Vormi kandmise õigus.

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Sa puha muristus, kuidas see sona "KALKAR" on sipelgapesa kihama ajanud. Ja veel kuidas seda teisendama hakatakse.
Esimene mees esitab natuke teemast valjamineva kusimuse - " ... voi on sinumeelest koik noored kalkarid."
Jargmine paneb juba taie rauaga - "... sest kalkarid ju ei kanna vormi. ...".

Teate, poisid, me koik saame ju suureparaselt aru, mida ma selle sonaga silmas pidasin ja ma ei nae mitte mingisugust vajadust sellel teemal siin foorumiruumi raisata, et moni mees lihtsalt saaks oma kusagil haavatud EGO tosta ja end teiste peal valja elada.
Ja mis puudutab selle sona umber ulesehitatud ja mitmekordselt teisendatud kusimusi, siis sellise tegevuse nimetuseks on teaduslikus keeles DEMAGOOGIA. (klassikaliseks naiteks on atsi postitus "... sest kalkarid ju ... jne.")
Mis SELLE TERMINI all silmas peetakse, ei hakka seletama. Otsige ise definitsioon ules.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
caudillo
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 18 Dets, 2006 21:39
Kontakt:

Re: vorm

Postitus Postitas caudillo »

hillart kirjutas:CAUDILLO`le

On olemas ka vanu kalkareid, kuid need reeglina eesti vormiriietuse elemente ei kanna ja piirduvad rohkem prugikastide juurest leitud kehakatetega, ning seeparast kitsendasin kasitletavat kontingenti omadussonaga - noored.
Vastan kusimusele, kui juba kusisid.
EI - ma ei pea koiki NOORI kalkariteks.
Kes on kalkar.
See on toepoolest defineeritav vaid "minu arust" ja kolbab identifitseerimaks silmnahtavalt lodevuse tundemarkidega inimisendeid. Need lodevuse tundemargid voivad valjenduda nii keelekasutuses, riietuse kandmises, kehahoiakus, kui ka riietest valjapaistvate kehaosade valjanagemises.
KAS ANDSIN PIISAVA VASTUSE silmnahtavalt arritunud foorumlase kusimusele !!!
Jep, andsid. Ja isegi väga hea vastuse. :)
Pro patria, pro liberate, pro grex!
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Postitus Postitas Kutt »

hillart kirjutas:Sa puha muristus, kuidas see sona "KALKAR" on sipelgapesa kihama ajanud. Ja veel kuidas seda teisendama hakatakse.
Esimene mees esitab natuke teemast valjamineva kusimuse - " ... voi on sinumeelest koik noored kalkarid."
Jargmine paneb juba taie rauaga - "... sest kalkarid ju ei kanna vormi. ...".

Teate, poisid, me koik saame ju suureparaselt aru, mida ma selle sonaga silmas pidasin ja ma ei nae mitte mingisugust vajadust sellel teemal siin foorumiruumi raisata, et moni mees lihtsalt saaks oma kusagil haavatud EGO tosta ja end teiste peal valja elada.
Ja mis puudutab selle sona umber ulesehitatud ja mitmekordselt teisendatud kusimusi, siis sellise tegevuse nimetuseks on teaduslikus keeles DEMAGOOGIA. (klassikaliseks naiteks on atsi postitus "... sest kalkarid ju ... jne.")
Mis SELLE TERMINI all silmas peetakse, ei hakka seletama. Otsige ise definitsioon ules.
Kulla kolleeg. Ära nüüd ise kah ärritu ja ära kõike nii südamesse võta :D Jääme ikka sõpradeks :) Kalkarid jäävad kalkariteks :lol:
Kõht sisse rind ette
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Hmmm ...
1) Eesti kaitseväelane ei ole ametnik (veel). Seega Karistusseadustiku §277 selle kohta ei kehti. Keelatud on kasutada (kandmisest pole juttu) ametniku vormiriietust täpsustamata millist ametnikku silmas peetakse, või mil viisil vormiriietuse kasutamine keelatud on.
2) Vormikandmise eeskiri määrab millistest riietusesemetest vorm koosneb ja kes seda kandma peavad. Nimetatud on vormi komplektid, kuidas vormi kantakse. Suvaline laiguline riietusese ei ole vorm sõltumata värvist või mustrist.
3) Embleemide ja tunnuste kandmine tsiviilisikute poolt ei ole keelatud.
4) Ajateenijail ja kaadrikaitseväelastel on vormi tagastamise kohustus. Järelikult ükski vorm tsiviilkäibesse ei satu. Kui te muidugi kaitseväelasi valskuses ja reeglite eiramises ei taha süüdistada.
5) Äärmisel juhul võib vormielemente kandvat tsiviilisikut süüdistada varguses, või varastatud esemete teadlikus omastamises, sest kuidas muidu võiks ainult tegevteenistujatele mõeldud esemed tsiviilisikute kätte sattuda.

Põhimõtteliselt on võimalik süüdistada kõiki vormielementide kandjaid, kel pole kaitseväelase tunnistust või kaitseliidu liikme piletit KarS § 202. "Kuriteo toimepanemise tulemusena saadud vara omandamine, hoidmine ja turustamine" põhjal. Kaitseväelat saab karistada distsiplinaarkorras, kui vorm ei ole komplektne. Kaitseliitlased ei ole kunagi komplekseid vorme saanud, nii et selles vallas on teema pisut hägune.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

Aga kui möni mees jalutab keset linna ainult EKV talvevormi voodriga ringi.Tanksaapad olid mingid töösaabaste moodi.Uskuke vöi mitte aga 9.veebruaril ise nägin.
Magnum
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 04 Veebr, 2007 22:13
Kontakt:

Postitus Postitas Magnum »

Kaadrikaitsevaelased kuuluvad eriseaduse alusel ametnikke hulka, kuid see ei puutu konkreetsesse juhtumisse.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

vorm

Postitus Postitas hillart »

Meeldib see voi mitte (minule isiklikult ei meeldi!!), kuid vastavalt kehtivale seadustikule on kaitsevaelased siiski AMETNIKUD.
Seega kuuluvad riigiametnike hulka ja on uhes mestis (statistika jargi) nendesamuste kirjutuslauataguste paberimaarijatega.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

???

Postitus Postitas Invaliid »

Kõik on muidugi imekena, aga selgitage palun seda müstilist asja kuidas võib nii siin- kui mõnigates paralleelfoorumites pakkuda pidevalt müügiks EKV vorme ja nende elemente? Nii sain minagi endale selle kõige uuema talvise vormikomplekti (tuttuue!) ja kannan jopet ja mütsi päris hea meelega (kuigi tänaval sebimiseks ta kõlbab küll, aga talvises metsas ei tahaks temaga mitte olla kui just mega termopesu seljas pole). Ja siiamaani pole keegi midagi paha ja etteheitvat mulle öelnud.

Kui aga avaldada isiklikku arvamust, siis vormi teevad vormiks siiski eraldusmärgid ja auastmetunnused, mitte lõige ja laik. Ja ka seda, et nii mõnigi kaitseväelane/liitlane on seda vormi häbistanud rohkem kui nn. "kalkar".
Samuti pean ka seda õigeks, et inimene kes soovib oma kodumaa armee laiku kanda, siis peab ta ka seda legaalselt teha saama.

Krt! Vene armees teenides olid meie välivormid "salajased", arvel jne... Ometi oli igal demblil "mobuta" koju minnes kotis (minul 4 tk.).
Viimati muutis Invaliid, 18 Veebr, 2007 20:47, muudetud 1 kord kokku.
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

hillart kirjutas:Sa puha muristus, kuidas see sona "KALKAR" on sipelgapesa kihama ajanud. Ja veel kuidas seda teisendama hakatakse.
Esimene mees esitab natuke teemast valjamineva kusimuse - " ... voi on sinumeelest koik noored kalkarid."
Jargmine paneb juba taie rauaga - "... sest kalkarid ju ei kanna vormi. ...".

Teate, poisid, me koik saame ju suureparaselt aru, mida ma selle sonaga silmas pidasin ja ma ei nae mitte mingisugust vajadust sellel teemal siin foorumiruumi raisata, et moni mees lihtsalt saaks oma kusagil haavatud EGO tosta ja end teiste peal valja elada.
Ja mis puudutab selle sona umber ulesehitatud ja mitmekordselt teisendatud kusimusi, siis sellise tegevuse nimetuseks on teaduslikus keeles DEMAGOOGIA. (klassikaliseks naiteks on atsi postitus "... sest kalkarid ju ... jne.")
Mis SELLE TERMINI all silmas peetakse, ei hakka seletama. Otsige ise definitsioon ules.
Et pisut jahutada...

• Sõdurid suplevad ühel pool leitnandid, kindralid teiselpool jõge.
"Seltsimees kindral," hõikab äkki üks soldatitest "te panite aluspüksid pahupidi jalga!"
Kindral vaatab, tõepoolest pahupidi. Olles hämmastunud sõduri tähelepanulikkusest, hõikab teisele poole: "Seltsimees sõdur, kuidas te taipasite? Kas nööpide, või nööride järgi?"
"Sitatriibu järgi väljaspool..."

Ja teine...

• "Reamees, kas munder on teile paras?"
"Paras, härra veebel!"
"Ja saapad sobivad?"
"Nagu valatult, härra veebel?"
"Ega müts ei juhtu liiga suur olema?"
"Täpselt paras, härra veebel!"
"Kurat, mitte ei saa aru, kuidas nad säärase kehaehitusega mehe nagu teie, komisjonist üldse läbi lasksid?!"
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Vorm

Postitus Postitas Mati »

Ilma tunnusmärkideta vorme on kantud alati.Nõukogude ajal kui poisid demobiliseerusid siis tavaliselt pärast seda käidi tööl sama mundriga. Muidugi ilma tunnusmärkideta.
See toimis veelgi varem, juba Vene Impeeriumi ajal.
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

ehh arvan ka nagu siin juba juttu olnud,et mingeid tunnuseid küljes ei ole siis las olla riie on riie vormi teebki vormiks tema tunnused et kes oled kuhu kuulud.ja kui neid pole siis viska või s...välja laudast
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Re: Vormi kandmise õigus.

Postitus Postitas Tiger I »

Kes vana asja meelde tuletab....

Ostsin riigitunnuse 2008. aasta öölaulupeolt ja täis isamaalisust õmblesin kohe ka selle enda jaki külge. 15-aastasena ei mõelnud selle peale, kas mul selle kandmise õigus on. Nüüd 5 aastat hiljem leidsin jaki üles ja tundsin huvi, kas ma tohin seda jaki koos riigitunnusega kanda :google: . Seaduse järgi tohin, sest mõõtmed on valed (järelikult ei ole riigitunnus). Nii et alati kui ESTONIA õla peal on ei ole tegemist seaduserikkumisega.
Oleks minu arust jabur noomida või trahvida kedagi, kellel oleks isegi ametlik riigitunnus oma tsiviilrõivaste peal.
5 aastat hiljem olen ajateenistuses käinud ning olen samuti kaitseliidu liige ning ei häiriks kui kellegil on veregrupid, nimesildid või riigitunnus oma tsiviilrõivaste peal( neid kõike saab tavaline tsivilist tellida).
Teine lugu on vormiriietega või väeosa embleemidega. Vormid häirivad selle pärast, et tean, kuidas vormide saamine kaitseliidus on.
Vorme mingid suvalised alkarid nüüd küll ei osta, neil pole selleks lihtsalt raha. Pigem olen täheldanud, et kes vorme kannavad on: endised KL liikmed, kes on välja visatud või nende sugulased-tuttavad, kes(llele) vormid maha on müüdud.
Vormi(elemente) saab kanda eeskujulikult või sitasti ja mõlemat moodi kannavad neid KV,KL kui ka tsivilistid.

Silver
Selline mõte siis minu poolt.
Kasutaja avatar
Flopi
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 25 Okt, 2011 19:00
Kontakt:

Re: Vormi kandmise õigus.

Postitus Postitas Flopi »

Ma ei tea kas see nüüd otseselt sellega seoses on aga miks ei müü erinevad poed eesti vorme? Kui ma õigesti mäletan siis paarist kohast öeldi isegi, et neil on see keelatud. Kui ilma eraldustunnusteta laiguline pole KV vorm siis miks nad seda müüa ei tohi?

Isiklikult leian, et niisama poolikute eesti laigu elementidega ringi tuiata (eelpoolmainitud püksid + metal t-shirt) on näotu. Samuti eesti laiguga kusagil baaris aelemine. On ju igast muid laike saadaval küll ja veel.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Vormi kandmise õigus.

Postitus Postitas wudu »

Kas "laiguline" vorm on tööriietus või esindusriietus - paraadvorm?
Saan aru, kui esindusriietusele - paraadvormile, seatakse ranged piirangud ... aga tööriietusele???
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Vormi kandmise õigus.

Postitus Postitas wudu »

Need samad, rõhuv enamus kaitseväelastest, on ka tööriistadega paraadil.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist