Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas aj1972 »

Mulle meeldiks kaks asja,et RE poleks riiki valitsemas ja KE Tallinna valitsemas. Neli aastat ilma nendeta mõlemas kohas mõjuks Eestile loodetavasti hästi.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Roamless »

Seda juttu, et seni on enamus asju valesti tehtud, räägib EKRE kõrval ka Keskerakond, kuid ma ei kujuta ette, kuidas väga suure venekeelse elanikkonna toetuse ja vene päritolu juhtliikmetega keskpartei saaks või sooviks reaalselt moodustada valitsuse EKRE-ga, kelle üks postulaate on see, et Eestit peavad valitsema ainult eestlased? Või kuidas EKRE ise läheb ausat nägu tehes valitsusse Keskerakonnaga, kes üsna suure tõenäosusega tahab valitsuses näha ka mõnda vene rahvusest ministrit, rääkimata osaliselt vene juurtega Savisaarest endast?
Isiklikult arva, et kui EKRE-l tekib võimalus Keskerakonnaga valitsus moodustada, siis nagu varem reformarid ja keskerakondlased EV ajaloos, mingisugused varasemad väljaütlemised neil valitsuse moodustamist ei takista. Kuid sellega olen 100 protsenti nõus, et EKRE-l puudub täielikult igasugune reaalne majandusprogramm. Tehtud on mingeid eriti ajuvabasid ja populistlike majanduspoliitilisi väljaütlemisi, mõningatel sõnavõttudel on eeskujuks olnud isega Hitleri Saksamaa. Pigem on nende poliitika rajatud puhtalt pagulaste ja kooseluseaduse vastu, sest see on nende leib ja seda rauda nad oskavad taguda. Nad saavad ka väga hästi aru, et majandusprobleemidega tegelemise kohapealt on nende pink liiga lühike ja miks pöörduda kõrvale mugavast ja sissetallutud pagulaste rajast.
Unforeseen consequences
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mäger »

Mulle tundub, et kaasfoorumlased on optimistid selles osas, et valitsusse saamiseks peab programm olema. Ei pea, kui poliitolukord just sobiv on. Muidugi opositsioonis EKRE jätkaks sama juttu. EKRE on aga Keskerakonnaga teinud koostööd ning jutt puhastest eestlastest on praegu selgelt taktikaline reformierakonnale vastandumine, mitte nende tegelik mõtteviis. Minu meelest näitab EKRE end järjest rohkem, et nad taktikaliselt võivad mida iganes suust välja ajada ning sobival hetkel teisiti käituda. Mulle meenub selgelt seenior-Helme jutt sellest, kuidas Venemaa on Eesti suurim oht ja tuleb demonteerida, kui tema enda väljendit kasutada. Võib-olla see artikkel on nüüdseks syndikaat.ee lehelt maha võetud. Praegu räägib ta, et turvalisuse garantii on sõbralikud suhted venemaaga, või vähemalt selline pealkiri esitati. Nii et inimeste enda mõtteviis ning taktikalised sõnavõtud oma valijaskonnale meeldimiseks või mobiliseerimiseks või poliitturul parimate kohtade kätte saamiseks on ka sellel erakonnal suhteliselt sõltumatud nähtused. Nii et kui vaja, sobib venelastest keskerakondlastega valitsusse minna küll, kui nad kolmanda partneri saaksid. Lihtsalt Keskerakond on praegu nii lõhenenud, et hakkab vaikselt poliitilise keskusena ära vajuma. Ma väidan, et opositsioonis ja toetust koguv EKRE koos Keskerakonnaga tekitaks turbulentse olukorra, mis tingiks koalitsioonilt rohkem rumalaid otsuseid. Kui tahetakse takistada seda, mis on juhtumas Lääne-Euroopas, kus parempopulistide võim tegelikult otsuste mõjutamisel suureneb, tuleb EKRE valitsusse panna, et selguks tegelik erakonna toetajaskond ning EKRE väljuks protestierakonna seisundist. Kuna tegelikult iga poliitiku unistus on saada võimule, siis ma sellist permanentse opositsioonisistumise tahtmist ei näe.
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Aixc
Liige
Postitusi: 544
Liitunud: 20 Veebr, 2012 12:52
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Aixc »

mäger kirjutas: Mulle meenub selgelt seenior-Helme jutt sellest, kuidas Venemaa on Eesti suurim oht ja tuleb demonteerida, kui tema enda väljendit kasutada. Praegu räägib ta, et turvalisuse garantii on sõbralikud suhted venemaaga, või vähemalt selline pealkiri esitati. Nii et inimeste enda mõtteviis ning taktikalised sõnavõtud oma valijaskonnale meeldimiseks või mobiliseerimiseks või poliitturul parimate kohtade kätte saamiseks on ka sellel erakonnal suhteliselt sõltumatud nähtused.
Aeg- ajalt tasub ka pealkirjast edasi lugeda

Mart Helme: Venemaaga normaalsete suhete omamine on meie julgeoleku kõige suurem garantii
http://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=74204495
Helme selgitas, et piirilepingu ratifitseerimise puhul on EKRE eelkõige huvitatud sellest, et Venemaa tunnistaks meid järjepideva riigina, mis on sündinud Tartu rahulepingu alusel, tunnustaks 50-aastast okupatsiooni ja oleks nõus selle eest vabandama ning möönma, et see on olnud inimsusvastane kuritegu meie rahva kallal.

"Ja kui Venemaa saab sellise valitsuse, kes on selleks valmis, siis on võimalik Eesti ja Venemaa vahel normaalsete suhete, heade suhete sisseseadmine," ütles Helme.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Roamless »

Helme selgitas, et piirilepingu ratifitseerimise puhul on EKRE eelkõige huvitatud sellest, et Venemaa tunnistaks meid järjepideva riigina, mis on sündinud Tartu rahulepingu alusel, tunnustaks 50-aastast okupatsiooni ja oleks nõus selle eest vabandama ning möönma, et see on olnud inimsusvastane kuritegu meie rahva kallal.

"Ja kui Venemaa saab sellise valitsuse, kes on selleks valmis, siis on võimalik Eesti ja Venemaa vahel normaalsete suhete, heade suhete sisseseadmine," ütles Helme
Eks kerge on selliseid avaldusi teha, teades, et see reaalselt kunagi ei teostu ja jääb kas arutlusel olev variant või praegune ebamäärasus. Mina leian, et see on just punkt, millega EKRE "leiab ühised alused" Savisaarele alluva Keskerakonna poolega. Ehk, hiljem deklareeritakse ühiseks suunaks "headest suhete omamist naabriga" ja esimest otsa targu ei mainita või kui, siis ainult kusagil kihtuskoosolekul valijale. Lihtsalt reaalpoliitika käib nii ja ega EKRE siis teismoodi ei tee.
Unforeseen consequences
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas trs »

Viimase paari aasta sisepoliitika ja ka globaalne poliitika on näidanud, et hea PR tiim ja propaganda on igasugusetest reaalsetest sammudest üle. EKRE ainuke kandev idee on ju siiamaani pagulaste vastasus. Mingeid muid punkte nende programmis põhimõtteliselt ei eksisteeri. Pagulasi ei ole ja ei paista ka kusagilt, nii et vabalt võiks koos Kaljurannast presidendi ja Rõivasest peaministriga koalitsioonis tiksuda. Igal pool mujal kui välisministri ja peaministri ametikohal võivad nad julgelt kritiseerida EU pagulaspoliitikat(sest nad ei pea ise pakkuma ühtegi lahendust ega reaalselt sellega tegelema) ja rääkida enda poolt ellu viidavast edukast pagulaspoliitikast(pagulaste puudumisel on hea rinda ette ajada ja Exceli tabelis võrrelda näiteks meie ja Rootsi pagulastega seotud kuritegevust). Ka Keskpartei suunal on uks alati retoorikas lahti ning avaldused on vägagi mitmetimõistetavad, mis puudutab poliitikat tiblastani suunal. Ka Reformil on selles mõttes võimalik mõlemaga valitsus teha, kui lihtsalt vastandada vajadusel EKRE ja Keskpartei ning põhjendusena tuua vajadus vältida teise osapoole võimule pääsemist. Keskpartei oleks pikas plaanis Reformile kindlasti kasulikum partner. Savipätsu taandumisel ja venemeelse tiiva säilimisel on kesikud kohalikus poliitikas kasulikud ning võimaldaks Reformil hakata vaikselt tegelema vene valijate häälte kogumisega. Roosade sisserändajate partei on selles mõttes Reformist mööda läinud ning tegelikult ongi nemad viimasel ajal kõige reaalsem kandidaat pikaks ajaks Reformi kohale koalitsiooni juhtima. Reformi jaoks oleks see või koguni opositsiooni kukkumine aga väga valus löök, mis tähendaks suure tõenäosusega rahastajate kadumist ja paljusid hüppesse panijaid.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

:shock: :shock: :shock: :shock:
Kas ma panen selle Helme lause,et nad on valmis ratifitseerima piirilepingu Venemaaga,kui viimased tunnistavad okupatsiooni ja vabandaks selle eest,sinna muinasjutu lahtrisse või osavasse propaganda kategooriasse.
VENEMAA EI HAKKA KUNAGI VABANDAMA JA TUNNISTAMA ,ET NAD OLID AGRESSORID,ISEGI SIIS,KUI SEAL MÕNI MUU HÄRRA,KUI PUTIN VALITSEB.MITTE KUNAGI.SEE OLEKS SAMA,KUI TAHTA,ET USA TUNNISTAKS OMA SÜÜD INDIAANLASTELT OMA MAA RÕÕVIMISE ÜLES.
Selles väljenduses lähevad perekond Helmed korraga vastu oma kahele senisele seisukohale.
1.Kahjulik piirileping ja Eesti territooriumi kaotus.
Helmed siiani taovad rauda,et Eesti riik kaotab õigusliku järjepidevuse ja keegi-kuskil-kaugel on asjad ette kirjutanud,et senised valitsused seda täidaks.Ühesõnaga sulaselge populism.Nüüd,siis korraga ollakse piirilepinguga nõus,isegi,kui "fundamentalistide" seisukoht,et iga ruutsentimeeter tuleb tagasi saada,muidu kaotab Eesti oma järjepidevuse,satub nende poolt senini vastupidiselt propageeritult prügikasti.Ehk lihtrahvale vajadusel oma jutt(kuidas see venekeelne väljend on-lapša na uši) ja reaalpoliitikast toimivale suhetele oma jutt.Ehk siis,arvan,et kui valitsuses oleks EKRE ja Savikas,taanduks ka see vabanduse nõue.Pisikene koogike Savika ja venemeelsele seltskonnale väikselt viisi kingituseks saadetud :google:
PS.Puht minu seisukoht piirilepingule,kuna arvan,et ksf-lased peaks seda teadma.
Piirileping oleks olnud juba ammu vaja allkirjastada aga seda segab eelkõige Venemaa soov asjaga venitada.Et,esiteks Eesti erakondade vahel aja faktoriga tekitada lõhet(mis on ka toimunud) ja teiseks enda julgeolekualasel kaalutusel.Mida mõtlen siin,on jätta endale igaks juhuks tagatasku mängukaart olukorras,kus Euroopa on lõhki ja NATO ei suuda enam garanteerida ühiskaitset.Seda kaarti kasutataks siis ära,kas Lääne partneritega(Saksamaa,Prantsusmaa,Itaalia,USA-ga) rääkides,et viimased näiteks aksepteeriks uut okupatsiooni,kuna Venemaa rõhuks, siis oma piiride taastamise vajadusele julgeolekulise klauslil või oma kaasmaalaste kaitse ettekäändel,kuna venelased elavad rahvusvaheliselt reguleerimata territooriumil ja neil on õigus viia piir kooskõlla rahvastiku levialaga.Ehk siis,mida tahan õelda on see,et piiride määramatus on kasulik Venemaa jaoks.
No muidugi kuulen siin "fundamentalistide" hääli,et ma olen isamaa reetur ja loovutan juba mõttes territooriume.
Tahaks siis küsida "fundamentalistide " käest küsimusi.
Esiteks.Mida te teete ca.250000 inimesega,kes elavad teisel pool reaalset kehtivat piiri ja oleks alal,mille kaotasime?Kas nagu Helmed populistlikult karjute,et vagunisse ja välja?Nonsens,te ise ju saate sellest aru,et see asi nii ei toimi.Pole meilgi lahkunud need sajad tuhanded ja ei lahku ka uued,mis viib eestlaste %,nii nimetatud taastatud vabariigis 50%-ni.Edu siis sellega,MINA SELLISE LOLLUSE POOLT EI HÄÄLETA.
Teiseks.Osad erilised "fundamentalistid"(jah on tulnud ka sellistega vaielda) hüüavad,et me ei tohiks loobuda ja vajadusel on vaja need sõjaliselt tagasi saada(kui Venemaa põrmustub või kukub kokku).Nonsens,kus meil on need sajad tuhanded mehed,kes hakkaks Venemaaga sõdima?
Ja uskuda,et Venemaal tekib olukord sarnaselt aastale 1917?No ei ole see tõsiseltvõetav,sellised filosoofid peaks sellest ise ka aru saama.
Mida on teinud meie senised valitsejad alates aastast 1991 on see,minu arvates,et SELLISE OLULISE VÄLISPOLIITILISE KÜSIMUSE ÜLE EI TAHETA,KAS PARTEIPOLIITILISELT(SOOV HÄÄLTELE) VÕI MAJANDUSLIKULT TÕSISELT RÄÄKIDA.
Häälte küsimust ma saan aru ei tasu mul kommenteerida,see peaks olema igaühele selge.Ja see toimib,sest nn.fundamentaliste on alati ca.8-10% valijate hulgas olnud.Hetkel lihtsalt on nad kolinud IRL-st EKRE-sse ümber.
Majandusliku poole poolt aga peaks tunnistama iga erakond,et jah,meie kodanikest järeltulijad on reaalselt kaotanud maid ja raha ning SEE ON PROBLEEM.Need kulutused tuleks tasaarveldada ehk siis valitsus peaks hindama,kui palju kodanikud ja nende järglased on kaotanud rahalises ekvivalendis oma vara ning midagi selles suhtes ette võtma.Erakondade seisukoht,et lükkame selle asja mugavustsooni a la järgime liini,et saame tagasi,sundides Venemaad tunnistama vana piiri(Iseseisvuspartei,ERSP ja sellest üle kolinud seltskond IRL-li ja edasi EKRE-sse) on ju kalkuleeritud arvestus mingile % valijatest.
Sellise summa kokkupanek annaks võimaluse asjad näiteks lükata Euroopa kohtutesse ning ma pakuks,et 50%-se tõenäosusega,ka riik saaks läbi nende,summad lõppude lõpuks kätte nagu selle JUKOSEGA juhtub praegu.
Mitte ükski Euroopa riik ei hakka meie seljatagust toetama aga seisukohaga,et võtame jah need territooriumid relvadega tagasi.
Ma ei ole veel näinud riike,kes hakkaks tuumarelva omava riigiga sõdima.Ja meie ründeoperatsioonide võimekus on kahjuks selline,mis tagab ainult enesekaitselise vajaduse.Või kavatsevad nn.fundamentalistid hakata kamikadze moel AN-2 ja Robertsonidega Sank-Peterburi ja Pihkva ümbruses paiknevaid üksusi pommitama :D :D :D :D :D :D :D

2.Kuhu jääb siis see Helmede kärarikas jutt,et Eesti sõltumatuse garantii on kaitsevõime ja tugev kaitsevägi koos liitlastega(liitlaste all muidugi mõeldakse ma pakun,neid kes jällegi ei "kirjuta" eeskirju).
Kahjuks peab tunnistama,et lause stiilis:Venemaaga normaalsete suhete omamine on meie kõige suurem julgeolekugarantii,pärineb rohkem nagu Kesikute ja Reformarite sulest.Kui ksf-lased kaevuvad,siis täiesti samu lauseid on kasutanud Savikas ja Reformarite juhitud välisministrid viimased 10 aastat.Konkreetselt reformarites tuleb meelde Paet,Savikast ma ei räägigi.
Seega,see lause on puhtalt plagiaat ja meenutab jällegi sellist torditükki Savikale,mille viimane magusalt ära sööb ja paneb koos Moskva seltsimeestega tähele.
Mina igatahes arvan,et Eesti julgeolekugarantii ei ole suhted Venemaaga,vaid põhiseaduslik kord,korralikud rahvusvahelised lepped ning majanduslik ja kaitsealane areng.
Mis viib mind sellisele küsimusele,mida paljud mult on pärinud.
Ja see seostub nimelt meie võimega osta relvi,mis oma hinnaklassis nõuavad väga pikka tagasimakset.Õhutõrje,raskem soomus ja rannakitsevahendid.
Meil on pretsedent,kus välisriigid andsid massiliselt relvastust aga mitte tasuta.Ja see oli Vabadussõja aeg,kus britid ja ameeriklased andsid laene relvastusele.Mille tagasimaksmise Päts peatas,kui ei eksi aastal 1932?Kas on parandajaid?
Mida pean silmas on see,et näiteks see,et britid said alles eelmine aasta kaelast I Maailmasõja aegsed laenud ja raha on selline asi,mis seob ka riike omavahel.1997 aastal küsis minult üks Saksa ärimees,kas EV arvestab ka nende nn.Vabadussõja aegsete laenudega,kui ta rahvusvaheliselt pressib oma õigusjärgsusele.Mulle tuli see üllatusena,et sakslane sellest teab.Ma ei osanud tollal isegi vastata,mees aga rõhutas,et peaks,kuna see näiteks näitaks ka Euroopa ja USA relvatootjatele,et riik peab oma kohustustest kinni ning avaks pikaldased laenuliinid,et ka sellist relvastust müüa,mis ei ole lihtsalt pakasuhha.Iseenesest ju summa oleks vast meile jõukohane,sakslase sõnul puhastaks see renomee(meenutagem,et Päts tegi seda ühepoolselt,isegi vaevumata Suurbritannia ja USA-ga tollal läbirääkimast laenude pikendamiseks) ja avaks uued võimalused.
Minu arvates on see tõsiselt arutamist vääriv poliitikaelu küsimus,kuna näitaks relvatootjatele,et Eesti on valmis täitma oma kohustusi ka pikas perspektiivis.
Ja lõpuks see Helme juuniori lollus oma Kaljuranna kommentaariga,nüüd siis ajab ajakirjanduses juba muud plära.
Mul oleks seltsimehele üks küsimus:olen hetkel suhetes ukrainlannaga,kes varsti soovib minu poole üle kolida.Jah,ka plaanis on lapsed,ta on väga sellest huvitatud ning ka soovin paari aasta pärast tagasi Eestisse kolida.
Kas mu lapsed siis tema definitsiooni järgi on tulevased pooleestlased ja ei peaks oma sõna ühiskondlikus elus üldse ütlema ehk siis olema vakka ja vaiba all nagu orjad?Mingu see mees ka p...e ja ka ta endisest kommunistlikust parteilasest issi samuti(poliitiline ajakirjanik,kes omal ajal kultuuri väljaannetes tegeles NLKP vaadete selgitamisele kultuurile) ja kes vabariigi taastamisel,osavalt riigi raha oma mõisa 90-nendatel kantis võiks oma kommentaarides stiilis mina teen-käsen-lasen veidi vaiksem olla.
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas trs »

Riiki ei saa vaadelda mingi altruistliku moodustisena. Riik on läbi ja lõhki egoistlik üksus. Ei eksisteeri armastust ja sõprust, on ühised huvid, mis kaaluvad üle muud huvid. Olukorraks, kui ühiseid huve ei ole, või need ei kaalu üle mingeid muid huve ja vajadusi, on rahvusvahelised kokkulepped ja erinevad ühendused, mis peaksid kaitsma riikide õigusi. Tiblastani ei huvita eriti rahvusvahelised kokkulepped ja nendele me rõhuda ei saa. Meie ainuke julgeolekugarantii on teha ennast nii suureks kui võimalik, ehk vaadata võimalikult palju läände ning tekitada võimalikult paljudes liitlastes endaga ühised huvid. Kas me just peaksime ise otsima unustatud laene, mida teenindama asuda, aga enda lääneriikidega majanduslikult sidumise mõte on selles suhtes õige, et sellisel juhul laiendame liitlaste huvi meie jätkuva eksistentsi vastu.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Noh,kui seda laenuasja küsis mult sakslane,kelle riik üldse nagu polnud sellega seotud,siis see tähendab,et suuremad ringkonnad on väga hästi sellest teadlikud.
Mees ise töötas pikka aega Kruppi heaks,hiljemalt omas tehnika müügiga seotud firmat,mis samuti oli suhetes nii Saksa rasketööstusega,kui ka Lõuna-Korea valmistajatega.
Töötas pikka aega Venemaal ja ei teinud üldse saladust,et Eesti riigi püsimiseks jääb autodest ja püssidest väheseks pikas perspektiivis.
OT.Ma ise arvan,et mees võis isegi spioneerida Saksamaa kasuks Venemaal,mõtlemine oli tal kiire vaatamata vanusele ja mees oli kiire fikseerima asju.
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas aj1972 »

Esiteks.Mida te teete ca.250000 inimesega,kes elavad teisel pool reaalset kehtivat piiri ja oleks alal,mille kaotasime?

Minu teada Jaanilinnas ja Petseris 10000 elanikku umbes ning ülejäänud asulad väiksemad. Pihkva 200000 elanikuga ei kuulunud Eestile...
Vaatasin Petseri rajoon 20000 elanikku osad Eesti kodanikud, Kingiseppa rajoon 80000 elanikku ja Slantsõ rajoon 45000 elanikku aga kahest viimasest rajoonist kuulus Eestile väiksem osa...

Kui suur see maksmata laen
Naine too kindlasti Eestisse ja tehke palju lapsi :)
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Poti soldat »

kaugeltuuriv kirjutas:...MITTE KUNAGI.SEE OLEKS SAMA,KUI TAHTA,ET USA TUNNISTAKS OMA SÜÜD INDIAANLASTELT OMA MAA RÕÕVIMISE ÜLES.
http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/z?c111:S.J.RES.14:
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Võlast.


Umbes 400 milj eurot kokku USA-le ja UK-le. Aga selle eest ka takistasime kommunismi jõudmist Euroopasse ja toetasime Judenitši sügispealetungi, mis erinevat Rodzjanko kevadpealetungist meile suuremat kasu ei toonud.

http://www.postimees.ee/1643569/vabadus ... deid-volgu
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Martin Peeter kirjutas:Võlast.


Umbes 400 milj eurot kokku USA-le ja UK-le. Aga selle eest ka takistasime kommunismi jõudmist Euroopasse ja toetasime Judenitši sügispealetungi, mis erinevat Rodzjanko kevadpealetungist meile suuremat kasu ei toonud.

http://www.postimees.ee/1643569/vabadus ... deid-volgu
Arvestades seda, kuidas needsamad UK ja USA Eesti Stalinile maha müüsid, võiks selle võla juba mitmekordselt tasutuks lugeda. Veel aastaid peale sõda pasundas Ameerika Hääl, et kohe-kohe tuleb uus sõda, Eesti vabastatakse ja seetõttu tuleb meestel metsas ikka lipp kõrgel hoida ja valmis olla. Oleks siis võinud juba kohe 1945. aastal ausalt öelda, et appi ei tulda ja katsuge nüüd ise kommunismi viljastavates tingimustes hakkama saada. Oleks vähemalt hulk inimesi ellu ja Siberisse saatmata ehk jäänud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Juriidilist argumenti mittemaksmiseks samas ei ole. Kuid samas tundub mulle USA sisepoliitikas populaarsust koguva isolatsionalismilaine (Trump, Sanders, Cato-instituut jt) taustal, et ka ameeriklased näeksid parema meelega, kui eestlased selle 400 miljoni eest pigem mingid enese võimelüngad kinni topiksid, mitte ei ootaks ameeriklastelt aina suuremat alalist kontingenti. See, kui suureks õnnestub paisutada ameeriklaste kontingent Varssavis, on minu jaoks Eesti kaitsepoliitikas otsuseid langetava poliiteliidi edukuse mõõdupuu. Panustamine liitlastele on selge valik. Aga kahjuks ei toeta nende mõtlemist USA sisepoliitilised tendentsid ning järgmine president võib kõik langetatud otsused ära muuta. Akf Pagana valimiste eel tehtud küsitlus näitas selgelt, et meie poliitiline eliit eriti esmasesse enesekaitsevõimesse investeerimisse ei usu. Ainus, kes kõike ja rohkem lubas, oli EKRE, kindlas teadmises, et neid lubadusi kunagi täita ei tule.
Dona nobis pacem!
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist