Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
smr
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas smr »

Seoses viimasel ajal meedias levinud hobuseliha teemaga on mu koduses supermarketis hobusleiha suitsuvorst otsa saanud :(
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas Lemet »

Ja hobuselihakonservidel näikse neljaaurusele hinnale Rimis hea minek olevat...uudishimu on edasiviiv jõud. Delikatess ikkagi.

Pilt
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas viiking »

Tõsine kahju kui vorstid poest otsas v siis ära korjatud, krdi krt...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See hobuseliha teema on ehe EL varjukülje demonstratsioon - vindi ülekeeramine ja ülibürokraatia, mis päädib mõttetute otsustega.
Arusaamatu on see jura :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas ivanorav »

Asi pole hobuselihas, vaid kogu toiduainetetööstuse töösturite pettuses, mida järjest paisuv bürokraatiamasin kontrollida ei suuda! Hea, et seekod oli tegu ainult hobuselihaga, köigil on see Hiina melamiinijuhtum vist meelest läinud?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hobuseliha on veel süütu nali võrreldes selle JOKK-keemia kogusega, mida tööstuse ja kaubanduse kasumi nimel sinna toidu sisse topitakse....
Muide, see JOKK-keemia on EL bürokraatide poolt igati heaks kiidetud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas wambambola »

Kas see pole mitte inimeste enda vaba valik? Suitsetamine ka lubatud. Vaikselt hakkab see mahe ja mu selline asi liikuma. Alati võimalus otse talunike käest suuremaid asju osta. Probleem on suurkauplused. Näiteks maxima ja RIMI, kes toovad Lätist ja Leedust kaupa hulgi, sest sealt saab odavamalt.
Tunnistan ka nende euroreeglite probleeme. Kohati on tõesti vint üle keeratud.

Teemast natuke rohkem. Olen otsinud sprotte tomatis ja mitte kusagilt ei ole leidnud. Ainult prismast leidsin rsk. Niisugune hea asi ja ei ole kergelt saadaval...
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas allatah »

Selle hobuselihaga on tegelikult vist veel ka see teema, et kuna kõik on sertifitseerimata, siis ei teata, mida see liha võib sisaldada. Konkreetselt peeti silmas mingeid hobuste ravimeid, mis inimesele võiksid halvasti mõjuda ja mida kuskil hobusetallis on tollele loomale võibolla kunagi antud. Ohtlik või mitte, ma ei tea. Aga kuna tänapäeva maailm on niivõrd spetsialiseerunud, et ma puutun oma toiduga kokku alles poes ning ei tea selle kohta muud, kui pakendil kirjas, siis ma küll ei kurda, et keegi mu õiguste eest seisab. Pealegi, kas teie tahaksite, et teie konkurent müüks kehvemat kaupa, aga paneks talle peale sama sildi, mis teie tootel ja küsiks selle eest vähem raha? Kui ma võin väikest liialdust lubada, siis niimoodi jätkates sööksime kõik varsti kanakontidest tehtud "täissuitsuvorsti".
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Alexy
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 25 Nov, 2009 14:22
Asukoht: Kõrgel kaldal
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas Alexy »

wambambola kirjutas:
Teemast natuke rohkem. Olen otsinud sprotte tomatis ja mitte kusagilt ei ole leidnud. Ainult prismast leidsin rsk. Niisugune hea asi ja ei ole kergelt saadaval...
Sprot tomatis oli neli päeva tagasi täitsa Rimis olemas...kui ei eksi, siis hind oli miski 2+ raha ja see pälviski tähelepanu :(
Koostöös Churchilliga:
Inimene komistab aegajalt tõe otsa aga ajab ennast jälle püsti ning rühib edasi lolluse lipu all.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19618
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas ruger »

Seda hobuste ravimite asja ma mõtlesingi. Oleks hobuseliha üle sama kontroll nagu enamusest müüdavast looma- või sealihast siis probleemi ei näeks. Hobuseliha vastu mul iseenesest vast midagi pole. Kuigi 20-25 aasta vanuse vanadusse surnud hobuse liha vist suhteliselt vintske tükk. 4-5 aastase veise või seaga võrrelda ei saa.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lihakonserv - kas see ka süüa kõlbab?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sellest vinskest tükist tehakse ju "tushonkat", st läbi keedetud ja hakid liha, seal muutub ka 100-aastane loom täitsa talutavaks.
Iseasi, kui oleks mingid "veiseliha tükid zelees" teema.
See möga aetakse ju põhimõtteliselt hakklihamasinast läbi ja kui hobuseliha pannakse nt 1:10 suhtes, siis ei saa ka keegi aru.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Re: Koduõlu

Postitus Postitas Takishi »

Tervisi!

Ma leidsin poest Nordicu kaljakomplekti, mis siin teemas korduvalt ilmselt läbi käinud. Olen suur leivaste jookide fänn, mulle see nordiku kali täitsa istub.

Süsteem lihtne, lahtiselt käärib potis radiaatori kõrval 3 liitrit kalja 24 tundi, siis panen purkidesse ja külmkappi ja neljapäeva õhtul saab saunas luristada oma tehtud kraami.

Mul ei ole õlleankrut, aga mul on survepott, "pressure cooker". Tekkis küsimus, kas selle sees on võimalik proovi mõttes koduõlle väikeses koguses teha? Mul ei ole raha et ankrut osta, aga survepott peaks ju põhimõtteliselt sama efekti andma? Asi plahvatada ei saa, kuna vahepeal saab rõhku välja sisistada. Maht on samuti 3 liitrit.

Pilt
Kasutaja avatar
urmas
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:15
Asukoht: Riihimäki, Soome
Kontakt:

Re: Koduõlu

Postitus Postitas urmas »

Kui sealt kogu aeg rõhku välja sisistada enne iga klaasikese manustamist, siis lõpuks see kraam sul jubeda kangusega saab olema. Rõhk nimelt katkestab kääritamisprotsessi aga rõhku kogu aeg välja lastes hakkab see uuesti pihta kuniks rõhk selle jälle katkestab... Parem ikka leida mingi rõhukindel kraaniga mahuti.

Muide, panin ise just paar tundi tagasi märjukese käima COOPER maltoosast. Seni parim maltoosa, mida olen proovinud :wink:
olgem inimesed mitte lambad
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Koduõlu

Postitus Postitas Madis22 »

Samas kolm liitrit oleks paras õhtu jooksul ää libistada.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Matheus
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 19 Mai, 2009 10:56
Kontakt:

Re: Koduõlu

Postitus Postitas Matheus »

Takishi kirjutas:Tervisi!
Mul ei ole õlleankrut, aga mul on survepott, "pressure cooker". Tekkis küsimus, kas selle sees on võimalik proovi mõttes koduõlle väikeses koguses teha? Mul ei ole raha et ankrut osta, aga survepott peaks ju põhimõtteliselt sama efekti andma? Asi plahvatada ei saa, kuna vahepeal saab rõhku välja sisistada. Maht on samuti 3 liitrit.
Tudengina modifitseerisin kalja samal meetodil. Manustamisel läks tuju päris lõbusaks :)

Hetkel endal ankrut ei ole, kuid selle asemel kasutan tavalisi õllepudeleid. olen tellinud vajamineva kraami lehelt http://www.pruulimine.ee/

Kääritamiseks kasutan sellist anumat:
http://www.pruulimine.ee/tooted/olleteo ... wferm-30l/

Pudelite korkimiseks:
http://www.pruulimine.ee/tooted/pudelda ... reta-26mm/
http://www.pruulimine.ee/tooted/pudelda ... kork-26mm/

Lisaks villimisel kasutan sellist abivahendit. Teeb elu hulgaliselt lihtsamaks:
http://www.pruulimine.ee/tooted/pudelda ... aattaitja/

Tehnoloogia on lihtne - kääritan valitud valmis õllekomplekti http://www.pruulimine.ee/tooted/ollekomplektid/ 1-2 nädalat (sõltub kaua käärimine käib).
Seejärel kuni teelusikas suhkurt tavalisse õllepudelisse, õlu järgi ja kork peale. Seda kuni nädal toasoojas hoida selleks, et läheb uuesti korraks käima ja võtab vurtsu sisse. Seejärel jahedasse (keldrisse) laagerduma 2 nädalaks. Selle ajaga settib pudelis olev pärm põhja ja rahulikult kannu valades saab selge, vahutava ja kihiseva õlle.

Selle õlle omahind on poole soodsam, kui odavama poeõlle hind ja harjunud oma õlle kvaliteediga ei maitse poeõlle enam mitte.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 53 külalist