Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas oliver »

See USA MRE on pigem selline hädalahendus - hing seisab kuidagiviisi sees aga mitte kauaks... Ja kolme käiku selles pisikeses pakis küll ei ole.
Aga ma lähen täna metsa ja võtan mõne paki kaasa ning teen fotojäädvustusi :D
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

8)

MRE-d on jah omaette teema.
Ette VIST on nähtud kolmeks käiguks või ei?

Ma olen kasutanud neid vahel välitöödel talvel, siis saab kiirelt ja lihtsalt sooja kögimögi teha kusagil metsas.
Ja ühe MRE paki sisu lahjendame kahepeale ära - on paras.

Eile õhtul ajasite siin oma MRE jutuga järjekordselt uudishimu peale ja nii sai ratsioon nr.6-est midagi teleka ette NABI maadlusmatšiks näksimiseks otsitud.

Seega sai põhitoit BEEF TACO ja selle lisad eemale lükatud, ning sobratud muude pakikeste hulgas veits...
20170822.jpg
..ja välja nopitud punase noolega tähistatud tooted...

Need juustukreekerid, ümmargused torukesed, olid peris head :shock:
Neid oleks võinud isegi rohkem olla.

Tortilladel polnud kah miskit viga aga see Grape Jelly poviidlo oli kole magus... minu jaoks :)

Lahustuv kohv sai kah ära joodud, seda pildil pole, sest isu ja otsus ära tarbida tuli hiljem juba....

Tõe huvides peab lisama, et mul pole need MRE imeasjad kunagi põhja alt ära löönud ega midagi kinni pannud.
Aga ma pole neid ka nädal aega järjest kunagi tarbinud ja päevas korra on saanud alati ka muud normaalset sööki sekka ampsatud.
Lynx
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 01 Veebr, 2009 18:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lynx »

Fucs kirjutas: Kana riisiga 7.95€ ? Peris hea hind... meie degusteerime siin 0,99€ guljaše ja max 4€ lihakonserve.... 8)
See on muidugist õige point - tegemist on suhteliselt kalli kraamiga (suuremates kogustes tellides olid mingid allahindlused). Ma ei pööranud piisavalt tähelepanu foorumi teema nimele, aastase toidutagavara soetamine läheb niimoodi tõesti üpris kulukaks.

Õige koht on selliste asjade jaoks rännakutel, kus minimaalse kaaluga tuleb kaasa saada võimalikult palju maitsvaid kaloreid. Seda viimast teeb TFP üsna hästi (paar toitu oli, mis jäid veidi alla ootuste, nt kaerahelbed õuntega) ja väärib selle eest minu arvates tunnustust. Mägede kontekstis on maitse oluline omadus - kõrgemal läheb söömine vastumeelseks. Ehk pole maitse päris ebaoluline ka teistele ;)
Võimalik, et hea maitse on seotud lihtsalt sellega, et tegemist on harjumuspärase kodumaise kraamiga. Lääne poolt tulev värk kipub minu jaoks olema liiga plass.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Lynx kirjutas:
Fucs kirjutas: Kana riisiga 7.95€ ? Peris hea hind... meie degusteerime siin 0,99€ guljaše ja max 4€ lihakonserve.... 8)
See on muidugist õige point - tegemist on suhteliselt kalli kraamiga (suuremates kogustes tellides olid mingid allahindlused). Ma ei pööranud piisavalt tähelepanu foorumi teema nimele, aastase toidutagavara soetamine läheb niimoodi tõesti üpris kulukaks.
Ära võta minu möla liialt tõsiselt.
Ma ajasin niisama pada :D
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Fucs kirjutas:
Lynx kirjutas:
Fucs kirjutas: Kana riisiga 7.95€ ? Peris hea hind... meie degusteerime siin 0,99€ guljaše ja max 4€ lihakonserve.... 8)
See on muidugist õige point - tegemist on suhteliselt kalli kraamiga (suuremates kogustes tellides olid mingid allahindlused). Ma ei pööranud piisavalt tähelepanu foorumi teema nimele, aastase toidutagavara soetamine läheb niimoodi tõesti üpris kulukaks.
Ära võta minu möla liialt tõsiselt.
Ma ajasin niisama pada :D
Kui maitse üle ei vaielda, siis hinnakohapeal küll ja heaks tooniks on siinteemas 8) ka numbrid äratuua, mis toiduse eest väljakäia tuleb.... :P
Sest mis ühele suupärane ja taskukohane, see teisele eiole kohemitte ja niimoodi võib nälgagi jääda, kui nädala toiduraha ühe pakikesse alla kinni panna.... :)

Et LGP FTP`st sammugi mitte mahajääda siis olin sunnitud ka ise Lätis ärakäima ja märke, et sealmaal toitu eiosata teha või et see mittemaitsev oleksolnud, mul märgata ei õnnestunud.
Tõsi küll - poodi ma ei jõudnudki - toit toodi korraldajate poolt kohale ja korra sõidutati isegi restoraani vahet.
Olin muideks esimest korda Riias. Oli igatahes väga huvitav. Ja maitsev.

Mul on millegipärast selline tunne et lätlased kopeerivad meie toidukultuuri. Kui keegi kaasfoorumlastest oskab mõned lätakate spetsüüfilised rahvustoidud äratuua, siis oleksin tänulik...
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Tuntumate läti rahvustoitude seas on pekipirukad (väikesed peekoni-singitäidisega pirukad) ning Kurzeme strooganov (ristikiudu viiludeks lõigatud sealiha
SKABPUTRA
http://nami-nami.ee/retsept/7674/skabpu ... vustoit)_1

Eelmisel tuuritamisel sai platseerutud rohkem mere ääres ja siis käisid kohalikud pidevalt igasugust kala pakkumas. Suitsulesta sai toona võetud ja see oli värske ning hea.
Kalakioske on seal rannikul siiani suht palju. Aga pole mitte ühessegi kiiganud.
Nüüd sai sisemaal müratud ja kala keski pakkumas ei käinud, kuigi kõik platseerumised olid kas mõne suurema järve või jõe ääres.... aga kuna polnud mingit eraaretused vaid eranditult Latvijas valsts mežu maadel ja telkimisaladel (kusagil karumistikas enamuses), siis ilmselt seetõttu polnud ka igasuguseid ärikaid näha.
Seega kohati KALA igas asendis on neil suht palju.
Miskist veini ajavad kah rabarberist, aga seda on meie peres isegi kunagi ammu-ammu aetud ja eijulge LÄTI rahvustooteks nimetada.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas herman30 »

Fucs kirjutas:Pilt
Käisin täna Tallinnas Keskturu kõrval olevas Grossis ja ostsin paar konservid. On veel proovimata.

UPDATE.

Proovisin külmalt leivaga. Tõesti väga hea maitsega!
Viimati muutis herman30, 23 Aug, 2017 22:27, muudetud 1 kord kokku.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2620
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

[quote="Svejk"
Mul on millegipärast selline tunne et lätlased kopeerivad meie toidukultuuri. Kui keegi kaasfoorumlastest oskab mõned lätakate spetsüüfilised rahvustoidud äratuua, siis oleksin tänulik...[/quote]

Kas mitte lehmakomm pole lätlaste vaimusünnitis? ? Või vähemalt kondentspiim...ja kardulat topivad nad pannkookidessegi ja igale poole loobitakse peoga köömneid. Muidu poleks väga vigagi.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Mercurius »

Eestlane tegi oma Keenia kodust tõelise pommivarjendi. Vaata, mida tuleks kriisiolukorras varuda.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=79280292
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Mercurius kirjutas:Eestlane tegi oma Keenia kodust tõelise pommivarjendi. Vaata, mida tuleks kriisiolukorras varuda.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=79280292
Tubli naine. Ainult sügavkülmas olevate toiduainete teema on natuke küsitav. Mäletan, kui ühe augustitormi järgselt oli meil maakodus elekter rohkem kui nädal aega ära. Sügavkülmik, mis talveks varutud marju täis, sulas. Tuli marjad kiiresti moosiks ja mahlaks keeta, nii et kahju kandma ei pidanud, aga elektri peale kriisi korral ilmselt loota ei saa.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Jaanus2 »

Lätis on populaarne oblikasupp, lausa oblikakonserve toodavad http://organicest.eu/shop/kronis-konser ... -490g.html
Hoiatus: otse purgist ei kõlba see süüa! Veel söövad nad halli hernest ehk peluskit, mida meie maal loomatoiduks peetakse.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas nimetu »

ja igale poole loobitakse peoga köömneid
Kusjuures nii on jah. Juustudele topivad igasugu asju sisse. Kvass on ka levinum. Tegelikult päris maitsvad asjad tulevad neil välja.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas oliver »

Metsast tagasi ja 6 pakki MRE`d manustatud, kõht pole ei kinni ega lahti. Minu jaoks on suurimaks miinuseks erinevate põhiroogade suhteliselt sarnane "tehniline maitse", ilmselt on toidu seest kõik riknev välja võetud ja järgi on jäänud selline kraam mis pole ei liha ega kala. Plussiks on paki kergus ja võimekus saada hakkama ilma kateloki või muu keedunõuta. Ebaloogiline on tikkude olemasolu või siis puudumine, mõnes menüüs on, mõnes mitte, samas on nad vajalikumad kui näts mida on igas pakis 2 patja. Ja prahti tekib jube palju, iga asi on eraldi tummises kilepakendis.
Päevast päeva ma neid pakke süüa ei tahaks aga matkama või kalale minnes võtan kaasa küll ja ega mõni pakk ka sahvris riiulis nö. viimsetpäeva ootamas paha ei tee. Muidugi on nad üsna kallid, meil on vist 5-6EUR tükk küsitud nende eest?
Piltidega läheb nõks aega.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Jaanus2 kirjutas:Lätis on populaarne oblikasupp, lausa oblikakonserve toodavad http://organicest.eu/shop/kronis-konser ... -490g.html
Hoiatus: otse purgist ei kõlba see süüa! Veel söövad nad halli hernest ehk peluskit, mida meie maal loomatoiduks peetakse.
Uurisin vihjatud poodi veidi lähemalt ja - vaata aga vaata - Indomie kiirnuudlid ka saadaval. Kunagi ammu müüdi neid tavapoodides ka, aga ligi 20 aastat pole enam olnud. Võrreldes nende nuudlitega, mida praegu poodides pakutakse (igasugu Rolltonid ja Mivinad) on Indomie nuudlid kümme korda etemad. Austraalias oli neid väga laias valikus saada, vahepeal nädalate kaupa neist toitusingi. Inglismaal on mõnes poes ka täitsa saadaval, Eestis paraku enam mitte, kuigi nõudlust oleks ilmselt küll ja veel.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Kui on isu ja tahtmist ja vajadus siiski kasutada neid nn kiirmakarone või nuudleid, siis üks tähtis äramärkimine:

Maitse üle ei vaielda (ja Indomie nuudleid pole kunagi proovinud), aga meie lettidel saadaolevatest kiirnuudlitest on IMHO kõige söödavamad Rolltoni omad, kuid seal on üks AGA...

Nimelt tuleb osta ROLLTONI mitte 60g pakk vaid 95g pakk... vahe pole seal mitte ainult koguses vaid ka sisus !
Neid on kahte sorti, kanaliha maitsega ja loomaliha maitsega. 95g paki reegel kehtib mõlemate puhul.

Pilt

Edit:
Ja tegelikult peab sööma hoopis JUURIKAID ja muud rohelist.... näiteks BROKOL-it 8)

https://www.youtube.com/watch?v=Th-56Qnp-nw
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist