Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Ära saab võtta vaid nendelt kellel on st. kes on asja registreerinud. Nagu üks vana ohvitser kord ütles: Ühel õigel mehel on üks püss arvel ja kaks tükki,mis arvel pole metsas põõsa all.
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

relvadest r22gitakse alati igast legende ja lugusid..

ise tean yhte lugu, mis v2idab, et reaalselt pidi umbes yks inimene p2eva kohta kuuluhaavaga haiglasse vai kabelisse minema eestis isegi - ise kinnitada ei oska muidugi seda lugu .

ja mis siis saab kui reg. relvad korjatakse 2ra? jaa2vad illegaalsed aint ja ei usu, et asi eriti paremaks l2heb !! inimene selline leidlik loom kaa, et kes teab mida oma treipingil jne ise siis ka valmistama hakkab.

Mul ei tulegi n2idet praegu kus maailmas millegi 2ra keelamine on ka l6pu teinud millelegi.
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Kollektsioneerimisluba

Postitus Postitas Lennart »

Varem vast polegi arutletud kollektsinoeerimis loa taotlemisest,kui kellegil on olemas siis võib arvamusi jagada,kuidas käis paberimajandus jne..

Riigiteatajast kopeerisin järgnevad lõigud:
§ 26. Kollektsioneerimisluba

(1) Kollektsiooni asutada ja pidada sooviv füüsiline või juriidiline isik esitab vastava avalduse oma elu- või asukohajärgsele politseiprefektuurile. Avalduses näidatakse kollektsioneerimise eesmärk, kollektsioneeritavate relvade ja padrunite liik ning nende hoiutingimused. Avaldusele lisab fü��siline isik käesoleva seaduse § 35 lõike 2 punktides 2-5, juriidiline isik aga käesoleva seaduse § 37 lõike 2 punktides 2-5 nimetatud dokumendid.

(2) Enne kollektsioneerimisloa saamist peab seda taotlev füüsiline isik sooritama elukohajärgses politseiprefektuuris käesoleva seaduse § 35 lõikes 5 ettenähtud relvatundmise eksami.

(3) Taotlus vaadatakse läbi hiljemalt kahe kuu jooksul, arvates kõigi nõutavate dokumentide esitamise ja riigilõivu tasumise päevast.

(4) Kollektsioneerimisloa andmisest füüsilisele isikule võidakse keelduda, kui esineb käesoleva seaduse § 36 lõikes 1 sätestatud asjaolu, välja arvatud sama lõike punktis 3 sätestatu. Kollektsioneerimisloa andmisest juriidilisele isikule võidakse keelduda, kui esineb käesoleva seaduse § 40 lõikes 1 sätestatud asjaolu.

(5) Kollektsioneerimisloal näidatakse kollektsioonis säilitamiseks lubatud relvade ja padrunite liigid, samuti kollektsiooni kuuluvad politseiprefektuuris registreeritud relvad.

(6) Kollektsioneerimisluba antakse tähtajaga kümme aastat, misjärel seda võidakse pikendada samaks tähtajaks.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

???

Postitus Postitas stilett »

"Enne kollektsioneerimisloa saamist peab seda taotlev füüsiline isik sooritama elukohajärgses politseiprefektuuris käesoleva seaduse § 35 lõikes 5 ettenähtud relvatundmise eksami."

Mis eksami ma pean tegema, kui näiteks hakkan taotlema külmrelvade kollektsiooni luba???

Kas keegi foorumlastest on üldse kokku puutunud külmrelva loa saamise taotlemisega???
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Invaliid »

Olen küll ja on see uunikum isegi olemas. See juhtus millalgi möödunud aastatuhande 990-date aastate keskpaigas, kui meie suur ja võimas värskelt iseseisvunud sõltumatu demokraatlik vabariik leidis, et jahinugade ja pusside kodanikele niisama usaldamine on vääga ohtlik (kööginugasid, naaskleid, kruvikeerajaid, kirveid, mõõku- tääke antiigist ka jms. sai muide osta täitsa ilma politsei loata- imelik) . Taotlemine käis nii, et kõndisin prefektuuri lubade osakonda pass kaasas ja seletasin sealsetele mammidele ära, et nii väga oleks noaluba tarvis. Nemad muidugi vaatasid mind nagu marsielanikku- ei olnud nimelt sellisest kavalast seadusest veel kuulnudki nimelt. Siis nad kuulasid ära missugust väitse ma tahan osta ja milleks ma seda kavatsen kasutada (matkasport ja käsitööesemete valmistamiseks :)), ning kirjutasid välja OSTULOA, millega ma läksin poodi ja ostsin sellise asja http://www.fernknives.com/camillus/pilo ... index.html mingil arengumaal valmistatud koopia ( 325 kr. kui ma ei eksi). Siis läksin tagasi lubademammide juurde ja nad REGISTREERISID selle ära ja kirjutasid välja KÜLMRELVA OMAMISE JA KANDMISE LOA (gaasirelva loa blanketil, kus sõna "gaasirelv" oli maha tõmmatud ja asendatud kirjutusmasinal trükitud "külmrelvaga"). Olingi jälle aus inimene ja võisin rahulikult matkata. Ja mingist relvaeksamist küll juttu ei olnud (tõtt öelda oli mul tulirelva luba juba sel ajal värskelt olemas, nii et ma ei oska seda teemat kommentaarida).
Lisaks veel niipalju, et see seadus vist kehtis üle 10 cm tera kohta ja kehtis suht vähe aega, aga ilmselt hakkab marasm jälle tagasi hiilima.
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
k2sna
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 28 Veebr, 2007 16:10
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Sportpüss

Postitus Postitas k2sna »

Tere
Selline omamoodi loll küsimus, et kas sportpüssi omamiseks on vaja ka luba? :?
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

soovitan lugeda Relvaseadust. Kui tegemist tulirelvaga või õhkrelvaga üle 4,5 mm, siis on luba vaja.
Kasutaja avatar
ak47
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 19 Veebr, 2006 15:10
Kontakt:

Postitus Postitas ak47 »

Kas see õhkrelva seadus oli nii, et alates 16 eluaastast saad osta neid relvi?Kui nii siis, kas 4.5 mm tulirelvi saab ka osta, kui ma olen 16 või rohkem ilma relvaloata?
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

Aga seadustest saab Eestis mööda hiilida- nt, kui õlu on alla 18 keelatud, siis maltoosa ja pärm pole. Ka destilleerimisaparaat on lubatud.

Seega, ise valmistatu ja mingisuguse potentsiaalset energiat sisaldava heiteseadmega relv on lubatud? (nt. painduv metallkaar, mille küljes nöör, mida pinge alt lahti lastes saab lennutada nooli jms?)
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Helistage kohalikule piirkonnakonstaablile ja esitage temale oma naljakaid küsimusi.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Loomulikult on vaja luba. Sportpüss pole õhupüss.
Kasutaja avatar
destroy16
Liige
Postitusi: 255
Liitunud: 02 Apr, 2006 0:53
Asukoht: kilingi-nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas destroy16 »

pikk möga ja lõpuks tuli ka vastus:)
k2sna
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 28 Veebr, 2007 16:10
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas k2sna »

jah vastus olemas
aitäh wikingule :)
qwerty009
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 17 Mai, 2006 14:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Millist militaarkaupa Välismaalt Eestisse tuua saab?

Postitus Postitas qwerty009 »

Oletame et tahan Ebay'st midagi osta, siis millised on piirangud? Kas täägid, mõõgad tulevad ilusti kohale või võtab toll või keegi teine need kuskil rajalt maha? Või siis kahjutuks tehtud granaadid, padrunid (Lihtsalt nö dekoratsiooniks kuskile panna). Kujutan ette, et kui kuskil keegi seda pakki uurib ja sealt granaadihunniku leiab (tema ju ei tea et need lahingkonditsioonis pole?) siis tuleb taob KAPO mu kohe kumminuiadega vigaseks? :lol:
Tahakski teada mida on võimalik Eestiise turvliselt tarnida.
Teine asi onj veel see, et kui tellida väljaspoolt EU'd. Kas lisandub mingisuguseid makse?
O: Vanemat mil tehnikat
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Fairbairn-Sykes pistoda tuli igatahes UKst Eestisse ilusti. Pakki panin igaks juhuks kaasa kolm lehekülge relvaseadusest, vastavad kohad allajoonitud kus on näha, et tegu on tsiviilkäibes piiramata külmrelvaga (hirmuäratavalt paljud inimesed on esmapilgul arvanud, et sellised asjad on keelatud, või see toll siis targem on...).

Granaadihunniku kohta ei tea öelda. Kui on ilusti deaktiveeritud, siis ei tule sind keegi kumminuiaga taguma. Halvim asi mis juhtuda saab on see et jääd oma kraamist mõne hüperaktiivse, seadusi mittetundva tollitegelase tõttu ilma (legaalse kraami puhul muidugi).
Samas deaktiveeritud asjadega peaks äkki saama ka mingi tõendi, mis kinnitab, et tegu on ohutu asjaga. Kui see pakki sisse panna, siis ehk tuleb läbi?

Kui just mingit hulgitellimise ja hulgimüügitegevust plaanis pole, siis mingeid makse küll vist maksma ei pea. (Või noh idee poolest vist teatud juhtudel peaks, kuid praktikas 99% juhtudest ei "pea")

Mida jälgima pead:
Relvaseadus

Strateegilise kauba seadus

Sõjaliste (strateegiliste) kaupade nimekiri

Nende strateegiliste kaupadega on aga küll niimoodi, et seadus ise on väga üldsõnaliselt koostatud, nii et tahtja võib sealt midaiganes välja lugeda. Seda ma ei tea kui väga toll seda seadust järgib, kuid ma olen kuulnud, et mõnel maasturimehel on olnud jamasid Rootsi eks-sõjaväemaasturite maaletoomisega selle seaduse alusel.

Aga igal juhul seaduste lugemist soovitan soojalt kõigile, igati kasulik tegevus, saate teada mis on teie õigused, kohustused ja vabadused.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist