Metsakiiver ja küsimus pildi kohta Elva 1944?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Metsakiiver ja küsimus pildi kohta Elva 1944?

Postitus Postitas jackpuuk »

MAZ kirjutas:Kodanik JS suur kummardus,et on võtnud vaevaks ajalugu nii detailselt kirja panna.

Kodanik Laagrikule soovitan minna mujale kaevama. Olen ka kahjuks või õnneks selle kandi kohalik mees,kus lahing üle käis.Pean ütlema,et peale 10.a suurt militaar arheoloogide ja dektetoristide(või ka vanaraua kogujate) ülekäimist. Ei ole lootust,Tamsa kandist enam sõjaaegset rauda saada. Mingeid konservikarpe ja traglain koppa trosse olen maa seest saanud aga see on rohkem looduse koristamine rämpsust,kui reaalne militaar arheoloogia. Kilukarbid ja muu olmeprügi on tavaline teema. Militaar rauda olen leidnud teistes eestimaa otsadest aga oma kodukandist mitte midagi :(
Aga mine Pangodi kanti ja sealt edasi Võru poole (viska haak Kambja poole kah), hoolimata sellest, et see kant on läbi käidud.
Aegajalt tuleb ikka midagi huvitavat välja (tanke vaevalt, aga pisemat kraami küll :wink:).
sitt päev, kellele kurdad
MAZ
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Okt, 2013 17:25
Asukoht: Kagu-Eesti
Kontakt:

Re: Metsakiiver ja küsimus pildi kohta Elva 1944?

Postitus Postitas MAZ »

Ma tanki ei sihigi. Hea kui mõne hammasratta või MG-42 lindikasti leiab.
[b]7.62x54r.net[/b]
Rubeus
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Aug, 2018 19:08
Kontakt:

Re: Metsakiiver ja küsimus pildi kohta Elva 1944?

Postitus Postitas Rubeus »

tervist olen seda jututeemat juba pikemataega lugenud ning mulle jäi sillma Laagriku küsimu"kas elva kandis võib veel leida mingeid sõja asju" mina ütleks jah.Kuna mina elan pangodi siis on mind huvitanud selle ajalugu.Sa samuti olen ka leinud pangoi ja elva ristmiku pealt vintpüsse,kuule,ja ka mõned kiivrid.Seega jah siit võib veel midagi leida.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist