www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Juul, 2018 5:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5025 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 335  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 16 Juun, 2018 15:10 
Eemal
Liige

Martin Peeter kirjutas:
Vana Helme saaks välisministrina hakkama küll ...
Diplomaadina ta paraku rohkem kui Vene periood välja ei vedanud, võeti rotatsioonist maha. Välisminnis orgunniti pehme maandumine.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juun, 2018 17:15 
Eemal
Liige

Runkel kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:
Vana Helme saaks välisministrina hakkama küll ...
Diplomaadina ta paraku rohkem kui Vene periood välja ei vedanud, võeti rotatsioonist maha. Välisminnis orgunniti pehme maandumine.

See ongi see episood, mille tõttu ma seda venelembust väga jälgin. Sellesse perioodi langes saatkonna suuremahuline ja kulukas renoveerimine.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juun, 2018 18:07 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nii palju kui mina tean, hakkas ta seal mingeid võitlusi võitlema. Saadiku ülesanne on aga oma riiki esindada, mitte vaielda ja õiendada. Selles mõttes poleks ilmselt häda, kui ta minister oleks - ministrile sobib niisugune roll paremini.

Oht seisneks aga selles, et avaliku euroskeptikuna ning Lähis-Ida ohu kuulutajana hakkaks ta rahvusvahelisel areenil mõlemat trummi hoolega taguma, mis meile kindlasti mitte kasulik ei oleks.

Üks populistide strateegiatest (mida näiteks Poolas jälgida võib) ongi Brüsseliga vastasseisude provotseerimine, et nende pealt siis kodus profiiti lõigata.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juun, 2018 19:35 
Eemal
Liige

Kriku kirjutas:
Nii palju kui mina tean, hakkas ta seal mingeid võitlusi võitlema...
Venemaal kiusatusi palju... Piisab ühest sumedast õhtust, meeleolukast koosviibimisest ja tüütust ELi kolleegist (ja ühtlasi NATO liitlasest), kelle liberalismuse jutt pinda hakkab käima. Taolise pipramaale saatmine võiks venelastele muljet avaldada küll. Aga see on muidugi oletus mu rikutuse tasemelt. Võib-olla on ta tubli mees.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 8:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mailis Reps olevat esinenud võitleva feminismi avaldusega - poisid võiks kooli minna hiljem. Idee ilus kuid
1. poisid on meie femimiseeriunud haridussüsteemis nagunii halvemuses
2. mis viib poiste enneaegu välja langemiseni ja olukorrani, kus kõrgharit tibisid on poole rohkem
3. mis omakorda viib sündivuse vähikäiguni (kõrgharit magistertibid ei tee lapsi põhiharidusega mehega) ja kiirendatud väljarändeni (pole midagi, mis siin hoiaks).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 9:45 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Mailis Reps olevat esinenud võitleva feminismi avaldusega - poisid võiks kooli minna hiljem. Idee ilus kuid
1. poisid on meie femimiseeriunud haridussüsteemis nagunii halvemuses
2. mis viib poiste enneaegu välja langemiseni ja olukorrani, kus kõrgharit tibisid on poole rohkem
3. mis omakorda viib sündivuse vähikäiguni (kõrgharit magistertibid ei tee lapsi põhiharidusega mehega) ja kiirendatud väljarändeni (pole midagi, mis siin hoiaks).
Minu meelest tuleks need magistritibid vastutusele võtta, kes Kapten Trummile nii tugeva trauma põhjustasid. :(

Aga kui tõsiselt rääkida, siis minu arvates on see ka rumal idee, et poisid hiljem kooli läheks. See oleks otsene kinnitus, et poisid on tüdrukutest vaimselt vähemvõimekamad. Mis muidugi pole tõsi. Lihtsalt mehed saavad paremat palka ja ei vaja parematele töökohtadele jõudmiseks nii kõrget haridust kui naised. Olen sellest siin juba varem kirjutanud, kuidas naiste haridusnõuded on kõrgustesse viidud, samal ajal kui mees saab juhtival kohal töötada vabalt ka keskharidusega. Naine leiab ennast siis vaid odavpoeketi kassast.

Ega õppimine ongi raske. Naistele ka, mitte ainult meestele. Kui ma mõtlen kõigele sellele jamale, mida ma olen hariduse saamiseks pidanud läbi elama - rahaprobleemid, terviseprobleemid, viimasest koolist taheti mind lausa välja visata paar kuud enne lõpetamist (tegelikult ei tahetud, kui oleks tahetud, küllap oleks visatud), siis õppimine ongi väga raske. Vajab lihtsalt püsivust, asjade lõpuleviimist. Võib-olla tuleks poistes just neid omadusi kasvatada, mitte aasta hiljem kooli saata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 10:14 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ei ole vähem võimekamad, tüdrukud lihtsalt arenevad mingitel aastatel kiiremini. Mõttel pole iseenesest häda midagi ja seda on varemgi soovitatud, aga Repsile omaselt ei ole ta asja läbi mõelnud. Näiteks, mis saab lasteaiarühmadest - kui tüdrukud kooli lähevad, jäävad poisid veel aastaks lasteada või mida...?

Üldiselt tasuks kogu see alghariduse süsteem jätta nii nagu see on ja vähem tõmmelda igasugu eksperimentidega. Kodutööde ärajätmine ei ole ka eesmärgipärane.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 10:52 
Eemal
Liige

Kusjuures ei ole täheldanud, et poisid tüdrukutest arengus maha jääksid. Viimases koolieelikute rühmas olid just väga intelligentsed poisid. Neid aasta kauemaks lasteaeda jätta oleks olnud mõttetu ressursi raiskamine. Tuleb tunnistada, et need targad poisid olid kõik venekeelsetest perekondadest. Vene peredes kasvatakse lapsi natuke rangemini, pehmondust väga ei harrastata, piirid paremini paigas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 10:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Aga kui tõsiselt rääkida, siis minu arvates on see ka rumal idee, et poisid hiljem kooli läheks. See oleks otsene kinnitus, et poisid on tüdrukutest vaimselt vähemvõimekamad. Mis muidugi pole tõsi. Lihtsalt mehed saavad paremat palka ja ei vaja parematele töökohtadele jõudmiseks nii kõrget haridust kui naised. Olen sellest siin juba varem kirjutanud, kuidas naiste haridusnõuded on kõrgustesse viidud, samal ajal kui mees saab juhtival kohal töötada vabalt ka keskharidusega. Naine leiab ennast siis vaid odavpoeketi kassast.

Tegeliku vaimse võimekusega pole meie (moodsal) feminiseeritud haridussüsteemi tulemustel kuigi palju pistmist.
Tegelikkuses on poisid 95% naistest koosnevate kasvatajate-õpetajate hoolitseva käe all tüdrukutest vähem eelistatud ja need käärid tekivad juba lasteaias, kus tüdrukud õpivad kiiresti andma "õigeid vastuseid" ja käituma ootuspäraselt. Poisid aga saavad siis kätte oma esimese nätaka ja nätakate järgneb teine, kolmas ja kuuekümnes (kuivõrd protest kasvab), kaob paljudel motivatsioon lihtsalt õppida.

Olen ise kontrolltöid parandades tähele pannud, isegi 12 klassis torkab silma, et tüdrukute head hinded põhinevad rohkem päheõppimisel kui asja sisulisel taipamisel - nimelt on poisid (kes on muidugi vähegi õppinud) märksa teravamad mõistmaks asjade sisulisi (toime)mehhanisme ja oskavad asju üldiselt oma sõnadega seletada, tüdrukute tarkus lõpeb hetkest, kui päheõpitud "õige" vastusega enam hakkama ei saa. Minu käest aga saab nätaka just pähe õppija, kes sisulisi asju ei jaga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 11:16 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Z03 kirjutas:
Neid aasta kauemaks lasteaeda jätta oleks olnud mõttetu ressursi raiskamine.
Jah, muidugi on see mingisugune statistiline tõde. Enda kohta julgen sama väita :)

Asjal võiks jumet olla kuidagi nii, et poiste puhul on lapsevanematel rohkem otsustusruumi - aga meie edukultuse juures muidugi pole sellel ka mõtet. Asjatu loba ministrilt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 13:24 
Eemal
Liige

Parem oleks juba parteidel siis pakkuda,kuidas meesõpetajad tagasi kooli meelitada.
Noh selle soolise võrdsuse volinik peaks ju jälgima,et koolides oleks nii nais,kui meesõpetajaid pooleks.
Irv muidugi,see proua ei hakka seda kunagi tegema.
Üldiselt aga,mis nende kesikutega lahti on enne valimisi?Lengi team,kes avalikult sarvi teeb ei varjagi,et kui neid uuesti nimekirja tippu ei panda,siis hakkab peaministril halb olema.
Reps,kes kahtlemata on Ratase pooldaja,nüüd kangesti haridust parandamas aga minu arust alustab valest otsast.Savikas peaks jääma oma saadikukohast linnas puudumiste tõttu ilma.
Jakko Väli,sealt Tallinna TV-st on hakanud üldse promoma,et vaja ikka see Putini parteiga tehtud lepe ellu viia.Kuidagi tõmblemisena mõjub?

Viimati muutis kaugeltuuriv, 18 Juun, 2018 13:28, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 13:27 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Olen ise kontrolltöid parandades tähele pannud, isegi 12 klassis torkab silma, et tüdrukute head hinded põhinevad rohkem päheõppimisel kui asja sisulisel taipamisel - nimelt on poisid (kes on muidugi vähegi õppinud) märksa teravamad mõistmaks asjade sisulisi (toime)mehhanisme ja oskavad asju üldiselt oma sõnadega seletada, tüdrukute tarkus lõpeb hetkest, kui päheõpitud "õige" vastusega enam hakkama ei saa. Minu käest aga saab nätaka just pähe õppija, kes sisulisi asju ei jaga.
Ma ei loe siit välja midagi muud kui negatiivset hoiakut tüdrukute suhtes. Õpilased teevad halvema soorituse, kui õpetajal on nende suhtes negatiivsed ootused.

Üks nüanss veel. Riigikaitseõpetaja esindab riiki. Kui ta on sõjaväevormis, siis ka Kaitseväge. Kaitsevägi esindab turvalisust ja kaitset. Kui riigikaitsetunnis õpilast peedistada, siis teeb ta sellest järeldused riigi ja Kaitseväe kohta üldisemalt. Ei saa oodata, et riigikaitsetunnis halvasti koheldud õpilane oleks edaspidi riigikaitse suhtes hästi meelestatud. Õpetaja peaks suutma neid asju ette näha, mitte lähtuma ainult omaenda eelarvamustest. Peaks suutma näha suuremat pilti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 13:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ära targuta, kui sa ei tea. Sa ei näe ise ei suuremat ega väiksemat pilti. Sa loed lihtsalt "siit" välja endale sobivaid asju.

Tsiteeri:
Õpilased teevad halvema soorituse, kui õpetajal on nende suhtes negatiivsed ootused.

Sooritus sõltub vaid ja ainult sellest, kui hästi on asjad omandatud.
Küsimuse/teema valdamine hindele "5" tähendab, et õpilane pole mitte vastavat lõiku õpikust pähe õppinud, vaid on selgeks teinud endale nähtuse sisu ja toimemehhanismid.
Viimasega on tüdrukutel enamasti raskusi (kuid mitte alati). Samas valikvastustega testi, kuhu on kopeeritud õpikust õiged vastused, lahendatakse tüdrukute poolt enamasti eksimatult, poisid eksivad seal nähtavalt rohkem.

Jätkuvalt ma peedistan neid, kes ei viitsi õppida, ei täida oma lubadusi, ei käi tunnis jne - soost sõltumatult. Kui mõne jaoks olen esimene, kes julgeb seda teha, siis too bad, kuskil peab sõna "vastutus" ju sisu ka omandama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 13:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kaugeltuuriv kirjutas:
Parem oleks juba parteidel siis pakkuda,kuidas meesõpetajad tagasi kooli meelitada.
Noh selle soolise võrdsuse volinik peaks ju jälgima,et koolides oleks nii nais,kui meesõpetajaid pooleks.
Irv muidugi,see proua ei hakka seda kunagi tegema.
Üldiselt aga,mis nende kesikutega lahti on enne valimisi?Lengi team,kes avalikult sarvi teeb ei varjagi,et kui neid uuesti nimekirja tippu ei panda,siis hakkab peaministril halb olema.
Reps,kes kahtlemata on Ratase pooldaja,nüüd kangesti haridust parandamas aga minu arust alustab valest otsast.Savikas peaks jääma oma saadikukohast linnas puudumiste tõttu ilma.
Jakko Väli,sealt Tallinna TV-st on hakanud üldse promoma,et vaja ikka see Putini parteiga tehtud lepe ellu viia.Kuidagi tõmblemisena mõjub?

Autoritaatse Savisaare aeg on möödas, kuid Ratas pole nii autoritaatne ega võimukas, kui KE liikmed on harjunud.
Seepeale üritatakse kohe piire laiendada ja katsetada, kas uus liider on piisavalt isane.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Juun, 2018 13:52 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kui õpetaja vastikust tekitab, siis on ka vähem motti ainet õppida. Keskkooliõpilased ei ole reeglina nii küpsed, et sellest emotsioonist üle olla. Tean omast käest.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5025 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 335  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: