Üks ette juhtunud artikkel

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Maksimus26
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 22 Mai, 2006 20:23
Kontakt:

Üks ette juhtunud artikkel

Postitus Postitas Maksimus26 »

http://www.kes-kus.ee/index.php?kategoo ... el_id=1268

Mis arvate. Minu arvates on mingi tõetera sees. Ise olen EKV aega teeninud.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Minu arvates ei ole siin tõde isegi mitte sendi eest.
Sama hästi võiks selle artikli põhjal ju teemat nii edasi arentada, et kui me niikuinii enda eest seista ei suuda, siis milleks üldse meile oma riik. Oleks ju äärmiselt naiivne uskuda, arvestades veel meie ajalugu ja geograafilist asukohta, et keegi meid kunagi enam vallutada ei taha. Parem juba siis kohe rahumeelselt anda end vabatahtlikult näiteks Venemaa ikke alla. Paluda neid, et nad meid väga ei nuhtleks selle eest, et vahepeal hambaid näitasime ja vabaduse jura ajasime. Äkki siis Venemaa halastab meile ja ei saada seda kurja ja hirmsat Pihkva diviisi siia, kes meid kõiki vägistab ja tapab ja seda kõike nelja tunniga :lol: :lol: :lol:
Iga inimene, kes on natukenegi sõjaajalugu uurinud mõistab, et suur ülekaal ei tähenda veel kindlat võitu. Ülekaal see on kõigest eeldus võiduks. Ei saa, ega tohi võrrelda ainult üldarve, kuid kahjuks seda tihti tehakse.
See, et Vene armee on suurem, kui Eesti oma ei tähenda seda, et Eesti vallutamine neile lapsemäng oleks, kui eestlased kaitsmisel kõik mängu paneksid ja end tõesti kaitsa tahaksid.
Eestlaste kõige suurem probleem on minu arvates suhtumises.
Kõik need vallutussõjad ja orjastamised, mis meist üle käinud on(eriti see viimane II maailmasõda), on jätnud meisse sügava jälje. Eestlastel puudub usk oma riiki ja rahvasse. Keskmise eestlase suhtumine on täpselt selline, nagu artikli autori oma, väga kahtlev. Võtame kasvõi meie foorumi, Eesti vastupanu 1939a arutamise, ka siin paljud kiidavad takka, et alistumisel võeti vastu õige otsus, kus meie väiksed ja väetid ikka vastu oleksime saanud. Seda rääkides, just nagu unustatakse, et alistudes tapeti meid ikkagi, suur protsent meie rahvast.
Eesti vajaks hädasti ühte sõda, mis lõpeks eduka võiduga :lol: See tõstaks rahva eneseuhkust.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
kodumaa poeg
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Aug, 2005 8:54
Kontakt:

Postitus Postitas kodumaa poeg »

Totaalne ila, muud ei oskagi nii lolli jutu peale öelda. Pean siin silmas seda kes-kusi artiklit.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Ikka täielik j*bu on selle artikli kirjutanud.
Olgu see armee olemas, mul temast kama. Ainult et antud juhul pean ma selle tsirkuse omast taskust kinni maksma, kasutegurit mu väljaminekul aga pole!
Sama hästi võiks öelda, et miks ma oma raha iga kuu nendele haiglatele annan, mina ei ole ju praegu haige.

See 7.tunni jutt on ikka nii loll, et midagi pole öelda.Arvata võib, et venelased isegi ei üritaks seitsme tunniga asjaajada.Kümmekond aastat tagasi kütsid kehvast relvastatud (kehvemini kui Eesti) ja kehvemini väljaõpetatud tšetseenid venelastele ikka nii korraliku sauna, et venelased ei julgekski kiirustada.Pigem oleks see edasiliikumine ikka aeglane.Millele eelneks korralik trenn.Teoreetiliselt oleks miinimum vast 3-4 päeva, kuid praktiliselt ikka kordades kauem
Maksimus26
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 22 Mai, 2006 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Maksimus26 »

Seda pihkva dessandi juttu olen ma kuskilt mujalt ka kuulnud, ilmselt peetakse siin silmas mingeid strateegiliselt tähtsaid punkte (televisioon, side, tapa pommilaod jms). Aga kaitseväe sõjalisest võimest, suht kole on, et lõviosa viimase 15 aasta jooksul välja koolitatud tankitõrjujatest pole tanki näinudki. Kindlasti pole mingi protsent ka reaalselt tankitõrje relvast lasta saanud. Mina arvan, kui ketserlik see kaitseväelaste suhtes ka pole, et tuleks panustada Kaitseliitu. Olla ka venelane 1940. sisse tulles kartnud Kaitseliitu rohkem kui Kaitseväge. Ja usun ma, et kaitseliidus on patriotism k]vem kui kaitseväes. Seega, minu arvamus (kui seda tohib avaldada) on, et Kaitsevägi võiks olla Kaitseliidu taimelavaks. Sest palgaarmeed me niikuinii ülal pidada ei jõua. Ja arvan, et 1000 oma kodukandis tegutsevat kaitseliitlast on efektiivsem kui võõral territooriumil (kasvõi maakond) tegutsev brigaad. Ja niipalju on selles artiklis minu arvates tõetera, et kui keegi meid rünnata otsustaks, siis tõesti on mingid hetked aastas, ku Eesti Kaitseväel puudub isikkooseis või on see puudulikult välja õpetatud. Ja mis puudutab eelpool mainitud 1939-1940. aasta sündmusi, siis sellel teemal võiks vist vaielda lõpmatuseni. Mis oleks ainult huvitav teada on see, et kas Eesti luure kui niisugune teadis MRP salaprotokollidest. Lugesin hiljuti mingit raamatut Talvesõjast, kus väideti, et soomlased olla neist teadlikud olnud.
Ja mis puutub sellistesse artiklitesse, siis: mida ongi oodata, kui ajakirjanduses ilmuvad artiklid stiilis poole 155 mm haubitsatest on kasutuskõlbmatud või et veerand kutsealustest ei ilmu teenistusse jms.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Artikkel ise on loll juba sellepärast, et ta on ekstremistlik, s.t täiesti ajuvabalt ühes äärmuses.
Tõde aga teatavasti on alati kusagil keskel. Seega selle artikli iba ja reaalne tõde omavahel ajas ja ruumis kokku ei saa. Vot nii.

A need pihkva dessantväelased, kes nii ülikõvad poisid olla... Nujaa, ilmselt lõhuvad nad peaga telliseid tõesti paremini kui meie... Samas aga, kui mõne neist kirbule saad ja korralikult maha lased, on ta igal juhul surnud - täitsa surnud kohe.
Nii et vaja ainult kirbule saada (kak utšili) - ja kogu lugu. Ning las ta siis lõhub oma peaga noid telliseid edasi... kusagil teises dimensioonis.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

A need pihkva dessantväelased, kes nii ülikõvad poisid olla... Nujaa, ilmselt lõhuvad nad peaga telliseid tõesti paremini kui meie... Samas aga, kui mõne neist kirbule saad ja korralikult maha lased, on ta igal juhul surnud - täitsa surnud kohe.
Nii et vaja ainult kirbule saada (kak utšili) - ja kogu lugu. Ning las ta siis lõhub oma peaga noid telliseid edasi... kusagil teises dimensioonis
Õigus Borja, triibuine särk kuuli eest ei päästa :wink:
Tee oma karateed, nii palju kui tahad, kui mul on püss, või vähemalt hea suur kaigas, siis oled Sa ikka kaotanud. Või nagu kunagi N - Liidu erivägedes olevat õpetatud, kõige parem võitluskunst on raudkang, kung-fu my ass :wink:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Minu arust artiklis käsitletud teemal siin foorumis juba kusagil eelmise aasta lõpu poole vaieldud. Milleks kordama hakata asju?
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Lugedes igasuguseid artikleid ning neist tõetera otsides tuleks ka jälgida kes selle artikli kirjutanud on. Tuleks ka jälgida seda, millest see inimene pädev kirjutama on. Sest tavaliselt on ajakirjanik pädev kirjutama a la lugusid, kuidas toimus mingisugune üritus vms.
arvan, et peaks jälgima ka artikli autori haridusteed, kuid see ei ole siiski määrav, sest olles sattunud mõni pühapäev autoga linna sõites raadiost kuulama saadet "Olukorrast riigis" siis sellest saatest on jäänud mulle väga halb mulje. Seal jäävad need ajakirjanikud omavahel vaidlema, ei tea nad ka tihtipeale tõeseid fakte ning tegelikke asjaolusid - ja selle tulemusena ei jõu nad ka mingisuguse tulemuseni.

Sellest konkreetsest artiklist jäid silma arvukad sõna "vist" ja selle asendsõnu mistõttu oli osa artiklist kui - saunas naised rääkisid, et....
Lõpetuseks küsiksin, et mis on selliste ajakirjanike otstarve? :lol:
Lollust annab vaikimisega varjata.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 23 külalist