt allikaviidet selle kohta. Mul mõni kolleeg arvab sedasama, küsisin kah mille järgi seda arvata, sest EKRE programmis nii kirjas pole.

Mulle ei meeldi EKRE, aga valetamine ka mitte.

Kuigi mind ei üllataks kui tahetaks teha nagu Orban - kui brüsselist raha tuleb siis ehitame mida tahame ja kui midagi jamasti näitame trääsa ja süüdistame brüsselit.

edit: minu arvates on EKRE peamine probleem EL-iga, et see ei muutuks liitriigiks, vaid oleks jätkuvalt riikide liit.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Eestis on ikka veel elus sadu tuhandeid inimesi, kes selgelt mäletavad, et nad olid oma lapsepõlves õnnelikud. Seda nii sõprade kui vanemate ja vanavanematega, oma hobide ja huvialaringidega, õpilasmalevate ja pioneerilaagritega. Ideoloogiline surve? Selle peale vilistati. See oli tapeet, mille muster küll ei meeldinud, aga mis ei seganud elust rõõmu tundmast. Siinkohal ei räägi ma muidugi Jossif Stalini repressioonide ajast, küüditamistest ja muust seesugusest, mida meie rahvas samuti mäletab, aga mida meie globalistid ja vasakradikaalid (president nende hulgas) vaikselt unustada ja rehabiliteerida püüavad.
Ma tahan selle kohta paar asja ütelda. Esiteks Helme ilmselgelt kuulub vanemasse generatsiooni, kelle kuldne noorusaeg möödus enam-vähem kuuekümnendatel, mil immigrantide mass oli Eestis veel suhteliselt väike. Nõuka võim ei jõudnud veel igale poole trügida, oli veel nn Eesti kooliga õpetajaid, töölisi jne. Stalini õud oli ka mineviku jäänud. Teiseks Helme ilmselt ei veetnud oma noorust mõnes migratsiooniväravas nagu Ida-Virumaa, või Harjumaa. Minul oli 80 -ndatel Tallinna suht venestunud kortermajade piirkonnas noorust veeta väga-väga vastik. Umbkeelsed müüjad, järjekordades ette trügivad personaalpensionärid ja veteranitõendi liputajad, fašistitajad, konfliktid muulastest soo- ja eakaaslastega (keda pea alati oli rohkem, ja kui ei olnud, siis küll kiirelt kokku jooksis), lõputu NL peremeesrahva ja riigi kiitmine igas võimalikus ja võimatus olukorras, lõputu poliitkorreknte mula teabevahendites, lõputu silmakirjatsemine jne jne. Saades eriti hiljem aru, kui palju see oleks võinud teist moodi olla vabas Eestis, siis ma ei saa mitte kuidagi oma lapsepõlve õnnelikuks ja toredaks nimetada. Eriti just seepärast, et prognoositavas tulevikus paistis kõik aina hullemaks minevat, venkusid aina rohkem, eesti keelt aina vähem, kroonu kusagil 1/6 umbkeelses kolkas terendamas, parema isikliku tuleviku huvides parteiga liitumine (oh ma ei astunud isegi pioneeriks ju) jne jne. Kuna ma aga toona noorukina asju teist moodi eriti ette ei kujutanud, siis loomulikult päevad ei lõppenud õhtul padja märgamisega. Aga sitt tunne oli küll mõnikord - kohe väga sitt. Pakun et selline tunne, mis ebaküpse isiku võib mõnikord viia äärmuslike sammudeni. Inimesed on erinevad, väärtustavad erinevaid asju. Ühele oluline on teisele ebaoluline. Helme selle Nõuka ajal vilistamise ja rõõmustamise koha pealt võiks moka maas hoida. Igaüks ei saanud, igal pool ei saanud, igal ajal ei saanud.
Aga kui neid ajastute ahistavaid asju laiemalt vaadata, siis viimastel aastatel on mul oma Eesti Riigis (justkui) tükati samad tunded. Ja vastik on. Eriti veel kuna prognoositavas tulevikus paistab kõik aina hullemaks minevat. Muulasi aina rohkem, eesti keelt aina vähem, internatsionalismi rohkem, vasakpoolsust ka ... ja poliitkorrektset mula ning silmakirjatsemast. Vähemalt kroonut kodust kaugel ja parteid enam ei terenda silmapiiril. Ei tea, kas olen küpse või ei...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Chupacabra kirjutas:Olete ikka lühikese mäluga ja parajad laiskvorstid. Isegi googlesse ei viitsi paari sõna toksida.
Täname.

Tuleviku huvides: laiskvorst on siiski see, kes postitab väite ja ei viitsi sellele allikaviidet lisada. Foorumi reeglitest:
kui tsiteerid või esitad fakte ning väiteid mõnest allikmaterjalist, siis viita sellele; kui tegu on webis kättesaadava materjaliga, siis anna ka link
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3534
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Chupacabra »

Kriku kirjutas:
Tuleviku huvides: laiskvorst on siiski see, kes postitab väite ja ei viitsi sellele allikaviidet lisada.

Tõesti arvasin, et Helmete EU vastasus on üldteada ja ei vaja eraldi viitamist.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:Aga kui neid ajastute ahistavaid asju laiemalt vaadata, siis viimastel aastatel on mul oma Eesti Riigis (justkui) tükati samad tunded. Ja vastik on. Eriti veel kuna prognoositavas tulevikus paistab kõik aina hullemaks minevat. Muulasi aina rohkem, eesti keelt aina vähem, internatsionalismi rohkem, vasakpoolsust ka ... ja poliitkorrektset mula ning silmakirjatsemast. Vähemalt kroonut kodust kaugel ja parteid enam ei terenda silmapiiril. Ei tea, kas olen küpse või ei...
Ootused on muutunud. Oma riigilt oodatakse asju, milleks NSVL-is lootustki polnud. Kui EV-s on ebaõiglust, siis see torkab, NSVL-is pani õlgu kehitama. Vene värgist polnudki muud oodata.

Mis muulastesse puutub, siis neid on praegu ikka oluliselt vähem kui 1980-ndatel ja umbkeelseid veel vähem.

Aga lapsepõlv on subjektiivselt alati kuldne, kui elementaarsed vajadused rahuldatud.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas herman30 »

Chupacabra kirjutas:Tõesti arvasin, et Helmete EU vastasus on üldteada ja ei vaja eraldi viitamist.
Mina olen kuulnud mõned korrad televiisoris kui ta kritiseerib EL ja Nato.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

Aastatuhande algul töötab Jana vene ajalehtede Den za Dnjom ja Vesti Nedeli peatoimetajana. Ta valdab hästi eesti keelt, teeks kodakondsuse eksami nigu niuhti ära. Savisaar räägib Keskerakonnas, et Margarita tunneb huvi, kas tema tütar saaks kodakondsuse eriliste teenete eest. Ain Seppik teatab Savisaarele, et pole sellega nõus. „Ma ei näinud tal erilisi teeneid Eesti riigi ees,“ ütleb Seppik täna. Keskerakond kuulub valitsusse, mida juhib Reformierakonna esimehest peaminister Andrus Ansip. Sellest piisab. Valitsuse korraldusse lähevad Jana teenetena kirja: „Töötab nädalalehe Vesti Nedeli peatoimetajana. Ta on viimase 10 aasta jooksul olnud tegev mitmes integratsiooni ja Eesti maine tõstmisega seotud projektis venekeelse elanikkonna seas.“ Detsembril 2005 annab Ansipi valitsus Janale Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest.
See oli suur viga ja ilmne näide et kodakondsust ei tohiks niisama jagada.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas herman30 »

Ja kõigist poliitikuist oli see Ansip kes andis kodakondsuse. Mina arvan et ta on seda väga palju kahetsenud et nii tegi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Vahet pole, keeleeksamiga oleks ta selle nagunii saanud.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

EKRE Euroopa Liidu vastasus pole mingi saladus.
http://news.err.ee/589098/ekre-congress ... referendum
Demagoogiliselt võib tõesti vaielda, et soovitakse ju "ainult" referendumit, kuid selle tagamõte paistab üsna selge.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3534
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Chupacabra »

Ikka uskumatu, kuidas mõned tahavad 70 moslemi pärast Eesti majanduse kuristikku visata. Me pole mingi UK, et läheme kellegagi soodsaid kaubandustingimusi läbi rääkima. Odavam oleks iga kvoodipagulase juurde kaks turvameest panna, kes vaataks et nad midagi paha ei tee.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist