Inmestele kellele ei meeldi

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Inmestele kellele ei meeldi

Postitus Postitas Oleg A »

KIRJUTAN EESTI KEELES

Inmestele kellele ei meeldi minu arvamused, minu postitused.

Kui minu arvamus on teine kui teie oma. Siis seda ei tähenda, et kohe vaja röökima ja karjuda. Mõned teist, igal pool tahavad näha mingi kommunistlik jäljed või Putini käe. Või, et teid tahavad solvata. Maania?

Lihtsalt olge natukene toleraantsem ja foorum ongi selleks, et oma arvamusi väljendada. Aga võib olla siin ainult ruumi ainult nendele KÕVA patriootidele, kes ei saa kannatda 2-3 sõna vene keels? Ja teine arvamus ei loetakse? Imelik kuulata mingi solvanguid, mis mina ei võtta endale juurde.

See teema on järjeldus "haakristi skandali" teemast. Mina ei ole vene või eesti patrioot. Ausõna. Mina ei kirjuta siin foorumis palju, kuna olen siin juba 1,5 aastat. Aga tihti näen väljendid nagu "venelased minge koju" ja teised sõlvanguid. Ja mul on olemas ka mingi mõtted nendest. Aga ei avalda neid.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Для всех людей свастика - символ фашизма, а для деревенщины - солнца

Ka mina teadsin, et haakrist on aastatuhandeid olnud päikesesümbol ja fašism õilmitses vaid itaalias ja ilma haakristideta.

Tunnen end solvatuna, kuna selle lausega oleks mind justkui liigitatud harimatuks maamatsiks, kel pole kohta Inimeste seas.

Sõnale "venelane" on viimasel ajal tekkinud jah paha maik külge, ise ma liigitan selle muukeelse elanikonna venelasteks jt vähemusrahvusteks ja nõukogude inimesteks.

Venelased on haritud, oskavad tööd teha, tunnustavad Eesti seadusi. Kõige lihtsam on nõukogude inimesel ja venelasel vahet teha keeleoskuse alusel: praktika näitab, et läänest sisserännanud on suutelised loetud kuudega omandama elementaarse keeleoskuse, aga aastakümneid siinelanud nõukogude inimese keeleoskamatus tähendab ainult kas vaimset alaarengut, viha eestlaste vastu ja Putini tankide ootamist või on tegu lihtsalt vanainimestega, kes lihtsalt on minetanud ea tõttu õppimisvõime.

ja need joodikud, kes vene keeles nõuavad siin vähemusrahvuste õigusi kakskeelsust ja ootavad salamisi komunistliku reziimi taastamist rikuvad kogu vene kogukonna maine ära. Näiteks see "Eikommentaaaaari" seal volikogus või kus ta oli.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Arvata on see kelle mitte teadmine näitab inimese vaesus. eestlastel kui venelastel.
Aga need kes elavad siin 20-30 aastat. On vanad inimesed. Pensionäärid kellele ei ole vaja teada eesti keelt. Ilma võivad elada edasi.

Loomulilkult haakristilö on oma eripärane ajalugu. Noh arvan, et 70-80 protsendi inimesest kes näevad seda. asotsieerivad hakkrist mitte päikesega.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Sibulakottidega Roobuka platvormil ukerdavad vanurid mind ei häiri - reeglina on nad normaalsed toredad inimesed.

Kui aga Tartu rongi kabiini äärde ilmub 30-aastane nõukogude lõust, kes küsib "Na viljandi idjot?" ja vastusele "Ei" vastab "Tševoooo?" siis tekkib küll tahtmine leiutada Narva jõele selline sild, mis teatud kontingenti vaid üht pidi läbi laseks. Sõnad EI, JAA, TERE võiks ikka nagu külge jääda...
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Õige. Selliseid muttid bazarnõe babki, mul ka ei meeldi. Selline inimeste sort mina tean.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Pisut svastikast, neile inimestele, kes ei tea sellest sümbolist suurt midagi..


"Haakrist, tulirist e. svastika oli religioosse sümbolina kasutusel juba 10.000 aastat eKr. Kõige varasem haakristi kujutis on leitud Transilvaaniast ja seda dateeritakse neoliitikumiga. Svastikat on täheldatud vanimatel India mÜlltidel, Buddha kujutistel, Kreeka ja Rooma jumalannade kujudeI. Haakristi on leitud Väike-Aasiast, Hiinast, Jaapanist, Liibüast, Briti saarteit, Baltikumist, Skandinaaviast.
Kõige pragmaatilisema seletuse haakristi tekke kohta pakub meile ajalugu, põhjendades seda kahe ristiasetatud kepi hõõrumisega tule saamiseks. Et rist paremini paigal püsiks, kasutati kõverdunud otstega keppe, mis torgati maasse. Nii saamegi "tuliristi". Teades tule tähendust ürgühiskonnale, saab ka arusaadavaks, miks sellist kujundit hakati pidama maagiliseks. "Paganatele" oli nii rist kui haakrist tule,valguse, st. elu sümboliks.
Sanskriti keeles tähendab sõna svastika "nii see on" ehk "aamen". Põhja-Ameerika indiaanisuguharudes tähistas keeratud otstega rist päikese liikumist, päikeserõngast või elutsüklit. Päikesemärgina tõlgendatud haakristi on kujutatud päri- ja vastupäeva pöörlevana. Jungi järgi on see teadvuse või alateadvuse suunas arenev liikumine. Hitlerliku Saksamaal kasutuselolnud haakristi on selle teooria alusel püütud hiljem seostada musta maagiaga. Samuti on svastikat kujutatud kosmilise evolutsiooni sümbolina, mis kujutab päikese liikumist läänest itta e. vasakult paremale.
Haakrist oli tuntud sumeriaegses keraamikas kui ka Novgorodi tekstiilis. Eestis on haakristi seni peetud ka viljakusemärgiks, eriti Saaremaal, kus küpsetati isegi selle kujuga leibu. Tõnis Vindi andmeteloli tegemist ka õnnemärgiga. Loendamatuid haakristi variatsioone võib kohata pikkades Liivi ja Eesti vöödes, mille analooge on leitud Mehhikost. T.Vindi arvates peidavad need vööd kaherealist koodi, mille kaudu anti edasi nii lokaalset kui ka ulatuslikumat infot, mille seletamist on seni seganud see, et haakristi liikumise suunda peeti vastupidiseks. Tao märgi näite varal on yini-yangi päripäeva liikumine illusoorne, st. "tegelik märgi energia liigub vastupidiselt visuaalse liikumise suunale. Muistses Hiinas nähti Tao märgis maailma' valitsevate vastandlike ürgjõudude ühtsust: elu ja surma, valgust ja pimedust, naiselikkust ja mehelikkust, mis kõik täiendavad üksteist. Sisaldades loomulikku korrapärasust nii inimeses kui ühiskonnas, oli märk vastavuses kolme suure eluvaldkonna - kosmilise, riikliku ja kõlbelise vahel.
Haakristiga arvatakse olevat seotud ka ristiusu sümboli - risti - teke kui inimese kehastus kahe energiamaailma vahel. Võimaliku variandina võib haakristi lugeda tasakaalustatud maailma märgiks, mis hõlmab vastavalt oma harudele vee, õhu, maa ja tule, mis on igaveses korduvas spiraalses arengus. Ainuõiget vastust haakristi tekkele ja tähendusele ei leia me kunagi, sest nii laialdaselt kasutuselolnud sümbolit. mõisteti paikkonniti väga erinevalt.
Saksamaal mäletati haakristi eelkõige kui teutooni rüütlite sümbolit ja mineviku maagilist kultusemärki. Esimese maailmasõja järgsetel aastatel võeti märk kasutusele Baltikumis sõdinud Erhardti vabatahtlike poolt. Vabakorpuse ridades võideldes kasutati märki marksismivastase võitluse sümbolina Saksamaal. Samal ajal kasutasid seda märki mitmed rahvuskesksed salaühingud ja vennaskonnad. 1918.a.loodud esoteerilise ühenduse "Thule" sümboliks oli haakrist mõõga ja pärjaga.
Natsionaal-sotsialistliku liikumise tekkega pöörduti taas tuttava sümboli poole. Kahtlemata oli A.Hitler haakristiga tuttav juba noorusaastatest, sest laulis ta ju Dambachi kirikukooris, mis tegutses kloostris, mille vapil seda märki kasutati. "Main Kampf'is" mainis A.Hitler psühholoogilist mõju, mida see sümbol avaldas talle noorusaastail."
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Võibolla on huvitav teada, et ka Nõukogude Venemaal oli haakrist kasutusel. Nimelt on 1917. aastal Ajutise Valitsuse poolt väljalastud 250- rublasel rahatähel kahepealise kulli taustal kujutatud haakristi. Need rahad olid kasutusel ka Vene Föderatsioonis ja samuti Eestis.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Copy/Paste tore asi. Aga liga palju lugeda - ei jõudnud. Selline informatsioon oli juba kuskil.

See ei ole jälle haakristi teema!

Muidu nägin palju fotosid kus haakrist Piiteris.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

mul on vahel siuke tunne, et pool maakera elankest, kes peavad haakrist üht või teist pidi üheks oma religiooseist sümboleist, ei ole isegi mitte teadlikud sellest, et lühikese tosina aasta vältel miski punt kuskil kaugel läänes sellega vehkides sigadusi tegi. samas kommunism, kui rigikord on filosoofilises mõttes ju ilus ja hea: igaüks teeb niipalju, kui oskab ja ennast katkestamata suudab ja kõik saavad täpselt nii palju kui neile vaja. ainult see gäng, kes end kommunisti nimetusega möödund sajandil ehtis, ei olnud mingit otsa pidi huvitatud kommunismi võimule pääsemisest, vaid tahtsid sinna ise.

lühidalt: ma ei näe põhjust mingi märgi, sümboli, või nimetuse peale rusikatega vehkida. sigadusi teevad inimesed, mitte märgid.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Jah Madis22, igati päri, et svastikast rääkida, peaks nii mõnigi endale aru andma, et sellel sümbolil on pikk ajalugu. Soobeliga samuti päri, enne kui röökida, niiet häälepaelad p*rakust väljas, võiks selgeks teha ka, mis on fašism!!! Ja naerma ajab kui selle vastu karjub mõni viisnurga kasvandik. Kui võrrelda kuritegusid, mida on teinud viisnurga sümbolite kasvandikud või svastika omad, siis see ei kannata võrdlust. Isegi paadunud kommunisti vm inimese jaoks, kelle aju veel funksib, on see selgemast selgem. Kui karjuda soovijaid, karjugu aga kommunistlike sümbolite peale, mida on VABAS EESTIs veel küllaga :!: :!: :!:

Aga tõepoolest, las haakrist olla rahus, sest see on ka teiste rahvaste seas Eesti rahva jaoks iidne sümbol. Ja Eestimaal peaks omad sümbolid olema pühad.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Meie kultuurikontekstis, siin ja praegu, tähendab haakrist vaieldamatult neid hästiistuvates mundrites, sihvakaid, tugevaid ja osavaid, kindlate veendumuste ja tugeva ohvitseriau tunnetusega külmaverelisi mehi, keda nii karismaatiliselt on kujutatud omaaegses nõukogude kultus-seriaalis "Seitseteist kevadist hetke".

Mitte natsionaal-sotsialistliku töölispartei liikmed pole need, kes on selle sümboli tähendusele taolise lennu andnud; need on n.ö. antifašistid (mida see iganes ka tähendab), kes sellega hakkama on saanud.

Ükski tuli ei põle kütteta.
------------8<--------------
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Need, kes maailma asjadega kursis, teavad lisaks muule ka svastika ajalugu ning tähendust. Kuid kui näiteks vaadates K-kohukese reklaami tuleb meile esimesena pähe Keskerakond, siis on üldsusel tekkinud svastika nägemisel kindlad reaktsioonid ning mõtted. Paraku pole meie kohalikus kultuuris svastika levinud just õnnemärgina nagu ta on seda Indias. Tänapäeval seostatakse haakristi meie kultuuri keskkonnas paraku eelkõige kurjusega, sest see seondub paljude jaoks Adolf Hitleri ja natsidega.

Seetõttu tuleks arvestada sellega, et üldsus näeb svastikat hoopis teise sümbolina ning samuti suhtub sellesse teisiti.
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Lp. Oleg A
Tuli kusagilt mälusopist välja - kas sa oled sama isik, kes mulle Lasnamäel püüdis "metalliotsijat" müüa?
Võin ka eksida 8)
Vabandan, et ei käi otseselt teemaga kokku.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Lihtsalt olge natukene toleraantsem ja foorum ongi selleks, et oma arvamusi väljendada. Aga võib olla siin ainult ruumi ainult nendele KÕVA patriootidele, kes ei saa kannatda 2-3 sõna vene keels? Ja teine arvamus ei loetakse? Imelik kuulata mingi solvanguid, mis mina ei võtta endale juurde.
Foorum on selleks, et oma arvamust väljendada arvan minagi - tsensuuri olema ei pea.

No üldiselt võiks ikkagi üritada mõtteid vahetada EESTI keeles, lihtsalt sellepärast, et ei tuleks midagi huvitvat kui siia copy-paste-sid Inglise-Prantsuse-Itaalia-Vene jne keeltest tekkima hakkab.

Aga selge on see, et on lauseid mida tõlkida ei tasu...
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

ER kirjutas: Kuid kui näiteks vaadates K-kohukese reklaami
Kui mina neid esmakordselt nägin, mõtlesin, et kohukesemeistrid mõnitavad edgarkonda.
Kui sügavuti mõtlema hakata, siis oli se ehk ikka Keskerakonna mahitatud provokatsioon, mille tulemusena kõik valimisväitlused taandusid kohukeseteemale ja sisulist arutelu oli vähem. Et siis lihtrahvas jälle näeks, et pahad kapitalistid materdavad viimses kui valimissaates head Edgarit, kes neile 700krooni lubas ja et rahvas toetaks Edgarit. Nagu näha, läks see trikk suurepäraselt läbi.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: avrnbr ja 19 külalist