Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

Gideonic kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:
Võin kinnitada, et neid naisepeksjaid, joodikuid, narkomaane, laste mahajätjaid, elatisraha mittemaksjaid, muidu jobusid ja lontruseid on ikka meeste seas piisavalt ja ka nende probleemidega tuleb tegeleda! Ärme siis nüüd asju omakorda väga ühepoolseks ja tobedaks aja nagu need igasugu marssijad ja soorollide ümberkujundajad! Ei saa verbaalse konflikti pärast käsi käiku lasta ega endast välja minna, ei saa nii nõrga närvikavaga nüüd olla!
Täiesti nõus. Meestepoolse suhte lõpetamise koha pealt lisaks juurde veel kroonilised ülelaskjad ja need kes regulaareslt "noorema mudeli" vastu naisi välja vahetavad, keda vähemalt edukamate seas on ka ikka päris palju. Selline tüüpiline tarbijaühiskonna laienemine inimsuhetsesse, kus sisuline põhjus tegelikult puudub aga parandamsie asemel on lihtsam uus hankida, noh umbes nagu paar aastat vana mobiili või liisinguautoga ...
Teatan tagasihoidlikult, et ma ei võitle siin "meestevastase vägivallaga" :) vaid stereotüüpse teemakäsitlusega... 8)

Martin Peeter, minu kogu lugupidamise juures -
Sa lendasid kohe stereotüüpidesse, kui kuhjasid kokku sellise portsu negatiivse kuvandiga tegelasi, kes kõik kahtlemata olemas on jne, aga see ei tõesta, põhjenda ega õigusta mtte midagi.
Ei väitnud mina, et õigustan löömist, ükspuha palju siis oli põhjust või palju provotseeriti ja vaevalt ka näiteks elatiseraha mittemaksjad, Sinu "sama soojaga" nimekirja sisse kirjutatud tegelased, käivad massiliselt oma lapsi ja laste ema materdamas....

Mis puutub akf Gideonicu poolt mainitud "noorema mudeli vastu ümbervahetajaid" siis kahtlemata on nad olemas - osana suuremast statistikast.
Kui see jama siin veel tuure kogub, ma otsin selle välja, aga seni väidan suusõnaliselt uuesti, et lahkuminekud toimuvad valdavalt naiste initsiatiivil.
Muideks - sellised "noorema mudeli vastu ümbervahetajad" (teisele ringile minejad) on mehed, kes on ennast majanduslikult ja soojätkajatena tõestanud ja lüüakse üle saagimaiate naiste poolt,
kes teavad, mida nad tahavad ja tegutsevad vastavalt. Ma ei räägi taas seda omast peast vaid olen (jälle pole kohe hoobilt linki panna) seda kusagilt lugenud.
Niisiis initsiatiiv perelõhkumiseks tuleb ikkagi naiselt, kuigi sedakorda nn "nooremalt mudelilt".
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Minu jaoks on see lõik olulisem:
Reciprocal partner violence does not appear to be only comprised of self-defensive acts of violence. Several studies have found that men and women initiate violence against an intimate partner at approximately the same rate. For example, Gray and Foshee11 specifically asked adolescents about their initiation of violence and found that among the violent relationships studied, 66% were characterized by both partners initiating violence at least once. In the National Family Violence Survey, both men and women reported that violence was initiated by each partner at least 40% of the time.10 Additionally, studies of community samples found that a relatively low percentage of women endorsed self-defense as a primary motive for violence.13,14 These data suggest that self-defense cannot fully explain the reciprocal violence phenomenon.
St. minu jaoks ei ole vastastikusus nii oluline kui see, kes alustas.

Eesti kohta on samas avaldatud niisugused andmed 2001. aasta kohta:
koduvägivald.jpg
lin2.tlu.ee/~teap/nhdr/2002/PDF/EIA%202002%203.3.pdf

Ja 2015. aasta kohta:
Ohvrite arvu selgitati Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi 2015.aasta uuringust (Pere- ja naistevastane vägivald ja ohvrite tervis) lähtuvalt. Uuringu tulemused näitavad, et Eestis 2015. aastal:
• Vaimset, füüsilist või seksuaalset vägivalda on kogenud 12% naistest ja 7% meestest, so hinnanguliselt 33 000 meest ja 61 000 naist.
• Füüsilist vägivalda on (oma kodus) kogenud 3,6 % naistest ja 0,8 % meestest, so hinnanguliselt 3 800 meest ja 18 400 naist.
• Seksuaalset vägivalda on kogenud 1,8% naistest ja 0,2 % meestest (oma kodus), so hinnanguliselt 950 meest ja 9 200 naist.
https://www.sm.ee/sites/default/files/c ... a_hind.pdf
Uuring ise: https://www.researchgate.net/publicatio ... ite_tervis
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Nagu ma varem kirjutasin, siis anekdootliku näite põhjal võin öelda, et isegi kui mees saab naise poolt algatatud vägivalla tulemusel üsna tõsiseid vigastusi, siis mees ise ei teata sellest. See viitab vähemalt osaliselt tõsisele probleemile lähisuhtevägivalla statistika põhjalikkuses. Seda infot ei ole võimalik nii lihtsalt saada, sest pelgalt politsei jms. statistikast ei piisa.
Viimati muutis nimetu, 21 Jaan, 2019 12:27, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Need arvud ei ole politseistatistikast, vaid sotsioloogilisest uuringust saadud.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Ma räägingi erinevate uuringute võrreldavusest siinkohal.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15560
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Fucs »

Minule tundub, et räägitakse peamiselt füüsilisest vägivallast ja kõik keerleb selle ümber.
Ometi on väga erinevat vägivalda.

Vägivalla liigid paarisuhtes
https://www.kriminaalpoliitika.ee/et/pe ... aarisuhtes

Kes mida vägivallaks üldse peab?
http://lft.ee/admin/upload/files/Elanik ... B5plik.pdf

*

Säästva arengu komisjoni fookusraporti „Eesti meeste hoiakute ja käitumise uuring: tervis, haridus, tööhõive, ränne ja pereloome“ tulemuste tutvustus.
11. veebruar 2015. a
Vägivald.png
https://tinyurl.com/y9ye4sgp
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

nimetu kirjutas:Nagu ma varem kirjutasin, siis anekdootliku näite põhjal võin öelda, et isegi kui mees saab naise poolt algatatud vägivalla tulemusel üsna tõsiseid vigastusi, siis mees ise ei teata sellest. See viitab vähemalt osaliselt tõsisele probleemile lähisuhtevägivalla statistika põhjalikkuses. Seda infot ei ole võimalik nii lihtsalt saada, sest pelgalt politsei jms. statistikast ei piisa.
Ära unusta, et ka suurem osa naisi ei pöördu, kartes veel suuremat vägivalda. seega statistika näitab vaid jäämäe tippu naistevastases vägivallas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

AMvA kirjutas:seega statistika näitab vaid jäämäe tippu naistevastases vägivallas.
Politseistatistika.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:
AMvA kirjutas:seega statistika näitab vaid jäämäe tippu naistevastases vägivallas.
Politseistatistika.
Jep, korrektne
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Tõesti hinnatakse, et 90% naiste vastu suunatud vägivallajuhtumistest jääb statistikast välja? Kas meeste vastu suunatud vägivalla kohta sama hinnangut leidub?
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Tõesti hinnatakse, et 90% naiste vastu suunatud vägivallajuhtumistest jääb statistikast välja? Kas meeste vastu suunatud vägivalla kohta sama hinnangut leidub?
Eks selle arvu puhul oleneb ka mida peetakse vägivallajuhtumiks. Selliseid asju (individuaalseid juhtumeid) on võimatu täpselt hinnata.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Selle Avatud Ühiskonna Instituudi töid ma väga tõsiteaduslikuks ei hindaks. Üsna ideoloogiliselt kallutatud seltskond, mis on esitanud varem üsna jaburaid seisukohti.

See peksmise tagajärjel 2000 katkenud rasedust aastas näiteks on ikka puha jama:

http://epl.delfi.ee/news/eesti/vagivald ... d=50965416

Mida arvab ka näiteks tuntud meestearst Margus Punab, kes omab ka günekoloogi pädevust:

https://arvamus.postimees.ee/4424661/ma ... st-baasist

Ei saa kahjuks täismahtu panna, aga soovitan lugeda.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4867
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Gideonic »

Avatar kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Ärme siis nüüd asju omakorda väga ühepoolseks ja tobedaks aja nagu need igasugu marssijad ja soorollide ümberkujundajad!
Just - õige mees kannatab ära. Ei kaeba. Ei kurda. Hoiab oma probleemid enda teada. Ei otsi abi. Uputab oma probleemid pudelisse. Üritab täita oma soorolli. Kuulab kõrvad lontis, kui valesti ta kogu aeg teeb. Ja läheb enneaegselt mullatoidule. Kuradi 3K tüübid sihukesed.
Keegi ei räägi ju, et tulebki nokk lontis kõik ära kannatada ja ei tohi midagi kobiseda. Räägitakse ikka sellest, et ei ole just parim variant seepeale Pavlovi refleksiga tänitajale kohe türpi kütta.

Loomulikult on see probleem oluliselt mitmetahulisem. Sinu kirjeldatud teguviis on kardetavasti samuti oluliselt levinum kui tahetakse ühiskonnas tunnistada. Kahjuks leidub ka naiste seas küllalt vaimse vägivalla kõrgeima pilotaažiga ja vähese empaatiavõimega (kinniste meeste psüühika osas) isendeid, kellega ongi äärmiselt keeruline läbi saada. Isegi selliseid, kelle eesmärk ongi parimas "vene-stiilis" igapäevaselt tüli ülesse kiskuda, vaid seetõttu, et pärast on ju nii hea ära leppida. Stereotüüpsel kinnisel eesti mehel, eriti sellisel, kes kergesti ja pikaajaliselt asju hinge võtab, ei olegi sellisega läbisaamine ilmselt võimalik.

Kui selline kooselu kestab vaid "mollisaamisel" balanseerimise tõttu, siis see ei ole ju mingi asi mida kuidagi õigustada või ammugi kuidagi eeskujuks tuua.
Viimati muutis Gideonic, 21 Jaan, 2019 13:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Martin Peeter kirjutas:Selle Avatud Ühiskonna Instituudi töid ma väga tõsiteaduslikuks ei hindaks. Üsna ideoloogiliselt kallutatud seltskond, mis on esitanud varem üsna jaburaid seisukohti.
Seisukoht ja uuring on kaks ise asja. Uuringu tulemuste ümber lükkamiseks tuleks näidata, mille poolest see puudulik on. Väitest, et samast allikast on tulnud jaburaid seisukohti, ei piisa.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

nimetu kirjutas:Eks selle arvu puhul oleneb ka mida peetakse vägivallajuhtumiks. Selliseid asju (individuaalseid juhtumeid) on võimatu täpselt hinnata.
Oh mulle lihtsalt jäi varasemast mulje, et akf AMvA on äärmiselt kriitiline lahmimise suhtes. Mis seal ikka.
Gideonic kirjutas: Keegi ei räägi ju, et tulebki nokk lontis kõik ära kannatada ja ei tohi midagi kobiseda. Räägitakse ikka sellest, et ei ole just parim variant seepeale Pavlovi refleksiga tänitajale kohe türpi kütta.
Minu meelest ei kütnud keegi siin kellelegi türpi. Akf Sevjk ammugi mitte. Aga kui on vägisi soov seda sugude teemat Eesti poliitikasse vedada ja ka siin foorumis sellest tingimata rääkida, siis las saavad kõik võrdselt suud puhtaks rääkida.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist