Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Kusjuures tuleb äraütlemata suure kurbtusega rinna sees tõdeda, et peale suht-koht värskelt NATO pakkidest toitunud kodaniku peal vivisektsiooni harradtamist tõdes katsealune, et väliratsiooniga mõistavad pahakased sõdalasi märksa paremini motiveerida kui EKV. Muideks, palju Pleskava vabaõhukaubanduse esindajased juurikates pakist küsisivad?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kahtlasevõitu on see pakk ilma traditsiooniliste plekkpurgis konservideta - need pasteeditopsid ja asjad lähevad tavaliselt lössi.
Kuskohas selle paki kandmist (2 kg) ette nähakse tänases üksikmehe varustuses? Patrullkotis? Ratniku küljes taolisi taskuid ei paista.
Eestis fantaseeriti alguses rakmetes kandmisest, no ei mahu see ju kuskile.

Minu silmis paistab see samasugune kõvasti keemiat ja süsivesikuid sisaldav jura nagu meie oma - lihtsalt meil on seal sees seni olnud 1-2 tavalist konservi - neid saab tõesti rakmetesse toppida ja seal sees kolistada, kartmata koristustöid ja kogemata meeldivat tunnet, kuidas pikali visates sprotid õlis sul säärt mööda jooksevad:D
Taolised pasteeditopsid sisaldavad kõrvetisi kohe mitmeks päevaks.

Edit:kustutasin katelokijutu, suurendusega vaadates on paremal ülal näha tikud ja "obogrevatel portativnõi" ehk siis mingi soojendusasjandus.

Pappkarp iseenesest pole teab mis terav liigutus välioludes - meie pakid sellises hallis vakstus on paremad (kuigi võiks sisaldada nt minigrip kinnitust).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Trumm, julgen kinnitada, et isegi minu seedimine, mis on üpris altis igasuga jura peale protesti avaldama, tunnistas paki sisu kenasti söödavaks. Kõik soojad toidukorrad on nendessamades pakendites ka ilma mingite problermideta ka kuumutatavad.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Õnnelikud inimesed.
Olen viimased aastad söönud teadlikult ainult kvaliteetset toitu (max 1 kord töödeldud keemiavabad põhitoiduained) ja mul tekitab selline harjukeskmine ohtralt maitsetugevdajaid, suhkruid ja emulgaatoreid sisaldav toidupakk juba teatud kõhuprobleeme :D

Sestap taoline pakk mu silmis palju ei maksa, kui seal sees pole nt 2 kvaliteetset konservi.
Liha ja loomsed rasvad lihtsalt püsivad kaua kõhus ega tekita pidevat isutamist, see kajastub nt üksuse paremas distsipliinis, sest puudub vajadus pidevalt midagi jõhverdada, kolistada ja krabistada. Tõsi, mitte igaühele pole jõukohane sundida end peale üles ärkamist üks 200g sealihakonserv alla neelama.

Tänapäeva inimestel, kel kipub veresuhkur piiripealne olema, tekitab hommikune kiirkaerahelveste puder suhkruga/moosiga (või muu taolise sisaldusega eine) umbes samasuguse võitlus- ja teovõime languse nagu vastase miinipildujatuli. Sestap ei või tegelasi mingil juhul lubada enne söögi ligi, kui kõik ettevalmistused tõesti tehtud on - väljend "pudrust purjus" pole just tuulest võetud, vaid nähtud rohke praktika jooksul :D Isikkoosseis on peale tüüpset hommikusööki nagu uimased kärbsed aknalaual, keda tuleb taga ajamas käia. Eriti rämedalt näha on see vahe siis, kui sa ise taolist "väärtuslikku toitu" ei tarvita ning sinu tähelepanuvõime eriti söögijärgsest veresuhkru hüppest ei sõltu. Lisaks ei sisalda taoline kraam piisavalt omastatavaid mineraale ja vitamiine, mis mõjutavad inimese töövõimet nt magamatuse tingimustes. See, et mingi aine sisaldab 500 mg magneesiumi, ei tähenda, et see sealt ka omastatav on.

Mina nt arvan, et toit peaks sisaldama 3/4 ulatuses rasvasid ja valke ning kes ilma kuidagi ei suuda, siis neile võib see 1/4 süsikaid pakis kah olla. Selline toit on aga küllaltki kallis.

Vot selline targutus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas hillart »

eBay´s kenasti saadaval, kuid arvatavasti hoopis kallimalt, kui Pihkva turul.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... n&_sacat=0
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Eeee...mmmmm....

Kusagil VIST peaks mul alles olema mõned (mõni ?) USA armee kuivtoidupakid (pakk?)...
Peamiselt olen ma need juba metsas, võsas, heinamaal ja põllul isukalt ära tarbinud, aga neid vähemalt oli erinevaid ratsioone.... kusjuures kuna ka neid ei tohi müüa, siis märgime ära, et need pole mitte Pihkva turult ostetud ja teine VÄHEoluline aspekt on see, et nende säilivusaeg ei ole pool aastat + tagasi otsa lõppenud 8) 8)

Üks hea asi on nendes see "keemiline toidusoojendamise" võimalus, kus pädevale pakile tuleb vett tiba peale valada ja siis see spetsiaalsesse papp-pakendisse ilusasti toppida koos soojendatava toiduga. See keemia lõhnab küll nõukaajast tuttavliku karbiidi järele veidikene (kes vene ajal karbiidiga pauku tegid, need teavad mida me tunneme) 8) ... aga ei midagi hullu ja samas võib selle soojendajaga ka näpud kergelt ära kõrvetada, kui üle pingutada sellega mängides ja doseerides.

Ausalt öeldes on seal mõningad söödavad tooted suht keemia maitsega ka, aga eimidagi hullu ja suht hästi seeditav ning talutav :D

"Life Saver" olid vist need auguga piparmündi/mentooli tablad/kommid seal, mis häda korral läikima löönud südame taas nurruma paneb :mrgreen:

Pilt
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Siinkohal ongi sobiv teha paki sponsoriks olnud Jõgewa Muuseumile ehk MTÜ Pommiaugule reklaami:

http://www.pommiauk.ee/
https://www.puhkaeestis.ee/et/jogewa-muuseum
https://www.youtube.com/watch?v=eYqQyXfu3BM
https://www.youtube.com/watch?v=iVStuaPRvfg


Vaata ka "Arsenal-Crossley M 27/28"
https://www.facebook.com/Arsenal-Crossl ... 1/?fref=ts

Muideks, pakk toodi otse koju ja sain lisaks veel sellise suveniiri:
Pommiauk.jpg
Niiet Pleskava vabaõhukaupmeestele ma ei maksnud punast krossigi... 8)

Testimisega on algust tehtud ja esimesed tulemused:
Küpsised on kopitanud maitsega ja mul on tunne, et mitte "pool aastat üleaja" pärast, vaid algusest peale (kopitanud jahust näiteks)
Ka välimus oli neil sellline "praagiline".
Aga see tee "Maiskij" oli pakitee kohta täitsa okei.

Muideks - välispakendi sisekülg on halli värvi soojustpeegeldava mingisuguse sitke kihiga kaetud, nii et vihma või päikese kätte jäädes, peab pisut vastu ehk...
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

eBay´s kenasti saadaval, kuid arvatavasti hoopis kallimalt, kui Pihkva turul.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... n&_sacat=0
Oi oi oi
KV pakk ise peaks olema 16 eurot tükist.
Oleme ka ise ostnud aineid ja neid ise pakkinud - ööpäeva saab söönuks ka 4-5 euroga.
24-45 dollarit toidupaki eest - no eksootika mõttes võib mekkida :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Isand Svejk, tegu pole mitte küpsiste, vaid galettidega. Milliste maitse kuivpajukis on läbi aegade jätnud paremat soovida. Rahvuslik omapära, nagu rootsude süürströmming, mis normaalsetel inimestel okserefleksi esile kutsub...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas herman30 »

Mul on selliseid igaks juhuks-varuks kodus. : https://www.varusteleka.com/en/product/ ... -eat/51936

Lihtne võtta kaasa ka kui läheb mõneks tunniks loodusesse näiteks, võib süüa külmalt või soojendada.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Lemet kirjutas:Isand Svejk, tegu pole mitte küpsiste, vaid galettidega. Milliste maitse kuivpajukis on läbi aegade jätnud paremat soovida. Rahvuslik omapära, nagu rootsude süürströmming, mis normaalsetel inimestel okserefleksi esile kutsub...
Galettid, galeoonid, galeerid - tead akf Lemet - mull ükstaspuha, millise ajaloolise alusetüübi järgi neid laevakuivikud nimetatakse.... :)
Mina ütlen küpsised ja ja vsoo! :D

No onn kehva mekiga ja küpsetuspraagiga - osadel pind kobrutanud ja "nahk" tükati lahti koorund. Süüa saab, aga lihtsalt sita maitsega.
(EKV omad oleks võrdluses nagu öö ja päev, st meie omad oleks päev...)


Nii.
Järgmiseks võtsin selle tatrapudru liharäbalatega. Lahti tehes oli ühes servas isegi pisut hangunud rasva. Sõin külmalt.
Ma olen külma närviga mees ja külma kõhuga kaa - kõhu peal on paks rasvapolster ja kui seda õues külma ilmaga katsuda, siis kätel hakkab külm. Ma räägin päriselt... 8)

Tatar oli pesemata ja rohkete kestatükkidega - metsa mõeldudki, sest sees süüa ei saa - ajab sülitama nagu sihvkakoori.
Maitse oli nagu kuivaputukakahjustusega kuivainel ikka - äratuntavalt spetsiifiline. Ka hammastel oli selline kigisev kiht peal pärast ja suu oli paks.
Aga muidu oli maitsev. Sõin lõpuni. Ma söön pmst kõike:
tatar k.jpg
tatar a.jpg

Järgneb....

P.S.
...ja mul on pohhui, mida nad seal karbikaanel kirjutavad (soovituslik enne tarvitamist soojendada...)!
Viimati muutis Svejk, 31 Jaan, 2017 13:44, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Nii.

Sült oli hea.. :P

Aga sellest järgmises nummris... 8)

(...ja vahepeal sai siin katsetatatud ka Arhangelsi päritolu pulbrelisi enerzii jooke - ja täitsa okei moosivee maitsega olivad! )

Ja mötelge - neil seal SÜLT! rsk... 8)

(...ja ukridel oli ju kah borsh, jne ...)

P.S.

...aga se Naaro-Foomisnkij "Farsh Kolebashnõi Ljubitelskij" - oli täiesti mõttetu lugu...

Meenutas ähmaselt singipasteeti (pipart oli kõvaste, aga miks ta nii kõva ja jahune oli?)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 589
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Che Latino »

Kalkuniliha sarjast 97,5

-Natuke vedelavõitu. Ka külmkapist võttes sisu loksub.
-Võiks tiba magedam olla, aga ei häiri.
-Maitsestamise kohta kobinaid ei ole.
-Lihatükikesed eristatavad.
-Järelröhitis leebe, lühiajaline.

Kokkuvõtteks: Täitsa söödav!
(Saadaval Svejki lemmikpoes Muugal)
Manused
IMG_Kalkun97,5.JPG
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Che Latino kirjutas:Kalkuniliha sarjast 97,5 (Saadaval Svejki lemmikpoes Muugal)
Niisiis kordame üle selle sümpaatse poekese aadressi: Kirsipuu kauplus Õunapuu pst. 47
Saadaval niimõndagi imelist, mida otseselt igas tavapoes müügil pole... 8)

Mis puudutab seda vene armee pakikekses seda "sülti" - "шпик" - siis see oli nämma lugu (vähemat minu jaoks)
Meenutas tegelikult kamaravorsti, mida müüakse Grossi poes 1,78 kilohinnaga ja mida ükskord üks müüja soovitas koerale osta, kui lihaletis enam seapäid ega sõrgu polnud.
Et selle jaoks ostavad. No ma eitea........ostsin küll, aga söin ise - väga maitsev oli.
Täpselt nagu see "шпик", ainult et püsib koos.

Naaro - Foomiski mingi "vorstipasteet" - teravamaitseline ja kõva nagu.... poolkuivand savi
Farsh Kolbass.jpg
Farsh kolbas.jpg

Ja siis see "Spik":

Spik.jpg
Lgp. kaasfoorumlased - palun ärge pange tähele, mida see Lemet seal allpool seletab..... 8)

Karbi kaanele võib ükskõik mida kirjutada ja vikipeediast igaüks ükskõik mida otsida, aga kui karbis sees on sült mõnusalt krõmpsuva kamaraga, siis on nii.... :)

Okei, tegelikult päris sült ta polnud, aga "kamaratükid leemes" on vast parem kirjeldus.
Nälg oli ja kaamera ei fokusserinud, muidu oleks sisust kah pilti teind. Ühe lõnksatusega neelasin
Viimati muutis Svejk, 03 Veebr, 2017 11:33, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: k6rsik22 ja 36 külalist