Kliimamuutustest

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Kriku »

Ilus pilt, umbes kolmandik on tõenäoliselt õige. 2/3 kas põletatakse ära või mädaneb ruttu. Pindala jah klapib kogu Maa omaga (üle 4 B hektari).
vanahalb
Liige
Postitusi: 2598
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas:
Kauges minevikus on Maa looduses esinenud anomaalseid protsesse, mille käigus on atmosfääri paiskunud nüüdisaegse inimkonna süsihappegaasi-emissioonidega võrreldaval hulgal süsinikku — ja tagajärjed on olnud katastroofilised.

Üks selline juhtum oli asteroidi Chicxulub langemine Maale 66 miljonit aastat tagasi, mille tulemusel sattus teadlaste hinnangul atmosfääri 425–1400 gigatonni süsihappegaasi.
Minu mäletamist mööda tekkis selle kokkupõrke tagajärjel hoopis jääaeg, sest atmosfääri sattus megakogus sodi mis päikesevalguse ära varjas. Umbes sama mis hüpoteetiline tuumatalv. Üleüldiselt on kurjad kahtlused , et see süsihappegaasi toonane lisandumine on peavooluteadlaste viimastel aastatel välja mõeldud PR-trikk.

Kliimateema laiemalt on siiski vähemalt 50 aastat (nii kaua kui mina mäletan) noorsool hambus olnud. See on mugav vahend populaarsuse kogumiseks ja võimulolijatele üldiselt ohutu. Kuulatakse kaasa noogutades ära ning mõeldakse isekeskis, et tainas peast. Kasvõi suvalistel missivalimistel on võitja lubanud kliima eest hakata hoolt kandma ja samamoodi mingitel filmiauhindade jagamistel ja kus iganes.
Ma ise kirjutasin keskkoolis, 1986 a, lõpukirjandi võitlusest kliima eest. "Sõda ja rahu" ning muid taolisi süvateemasid ei suutnud lahkama hakata. Sajatasin, et imperialistlikus läänes ehk Lääne-Saksamaal võib Reini jõe veega vabalt filmilinti ilmutada ja natuke sai ka kodune Tallinn. Sossi mäe mainisin ära - et seal võtab mäkke pressivate Zilide bensiiniving silmanägemise ära. Aga seda, et Uuralide kohal taevas suitsust must on polnud poliitkorrektne märkida. Sest just selles piirkonnas laotakse kommunismi graniitvundamenti ja sellesuunaline kriitika võib osutada ebaküpsusele ning eksamihinnet alla tõmmata.
Ühesõnaga ajasin samasugust jama nagu praegune kliimaaktivist Greta ja eksamikomisjon pani lõdva randmega hindeks viie.

No aga ega sellest midagi päevapealt ei muutu. Muutused muidugi toimuvad , ka ilma kliimahüsteerikute tagantkihutamiseta, aga need on pikaajalised protsessid. Täna pole enam mõtet oma Smenaga täispildistatud filmi Reini jõkke ilmutamiseks kasta ja Sossi mäest saab samuti ilma gaasimaskita üles. Ma ei näe endal küll mingit rolli selles eduloos.
Kliimaaktivist Greta lugu meenutab mulle hoopis seda "jää-ämbri väljakutset" mis mõned aastad tagasi populaarne oli. Mis iganes haigus see oli aga suudeti mingi rahvamass transsi ajada. Kes oli mõjutatav lasi end ka jääveega üle valada , aga hakkas sellest haigetel siis kergem?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Kriku »

Väidetavalt kukkus see Yucatani pomm karbonaatsete kivimite peale.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Z03 »

Fucs kirjutas:Selliste eest ma vahel põgenen siia milnetti, lootes leida rahu.
Eks inimesed loodavad leida foorumitest erinevaid asju, miks mitte ka rahu, aga internetifoorumid on siiski avatud ruum, kuhu võivad tulla kõik, kuni nad reeglitest kinni peavad. Muidugi oleks tore, kui milnet jääks viimaseks pelgupaigaks, kuhu põgeneda kurjade kliimaaktivistide eest, aga igaühel on avatud foorumites õigus enda arvamust vabalt väljendada ja siis ei saa väga kuri olla, kui kõigi arvamus pole sama, mis minul, eksole. Arvamuste paljususe aktsepteerimine käib kaasas vaimse küpsuse ja täiskasvanuks saamisega. Mulle siinne foorum just seetõttu väga meeldib, et ma kohtan siin selliseid arusaamu ja sõnavõtte, et tõesti hoia või peast kinni ja vaata kalendrit, et kas elame ikka 21. Sajandil või ehk ikka veel 19. Sajand ees. Aga mulle sobib. Mõne seisukohaga ma nõustun, mõnega mitte, kõik loomulik. Ei ole tragöödia, kui keegi arvab maailma asjadest teisiti.

Akf Fucsi viidatud videost ma kahjuks aru ei saa. Naised sätivad endale pehmeid mängukarusid õlale ja rinnale? Nojah, kui see on mingisugune vihje, siis palun mitte mulle neid teha, sest ma ei taipa sedasorti vihjeid. Lihtsalt ei mõista. Palun minuga otse rääkida.

P.S. Ma tegelikult ei ole huvitatud mingist konfrontatsioonist akf Fucsiga, sest mulle on tema postitused alati meeldinud ja teiseks on mul mulje jäänud, et me elame üsna samas kandis ja mõtlen, et omakandi inimesed peaks kokku hoidma.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:Akf Fucsi viidatud videost ma kahjuks aru ei saa. Naised sätivad endale pehmeid mängukarusid õlale ja rinnale? Nojah, kui see on mingisugune vihje, siis palun mitte mulle neid teha, sest ma ei taipa sedasorti vihjeid. Lihtsalt ei mõista. Palun minuga otse rääkida.
Humoorikate videote postitamisega alustas siiski akf Z03: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 57#p594457
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

vanahalb kirjutas:Kliimaaktivist Greta lugu meenutab mulle hoopis seda "jää-ämbri väljakutset" mis mõned aastad tagasi populaarne oli. Mis iganes haigus see oli aga suudeti mingi rahvamass transsi ajada. Kes oli mõjutatav lasi end ka jääveega üle valada , aga hakkas sellest haigetel siis kergem?
..mulle meenutab selle "kliimagreeta keiss" jälle ühte teist keissi kaugest lapsepõlvest - et oli keski USA kooltüdruk Samantha SMITH, kes sai kuulsaks sellega, et kirjutas kirja NLiidu juhile Leonid BREŽNEVile seal kusagil külma sõja haripunktis.. kirja sisu oli miski lapsik üleskutse a la davaitte zhittj druuzhno ja seda kirja tiražeeriti // propageeriti ikka kõvasti tollases NLiidus ning too Samantha sõitis (vist) koguni Moskvasse külla oma kirjasõbrale onu Leoniidile :mrgreen:

Pärast ei ole ma sellest Samanthast enam midagi kuulnud - eks ta ole.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Health »

Too Samantha kirjutas küll juba Andropovile.

Temast sai küll mõneti märter kui ta lennuk alla kukkus, aga ega sellest suurt midagi ei muutunud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..pardoon - ANDROPOVile siis hoopis kirjutas :oops:
Nojahh, too oli ju aeg, kus NLiidus oli "viisaastakuga 4 x peasekretäri" - kessneid nimesi niitäpselt mäletada jõuabki :mrgreen:

Lihtsalt kuda toda "pommisamanthat" NLiidus toona progeti, on eredalt meelde jäänud - analoog tänase "kliimagreeta" // tema progemisega ju ilmne.. üks tibi deklameerib midagi põlevi silmi, raffas plaksutab ja on (vasika)vaimustuses, riigimehed teevad ka tõsist nägu ja koogutavad päid :lol:

Lihtsalt internetiajastul lisandub veel see, et lapsud reedeti enam koolis ei käi - nüüd käiakse riigiasutuste ees hängimas-lärmamas.. ja õpsid ei julge ka midagi teha // öelda - et väiksed hungveipingid löövad raffavaenlase sildi otsaette kohe :twisted:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 09 Okt, 2019 10:42, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Fucs »

Z03 kirjutas:
Fucs kirjutas:Selliste eest ma vahel põgenen siia milnetti, lootes leida rahu.
Eks inimesed loodavad leida foorumitest erinevaid asju, miks mitte ka rahu, aga internetifoorumid on siiski avatud ruum, kuhu võivad tulla kõik, kuni nad reeglitest kinni peavad. Muidugi oleks tore, kui milnet jääks viimaseks pelgupaigaks, kuhu põgeneda kurjade kliimaaktivistide eest, aga igaühel on avatud foorumites õigus enda arvamust vabalt väljendada ja siis ei saa väga kuri olla, kui kõigi arvamus pole sama, mis minul, eksole. Arvamuste paljususe aktsepteerimine käib kaasas vaimse küpsuse ja täiskasvanuks saamisega. Mulle siinne foorum just seetõttu väga meeldib, et ma kohtan siin selliseid arusaamu ja sõnavõtte, et tõesti hoia või peast kinni ja vaata kalendrit, et kas elame ikka 21. Sajandil või ehk ikka veel 19. Sajand ees. Aga mulle sobib. Mõne seisukohaga ma nõustun, mõnega mitte, kõik loomulik. Ei ole tragöödia, kui keegi arvab maailma asjadest teisiti.
Ei minul ole miskitki teistsuguste arvamuste vastu. Siin milnetis ja elus on pidevalt inimestel teistsugused arvamused ja nägemus asjadest kui minul.
Siin pole teemaks mitte erinev arvamus ja nägemus vaid see, millega üritatakse seda oma nägemust toetada.
Ega kui minuga sama meelt ollakse aga selle toetuseks presenteeritakse samasuguseid asju nagu nüüd juhtus, siis ma kobisen ja viitan selle IMHO sobimatusele ikka vahel ka.
Sest nagu Sa isegi kirjutad "igaühel on avatud foorumites õigus enda arvamust vabalt väljendada ja siis ei saa väga kuri olla, kui kõigi arvamus pole sama, mis minul, eksole".
Ja ma ei ole kuri, sest ma ei ole kuri inimene. Minu kurjaks ajamiseks on enamat vaja.
Vastupidi, antud juhul oli mul päris lõbus.
Z03 kirjutas:Akf Fucsi viidatud videost ma kahjuks aru ei saa. Naised sätivad endale pehmeid mängukarusid õlale ja rinnale? Nojah, kui see on mingisugune vihje, siis palun mitte mulle neid teha, sest ma ei taipa sedasorti vihjeid. Lihtsalt ei mõista. Palun minuga otse rääkida.
No seda ma usun, et Sa aru ei saa. Muidu ilmselt ei oleks Sa siia postitanud ka seda Greta HELP videot.
"it`s TI-AI-DI-DI-WAI bear" ehk, et otse öeldes - Greta HELP video on niivõrd rumal, oma olemuselt "trisoomia ja aspergeri sündroomiga" või isegi autistlik, et seda on terve mõistusega inimesel väga raske vaadata. Ja kuna minul tekivad minu poolt lingitud Tiddybeeri laadsete videote vaatamine täpselt samasuguse vaimse trauma, siis ma panin selle ilusasti siia ka võrdluseks, et head kaasfoorumlased saaksid aru minu haiges peas tekkinud paralleelsustest.
* Seal ei ole vaja keskenduda naistele ja pehmetele karudele, vaid video ülesehitusele, sihtgrupile ja sõnumile.
Z03 kirjutas:P.S. Ma tegelikult ....... ja teiseks on mul mulje jäänud, et me elame üsna samas kandis ja mõtlen, et omakandi inimesed peaks kokku hoidma.
Zemljak!? Jolki zeljoonõe! :shock:

Omakandi inimestega kokkuhoidmine on mul siin vahel natukene raskendatud, kuna osad neist omakandiinimestest kipuvad vahel ka käru keerama.
Alles siin oli üks zemljak mul, kes VuksStudio suure tähelennu Hollywoodi taevastesse kõrgustesse veega klosetist alla lasi.
Seepärast ma nüüd olen vägagi ettevaatlik selles suhtes. 8)

Peace ?
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Z03 »

Mul ükskõik, kas peace või mittepeace, ma suht kuulikindel. Internet on nagunii üks suur illusioon, milleta saaks hakkama, aga hea, et praegu eksisteerib. Võimaldab mõista erinevaid inimesi ja arvamusi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Kriku »

Selle optimistliku noodiga palun teema juurde naasta.

Vaimsete traumade ravimiseks väike target practice: https://www.owensworld.com/games/shooti ... bbies-kill
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Kriku »

Selle kohta, et CO2 pole kaugeltki ainuke kasvuhoonegaas (minu esiletõst):
Peale CO2 on tuntud kasvuhoonegaasid ka veeaur, metaan, dilämmastikoksiid, tööstuslikud fluori sisaldavad gaasid. CO2 pole võimsaim soojendaja, aga see püsib atmosfääris teistest palju kauem ja moodustab 75 protsenti inimese õhku paisatavatest gaasidest. Seetõttu on CO2 peamine süüdlane praeguses inimtekkelises soojenemises. Tegelikult on CO2 kontsentratsioon õhus vaid umbes 0,04 protsenti. Teame umbes 200 aastat, et sellest piisab Maa soojas hoidmiseks (Lippmaa selgitus tekist mehe ümber on siinkohal väga täpne!) ning et temperatuur on väga tundlik selle muutustele. CO2-sisaldus on 200 aasta jooksul suurenenud poolteist korda ja seda inimtegevuse tagajärjel. Kuigi CO2 on õhus protsentuaalselt väga vähe, siis isegi kui inimesed seda natukene lisavad, tekib suhteliselt suur muutus. Nii et oleme palju võimsamad, kui ise arvame.
https://ekspress.delfi.ee/kuum/endel-li ... d=87650541
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:...
... Tegelikult on CO2 kontsentratsioon õhus vaid umbes 0,04 protsenti. Teame umbes 200 aastat, et sellest piisab Maa soojas hoidmiseks (Lippmaa selgitus tekist mehe ümber on siinkohal väga täpne!) ning et temperatuur on väga tundlik selle muutustele. CO2-sisaldus on 200 aasta jooksul suurenenud poolteist korda ja seda inimtegevuse tagajärjel. ...
https://ekspress.delfi.ee/kuum/endel-li ... d=87650541
Lugesin paberkandjal, ja oh-sa-imet, seal olnud graafikult tuli välja, et veel 200 aastat tagasi ei toodetud üldse CO2-2 - emissioon 0. :dont_know:
Et siis inimesed ei kütnud ahjusid, terast ei toodetud jne … Iseenesest labane võte, sest peaks olema kogu hulk ja siis sellest tõusu osa, mitte et võtame 200 aastat tagasi baasiks (mida me siiski täpselt ei tea, sest mudeldame) ja toome sellest sinna juurde "kohutava" tõusukõvera.
Aga eks igaüks loeb nagu soovib aru saada.

Minu jaoks on huvitav see, et vaikitakse nn."500-kirjast". See on avalik läkitus milles juhivad allakirjutanud tähelepanu, et ei ole "kliima-hädaolukorda" ning selle saatsid ÜRO-le 500 teadlast ja erialade spetsialisti. Kutsutakse üles mitte tegema poliitilise otsuseid ainult mudelite põhjal (mis on juba osutunud ebatäpseks) ja soovitatakse kokku kutsuda kohtumine, kus osaleks mõlema arvamuse esindajatena kõrgelt aktsepteeritud teadlased.
Ainuke vastukaja on see, et üritatakse neid näidata eba-adekvaatsetena.

PS. Allakirjutanud ei väida, et kliima ei muutu, vaid nad juhivad tähelepanu sellele, et teema on üle politiseeritud ja annavad mõista, et teadust ei tehta "konsensusega". IMHO

Kiri ise - https://clintel.nl/wp-content/uploads/2 ... -to-un.pdf
deklaratsiooni pressiavaldus - https://clintel.nl/wp-content/uploads/2 ... iefing.pdf
kokkuvõtvalt koos alla kirjutanute nimekirjaga - https://clintel.nl/wp-content/uploads/2 ... ieNWA4.pdf

Soovitan rahulikult lugeda ja "alarmistidel" võtta klaasike suhkruvett! 8)
Viimati muutis mart2, 09 Okt, 2019 19:48, muudetud 1 kord kokku.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas Kriku »

EE kujundust ei oska kommenteerida, mina lugesin võrgust.

Oletan, et ÜRO saab pidevalt kõikvõimalikke pöördumisi.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kliimamuutustest

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:EE kujundust ei oska kommenteerida, mina lugesin võrgust.
Oletan, et ÜRO saab pidevalt kõikvõimalikke pöördumisi.
Soovitan siiski vaadata allakirjutanute nimekirja - eriala spetsialistid ja teadlased. Ei ole just kõikvõimalik- tädi-Maalilt ja tasuks kaaluda sõnumit, mitte lükata kõrvale kui mingi jama...
Ahjaa, tuleb meelde, et üks kaasfoorumlane väitis, et kriitikute seas ei olevat teadlasi.

Praegu igatahes kujundatakse arvamust, et kliima-alarmi kriitikud on samasugused "eitajad" nagu holokausti-eitajad ning kuuluvad häbimärgistamisele ilma aruteluta. :evil:
Tuleb ette totalitaarne suhtumine, kus on ainult kaks varianti - kas poolt või vastu, eriarvamust ei saanud/tohtinud olla!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline