Militaarmuusika.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Wiking-Estland
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juul, 2007 22:27
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Ja veel üks väga lahe lugu, mida iga hommik möirgasid vähemalt aasta jooksul naaberväeosa jõmmid, sõnad jäid küll meelde, aga loo harmooniast sain sotti alles internetinduse edenedes!

http://www.youtube.com/watch?v=IlzLuv7YFDo
Wiking-Estland
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juul, 2007 22:27
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Samas on ka palve, vabandan, kui on kusagil selleks spets teema Nimelt vajan loengute jaoks ka tänapäeva Kaitseväes lauldavate laulude näiteid, ma mõtlen omatehtud sõnadele ja tuntud viisidele. Kui on viitsimist neid postitada, siis oleksin tänulik!
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

Selline mõte siis minu poolt.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

http://www.youtube.com/watch?v=_0OkQpYY ... re=related

Teate mehed, sattusin puhtjuhuslikult sellele laulule. Ja tuli pähe kohe selline mõte: et oleks meil sellised laulud, siis ikka ajaks rinna kummi, et raisk, mina olen armeest läbi käinud. Mitte et sõrm on pooleks või küüs läks katki.

Vabandage, hiline kellaaeg lõi pähe, seda mõtet tuleb valgel ajal veel arutada. Head õhtu jätku!
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Postitus Postitas isakene »

Gfreak kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=_0OkQpYY ... re=related

Teate mehed, sattusin puhtjuhuslikult sellele laulule. Ja tuli pähe kohe selline mõte: et oleks meil sellised laulud, siis ikka ajaks rinna kummi, et raisk, mina olen armeest läbi käinud. Mitte et sõrm on pooleks või küüs läks katki.

Vabandage, hiline kellaaeg lõi pähe, seda mõtet tuleb valgel ajal veel arutada. Head õhtu jätku!
...ohsakrt, see oli kroonus meie roodu rivilaul... nostaaalgiaaaa... 8)
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Gfreak kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=_0OkQpYY ... re=related

Teate mehed, sattusin puhtjuhuslikult sellele laulule. Ja tuli pähe kohe selline mõte: et oleks meil sellised laulud, siis ikka ajaks rinna kummi, et raisk, mina olen armeest läbi käinud. Mitte et sõrm on pooleks või küüs läks katki.

Vabandage, hiline kellaaeg lõi pähe, seda mõtet tuleb valgel ajal veel arutada. Head õhtu jätku!
:lol: :lol: Jušht...lauldi jah...roppude sõnadega kah...enamasti...
V žopu kljunul žarennõi petuhh...
Vot i natšalsa srotšnaja služba,
zajebala kursantskaja žizn...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Nii.

Mõte tuli siis selline, et kui oleks meil sellised vägevad laulud, oleks kohe palju popim see värk. Sest meie probleem on: 1. Meil ei esitata lihtsalt nö. rivilaule meedias. 2. Meil pole selliseid vägevaid laule. Eesti lipp oleks üks vähestest, kui õieti laulda.
Pole praegu aega rohkem kribada. ideid?
sturman
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 02 Nov, 2008 21:18
Asukoht: võrumaa,antsla
Kontakt:

Postitus Postitas sturman »

miks nii.meil on palju laule,mis kõlbavad ideaalselt rivilauludeks.kaitseliidu algusaastatel laulsime seda-öö pime ja paat lõikab vahutavat merd... ja sobis ideaalselt.või võtke metsavennad.kui hakkaks meelde tuletama,siis paarkümmend tükki saaks kokku küll.
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

Gfreak kirjutas:Nii.

Mõte tuli siis selline, et kui oleks meil sellised vägevad laulud, oleks kohe palju popim see värk. Sest meie probleem on: 1. Meil ei esitata lihtsalt nö. rivilaule meedias. 2. Meil pole selliseid vägevaid laule. Eesti lipp oleks üks vähestest, kui õieti laulda.
Pole praegu aega rohkem kribada. ideid?

Laule on küll. Untsakate "Metsa läksid sa" , "Metsa läksid sa 2" peal on ikka vägevaid laule.
Selline mõte siis minu poolt.
Kasutaja avatar
Sturmann
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 07 Nov, 2008 18:00
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Sturmann »

Tiger I kirjutas
Laule on küll. Untsakate "Metsa läksid sa" , "Metsa läksid sa 2" peal on ikka vägevaid laule.

Selle koha pealt olen sinuga 100 protsenti nõus. :D
Kes minevikku ei mäleta, see elab ilma tulevikuta.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Gfreak kirjutas:Nii.

Mõte tuli siis selline, et kui oleks meil sellised vägevad laulud, oleks kohe palju popim see värk. Sest meie probleem on: 1. Meil ei esitata lihtsalt nö. rivilaule meedias. 2. Meil pole selliseid vägevaid laule. Eesti lipp oleks üks vähestest, kui õieti laulda.
Pole praegu aega rohkem kribada. ideid?
See sõltub ikka ka sellest, et kui igapäevane on mingi rahva jaoks sõda. Agressiivsemate rahvaste jaoks on sõda ju suht igapäevane. Ja see on ka loomulik, et nende laulud on jõulisemad.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

See sõltub ikka ka sellest, et kui igapäevane on mingi rahva jaoks sõda. Agressiivsemate rahvaste jaoks on sõda ju suht igapäevane. Ja see on ka loomulik, et nende laulud on jõulisemad.
:lol: :lol: :lol:
Kohe meenub aastatetagune sõjaväeorkestrite tattoo, kus rootslased panid ahhetama ja sakslased olid täiesti naeruväärsed õllekõhtude ja väljaveninud pükstega restomuusikud.

Üks sarnane näide teiselt "agressiivselt" rahvalt http://www.youtube.com/watch?v=whJiJ0blIQs&NR=1

A võib-olla on see hirmutamistaktika? :lol:
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Mina ei ole väitnud, et meil laule ei ole. Mina väitsin, et meil ole taolisi vägevaid laule, mis igal mehel selja sirgu tõmbaks. Välja arvata mõni üksik. Meie eesti laulud on noh... kuidagi raskepärased. Juba viis räägib pikast orjapõlvest. Eesti laul on nagu eestlane- selline vaikne, mõtlik. Tavaliselt. Mis pole iseenesest paha omadus, aga... ei tea. Kuidagi lahjaks jääb võrreldes mõne teisega.

Ja esimene probleem jääb ikkagi kummitama. See on üldteada fakt, et miski orkester neil laigulistel on, aga kas neil on ka mingi koor?
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Arnold kirjutas:Üks sarnane näide teiselt "agressiivselt" rahvalt http://www.youtube.com/watch?v=whJiJ0blIQs&NR=1
Mingil perioodil olid ju šveitsi palgasõdurid väga nõutud kaup.
Omal ajal nad vist sõdisid pea kõikidel lahinguväljadel Lääne Euroopas.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 17 külalist