Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas oliver »

Sarnane sült oli kunagi Bundeswehri toidupakis, ei tea millest tehtud aga maitsev.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Švejk, kuriloom- špik pole teps mitte sült...

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0 ... prov=sfla1
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

Svejk kirjutas:
Karbi kaanele võib ükskõik mida kirjutada ja vikipeediast igaüks ükskõik mida otsida, aga kui karbis sees on sült mõnusalt krõmpsuva kamaraga, siis on nii.... :)
Ja mis on kirjutatud isand Svejki puukuuri uksele ja mida ta seal tegelikult hoiab :scratch:
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

vanahalb kirjutas:Ja mis on kirjutatud isand Svejki puukuuri uksele ja mida ta seal tegelikult hoiab :scratch:
Vanahalb on üks väga halb inimene!
Ja vana! (Igaks juhuks panin)
Ma ei ole küll vanuserassist aga kuskilt kuulsin, et see pidada sõimusõna olema ja igaks juhuks panin. Noh umbes nagu vana, vaene, harimatu jne - kõik see, mis ei ole moes noh...

Sest puudutada sellist õhkörna kohta - "sshina sharviline shaatan!" :)

Tähendab mul ei olegi puukuuri.
Töökoda on küll, ja see on nii suur, et mõtlesin, et jagub kõigile. Nii puudele, kui (igavesti) remonttis sõidukitele kui mõttetule kolale mida ära ei raatsi visata aga peaks jne...
Aga NÜÜD on see töökoda NII UMBES et kahju hakkab.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Töökoda.png
Töökoda.png (507.31 KiB) Vaadatud 4122 korda
Võibolla pole keegi Teile seda ütelnud, kuna pole selle peale tulnud, aga alati saab sellistes rasketes olukordades, ka uue töökoja ehitada... :roll:

Ja siis kui see jälle täis saab....

Pilt

...siis saab jälle uue teha ju :scratch:
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Fucs kirjutas:
Töökoda.png
Võibolla pole keegi Teile seda ütelnud, kuna pole selle peale tulnud, aga alati saab sellistes rasketes olukordades, ka uue töökoja ehitada... :roll
AKFTP Vuks on muidugi tubli töövõidu tekitanud taas 8) , aga parafriteerides akf Lemeti tõlkesaavutusi, siis:

"Piltidel kahjuks ei kajastu meid tabanud õnnetuse masstaabid"

Töökoja kubametuur on 1000 kandis (tuhande) ja seina taga on veel teine samasugune - välimuselt väljaehitamata, kuid sisult juba samasugune, jne (loetelu järgneb... ) Ma räägin päriselt 8)

P.S.

...ja ärge kuulake, mida see akf Lemet seal järgmisel lehel seletab, sest ta ei ole lugenud muinasjuttu hundist ja kolmest põrsakesest....
Täpsemalt SELLEST põrsakesest, kelle maja pidama jäi ja MILLEST see ehitatud oli.... 8)

Parasiteerides akf tõlkealaseid saavutusi, siis "omaenda valgete käekestega loodud probleem" :)
Viimati muutis Svejk, 04 Veebr, 2017 14:00, muudetud 2 korda kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Alati on võimalus Jaanipäeva küünlakuus pidada... :roll: Koos kohustusliku tukkidest ülekargamisega.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19529
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas ruger »

Isand Fucs-ile peab vastase toiduvarude hõivamise eest foorumirahva tänu avaldama. Kus on (tõe)ministeerium või oli see kaitseministeerium et asi ametlikuks teha??? Aga Fucsi varud on strateegiline kraam ja avalikuks tulemisel pannakse veel käpp peale, et mida sa siin korjad suurtes kogustes. :scratch: :roll:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas herman30 »

Svejk kirjutas: Niisiis kordame üle selle sümpaatse poekese aadressi: Kirsipuu kauplus Õunapuu pst. 47
Saadaval niimõndagi imelist, mida otseselt igas tavapoes müügil pole...
Olen praegu (4.2) Tallinnas. Eile mõttlesin et kas minna Maardusse. Aga otsustasin et mitte pärast seda kui vaadasin kuidas bussiga saab Tallinna kesklinnast Maardusse ja tagasi laupäeviti. Aga vaatame järgmisel korral märtsi alguses kui olen jälle Tallinnas. Siis peaks külastamise koht olema argipäev ja bussiliiklus tihedam.
Täna käisin Torokse talu poes Soo tänaval ja ostsin 1.5kg suitsuliha. Nämm!
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

Isand Svejk võiks sellises olukorras vähe julgemalt kasutada "101 päeva reeglit". See pole sugugi keeruline - iga asi mida umbes kolme kuu jooksul pole tarvitatud või vähemalt teise kohta tõstetud on kasutu ja läheb sirgelt prügikonteinerisse. Iseenesest võib mõni äravisatavatest ka vajalik olla kuid õigel hetkel ei tule ta olemasolu nagunii meelde ja pärast ostad poest uue.
Seal on muidugi mõned erandid - konservid, viin, pekk, hermani suitsuliha... Seda nimekirja ei tasu liiga pikaks venitada.
Mina olen südant kiviks tehes oma elamist ikka enam-vähem järje peal suutnud hoida. Kui härdameelne Svejk endas sellist sisemist jõudu ei leia ja krundi suurus juurdeehitustele piire hakkab seadma ei saa kuidagi jätta õelalt mainimata, et ülespoole, taevani on veel ruumi küll :lol:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas oliver »

Pisut haakub eelpool kuvatud piltidega - mind on terve elu painanud küsimus millal tekkis meie vanematel või vanavanematel see jube asjade "igaks juhuks" korjamine? Ise olen 37 aastat vana ja südamest vihkan igasugust pasa kokkukuhjamist aga kui satun näiteks oma vanemate suvilasse siis läheb vihast silme eest mustaks, aidauks läheb täpselt niipalju lahti et labidas või kirves sisse mahub... Ja kui midagi vaja on siis tuuakse poest ikkagi uus asi sest pasahunnikust vajaliku junni leidmine võtab aega paar päeva.
Tuttavad on proovinud seda seletada nõukaaegse kaubapuudusega jne. aga see kestab minu arvates kaasaegsetega igati edasi...
Võib-olla peaks moderaatorid selle üleüldse eraldi teema alla tõstma, sarnaseid vanemaid/sugulasi on kindlasti kõigil:)


Aga kuidas see foorumi temaatikaga seondub??

Kriku
volksturm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Veebr, 2015 10:19
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas volksturm »

Oliverile:
Mul läks majapdamises toreda eestiaegse puulõhkumiskirve vars katki, peale 70 aastast kasutamist nii minu kui eelnevate põlvkondade poolt. Mõtlesin ka, et aitab minevikus elamisest, ostan poest uue Fiskarsi puulõhkumiskirve, mida kõik kiidavad. Kui hinda nägin - 65 eurorubla, läksin koju tagasi ja otsisin panipaigast nr.3A välja vanaisa poolt tehtud, kasutamata kirvevarre tooriku, mida viimati nägin seal kusagil vedelemas 30 aastat tagasi, pool tundi tööd ja peaks nüüd 70 aastaks sellega jälle probleem lahendatud olema. Kokkuhoitud raha eest ostsin õlut ja viina. Aktsiisimaksu sai omale Eesti riik, sest nii väikese koguse pärast ei hakanud Lätti sõitma.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Tänan kõiki kohalviibijaid ja vestlusest osavõtnuid ning eriti moderaatoreid mõistva suhtumise eest! 8)

Lühikene kõrvalpõige vanakraamimaailma oli värskendav vahepala ja lähen põhimotiiviga ehk toiduteemadega edasi.

(....vanahalvale veel, et enamus mis mul seisma on jäänud, on puumaterjal, ja 101 päeva reegel ei kehti, sest esiteks on mul puuküttega pliit ja ahi, ja teiseks olen kuulnud "kahe aasta reeglist"...
Muideks kui odavalt planku osta ja kuivama sättida, siis umbes kaks aastat lähebki, enne kui julgeb sellest miskit tegema hakata. Kuivatatud puit on ca 2 x kallim. Seismajätmine tasub ära. Ainuke häda on selles, et sa jõuad selle ajaga kiinduda ja siis läheks nagu oma südamejuurte kallale kui sealt plangu- või pilpahunnikust miskit võtma hakkad.... :D )


Hermanile: Jah, tõepoolest kui ilma autota seikled või sõpra pole kes ringi veaks (pane mulle privasse kui teinekord väga hätta jääd, vblla ma saan orgunnida transpordi värki või koguni ise tulla, kui parajasti linnas olen, jne ) siis on jama jah sinna Muugale.
Mulle see Õunapuu 47 pood meeldib, sest sealt saab sellist nö "turukraami" - Poola vorste, (salaamivorstiotsad! Odavalt! tead küll, pmst see "Kotimainen" ja Venäläinen", ainult et otsajupid)
pekki, Poola pasteeti (pole mingi eriline asi, aga odav :) ) maiustused jne. Valik pole lai. Noh ja nüüd see 97,5 seeria..
Vanasti käisin Balti jaama turul, aga seda vist ei ole enam...? Sealt sai ka alati tseburekki ja muud rasvapirukat-beljashhi krabatud, se oli "vakio" :)

No ja ka õltsivalik pole seal päris tavaline - Tsehhi, Ukraina, Valgevene, Poola, (Vene) jne natuke sellised nurgatagused õlled -nii kuidas peale satub.

Siinkohal kutsun akfoorumlasi üles andma, kuskohas veel kilulinnas v lähiümbruskonnas on selliseid huvitavaid poode või muid müügikohti, kust saab nö mittepeavoolutoidukraami
ja ka hinnavaatlus või võrdlus oleks lahe.....



Veel pildikesi vene pakist number kaks - "Guljashh":

kuljas.jpg
guljass.jpg

Väga maitsev oli. Sõin külmalt.
Need liblekesed mis seal olid - kartulid vist - tundusid pisut toored.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 588
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Che Latino »

Täna hommikul teises "Sinu Poes" Muugal, Kabelikivi bussipeatuse lähedal. Usun et sama poesildi taga on neid ka mujal Eestis.
Manused
97,5s.jpg
97,5s.jpg (79.71 KiB) Vaadatud 4335 korda
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kulibin »

Et lõpetage ära see surrogaatidega eputamine ... ;)
Eriti puudutab see Svejki herrat... Mingi tiblastani subkultuurile mõeldud subprodukte siin promoma... Ai-vai !
Kui juba viimset päeva tähistada siis midagi sellist sobib. Hinda ei tea, toodi sakummiks. Paraku oli laual lisaks sügavkülmale viinale kodumainsest mahepossast valmistet ahjupraad ja see karbike oma hõrgu sisuga laagerdab külmikus.
Manused
Hirvekonserv.jpg
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist