Holokausti eitamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Saage aru - see on makartistide liikumise lõpu soodsates tingimustes tekkinud religioon oma dogmadega. 6 miljonit on täpselt samasugune absoluutne väide, nagu ka see, et maakera on ümmargune.
Norman Finkelstein ütles oma raamatus tabavalt holokausti erakordsuse kohta - soovitan lugeda, sest kirjanik ise on selle tulemusena juudiorganisatsioonide poolt palavalt põlatud juut ehk siis ketser.
Ent mulle meenutab kogu see asi siga aia vahel - rabeleb, kiunub, kisab ja kui selgub, et enam pole põhjust tähelepanu otsida (loe: pole enam raha kusagilt küsida), tõmbab kõhu sisse ja jalutab rahulikult minema. Mitte et ma nüüd Jahve poolt kannatama valitud rahvast sigadeks peaks - lihtsalt võrdlusmomenti sisaldav näide.
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Holocausti võivad eitada ainult rumalad inimesed.See oli sama kindlalt, kui oli küüditamine.Samas leian ,et eitamist kriminaalseks muuta ei ole mõtet, siis peaks muutma kriminaalseks ka punaokupatsiooni ja küüditamise eitamise.Tuletaks meelde ,et Holocaust ei olnud ainult juutide hävitamine rahvustunnuse alusel, vaid ka mustlastega tehti samamoodi. Millegipärast on Holocaustist rääkimisel mustlased sootuks unustatud.Käib ainult mingi trall tapetud juutide arvu üle. Meil on olemas seadusandlus rahvusliku vaenuõhutamise kohta. Sellest peaks piisama.
Lõpetuseks ka tänane Mihkel Muti väga teemakohane artikkel.

http://www.postimees.ee/231006/esileht/ ... 224636.php?
Viimati muutis Roamless, 23 Okt, 2006 12:36, muudetud 1 kord kokku.
Unforeseen consequences
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Kahjuks ei märganud, et artikli link juba toodud oli. SRY
Unforeseen consequences
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Troll kirjutas:
Kes oled sina, et hakkad siin silte kleepima?
Tohoh, kas siis nõmedust peab lihtsalt sel eesmärgil vaikides taluma, kuna nõmetseja arvab, et tema sõnade põhjal ei tohi tema mõttemaailma suhtes mingeid järeldusi avalikult teatavaks teha. Vastuta aga nüüd oma sõnade eest!
Ja oma arvamustega minu teadmiste kohta oled sina küll viimane, kes oskab neid objektiivselt hinnata.


Julge emotsioon, sest kas sa siis pole oma "teadmisi" pidevalt sellel foorumil kuulutanud? Ma arvan, et mu arvamus antud küsimuses (sinu teadmised) on palju pädevam kui näiteks sellel, kes sinu "teadmistest" pole osa saanud. Kuidas ma siis "viimane" olen?
Mind Suvorovi toetajaks kuulutamisega läksid küll pikalt puusse.


Vabandan väga, küllap ajasin kellegagi segamini. See aga ei muuda minu postituste mõtet.
Lausa imekspandav, et sinusugune ajaloolane ei oska korralikult diskuteerida ilma isiklikesse solvangutesse laskumata. See tähelepanek ei puuduta ainult seda teemat ja mind, vaid ka sinu paljusid varasemaid postitusi. Pidevalt kipud sa minema isiklikuks ja hakkad opponente ründama.


See on tõsi, aga nad kõik on selle ära teeninud.
See on tavaline võte neil, kellel argumentidest puudu tuleb - hakata mängima palli asemel meest.
Mõtle nüüd hoolikalt järele: sinu viimane postitus ei vasta minu mitte ühelegi argumendile. Küll aga asusid sa mind isiklikult ründama, osutades, et mina ei oska korralikult diskuteerida, vaid ainult solvan. See on, tõdegem, isiklik rünnak - halvustamine. Arvan seega, et võib öelda, et sa hakkasid palli asemel mängima meest. Arvan ka, et mina olen seni ikka püüdnud mõlemat mängida, ent sul kukub palli mängimine halvasti välja.
Kui sa just soovid, siis lase käia, ainult hale hakkab ja minu lugupidamine sinu vastu väheneb kõvasti.
Miks sa arvad, et ma hoolin sinu lugupidamisest? Minu postituste sisu põhjal peaks ju sulle selge olema, et kui sina minust lugu peaksid, siis tunneksin ma ennast halvasti.
Ei hakka siin edasi diskuteerima ohvrite arvu üle, see puudutab antud teemat vähe.
Kuhu me siis nüüd hiilime? Sa ei taha kahjuks mõista, et kogu see revisjonistlik jampsimine on tegelikult kogu kurja juur.
Galileo Galilei oli hea näide. Ka tema puhul ei lähtunud tuleriidaga ähvardajad mitte sadistlikust piinamissoovist, vaid soovisid kaitsta usklikke piiblipõhise maailmavaatega vastuolus oleva teooria eest.
...
Noh, ja kas kaitsesid siis need karistamised (või karistamisega ähvardamised) "püha tõde"?
Huvitav! Mind süüdistatakse, et ma ei argumenteeri korralikult, samas inimene, kes niiviisi süüdistab "vaidleb edasi kriminaalkaristuse otsatrbekuse üle" pööramata mingit tähelepanu, mis on talle selle teema all varem kirjutatud. Kummaline arusaam vaidlusest.

Vaatame siis seda "head näidet" lähemalt. Galilei lugu peaks ilmselt osutama:
1) keegi arvab, et suudab "tõde" karistusähvarduse abil kaitsta
2) hiljem osutub, et tõde on midagi muud

Kuid Galilei juhtumi näol on tegemist religiooni ja ilmalikku maailmavaate kokkupõrkega. Kaks asja, mis lähenevad maailmale erinevalt, sealjuures võib juhtuda, et religiooni esindajad võivad läheneda asjadele mitteratsionaalselt, nagu antud juhtumi puhul aset leidiski. Kuid holokaustieitamise puhul on tegemist puhtalt ratsionaalsuse kokkupõrkega ratsionaalsuse vahel (tõsi, eitajate ratsionaalsuses võib kahelda, sest nende objektiivne lähenemine on teada - pime usk meeldivasse).

Teiseks. See, et hiljem osutub, et tõde on midagi muud, pole reegel, vaid on kõigest üks võimalus. Sama hästi võib igavesti tõsiasjaks jääda, et holokaustieitajad eskivad. Kas vaid pelgalt seetõttu, et kunagi tulevikus võib ilmneda, et tõde on midagi muud, ei tohi kaitsta ajaloolist tõde karistusähvardusega?

Ja ma kordan veel seda, millest trollid ei paista kuidagi tahtvat aru saada: asi pole ainult ajaloolise tõe kaitsmises. Asi on ka selles, et neonatsid piltlikult öeldes ratsutavad holokaustieitamise seljas. Kui uskuda, et ajalooline tõde tõesti ennast ise kaitseb, siis miks mitte panna holokaustiritamine karistusähvarduse alla. See ju hoiaks ära palju konflikte, aga ajalooline tõde on ju niikuinii määratud iseenesest välja tulema. :wink:
Maximus
Liige
Postitusi: 301
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:06
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Maximus »

Mis siin vaielda holokausti polegi olnud eks tulge ja veenge ümber,kui ei nõustu :twisted:
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Reigo. Sinu viimane lause on tase.
Mis sa arvad mille pärast siin vaieldakse?
Just seetõttu ,et vale on väljatulemas ja tõde võtab koha platsi.
Holokaust on kui juutide kaitsekilp seda heidetakse ette iga väiksemagi teo peale. Niiet aeg on seda eitada ja öelda nagu õige peremees enda kodumaal: Kao siit juut või hoia enda hülgeila endale!
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

tõnis.SSS kirjutas:Reigo. Sinu viimane lause on tase.
Mis sa arvad mille pärast siin vaieldakse?
Just seetõttu ,et vale on väljatulemas ja tõde võtab koha platsi.
Holokaust on kui juutide kaitsekilp seda heidetakse ette iga väiksemagi teo peale. Niiet aeg on seda eitada ja öelda nagu õige peremees enda kodumaal: Kao siit juut või hoia enda hülgeila endale!
Lõpuks, keegi, kes jagab minu arvamust! :P
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

tõnis. sss, sa oled mul readonlys, nii et ära "diskuteerimisega" vaeva näe.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

kah omamoodi "ähvardus" või nii...irw...
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Siin tegutseb mingi Kapo,KGB,või midagi veel hullemat. :lol: Inimestel võib suguselts suurem olla,kui 1 inimene.
Üldiselt mage teemaväliseks minna...Priva on ka olemas :shock:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Kahju, Reigo ei suuda solvangutesse laskumata diskuteerida, tunnistab seda isegi. Suur pettumus. Kuna holokaustiteemale ei lisandu enam midagi väärtuslikku, siis saab see lukku pandud.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 71 külalist