Kaitseliit kui mõttetu organisatsioon?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Juhan K

Kaitseliit kui mõttetu organisatsioon?

Postitus Postitas Juhan K »

Päikest!

Niisiis sattusin eile saunaskäigu ajal ühe sõbraga diskuteerima erinevate teemade üle ning nagu tavaliselt jõudsime lõpuks ka ajaloo ja sõjanduseni. Tema nimelt väitis mulle seda, et praegusel ajal reaalses kriisisituatsioonis ei oleks Kaitseliidust midagi kasu, kui nende vastas on alustuseks 5000liikmeline Pihkva dessantnikute bande ning niikuinii ei oleks Kaitseliitlastest reaalselt ka partisanisõjas asja, kuna enamikul neist (meist) puuduvad lahingkogemused.
Lisaks tõi ta välja ka mõtte, et kui tõesti peaks meie kodumaa muutuma Kremli eeskojaks ja natsionaalbolševike tagalaks, siis oleks Kaitseliidu võimalikust partisanisõjast rohkem kahju kui kasu, kuna kaitseliitlased ei suudaks mingeid märkimisväärseid aktsioone korda saata. Küll aga soperdaksime me väidetavalt midagi ära ja sellega kaasneks repressioonid tsiviilisikutele.
Läbivaks teemaks tema jutus olid venelaste tankid, helikopterid ning soojusandurid, mille eest ei ole ennast võimalik piisavalt kiiresti ära peita.
Ning loomulikult KL/KV puudulik relvastus. Ma küll üritasin talle selgeks teha, et üks rühmasuurune üksus ei koosne 40st sihitult automaadiga metsashulkuvast aatelisest mehest/naisest, vaid siiski omab see üksus kindlat tegevuskava ning ka veidi paremat relvastust KP, TT ning miinipildujate näol.
Minu seletustest siiski nähtavasti ei piisanud, kuna jälle tuli sealt sama joru: Professionaalsed vene sõjaväelased, kiired napalmirünnakud lennukitega, soojuskaameratega helikopterid, soomustatud toetusüksused, mis jõuavad kohale ülimalt kiiresti jne.
Ausalt öeldes jäi minul suu lahti, kui ma oma sõbra käest sellist lauset kuulsin, ent kuna mina vististi ei suutnud tema maailmapilti avardada, siis äkki viitsivad mõned veidi teadjamad inimesed (või ka lihtsalt grafomaanid) oma mõtteavaldused siia kirja panna.
Ilusat tulevat Vabariigi Taasiseseisvumispäeva! :)
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

???

Postitus Postitas stilett »

Teema: Kaitseliit kui mõttetu organisatsioon?

Vana kaitseliitlasena ei vaevu sellisele jamale isegi mitte vastama. Teema pealkirigi selline, mis ajab karva turri...Seda kasutavad tavaliselt artiklite kommenteerijad. Ükskõik, mis juhtub, paar kommentaari kindlasti: "Kaitseliit on üks mõttetu organisatsioon" või "Mõttetu organisatsioon see kaitseliit"...
Pealegi teemal, kui tugev ja operatiivselt tegutsev on meie naaber, on foorumis juba päris mitmeid kordi arutatud. Küll otseselt mitte läbi kaitseliidu prisma.

Hääd aastapäeva...
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

tüüpiline eestlane, kes hakkab üleüldse mingit EKV vastast iba ajama on sellel teemal üldiselt võhik. Näiteks minu sõber rääkis mulle pool tundi, kuidas eestlased ära tapetaks lahingus, samal ajal polnud tal õrna aimugi, kes on Ants Laaneots. No mida sa sellisega peale hakkad...

Kaitseliit on mõtteu
pihkva dessantnikud vallutavad meid 30 minutiga

no jop tvoju mat...
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

KL on just sama mõttetu või mõttekas, kui meie ise kodumaa kaitsjatena seda oleme. Sellised Kaitseliidule surmalaulu lauljad on kas teadmatult või veel hullem teadlikult põlisvaenlase teenistuses. Ja hirm, hirm on see, mis paneb vinguma vastupanu mõttetusest mõnegi mehikese, kellel oma tagument on see kõide kallim. See ainus "õnn ja rõõm" :evil:
Kui me anname taas alla ilma vastu hakkamata, siis on raske selgeks teha kellele iganes, et me vabatahtlikult jälle ei astunud...kuhu iganes. Mina olen veel niiöelda "veneaegne" ja mäletan seda elu, mis tol ajal oli, mingi hinna eest ei taha seda tagasi.
Hirmukesel on ikka suured silmad ja ara koera nahk väriseb väga. Kahte surma ei sure keegi, üks tuleb nagunii. Aga et helikopterid ja napalm EL ja NATO liikme vastu, siinsamas Põhjamaade naabruses...selleks peaks vähemalt üleeuroopaline sõda käimas olema. Dessantväelast lõikab kuul sama hästi, kui tavalist vene soldatit, bazooka teeb Pihkva soomukiga sama nalja, kui mistahes plekist elukaga. Oh krt seda atavistliku hirmu sõnakeste ees "dessantnik" ja "kasakas":twisted:
Kaitseliitu kartis põlisvaenlane kõige rohkem 1940, paistab, et kardab ka nüüd.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
eloscuro
Liige
Postitusi: 500
Liitunud: 09 Mai, 2007 21:09
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas eloscuro »

---
Viimati muutis eloscuro, 22 Dets, 2015 1:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Äkki on parem hoopis, kui delfi debiilikute ja sigimisvõimetute rullnokkade ehk eestikeelse alamrassi hulgas leviks müüt, nagu oleks kaitseliit mõttetu ja kaitsevägi võimetu?

Et siis kui mölluks läheb, tulevad venkud ka mütsiga lööma ja sattuvad halva üllatuse otsa? Ja meil on palju lihtsam mütsiga löövaid venkusid lasta, kui kaitsta end vastase eest, kes hiilib ja võtab asja tõsiselt?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

peale esimest vino-vodotsnaja röövcimist om enamik vene sõdureis sellises konditsioonis

http://www.youtube.com/watch?v=SxwHITDZ ... ed&search=


http://www.youtube.com/watch?v=DPg6VQC- ... ed&search=
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kui keegi minule räägib nendest hirmsatest võitmatutest Pihkva dessantnikutest ja ultramootsast Vene sõjaväe tehnikast, siis mina olen alati naiivse näo ette mananud ja küsinud, et ei tea miks see Tšetseenia sõda küll nii pikale veninud on?
Sellepeale tuleb reeglina pikk mõttepaus ja siis kõlavad järgmised argumendid:
A: Tšetseenid on eranditult kõik äärmiselt vaprad võitlejad, idamaised võitluskunstid ja täpsuslaskmine on sellele rahvale kaasa antud juba emapiimaga, isegi 6 aastane tšetseen on äärmiselt ohtlik vastane.
Eestlased seevastu on enamasti täielikud kusikud.
B: Tšetseenia on tihedalt kaetud mägedega, sellepärast ei saa venelased seal oma mootsat tehnikat kasutada, Eesti saavad nad aga vallutada ära Narva jõe ja Peipsi järve tagant rakettidega.
Siis olen mina jälle vastu küsinud, et
A: ei tea kuidas need kusikud eestlased küll Vabadussõjas omale vabaduse välja võitlesid, või miks see 1944a punaarmee sissetung seal Narva all ja Sinimägedes küll nii raske ohvreid ja vaevanõudev oli?
Huvitav miks peale pronksiööd, kui toimus vaid väikene mäss Tallinnas korraga tuhanded eestlased abipolitseinkeks, või kaitseliitu astuda tahtsid?
B: Mitu mäge seal Groznõi linnas on?
Sellepeale tavaliselt vestlus lõpeb.
Selliseid analoogseid vestlusi olena mina oma elu jooksul küll maha pidanud vähemalt kümme.
Fakt on see, et Eesti oludes väikese rahvaarvu juures ei saa rindesõda kaua kesta, sissisõda mida võtaks enda kanda tõenäoliselt kaitseliit võib siin Eestis aga kesta aastaid ja olla vaenlasele tõsine peavalu ja väljakutse.
Tänapäeva Iraak ja Afganistaan näitavad meile, et ka maailma parimad ja mootsamad armeed(USA koos teiste NATO riikidega) ei saa jagu sissitest, mis siis rääkida vananenud Vene armeest.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Ma olen viimasel ajal peas heietanud ikka ühte mõtet ... Nimelt: kui 1940. aasta suvel Eesti poleks NSV Liidu ultimaatumiga nõustunud ning oleks puhkenud sõjategevus kahe riigi vahel ... Ligikaudu kui palju baasivägede sõdureid ja ohvitsere oleksid poolt vahetanud ja asunud sõdima Eesti poolel? Olid ju nad ju tulnud ühest ühiskonnast teise ja näinund ka elu siin. Ületulekut oleks olnud, selles ma ei kahtlegi, eriti pärast seda kui oli lugenud materjale NKVD eriosakonna ettekannetest. Lisaks juurde veel mõningad faktorid ...
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ma olen viimasel ajal peas heietanud ikka ühte mõtet ... Nimelt: kui 1940. aasta suvel Eesti poleks NSV Liidu ultimaatumiga nõustunud ning oleks puhkenud sõjategevus kahe riigi vahel ... Ligikaudu kui palju baasivägede sõdureid ja ohvitsere oleksid poolt vahetanud ja asunud sõdima Eesti poolel? Olid ju nad ju tulnud ühest ühiskonnast teise ja näinund ka elu siin. Ületulekut oleks olnud, selles ma ei kahtlegi, eriti pärast seda kui oli lugenud materjale NKVD eriosakonna ettekannetest. Lisaks juurde veel mõningad faktorid ...
Mingisuguse vastuse Su küsimusele peaks andma Soome Talvesõda :roll:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

...

Postitus Postitas stilett »

Usun, et oleks olnud piisavalt. Eks baasides paiknenud punaüksustes mehi oli koos üle terve suure maa. Oli kesk-aasia mehi, kellel basmatši veri sees vemmeldas, ukrainlasi, kellel kollektiviseerimise mälestused selgelt silme ees, jne...
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Soomlaste talvesõda oli hullutemp tegelikult - asi ju hakkas keema sel ajal, kui Molotov-Ribbendrop pakte sõlmisid ja Stalin ja Hitler niisama suured sõbrad olid. Oleks meie omad aimanud, et Vene ja Saksa aasta pärast karvutsi kokku lähevad, oleksime loomulikult vastu hakanud, kuid minu arust sel ajahetkel paistis asi lootusetu ja Soome tegi hullutembu, Soome päästis see, et venkude Isamaasõda algas.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

kaitseliit ei ole kindlasti mõttetu kas või selle pärast, et venemaale jääb arusaamatuks, kuidas ühel riigikaitselisel organisatisioonil, mis ei ole otseselt sõjavägi võivad relvad kodus olla. nendele selline asi pähe lihtsalt ei mahu. meie jaoks on see väga kasulik... 8)
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

hugo1 kirjutas:Fakt on see, et Eesti oludes väikese rahvaarvu juures ei saa rindesõda kaua kesta, sissisõda mida võtaks enda kanda tõenäoliselt kaitseliit võib siin Eestis aga kesta aastaid ja olla vaenlasele tõsine peavalu ja väljakutse.
Tänapäeva Iraak ja Afganistaan näitavad meile, et ka maailma parimad ja mootsamad armeed(USA koos teiste NATO riikidega) ei saa jagu sissitest, mis siis rääkida vananenud Vene armeest.
Isiklikult peaksin Eestlast ohtlikumaks vastaseks kui Tšetšeeni. Mis aga sissi sõtta puutub siis pole siin maal kunagi kestvat ja üldist sissi sõda peetud. Tuleneb see Eestlase arukusest või nahahoidmisest ei oska arvata. Erinevus nii Iraagi kui Tšetseeniaga on veel see, et seal on/oli lahedalt relvastust saada. Siinmail üldiselt ei ole, või on väga piiratud koguses. Oskad ehk soovitada kust saaks mõni külamees peale seda kui sõdurid tema tütrega pisut lugupidamatult ringi käinud on mõne jämedama toru millega mõni tank ära röstida?
See on tüüpiline viis kuidas sissiks saadakse aga kardetavalt Eestis piirdub selle külamehe relva otsimine mõne siledaraudse leidmisega. Ja seda on natuke vähe.
Toddie kirjutas:kaitseliit ei ole kindlasti mõttetu kas või selle pärast, et venemaale jääb arusaamatuks, kuidas ühel riigikaitselisel organisatisioonil, mis ei ole otseselt sõjavägi võivad relvad kodus olla. nendele selline asi pähe lihtsalt ei mahu. meie jaoks on see väga kasulik... 8)
Isegi militaar foorumis tekkis hädaldamine, kui sai mainitud võimalust, et kaitseliitlasel võiks olla kodus/ kiirelt kättesaadavas kohas mõni granaadiheitja, mitte ainult vint.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Kaitseliit, kui mõttetu organisatsioon?

Jajah, küsimus on selles, et kes kust mätta otsast vaatab ja milles see mõttetus sesneb. Samuti on kõik suhteline.
Enamik hädaldajaid on lihtsalt ninatargad defetistid, patsifistid või muidu vaimuvaesed inimesed, kes pole eriti kursis, mis maailmas toimub ja on võtnud endale mingi pujäänliku kinnisidee.

Iseasi on, et KL sõjaline võimekus ja organiseeritus praegu tõepoolest midagi uskumatut ei ole. Viimaste 5 aastaga on palju pompöösset ette võetud ja vasta rindu taotud, kuid tegelikult on tänu potensiaali puudumisele tegemist reaalsuses pigem paigaltammumisega või ehk isegi taandarenguga. Eeskätt see üle malevate piiride ulatuvate kahtlase väärtusega ühispataljonide asi, aga sealjuures ka muu vohav viletsus. Üksik kaitseliitlane on enamasti küll usaldusväärne ja kõrgelt motiveeritud võitleja, kuid tegevusvõime allüksustena nõrgavõitu. Maksimaalne töötav ja efektiivne juhtimistase on (juba aastaid) jalaväerühm. Kaitseväes on sama tasemeteema kompaniiga, kuid üsna hästi töötavad juba lisaks ka eriala- ja toetusväeliigid.
Näis, kas uued ülemused hakkavad lõpuks ka militaarselt mõtlema ja midagi reaalselt ringi tegema. Reforme reformide või "linnukese" pärast pole mõtet teha. Samuti peab olema reformide läbiviija iskuomadustelt tugev, terava mõistusega ja kogenud, sest üldjuhul ei taha suured muutused kuidagi vanaga harjunud inimeste loomusesse mahtuda.

KL võib olla täna küll ebakompetentselt organiseeritud organisatsioon, kuid päris kindlasti mitte mõttetu!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist