Vormikandmis reeglid

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Vormikandmis reeglid

Postitus Postitas Mazz »

Lühidalt siis. Kas ma võiksin niisama linna peal kanda kaitseliidust väljastatud suvevormi(laigulist). Ainult jakki, seal on peal ka mu nimesilt.
Vastust oodates
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Vormikandmis reeglid

Postitus Postitas propatria »

Mazz kirjutas:Lühidalt siis. Kas ma võiksin niisama linna peal kanda kaitseliidust väljastatud suvevormi(laigulist). Ainult jakki, seal on peal ka mu nimesilt.
Ainult jakki, st kavatased tulla välja katmata alakehaga? :shock:
Nii küll pole sünnis kaaskodanike silme alla ilmuda.
Iseasi, kas see ka mingi seaduse sisse on kirjutatud?

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Re: Vormikandmis reeglid

Postitus Postitas tere »

Ainult jakki kandes võid jalutada küll- nt koolidest mööda või nii... :twisted:
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

MILLEKS? öelge, milleks on vaja kanda EKV vormi elemente tsiviilriietuse juures? see teema on siit juba läbi jooksnud. otseselt keegi sul seda seljast ära kiskuma ei tule, aga ega hästi ei vaadata ka.
Kasutaja avatar
ak47
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 19 Veebr, 2006 15:10
Kontakt:

Postitus Postitas ak47 »

Olen kasutaja marksman-iga ühte meelt.Ise ka ei saa aru milleks on vaja sellega käia ringi linnas.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Et olla lahe ja stiilne :wink:
propatria kirjutas:
Mazz kirjutas:Lühidalt siis. Kas ma võiksin niisama linna peal kanda kaitseliidust väljastatud suvevormi(laigulist). Ainult jakki, seal on peal ka mu nimesilt.
Ainult jakki, st kavatased tulla välja katmata alakehaga? :shock:
Nii küll pole sünnis kaaskodanike silme alla ilmuda.
Iseasi, kas see ka mingi seaduse sisse on kirjutatud?

ProPatria
Mõtlesin, et ei kanna tervet vormi. Ainult Jaki osa, ja siis tsiviili riided.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Poolikut vormi ei kanta! Eriti veel kui sul seal mingid tunnused peal!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

vorm

Postitus Postitas hillart »

V.t. EKV vormikandmis eeskiri :roll: :roll:

Nii labane küsimus, missugune peaks selge olema juba enne, kui see vorm KL-st kätte anti.

EI TOHI !!!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Vormikandmis reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mazz kirjutas:Lühidalt siis. Kas ma võiksin niisama linna peal kanda kaitseliidust väljastatud suvevormi(laigulist). Ainult jakki, seal on peal ka mu nimesilt.
Vastust oodates
Vastan sulle, noor sõber, nii võimalikult lihtsalt ja keerutamata. Ja igasuguseid vormikandmise eeskirju mängu toomata :)

Vaata, see vorm on nimelt MINU OMA. Minu oma selles mõttes, et olen kaadrisõjaväelane olnud kogu elu - seega momendil minu sõjaväes kehtiv vorm lihtsalt on minu oma - seda nii otseses kui kaudses mõttes.

See jälle tähendab aga seda, et sinusugusel asjaarmastajal pole mingit moraalset õigust minu vormiga oma naljakal moel ümber käia - ehk siis kombineerida pagan teab mida minu vormi elementidega, et siis pagan teab kes välja näha :twisted:

Sa, noor sõber, kombineeri muid asju - kui tahad cool välja näha. Kombineeri OMI ASJU, ühesõnaga - ja jäta minu asjad rahule. Omi asju võid lörtsida niipalju, kui tahad :lol: Aga võõraste asjade lörtsimise eest võid isegi üle kurgi saada...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

no vabandan väga kui teile moraalselt haiget tegin!
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vormikandmis reeglid

Postitus Postitas Luciano »

Borja kirjutas:
Mazz kirjutas:Lühidalt siis. Kas ma võiksin niisama linna peal kanda kaitseliidust väljastatud suvevormi(laigulist). Ainult jakki, seal on peal ka mu nimesilt.
Vastust oodates
Vastan sulle, noor sõber, nii võimalikult lihtsalt ja keerutamata. Ja igasuguseid vormikandmise eeskirju mängu toomata :)

Vaata, see vorm on nimelt MINU OMA. Minu oma selles mõttes, et olen kaadrisõjaväelane olnud kogu elu - seega momendil minu sõjaväes kehtiv vorm lihtsalt on minu oma - seda nii otseses kui kaudses mõttes.

See jälle tähendab aga seda, et sinusugusel asjaarmastajal pole mingit moraalset õigust minu vormiga oma naljakal moel ümber käia - ehk siis kombineerida pagan teab mida minu vormi elementidega, et siis pagan teab kes välja näha :twisted:

Sa, noor sõber, kombineeri muid asju - kui tahad cool välja näha. Kombineeri OMI ASJU, ühesõnaga - ja jäta minu asjad rahule. Omi asju võid lörtsida niipalju, kui tahad :lol: Aga võõraste asjade lörtsimise eest võid isegi üle kurgi saada...
Tea kas nii teravalt on ikka vaja öelda. Ja eks see vorm on lisaks sulle ka kõigi nede oma kes seda kaitseväes kandnud või kaitseliidus kannavad! Eraldusmärgid on need mida ei tohi kanda. Aga vormirõivad ja ka oma nimesilt on iga mehe enda teha. Ise pead aru saama kus läheb hea maitse piir. Mundriga sitta viskama pole sünnis minna aga sama moodi ei lähe sa seda ju tegema ülikonnas.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

vene ajal miilits lausa püüdis punkareid ja muud klassivaenulikku elementi et panna nad vangi kroonu riiete kandmise eest

sinelid olid eriti popp kanda

ja kui oleksid läinud näiteks paraadvormi ülemine osa kusagile suurema linna peale jalutama-no siis oleks su kindlalt mõni miilits plate peale vedanud või patrull komandatuuri

samas ohvitserisärke ja kummiga lipsusid kanti ja ka kirsasid-nii

ohvitseride kui ka sõdurite omasid

kui keegi tahab eriti seksikas välja näha siis mul on hea kotitäis musta värvi mereväe ohvitseri kummiga lipse

olen need nõus ara jagama -täiesti tasuta -aga norm-igale kasutajale 1,

sõjaväepileti ettenäitamisel 2 tk

sõjaveteranid eelisjärjekorras ei saa!!!

nii on hea vastu minna kevadele-kummiga lips igaks elujuhtumiks varuks

nb.lipsud on uued ja kasutamata-zavood kranaja lenta -1 sort -hind 1 rubla
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kuule Borja!
Pane igaks juhuks riidekapi uks lukku, siis ei saa Mazzipoiss seda Sinu vormi endale võtta ja seda linna peal lörtsida.
Sest oleks ju jube kurb, kui Sa Mazzile tõesti üle kurgi valad.
Saades üle kurgi hakkab Mazzil ninast veri jooksma ja siis on Sinu vorm eest verine.
Ja sa ise ei saagi seda enam kasutada.
Mis oleks ju väga kurb.
ennww
Liige
Postitusi: 308
Liitunud: 11 Mai, 2006 9:12
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ennww »

1985 tulin tagasi sõjaväest ja jätkasin õpinguid TTÜ-s (TPI-s). Teadagi kuulus sinna juurde ka sõkjalisen väljaõpe. Kuna seal oli kohustuslik ülikonna kandmine, siis mingil hetkel ühe seltskonnaga hakaksime sõjalises käima kroonu paraadmundris. Pagunid küll maha võetud.
Nii sai käidud mõned kuud, kordagi ei tekkinud miilitsaga probleeme. Ega mundrikandmise reegeleid eriti ei järginud, käisme hõlmad lahi jne.
Kuna sõjalise kateedri personalile hakkas asi väga meeldima (ikkagi sõjaväelaslik välimus :D) siis nende meelehärmiks otsustasime asjast loobuda.
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Minu teada ei tohiks probleemi olla, kui eraldusmärke küljes ei ole. Muidugi herr Mazz - ma arvan, et meie maleva päälik ei oleks just kõige õnnelikum nähes sind kandmas sulle väljastatud/ sul muretsetud EKV vormi jakki ja teksapükse vms.

Ja lihtsalt jutujätkuks - Põlva kaubanduskeskuses nägin järjekorras seisvat meest, kellel oli EKV jakk, mille õlal "ilutses" NSVL-i aegne ( võin eksida )suurtüki väelase embleem. Jalas olid tal suvaliselt sibiviskamise püksid ja kummikud. Kas sellist Eestit me tahtsime? - Jah, mina armastan sellele vaatamata Eestit :wink:
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist