Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ahah.

Avaldus ise oli siis selline:
Naistevastane vägivald on paraku tõsine probleem. On hea, et naised julgevad üha rohkem oma õiguste eest seista ja otsivad kaitset.

Paraku on enamiku naistevastase vägivalla juhtumite puhul süüdlane mitte võhivõõras inimene, vaid üldjuhul kas abikaasa või elukaaslane, sealt edasi keegi muu lähedane või tuttav isik. Naiste väärikuse kätega alandamisele ei saa olla mingit õigustust, ükskõik kui keerulised inimsuhted ka olla võivad.

Vägivald ei ole kunagi „eraasi“. Kui julged naisele kätega kallale minna, siis peab julgema ka öelda, et see asi ei olnud normaalne ja enese käitumine selgelt hukka mõista. See on avaliku elu tegelase vastutus teiste tänaste ja tulevaste naistevastase vägivalla ohvrite ees. Vastasel juhul on see õigustus muudele vägivallatsejatele.

Kui see „eraasja“ mõtteviis võtta aluseks, siis on vägivalla nõiaringi mõistetud tuhanded naised, kelle inimväärikust kehalise väärkohtlemisega alandatakse.

Lepitusmenetlus kriminaalmenetluses tähendab, et kedagi pole kuriteos süüdi mõistetud, kuid tegu on aset leidnud. Leppimuse saavutamiseks ühiskonnas ja ennekõike ohvri uute traumade vähendamiseks on prokuratuuril võimalus kohaldada lepitusmenetlust, arvestades juhtunu asjaolusid ja ennekõike seda, kas ohver soostub lepitusega.
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/justii ... d=74772015

Mis seal kahetseda on, ma ka ei tea. Ühe sõnaga ajab Reinsalu mingit segast küll.

Jumal, kuidas on ära tüüdanud.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Kriku kirjutas:Mis seal kahetseda on, ma ka ei tea. Ühe sõnaga ajab Reinsalu mingit segast küll. Jumal, kuidas on ära tüüdanud.
Reinsalu avalduse mõte oli - kuna talle tundub, et Ojasoole tehakse ülekohut (mina ei viitsi süüvida kas põhjendatult või ei), ekspluateerides üle seda meeste poolset naiste vastase vägivalla narratiivi, siis ta tunneb, et ka tema oma varasema naiste vastast vägivalda hukkamõistva mõtteavaldusega justkui oleks osaline säärases stigmatiseerimises. Seetõttu ta tunneb ennast häirituna, ja kahetseb toonast avaldust. Umbes nii nagu mina - et oleks mina teadnud, et siin jälle soovägivalla teemadeks kisub, poleks mina teps mitte seda neetud Eesti poliitelu teemat siin avanud ja lugenud. Kes soovib hüsteeritseda see tõlgendab - Reinsalu leiab, et naistevastase vägivalla hukkamõistmine üldiselt on kahetsusväärne. Kes soovib, tõlgendab - Avatar nimetas Eesti poliitelu neetuks. Viimane tõlgendus muide on eelneva valguses tõele palju lähemal kui esimene.
Elagu Ukraina
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 04 Apr, 2017 1:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Elagu Ukraina »

Reedel ülejäänud erakonnast erinevalt Urmas Reinsalu umbusaldamise poolt hääletada lubanud Hannes Hanso ei ole oma seisukohta muutnud ka nüüd, kui Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon on otsustanud umbusaldamisel mitte osaleda.

„Riigikogus on oluline olla otsuse tegemisel aus. Mõnikord on vaja teha kompromisse ja ma olen neid ka teinud, aga on küsimusi, kus tuleb olla oma perekonna ja poolte Eesti elanike suhtes aus," selgitas Hanso Delfile oma seisukohta.

*******

Selline tekst siis Delfist kopeeritud. Kuidas suhtute sellesse, et Hanso lubab olla aus vaid poolte Eesti elanike suhtes?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Avatar kirjutas:
Kriku kirjutas:Mis seal kahetseda on, ma ka ei tea. Ühe sõnaga ajab Reinsalu mingit segast küll. Jumal, kuidas on ära tüüdanud.
Reinsalu avalduse mõte oli - kuna talle tundub, et Ojasoole tehakse ülekohut (mina ei viitsi süüvida kas põhjendatult või ei), ekspluateerides üle seda meeste poolset naiste vastase vägivalla narratiivi, siis ta tunneb, et ka tema oma varasema naiste vastast vägivalda hukkamõistva mõtteavaldusega justkui oleks osaline säärases stigmatiseerimises. Seetõttu ta tunneb ennast häirituna, ja kahetseb toonast avaldust. Umbes nii nagu mina - et oleks mina teadnud, et siin jälle soovägivalla teemadeks kisub, poleks mina teps mitte seda neetud Eesti poliitelu teemat siin avanud ja lugenud. Kes soovib hüsteeritseda see tõlgendab - Reinsalu leiab, et naistevastase vägivalla hukkamõistmine üldiselt on kahetsusväärne. Kes soovib, tõlgendab - Avatar nimetas Eesti poliitelu neetuks. Viimane tõlgendus muide on eelneva valguses tõele palju lähemal kui esimene.
Antud juhul on tegemist naisõiguslaste-feministide pildile ronimisega teise inimese arvelt. Järelikult pole tükk aega Brüsselist mingit sookvooti tulnud, mida promoda.
President ütles õigesti - inimesel peab olema õigus andestusele.
Ongi kõik.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Eespool äratoodud Oviiri jutt on tüüpiline näide poliitikute silmakirjalikkusest. Muidu kõlbas küll naiste eest seista ja 104 kirjale kaasa hõisata aga kui koalitsioon ähvardab laguneda (loe: oma soojad kohad ohus) siis visati feministid kohe üle parda. Tagajärgedeta see mõistagi ei jää. Huvitav, et juba tükk aega pole ilmunud ühtegi parteide reitingutabelit, kas on ka tellitud tulemused liiga jubedad lugeda?´Viimase aja süstemaatiline ämbrikolin võib seda küll põhjustada.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Jaanus2 »

Reinsalu ei ole väga seda moodi, et peksaks naist, kui aga saaks. Järelikult lihtsalt ebaõnnestunud sõnakasutus. Ojasoo seevastu tegutses ja alles pärast rääkis. Vabariigi aastapäeva võiks küll keegi teine lavastada - lihtsalt sellepärast, et juba mitu aastat on need olnud liiga kunstilised, tuleb hambad ristis pingutada, et üldse millestki aru saada. Ojasoo jätkaks sama rida. Vabariigi aastapäeva kontsert on selline traditsiooniline ja olemuselt veidi vanamoodne üritus ja sellest võiksid laiemad rahvamassid ka ilma lisaseletuseta aru saada. Reinsalu juurde tagasi - veel oldi hirmus pahased "kanakarja" üle - solvavat kõiki naisi. Turovski võiks neile hästi aeglaselt ja lihtlausetega seletada, kuidas kanad kambakat teevad mõnele kiusatud kanale. Ei ole ilus käitumine, on küll Ojasoo juhtumiga ühisjooni. Kas Reinsalu on nõrk minister - mu meelest on küll. Aga sellest võiks IRL ise aru saada ilma teiste abita.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15560
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Fucs »

Kurjam kirjutas:Eespool äratoodud Oviiri jutt on tüüpiline näide poliitikute silmakirjalikkusest. Muidu kõlbas küll naiste eest seista ja 104 kirjale kaasa hõisata aga kui koalitsioon ähvardab laguneda (loe: oma soojad kohad ohus) siis visati feministid kohe üle parda.
Kõik see ajabki öökima, ehk nagu Kriku ütles
Jumal, kuidas on ära tüüdanud.
Kõik on ühesugused või ühelaadsed, võta üks ja viska teist.
Ja siis vahelduva eduga etendatakse publikumile Neitsi-Maarjat ja ema Teresat, ning materdatakse üksteist kohta, kellaaega ja vahendeid valimata.
Siuke tore seltskond ja Tivoli, et anna olla.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas tuna »

Kriku kirjutas:Jumal, kuidas on ära tüüdanud.
Praegune aeg on 20. sajandi esimese poole ajalooga tegeleja jaoks tõeline kuldaeg. Muidu loe palju tahad, päris sisse elada tollasesse perioodi ikka ei õnnestu. Aga praegu tuuakse kõik kohe koju kätte. Näiteks, kuigi mul õnnestus kolmandik senisest elust veeta nõukogude korra viljastavates tingimustes, päris kommunisti polnud ma siiamaani oma silmaga näinud. Eelmisel aastal peeti vaidlus kommunismi kuritegelikkuse üle, palun väga, produtseeritud tekstide põhjal pole eriti raske välja lugeda, milline on see inimtüüp ja milline peab olema idealismi ja rumaluse vahekord, et silmapiiril terendaksid massimõrvad.

Aga mida ma tegelikult öelda tahtsin, Pätsi-aegseid ja hilisemaid meenutusi lugedes jäi alati selline nakitsev tunne kuskile aju tagaossa, et midagi jääb nagu selgusetuks. Tollaste kaasaegsete jutu tagaplaanil on mingi raskesti seletatav rahulolutunne, et ajakirjandus kinni keerati. Vaadates tänapäeva - asi kohe selge.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

2 lk postitusi ehitusejura läks postitustemaale tagasi.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas maksipoiss »

Kurjam kirjutas: Huvitav, et juba tükk aega pole ilmunud ühtegi parteide reitingutabelit, kas on ka tellitud tulemused liiga jubedad lugeda?´Viimase aja süstemaatiline ämbrikolin võib seda küll põhjustada.
Kuidagi harvaks on jäänud jah need .
Tegelane5
Liige
Postitusi: 801
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tegelane5 »

Jaanus2 kirjutas: Reinsalu juurde tagasi - veel oldi hirmus pahased "kanakarja" üle - solvavat kõiki naisi. Turovski võiks neile hästi aeglaselt ja lihtlausetega seletada, kuidas kanad kambakat teevad mõnele kiusatud kanale. Ei ole ilus käitumine, on küll Ojasoo juhtumiga ühisjooni. Kas Reinsalu on nõrk minister - mu meelest on küll. Aga sellest võiks IRL ise aru saada ilma teiste abita.
Ma arvan, et Turovski pigem väldib üleüldse igasugu kana teemat isegi loomasaadetes, rääkimata riigikogust. Kujutame nüüd ette kui Turovski räägikski sellest kanakamba hüsteeriast. OK kõik kena, aga siis tekib ju loogiline küsimus, et kuidas looduses asjad käivad. Mis imeloom see on mis kanakarja maha rahustab ja koos hoiab :dont_know: :D Lõppeks võib ju jõuda selleni, mida too "kanade boss" kaagutajatega teeb ja ongi palju suurem jama käes kui Reinsalul. :rip:
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1724
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Poti soldat »

Reinsalu on lihtsalt selliste sõnavõttude jaoks vales parteis. Mõnes parteis võiks ta vabalt rääkida kuidas eriteenistustel oli mitmeid kandidaate presidendivalimistel ja keegi
ei pööraks tõsisemalt tähelepanu kuna sellise jampsiga sealt ollakse harjutud.
https://www.err.ee/676927/mart-helme-ek ... sse-minema
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

maksipoiss kirjutas:
Kurjam kirjutas: Huvitav, et juba tükk aega pole ilmunud ühtegi parteide reitingutabelit, kas on ka tellitud tulemused liiga jubedad lugeda?´Viimase aja süstemaatiline ämbrikolin võib seda küll põhjustada.
Kuidagi harvaks on jäänud jah need .
Kokku võetud siin:
http://www.erakonnad.info/reiting.html
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Troll »

Tegelane5 kirjutas:
Jaanus2 kirjutas: Turovski võiks neile hästi aeglaselt ja lihtlausetega seletada, kuidas kanad kambakat teevad mõnele kiusatud kanale.
Ma arvan, et Turovski pigem väldib üleüldse igasugu kana teemat isegi loomasaadetes, rääkimata riigikogust. Kujutame nüüd ette kui Turovski räägikski sellest kanakamba hüsteeriast. OK kõik kena, aga siis tekib ju loogiline küsimus, et kuidas looduses asjad käivad. Mis imeloom see on mis kanakarja maha rahustab ja koos hoiab :dont_know: :D Lõppeks võib ju jõuda selleni, mida too "kanade boss" kaagutajatega teeb ja ongi palju suurem jama käes kui Reinsalul. :rip:
Aga Turovski ju kommenteeriski seda teemat ja tema jutu järgi polegi sellist asja nagu "kanade kambakas" olemas!

Urmas Reinsalu nimetas Ojasoo vastast massiüleskutset kanakarja kambakaks. Millega on tegu? Zooloog Aleksei Turovski sõnul sellist nähtust tegelikult ei eksisteeri.
Turovski sõnul pole seda teemat tegelikult mõtet kommenteerida. Kanad ei pidavat isegi karjaloomad olema!
"Kambakat – see tähendab ühisrinnet – on võimelised vaenlasele või konkurendile tegema kõik loomad, kes tegutsevad mingisuguse grupina," selgitab Turovski.
Zoosemiootik tunnistab, et väljend kõlab tema jaoks humoorikalt, ent zooloogilist kommentaari selline väljend ei vääri. "Siis võiks ju heeringate riigikogust ka rääkida," naerab ta.

https://www.ohtuleht.ee/852246/turovski ... a-kambakas
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Jaanus2 »

Turovski mõtleb seekord üle, reaalselt tähendab see lihtsalt seda, et kord nokkida saanud kana tahavad kõik nokkida, lihtsalt kiusavad ja see kana peab kaugemale hoidma. Ja kui kanakarja hulka visata uus kana, saab see kindla peale kolki - kanad siiski on karjaloomad (kukk on haaremi pidaja ja mitte monograam).
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist