Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Xender kirjutas:Alandame käibemaksu 15 protsendile, et anda majandusele oluline kasvutõuge ning jätta inimestele kätte rohkem raha. Laiendame 9%-list soodusmäära majutus- ja toitlustusvaldkonnale, vabastame käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste erivahendid, samuti elektriautod.

Minu meelest suht hästi ära seletatud, mis selle mõju on DELFI
Kõik see on spekulatiivne. Reformierakond on ka pidevalt rääkinud, et mida madalamad maksud, seda elavam majandus ning kokkuvõttes makstakse rohkem makse. Mingil määral on see kindlasti õige, kuid samas tuleb kuskil ka piir ette, kustmaalt see enam nii pole. Miks just 15%? Miks mitte 12 või 10%?
Xender kirjutas:Käivitame riikliku ehitusprogrammi ja ehitame kaheksa aastaga valmis neljarealised teed Tallinnast Tartu, Pärnu ja Narvani ning Saaremaa püsiühenduse.

Selles osas on ainus küsimus, miks seda ära tehtud pole senini.
Ainuüksi see on kaks miljardit: https://www.postimees.ee/6493462/ekre-m ... rdit-eurot
Xender kirjutas:Kõige suurem asi mis võib muutuda äärmiselt kalliks on muidugi Lubame, et järgmise nelja aasta jooksul tõuseb keskmine pension kahekordseks, st ligikaudu 800 euroni.

Samas on meil keskmiselt nii 50 eurot aastas tõusu nagunii sisse kirjutatud eelarvetesse.
2019. aasta eelarves on pensionid praeguses suuruses ca 2 miljardit, kahekordistamine 4 aasta jooksul oleks umbes sama kallis kui ülaltsiteeritud teedeehitus. Demograafilist olukorda ei arvestaks see üldse.

Nagu Trumm ütles, kogu sellel jutul pole reaalsusega seost.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Minu isiklik seisukoht on, et abort on tapmine. Ma ei räägi sellest, kes on süüdi – kuni see on ühiskondlikult aktsepteeritud norm, oleme kõik kaasosalised. Ma ei süüdistaks naisi ega konkreetseid inimesi, kes seda teevad. Ma püüan nimetada asju õigete nimedega ja abort on tapmine. Kui ma olen võidelnud sõdades, on minu vastu võitlevatel inimestel olnud relvad. Neil on samasugune šanss tappa mind. See on mingis mõttes legitiimne tapmine, aga lootel ei ole mingit šanssi midagi selle vastu teha.
Ma saan aru ka teistest seisukohtadest. Ma saan aru feministidest ja poliitikas ongi huvigruppidel erinevad seisukohad. Tapmine on mõnel juhul legitiimne, mõnel juhul kuritegu. Abordi puhul on muidugi küsimus, kui on oht ema tervisele või juhud, kus on toime pandud vägistamine. Need on kõik keerulised küsimused ja mul ei ole neile üheselt mõistetavaid vastuseid, aga ma püüdsin asja nimetada nii, nagu see on. Seda enam, kui meil on tänapäeval olemas kõik vahendid, et soovimatuid rasedusi vältida – pikk loetelu kondoomidest spiraalideni. Kui kõik need asjad on olemas, aga me teeme ikka aborti, siis ma küsin: mille poolest oleme me paremad kui meie esivanemad tuhat aastat tagasi, kes viisid soovimatud lapsed metsa ja lasid neil surra? Või mille poolest on meie ühiskond tsiviliseeritum kui islamistlik ühiskond, kus truudusetud naised loobitakse kividega surnuks või vargal lõigatakse käsi maha?
Ma teadsin, et Leo Kunnas on sõjamees ja ma teadsin, et auhinnatud ulmekirjanik, aga et tal on niivõrd laialdased teadmised ka günekoloogiast ja seksuoloogiast, seda ma ei teadnud. Minu lugupidamine igatahes. Praegu vist öeldakse nende kohta, kes oskavad ja teavad kõigest kõike, et on renessansiajastu inimesed. Nõuka ajal öeldi - laia profiiliga.
mart2
Liige
Postitusi: 5181
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mart2 »

Xender kirjutas:Võtame lahti EKRE peamised kallid lubadused :
Alandame kütuse- ja alkoholiaktsiisid tasemele, mis toob nende tarbimise ja maksutulud Lätist tagasi Eestisse.
Suurendab reaalsuses riigitulude baasi.
Alandame käibemaksu 15 protsendile, et anda majandusele oluline kasvutõuge ning jätta inimestele kätte rohkem raha. Laiendame 9%-list soodusmäära majutus- ja toitlustusvaldkonnale, vabastame käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste erivahendid, samuti elektriautod.
Minu meelest suht hästi ära seletatud, mis selle mõju on DELFI
Muudame Eesti kõige odavama energiaga riigiks meie piirkonnas. Selleks vähendame gaasi- ja elektriaktsiise, elektri võrgutasusid ja taastuvenergia tasusid.
Ütlen omalt poolt, et sektoris kus töötan on muutunud Norras - Rootsis tootmine odavamaks kui Eestis tänu meie energiahindadele. Majanduslik efekt oleks kindlasti positiivne.
Käivitame riikliku ehitusprogrammi ja ehitame kaheksa aastaga valmis neljarealised teed Tallinnast Tartu, Pärnu ja Narvani ning Saaremaa püsiühenduse.
Selles osas on ainus küsimus, miks seda ära tehtud pole senini.
Lõpetame Rail Balticu projekti ja loome kvaliteetse raudteeühenduse Euroopaga, kasutades maksimaalselt juba olemasolevat raudteetaristut. Parendame olemasolevaid siseriiklike raudteeühendusi.
Samuti mõistlik. Mul seoses tööga ikka vahel asja Saksamaale ning ma ei kujutaks ette end rongiga sõitmas, kui saan alla 3 tunni lennukiga ja alla saja euro kohale.
Maksustame välisfirmade hiigelkasumid, mida praegu Eestist maksuvabalt välja viiakse.
miks vaatab Eesti pealt, kuidas Google riigist miljoneid maksuvabalt välja pumpab...
Kui riigi maksubaasi nii tugevalt vähendada, siis pole ka midagi inimestele olukorra parandamiseks juurde anda. Ja miks mitte alandada tubaka aktsiisi? Üldiselt on rong juba jaamast lahkunud ning viinaralli edukaks tagasipööramiseks tuleks aktsiis teha pea olematuks, sest koos viinaga ostetakse Lätist ka kõike muud (näit. ehitusmaterjale, tarbekaupu jne).

Välisfirmade hiigelkasumi annavad tarbijad väljaspool Eestit. Mingi maksustamine on võimalik, kuid millise piirini? Kui siin tootmise hind tõuseb, siis minnakse mujale ja siinsed töötajad kas lähevad kaasa või jäävad ilma tööta.

Kõike võib teha, kuid nagu eespool öeldi: tahaks tulude-kulude arvestust näha.
Ka odav laen saab ükskord otsa ja tuleb koos protsendiga tagasi maksta. (kui just teadlikult ei planeerita "Kreekat" teha)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
eloscuro
Liige
Postitusi: 500
Liitunud: 09 Mai, 2007 21:09
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas eloscuro »

PaganHorde kirjutas:Võta aga lahkelt kõik ülejäänud ka lahti. Eriti need kus põhiseaduse kallale soovitakse minna jms.
http://www.delfi.ee/news/rk2019/uudised ... d=84956185
Delfile teadaolevalt on tõesti tegemist Eesti 200 valimisreklaamiga. Eesti 200 on oma valimiskampaanias rõhutanud eesti ja vene rahvustest laste samades koolides õppimise plaani ja kritiseerinud praegust koolisüsteemi, kus eestikeelsete kõrval on ka venekeelsed koolid.
Täielikud tainapead. Kurat võtaks, kuidas saab NII loll olla. :evil: Ausõna, võimatu vist midagi veel paremat vene propagandatööstusele jõuluks kinkida...
See reklaam hakkab veel oma elu elama ja vilju kandma. Iga vene kanal saab seda täis plätserdatud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

eloscuro kirjutas:Kurat võtaks, kuidas saab NII loll olla. :evil: Ausõna, võimatu vist midagi veel paremat vene propagandatööstusele jõuluks kinkida...
See reklaam hakkab veel oma elu elama ja vilju kandma. Iga vene kanal saab seda täis plätserdatud.
..ja selle kõige juures on (poolvene päritolu) kristiinakesel niiiiaus ja aval, sulle otse südamesssesööbiv silmavade :mrgreen:
Aga see käibki vist süüdimatu lolluse juurde...
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 07 Jaan, 2019 19:10, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Alandame kütuse- ja alkoholiaktsiisid tasemele, mis toob nende tarbimise ja maksutulud Lätist tagasi Eestisse.

Suurendab reaalsuses riigitulude baasi.
Tegelikult eriti ei suurenda või kui siis ainult käibemaksu osas. Tegelikkuses ei ole alkoholi aktsiisi laekumine vähenenud eelmise perioodiga võrreldes, on ära jäänud loodetud tõus. Kui nüüd kogutarbimiselt aktsiisi vähendada siis siseriiklik müük suureneb, aga aktsiislaekumine jääb samaks.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Z03 kirjutas:Ma teadsin, et Leo Kunnas on sõjamees ja ma teadsin, et auhinnatud ulmekirjanik, aga et tal on niivõrd laialdased teadmised ka günekoloogiast ja seksuoloogiast, seda ma ei teadnud. Minu lugupidamine igatahes. Praegu vist öeldakse nende kohta, kes oskavad ja teavad kõigest kõike, et on renessansiajastu inimesed. Nõuka ajal öeldi - laia profiiliga.
Well - mis siis konkreetselt kutsub esile selle (äärmiselt hambutu) iroonia :?:
Elik mida seal KUNNASe textis meie tänase abordiorgia kohta siis niiivalessti oli :roll: :roll:

Et vot mina olen ka "günekoloogias" krd nõrk - ehk zettnullkolm harib mind nõksa :twisted:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 07 Jaan, 2019 19:23, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

AMvA kirjutas:
Alandame kütuse- ja alkoholiaktsiisid tasemele, mis toob nende tarbimise ja maksutulud Lätist tagasi Eestisse.

Suurendab reaalsuses riigitulude baasi.
Tegelikult eriti ei suurenda või kui siis ainult käibemaksu osas. Tegelikkuses ei ole alkoholi aktsiisi laekumine vähenenud eelmise perioodiga võrreldes, on ära jäänud loodetud tõus. Kui nüüd kogutarbimiselt aktsiisi vähendada siis siseriiklik müük suureneb, aga aktsiislaekumine jääb samaks.
Peaaegu õige. Kui võtta põhjus alko pärast Lätti sõitmiseks, jääb ehk ostmata ka muid kaupu ja käibemaks (ja kütuseaktsiis) suurenevad.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Borja kirjutas: Well - mis siis konkreetselt kutsub esile selle (äärmiselt hambutu) iroonia :?:
Elik mida seal KUNNASe textis siis niiivalessti oli :roll: :roll:
Et vot mina olen ka "günekoloogias" krd nõrk - ehk zettnullkolm harib mind nõksa :twisted:
Mkmm, irooniat polnud. Mõtlesin just seda, mida ütlesin, täitsa siiralt. Akf Borja peab nüüd endasse vaatama ja mõtisklema, MIKS ta minu poolt öeldut irooniaks (ekslikult) pidas.
Xender
Liige
Postitusi: 1700
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Xender »

Kriku kirjutas:Kõik see on spekulatiivne. Reformierakond on ka pidevalt rääkinud, et mida madalamad maksud, seda elavam majandus ning kokkuvõttes makstakse rohkem makse. Mingil määral on see kindlasti õige, kuid samas tuleb kuskil ka piir ette, kustmaalt see enam nii pole. Miks just 15%? Miks mitte 12 või 10%?
Sama moodi on see nr 20% võetud laest. USAs kus kõigil osariikidel oma käibemaksu % erinev, jõutudki järeldusele, et 12% on kusagil parim laekumine. Kuigi sealt ei saa otseselt üle kanda, sest olud liiga erinevad.
Kriku kirjutas: Ainuüksi see on kaks miljardit: https://www.postimees.ee/6493462/ekre-m ... rdit-eurot
Sellised kulud pole riigile kunagi otseselt 2 miljardit kulu, kus saavad tuhanded inimesed tööd. Lisaks suureneb liiklusohutus (iga surnud või vigaseks jäänud inimene on riigile ka miljoneid eurosid kulu) ning Saaremaa puhul ei peaks doteerima praamiliiklust enam.
Kriku kirjutas: 2019. aasta eelarves on pensionid praeguses suuruses ca 2 miljardit, kahekordistamine 4 aasta jooksul oleks umbes sama kallis kui ülaltsiteeritud teedeehitus. Demograafilist olukorda ei arvestaks see üldse.
Selle punktiga ma tõesti EKRE puhul ei nõustu, sest kulu on suur ja demograafilist olukorda vaadates kulud ainult kasvavad. Kuigi samas, kusagil 600 euroni kasvavab keskmine pension ka praeguse süsteemi järgi ...
mart2 kirjutas: Mingi maksustamine on võimalik, kuid millise piirini? Kui siin tootmise hind tõuseb, siis minnakse mujale ja siinsed töötajad kas lähevad kaasa või jäävad ilma tööta.
Muuseas tulu maksustamine ei tõsta tootmise hinda mitte sendi võrragi. See muudab küll kapitali tootlust väiksemaks.

Eesti valitud 90nendate tee oli õige, ma ei vaidle sellele vastu. kuid hetkel on 2019. Tahes tahtmata tuleb meil majandust ja maksustamist ümber hinnata ja mõelda. Hetkel on Reform/Isamaa seisukohal, et see kuidas oli, peab jääma ka aega lõpuni. SDE/Keski ainus ving on, et liiga vähe maksustatakse.

Olles iseenda tööandja, kavatsen see kuu võtta palgana välja 2000 eurot (jõulukulud olid suured) ehk kokku pean arvestama 3500 eurose väljaminekuga (1500 eurot läheb maksudeks). Kui arvestada juurde, et selle 2000 pealt maksan enamuse pealt käibemaksu (veel 333 eurot) aktsiise jne. Siis kas ma mingi 1200 saan otseselt kätte-kasutada 3500 väljakäidud eurost.

Meie maksustamine on muutunud lihtsalt nii tobedaks, et võib võrdluseks tuua asjaolu. Elasin kolm kuud töö pärast Hispaanias, üldiselt samamoodi nagu Eestis ja kui võtsin maha Hispaanias üüri (ning eestis kodukulud) jõudsin järeldusele, et eestis on elamine 1.5 korda kallim. Samasuguse elustiili juures (hispaanias isegi laiemalt).

Kuna pensionini enam pole tohutult aega, siis olen täitsa tõsiselt mõelnud, et Hispaaniasse ära kolida (keel enam vähem ka suus), sest kui tahta säästudest elada siis Eesti on lihtsalt liiga kallis (ja seda tingimustel, et enamus elus on hästi teeninud Eesti mõistes), ei tuleks lihtsalt välja. Viimastel aastatel pole enam ükskõik kus Euroopas seda tunnet eriti tekkinud, et kallis on ... mul jääb mõnikord arusaamatuks kuidas Eestis ära elatakse keskmise palga eest.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Castellum »

Z03 kirjutas:Mkmm, irooniat polnud. Mõtlesin just seda, mida ütlesin, täitsa siiralt.
Kui irooniat polnud, siis on Z03 lihtsalt rumal? Sest provotseerimise jaoks peab ka targem olema...

Mina ei näe siin mingit erilist günekoloogiat ega seksuoloogiat, sellises mahus ja argumentatsioonis peaks iga inimene oskama oma arvamust abordi kohta väljendada. Kas poolt või vastu, on omaette küsimus...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Castellum kirjutas:Kui irooniat polnud, siis on Z03 lihtsalt rumal? Sest provotseerimise jaoks peab ka targem olema...
Jah, Castellum, sul on õigus, ma olen lihtsalt rumal. Kas see on kuritegu?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Xender kirjutas:
Kriku kirjutas:Kõik see on spekulatiivne. Reformierakond on ka pidevalt rääkinud, et mida madalamad maksud, seda elavam majandus ning kokkuvõttes makstakse rohkem makse. Mingil määral on see kindlasti õige, kuid samas tuleb kuskil ka piir ette, kustmaalt see enam nii pole. Miks just 15%? Miks mitte 12 või 10%?
Sama moodi on see nr 20% võetud laest. USAs kus kõigil osariikidel oma käibemaksu % erinev, jõutudki järeldusele, et 12% on kusagil parim laekumine. Kuigi sealt ei saa otseselt üle kanda, sest olud liiga erinevad.
Kust me teame, et ühe laest võetud arvu asendamine teisega on edasiminek?
Xender kirjutas:
Kriku kirjutas: Ainuüksi see on kaks miljardit: https://www.postimees.ee/6493462/ekre-m ... rdit-eurot
Sellised kulud pole riigile kunagi otseselt 2 miljardit kulu, kus saavad tuhanded inimesed tööd.
Riigile oleks kasulikum, kui need tuhanded erasektorist rahastatud projektide kallal töötaks.
Xender kirjutas:Saaremaa puhul ei peaks doteerima praamiliiklust enam.
Praamiliikluse dotatsioon oli 2018. aastal vaid ca. 21 M. Ning see 21 M poleks ka kõik võit, sest lisanduksid silla käigus hoidmise kulud.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Lollakad plakatid ongi hakanud oma elu elama http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=84957821
On arvatud, et EKRE programmi loojad olid purjus. Huvitav mis aineid tarbib gruz 200 seltskond?
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Xender kirjutas:
Kriku kirjutas: Ainuüksi see on kaks miljardit: https://www.postimees.ee/6493462/ekre-m ... rdit-eurot
Sellised kulud pole riigile kunagi otseselt 2 miljardit kulu, kus saavad tuhanded inimesed tööd.
Meil ei ole kuskil tuhandeid töötuid kellele oleks vaja tööd anda. Need tuhanded on ka praegu tööl. Riigi tööjõumaksutulud selle arvelt ei suureneks.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist