Kellakeeramise lõpetamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta

Kas kellakeeramine lõpetada?

Kellakeeramine lõpetada, jääda vööndiaega GMT+2
61
45%
Kellakeeramine lõpetada, jääda suveaega GMT+3
53
39%
Kella, vaesekest, kevadel ja sügisel edasi-tagasi keerata nagu enne GMT+2 / GMT+3
21
16%
 
Hääli kokku: 135

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

Sa unustad, et too mõju avaldub siiski väljaspool tööaega. Novembri algusest peaaegu jaanuari lõpuni tõuseb Päike suveaja järgi pärast 9:30 ja loojub enne 17:30. Ka siis, kui talvel kella tund aega ette keerata, mahub kogu päikesevalge aeg normaalse tööpäeva sisse.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas 2korda2 »

2korda2 kirjutas:Reaalne ja tegelikult mõjuv vahe on tunda ca 4 kuu jooksul (jätame jaanipäevast mõlemale poole kuu aega välja kui "igal juhul on valgust piisavalt" ja samuti terve talve kui "niikunii on õhtul pime"), mil inimestel on õhtuti tund aega rohkem kasulikku valget aega.
Kuidas sa sellest nüüd niimoodi aru said?!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

Millest kuidas?
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas 2korda2 »

Aastaringne suveaeg vs aastaringne talveaeg annab meile ca 4 kuu jooksul aastas juurde õhtuse kasuliku valge tunni. 2 kuud kõige valgemat ja 6 kuud kõige pimedamat aega pole pea-aegu vahet - suvel 2 kuud on igal juhul valge ja terve talve igal juhul pime.
Valget aega väljaspool tööaega aga ongi see, mida inimestel on vaja. Tugev enamus inimestest töötab tänapäeval sisetingimustes kunstliku valgustuse käes. Neil ei ole vaja tööaega päikese järgi seada. Vaba aja veetmiseks aga on valget aega vaja. Samal ajal ju korraldame kampaaniaid liikumiseks, seda aga on parem teha just looduses valgel ajal.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

2korda2 kirjutas:Valget aega väljaspool tööaega aga ongi see, mida inimestel on vaja.
Ma ju ülal näitan, et novembri algusest jaanuari lõpuni loojub Päike tööajal ka suveaja järgi? Kuskohast tuleb siis see valge lisaaeg väljaspool tööaega? Eriti kui arvestada, et inimesed valdavalt ei ela töö juures ning kojusõiduks kulub ka mingi aeg.
2korda2 kirjutas:Kooli ja lasteaia päeva algusaja üle saab kool ise (koos hoolekogu ja vist KOV-ga) otsustada. Ehk lasteaiaga oleks problemaatilisem - sinna üldjuhul vanemad peavad lapsi viima ja tooma. Koolilapsed aga peaksid piisavalt iseseisvad olema (30+ aastat tagasi märksa kehvema ühistranspordi aegu olid) ja ise kooli ja koju saama.
Ei, nad ei tõuse hommikul iseseisvalt õigel ajal üles, söö hommikust jne.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas 2korda2 »

Kriku kirjutas:
2korda2 kirjutas:Valget aega väljaspool tööaega aga ongi see, mida inimestel on vaja.
Ma ju ülal näitan, et novembri algusest jaanuari lõpuni loojub Päike tööajal ka suveaja järgi? Kuskohast tuleb siis see valge lisaaeg väljaspool tööaega? Eriti kui arvestada, et inimesed valdavalt ei ela töö juures ning kojusõiduks kulub ka mingi aeg.
...ja sujuvalt jätad tsitaadist välja minu laused kus on TÄPSELT sama asja öeldud - talvel on igal juhul pime ja pole mingit vahet, kumma kellaaja kasuks otsustame. Seevastu kevadest sügiseni on vahe sees ja jämedalt öeldes 4 kuu jooksul on tund aega kasulikku valget aega õhtul rohkem. 4 kuud seepärast, et jaanipäeva eel ja järel on igal juhul valgust piisavalt.
Kui 4 kuud valgemaid õhtuid pole sinu jaoks oluline, siis muidugi pole sinu jaoks suveajal ka eelist. Minu jaoks on - saaks aias rohkem toimetada, rattaga sõita, grillida jms
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

Ega ma ka tegelikult ei saanudki aru, mille üle me vaidleme, sest tõepoolest rääkisime samast asjast. Segadus tekkis sellest, et praegu on kavas terve aasta jooksul suveaeg kehtestada ning eelnevalt siin akf diesel rääkis, kuidas tal sellest ka talvel kasu oleks. Ma siis arvasin ekslikult, et sa pead ka talve silmas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

Mis suvekuudesse puutub, siis nende kohta ei ole mul midagi lisada. Trenni või aiatööd teha saab hommiku poole ka. Mina ei ole nõus, et mind aetakse tund aega varem üles, et sina saaksid pärast tööd tund aega kauem muru niita või grillida.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas maksipoiss »

Millega võrreldes tund aega varem? Kui kella enam ei keerata siis pole ju enam vahet ja pigem ajab ju vööndi aja järgi tund aega varem tõusev päike maast lahti.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kuidas on praegu lugupeetud kaasvõitlejate kogemused? Minu praeguse isikliku vaatluse põhjal on inimesed kes on väljas tegutsenud, väljendanud end keskmiselt selliselt: (krt, kell on .... alles aga juba on pime). Nende hulgas on a) pereliikmed; b) jahimehed; c) töökaaslased; d) mina ise.
a,c,d arvasid järgnevalt et kauem õhtust valgust oleks parem. Jahimeestega ei hakanud teemat tõstma - kuna oli õnnestunud jaht siis milleks tuju rikkuda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

See siin on ju küsitlus. Hetkel on vööndiaeg nõrgas ülekaalus.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:See siin on ju küsitlus. Hetkel on vööndiaeg nõrgas ülekaalus.
Hetkel ongi just kellakeeramine toimunud... ehk siis küsitletutel on tekkinud arvamuse muutus?
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas kalleb »

Pimedal ajal võiks lausa 3 tunde taha keerata

Nagu praegugi- juba kell 17-18 juba pime ja väljas midagi teha ei näe ( siis oleks valge lausa 20-21 ka talveajal)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas toomas tyrk »

Mulle isiklikult läks see sügisene keeramine kergelt- ei oleks pannud tähelegi, kui...

Ei oleks kevadel koer võetud. Kevadine keeramine läks sel tüübil veel üsna soolikasse, aga praegu - suht raske on elajale selgeks teha et hommikune jalutuskäik toimub 1 h hiljem, sest inimesed on kella keeranud. Samas - ega keegi mind ei suudaks ka veenda 0530 üles tõusma senise 0630 asemele. Tööandjale on see savi, mis kell mu koer tõuseb.

Söögiaegadega olen olnud suht loominguline. Aga samas - lõuna ikkagi nihkus tema jaoks. Lapsed tulevad koolist ja söödavad koera ikka siis, kui nende tunnid otsa saavad. Uue kellaaja järgi.

Seni aga istub koer köögis, jalad ristis, ja mõtleb õnnelikult, kui hea see kellakeeramine ikka on ja palju pappi see meile kokku hoiab..
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Andrus1973 »

Minu meelest on kah savi, mis need numbrid näitavad. Need võiks lihtsalt kogu aeg ühte moodi näidata. Lõpuks on ju ikkagi väljas toimetada siis mõistlik, kui seal on valge.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist