Uurali-Altai keelkond

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
Vasta
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Uurali-Altai keelkond

Postitus Postitas turk »

Keel. Türgi riigikeel on türgi keel, mis kuulub uurali-altai keelkonda. Türgi keel on lähedane soome ja ungari keeltele. Türgis kasutatakse ladina tähestikku. Türgi keelt räägib maailmas ligikaudu 150 miljonit inimest. Mõningates regioonides kõneldakse kurdi ja araabia keelt.

Türgi keel. Kuulub uurali-altai keelkonda. On uuritud türgi keele sarnaseid jooni soome-ugri keeltega. Vähemuskeeled kurdi, araabia, armeenia jt. Kokku räägitakse Türgi territooriumil 36 keelt. Türgi keel kasutab ladina tähestikku.
Türgi keel tähestik
Aa
Bb
Cc
Çç
Dd
Ee
F
G
H
I
i
j
K
L
M
N
O
Ö
P
R
S
Ş
T
U
Ü
V
Y
Z

Eestı keel tihestık
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
š MEiL LUGETAKSE Ş
Z
ž
T
U
V
W
Õ meil lugetakse Iı
Ä
Ö
Ü
X
Y

Eesti keelel ja türgi keelel on üks tähestik.
Ma käin kursustel õppimas eesti keelt juba 7 kuud ja mul on kerge õppida Eesti keelt, sest eesti keel on nagu türgi keel.
Eesti rahvas on pärit Uurali mägedest, aga türklased on pärit Altai mägedest.
Soome-ugri ja turgi rahvad on vennad.

Ma tahan veel õppida Eeesti keelt
Ma olen pärit Türgist, kuid praegu ma elan Eestis ja ma armastan rääkida eesti keelt.



Eesti keel on ilus keel, sest see on mulle kerge ja kuulan kui keegi räägib Eesti keelt. See on mulle väga meeldib.
1)Ben, min/mina -- ma ,tatari keelde min
2)Sen/ sina -- sa ,tatari keelde sin
3)An, o, te/ tema -- ta
Įođul
1)Biz, miz/ meie -- me
2)Siz/teie -- te
3)Anlar, onlar/ nemad -- nad


mina istu-n 'Ben oturur-(u)m'
sina istu-d 'sen oturur-sun'
tema istu-b 'o oturur-'
meie istu-me 'biz oturur-(u)z'
teie istu-te 'siz oturur-sunuz, suz'
nemad istuv-ad 'onlar oturur-lar'

unusta-ma tähendab türgi keelde unut-ma

ole-ma tähendab türgi keelde ol-ma

Türk tähendab türgi keelde rahvas nimi on TÜRK-TÜRKIYE

tark tähendab vanem türgi keelde kangalane,kavala,hea

kuidas inimesed kirjutavad eesti keeles,samati loevad eesti keelt
kuidas inimesed kirjutavad türgi keelde samati loevad


indo euroopean keeles on naine,mees sugu,näiteks she,he
vene keeles ka on naine,mees sugu,näiteks on,ona,,perekonnanimi ivanov,ivanova(naine)


türgi keeles ei ole naine,mees sugu
eesti keeles ei ole naine,mees sugu


türgi keel gramaatika väga on lähedane soome ungari keeltele



ATTILA Kuningas,HUNN kuningas, HUNGARY, kallid Eestlased kui te lähete Ungari,ettevaatust vaadake ungari raha peale asub Attila pilti on,Ungaris Attila kuningas arvavad oma KANGELANE
Attila kuningas raamatut ostate

Patrick Howarth
Attila – hunnide kuningas
Inimene ja müüt
Inglise keelest tõlkinud Epp Tamm

192-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat sarjast Persoon

Olion 2000

Raamat on läbi müüdud


TUTVUSTUS

Patrick Howarthi teos viib meid 5. sajandisse pKr, aega, mil käis suur rahvasterändamine. Selle vallandasid hunnid. Howarthi huvi keskmes on hunnide kuningas Attila, keda tuntakse eeskätt julma sõdalasena, kes sisendas õudust kõikidesse. Teose autor püüab seda traditsioonilist käsitlust murendada, otsides vastust küsimusele, kes Attila siis lõpuks oli, kas halastamatu barbar, kes lõi kaasa hävingut, või oma rahva heategija.
Nendele küsimustele vastust otsides manab Patrick Howarth meie silme ette pildi tolle aja värvikatest sündmustest, lahingutest, võitudest ja laotustest, intriigidest Lääne- ja Ida-Rooma keisrikodades, reetmistest ja äraostmisest. Ning selle taustal kõrgub hunnide kuninga Attila vastuoluline, ent kahtlemata võimas kuju, kes ainsana hunnidest on talletunud järeltulevate põlvede teadvuses ja elab edasi germaani saagades.

Kaanekujundus Andres Tali

Mõõdud: 145 × 216 mm
ISBN: 9985662075

Kirjutage googles Attila the hun,näete kõik info, Attila oli teie sugulasi,,Attila võitus sakslased prantsuslased rooma emperia venelased kreeklased bolgari,pooleli euroopa enne elasid soome ungari rahvad all, Attila oli uurali altai rahvas kuningas,enne ei olnud VENEMAA...

Katalaunia lahing ehk lahing Katalaunia väljadel toimus 451. aasta 20. juunil Lääne-Rooma keisririigi ja hunnide vägede vahel. Rooma ja läänegootide ühisväge juhatas Aetiuse, hunnide ja nende liitlaste väejuhatajaks oli Attila. Lahingu tulemusena rooma ja läänegootide vägi võitis hunne ning peatas nende edasitungi Euroopas.

Kirjalike allikaid lahingust on vähe. Tähtsaim allikas on ajaloolase Jordanese kirjutatu, mis on paberile kantud 80 aastat peale sündmusi, ning ilmselgelt liialdatud. Samuti pole kindel lahigupaik aga arvatakse olevat see Troyes' läheduses, mis asub tänapäeva Prantsusmaal.

Vägede suurust on Jordanes ilmselgelt liialdanud ja pakkunud selleks 500 000 meest mõlemal poolel. Võttes aga arvesse selleajalisi logistilis võimalusi võis see olla pigem 50 000 ringis mõlemal poolel, kuid ilmselt oli see arv veelgi väiksem. Roomlaste vägede puhul on see suhteliselt kerge välja arvutada, kuna pool vägedest koosnes läänegootidest. Läänegoodid aga suutsid oma parimatel aegadel välja panna mitte rohkem kui 20 000 võitlejat, seega võis rooma väe suurus olla kaasaarvatud alaanidega mitte rohkem kui 45 000 meest. Hunnide vägi olevat olnud roomlaste omast natuke suurem aga arvatavasti mitte üle 50 000 mehe. Teiste oletuste järgi on pakutud mõlema vägede suuruseks 30 000.

Hunnide vägi koosnes vaid pooleldi hunnidest, teise poole moodustasid nende liitlased, millest suurim osa kuulus idagootide hulka Valamiri juhtimisel. Aga ka gepiidid Ardarichi juhtimisel, Rein jõest paremal pool olevad frangid ja mingi osa burgundidest. Vähemal määral oli ka teisi hõime, nagu Skiire, Langobarde je teisi. Hunnid olid relvastatud nagu tavalisel, hobuste seljas odade ja nuiadega ning nende tähtsaima relvaga spetsiaalse hobuse seljast lastavate vibudega. Mingit rüüd reeglina ei kantud, kaitseks oli vaid ümar nahaga polsterdatud kilp. Erinevalt hunnidest koosnes nende germaani hõimu liitlaste vägi enamuses jalaväest, vaid idagootidel oli 1/3 väest ratsavägi. Jalavägi oli enamasti ilma igasuguse rüüta ja relvastataud odade, mõõkade ja kilbiga. Germaanlaste pool laskerelvi peaaegu ültse ei kasutatud, vaid idakootidel olid ka vibulaskjaid.

Aetiuse vägi koosnes ühes poolest roomlastest, frankidest ja burgundidest ning teise poole moodustasid läänegoodid. Lisaks olid veel mõned tuhanded alaanid. Roomlased, frangid ja burgundid moodustasid jalaväe. Ratsaväe moodustasid läänegoodid, kes olid 378. aasta lahingust alates järk järgult jalaväel ratsaväe peale üleläinud.

Hilishommikul viis Aetius oma väe kahe laagri vahel olevale lagendikule paigutades põhjapool moodustatud vasakule tiivale roomlased kõige esimesena, mille järel tulid frangid ja burgundid, kes moodustasid vasaku tiiva ning vaskapoolse keskkoha. Alaanid olid keskel roomlaste ja läänekootide vahel. Läänegoodid kuningas Theoderich I juhtimisel moodustasid väe lõunapoolses osas parema tiiva kuni keskkohani. Lisaks oli Aetius jätnud põhajapoole künka taha väiksema läänegootide üksuse Thorismund (Theoderichi poeg) juhatusse, et sealt hunnide paremat tiiba rünnata.

Attila viis oma väed lahinguväljale alles pealelõuna paiku, paigutades põhjapoole geppiidid, burgundid ja frangid. Hunnid moodustasid keskpaiga, asudes vastamisi osa paremal pool asetsevate roomlastega, keskel asuvate alaanidega ja osa vasakul pool olevate läänegootidega. Lõunas paiknesid hunnide vasakul tiival idagoodid, kes olid vastamisi läänegootidega.

Pärastlõunal algas lahing hunnide rünnakuga keskelt ja idagootidega vasakult tiivalt. Alaanid ei suutnud või ei tahtnud esimesi rünnakuid vastu pidada ning taganesid esimesel kokkupuutel, vasakul ja paremal pidasid roomlased ja läänekoodid rünnakule võrdselt vastu. Sel hetkel ründas Thorismund oma eemale oleva üksusega põhjapoolt, millele saatis gepiidide kuningas Ardarich vastu osa oma üksusest. Thorismundi gootide pealetung oli ennast tõestand aga samas ei suutnud nad ka enam edasitungida. Alaanide taganemisel ja põgenemisel keskelt muutus läänekootide olukord kriitiliseks. Neid rünnati keskelt nii hunnide kui idagootide poolt ja samas ka vasakult keskelt läbitunginud hunnide poolt. Tekkis segadus ja hetkeks tundus, et läänekootide väge haarab paanika.

Theoderich üritas oma väge uueks vasturünnakuks kokku koguda. Sel hetkel lasi Attila roomalsi rünnata, ilmselt selleks, et need ei saaks läänekootidele appi tulla. Seal juures olevat Attila teinud taktikalise vea, et ta roomlasi vaid otse ründas kuigi sel hetkel oleks saanud ka lõuna poolsest küljest roomlasteni läbitungida.

Lahingukäigus sai läänekootide kunigas Theoderich hoobi (väidetavalt idakoodi sõdalase Andagese poolt, Amaleri suguvõsast) ning ta kukkus hobuselt ja trambiti surnuks. Selle sündmuse tulemusena ägenes aga läänekootide vastupanu ja taheti langenud kuninga eest kättemaksta. Idagootide rünnakud hakkasid raugema ja teiselt (paremalt) poolt ründas Thorismund isa surmast teate saades gepiide tekitades neile suuri kahjustusi. Lõpuks suruti terve parem tiib kokku ja sunniti taganema ning põgenema. Sel hetkel tegi Attila teise vea, selle asemel on paremale tiivale Thorismundi vastu appi minna ründas tema roomlasi edasi, arvatavasti lootuses, et Aetius tapetakse. Need rünnakud olid aga edutud ja kaotuste rohked, teisalt aga sattusid idakoodid survealla ja sunniti põgenema. Selleks hetkeks oli kogu olukord muutunud. Päikseloojangu ajal lasi Aetius oma väel vasturünnakule minna, ning väsinud hunnid, ohustatult mõlemalt küljelt, ei suutnud tõhusat kaitset ülesehitada.

Aetius tõmbas ettenägelikult oma armee, enne selle kokku varisemist Wagenburgi tagasi ja juba samal ööl piirasid koos Thorismundiga Attila laagri ümber

Pilt
Pilt
Viimati muutis turk, 31 Juul, 2008 17:10, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Merhaba turk!
tänan, et toreda ülevaate oled teinud, aga ma käisin Türgis novembris 2007, elasin türgi peres ja ja kuulsin väga palju türgi keelt. Ja mina ei saand tuhkagi aru(isegi keeleloogikast). ma pigem viitaksin türklase ja venelase sarnasusele(keele vallast näide: Tšai on mõlemas keeles tee jne...)
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Tshai on ilmselt nii türgi kui vene keelde tulnud hiina keelest. Mingit sugulust vene ja türgi keelel küll ei ole, samal ajal on türgi - eesti keelesugulus juba üks väga vana teooria. Ja loomu poolest on türk igati OK. Saab täitsa asju ajada, kui näiteks nende äriloogikat taipad. Ja kui türk on sõber, siis "amigos para siempre ":lol: Vaenlast nende hulgast ei soovita otsima minna.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Charlemagne kirjutas:
Tshai on ilmselt nii türgi kui vene keelde tulnud hiina keelest.
"Tšai" tuleb Põhja-Hiinaast ja pärit on see otseselt mandariini dialektist. Seda kasutatakse "tee" kohta maades, kuhu see on jõudnud maismaad mööda. Vastupidised on lood sõnaga "tee", see tuleb minnani murdest, mis on levinud Lõuna-Hiinas, seal hääldataksegi sõna "tee" sama moodi nagu Eestiski, nimelt: "tê".

Ühesõnaga: Euroopas enamasti kasutatav sõna "tee" tuleb merdmööda ja idapool kasutatav "tšai" maismaad mööda.

Mingit muud emütoloogilist selgitust pole vaja otsida.
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

harri13 kirjutas:Merhaba turk!
tänan, et toreda ülevaate oled teinud, aga ma käisin Türgis novembris 2007, elasin türgi peres ja ja kuulsin väga palju türgi keelt. Ja mina ei saand tuhkagi aru(isegi keeleloogikast). ma pigem viitaksin türklase ja venelase sarnasusele(keele vallast näide: Tšai on mõlemas keeles tee jne...)
muidugi sina ei saanud aru ,sest seda on jutt väga kaua,, mina ütlen gramatika on küll üksi, kui sina teadsid türgi keelt siis said aru mind, internetis juba eestlased ise kirjutavad seda ,Türgi keele lähedane soome ungari keeltele
euroopas ei kirjuta meie ajaloo,näiteks sina lähed ungari,ettevaatust vaata ungari raha peale?Attila pilti on, ungaris rahvakangelane on Attila kuningas, HUNGARY TÄHENDAB HUNN MAA

ungari keel ka mis kuulub uurali keelkonda

ungari keel ka lähedane Türgi keeltele


lihtsalt seda on jutt võib olla 5 tuhat aastat. sest EESTI rahvas kaua elab läänemere ääres

enne ei olnud venemaa, enne slavyani (venelased) elasid soome ungari rahvad all, soome ungari rahvas on seotud altai rahvastega

ATTILA KA oli meie kuningas,Attila ei olnud läänemere ääres,see ei tähenda tema ei olnud uurali altai rahvas kuningas, Attila ei olnud mongolid, Attila oli Ungarlasel oma kangalane, ungari ka teiega sugulasi rahvas

mina ütlen seda


muidugi praegu palju inimesi jäävad haigeks ameerika inglismaa prantusmaa eest, aga pooleli europa elasid UNGARI all


HUNMAGYAR kirjuta googles näed ungarlased mida kirjutasid



iga aastat soome ungari prezidenti koguvad venemaal,kokku saavad venemaal et rääkida soome ungari rahvast

kõik teavad ALEKSANDR MAkedonia,napolyon,bismark,Hitler,Stalin,
miks 5.sajandil Kuningas Attila ei tea?
sest euroopas mitte kunagi ei näita uurali altai rahvad ajaloo ...

ettevaatust lugege internetis või raamatukogu,,,,Attila võitus rooma emperia saksamaa prantusmaa kreeka bolgaria venelased,pooleli euroopa jättis ATTILA all,
miks seda ajalugu mina ei saa kirjutada? UNGARIS ON ATTILA kangelast

miks ma pean õppima ALEKSANDR ? miks ma ei tea ATTILA
mina tahaksin öelda seda
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
Abramis
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 21 Mär, 2005 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Abramis »

Vaata, Turk!

Eesti on nagu üks kiik, mis liigub slaavi ja germaani ruumi vahel. Ja vastavalt sellele, kus ruumis tema parasjagu asub, esitatakse ka eestlaste ja eesti keele päritolu.

Minul on olnud võimalus elada aegadel kui Eesti on olnud nii slaavi ruumis kui germaani ruumis. Kui ma vene ajal Taru Riiklikus Ülikoolis käisin rääkis keele ajaloo professor Agu Künnap, et eestlaste keel on pärit kuskilt sealt, Uraalist, mis sinagi nimetasid. Ühesõnaga tolleaegse nõukogude liidu aladelt. Kui ma aga peale noore mehe eksirännakuid kodu ja välismaal Tartu Ülikooli naasesin ei jõudnud ma imestada, mis oli toimunud lühikese ajaga Ago Künnapi vadetes. Ta väitis, et eesti keel on pärit hoopis euroopast.

Ja ma ei vaielnud temale vastu, ega tuletanud meelde neid sõnu, mis ta oli rääkinud paar aastat tagasi. Sest vahepeal oli... kiik teise asendisse liikunud.
http://www.oldschool.ee

"He also serves, who only stands and waits!"
The New Testament
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

Abramis kirjutas:Vaata, Turk!

Eesti on nagu üks kiik, mis liigub slaavi ja germaani ruumi vahel. Ja vastavalt sellele, kus ruumis tema parasjagu asub, esitatakse ka eestlaste ja eesti keele päritolu.

Minul on olnud võimalus elada aegadel kui Eesti on olnud nii slaavi ruumis kui germaani ruumis. Kui ma vene ajal Taru Riiklikus Ülikoolis käisin rääkis keele ajaloo professor Agu Künnap, et eestlaste keel on pärit kuskilt sealt, Uraalist, mis sinagi nimetasid. Ühesõnaga tolleaegse nõukogude liidu aladelt. Kui ma aga peale noore mehe eksirännakuid kodu ja välismaal Tartu Ülikooli naasesin ei jõudnud ma imestada, mis oli toimunud lühikese ajaga Ago Künnapi vadetes. Ta väitis, et eesti keel on pärit hoopis euroopast.

Ja ma ei vaielnud temale vastu, ega tuletanud meelde neid sõnu, mis ta oli rääkinud paar aastat tagasi. Sest vahepeal oli... kiik teise asendisse liikunud.
tere
indo euroopean keeles on naine,mees sugu... slavyan keeles on ka naine mees sugu..
näiteks inglise keeles she ja he
vene keeles on ja ona..ivanova,ivanov

kirjutad eesti keeles kuidas sina kuulad,aga kui kirjutad indo euroopean keeles teiste moodi loed

näiteks vaata prantsus keele,saksa keeles inglise keeles, nad on indo euroopean keelkonda...

ei ole seotud mitte midagi, seda on lihtsalt propagandit


ma käin ,ma kirjutasin kuidas? kuidas ma kuulsin, aga kuna ma kirjutan inglise keeles ei tea kuidas kirjutada,sest indo euroopean keeles kirjutada tesite moodi,lugeda teiste moodi



ATTILA ka oli UUrali -Altai rahvast kuningas,lihtsalt euroopas ei kirjuta meelega sest nad tahavad ainult oma kuulturno oli euroopas

enne pooleli euroopa elasid soome-ungari rahvas all

kas sina teadsid rooma emperi,bismark,hitler,stalin,napolyon, miks sina ei tea ATTILA? sest seda on politiika euroopas
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Attilat ikkagi üldiselt teatakse. Minu põhikooli ajalooõpikus oli temast kirjas ja usun, et ka ülejäänud lääne kultuuriruumis teda teatakse.
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

medal kirjutas:Attilat ikkagi üldiselt teatakse. Minu põhikooli ajalooõpikus oli temast kirjas ja usun, et ka ülejäänud lääne kultuuriruumis teda teatakse.
Attila kuningas oli teie sugulast ,, Ungaris on ATTILA kuningas kangelane, Ungari raha peale ka Attila pilti on, Attila rääkisid lähedane Eesti keeltele,kuidas ungarlased

lihtsalt euroopas alati kirjutavad oma kuningast, mitte kunagi ei taha kirjutada või näidata UURALI JA ALTAI rahvast,
enne venemaa ka ei olnud

ATTILA võitus rooma emperia prantsusmaa kreeka venelasi ,
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Uurali-Altai keelkond

Postitus Postitas turk »

Uurali rahvad maali
Pilt
Altai Rahvad maali
Pilt
Tatarstan maali venemaal
Pilt
ettevaatust vaadake tatarstan üleval asub MARIEL JA UDMURTIA,need vabariiki räägivad lähedane eesti keeltele, sest nad on Uuralist rahvad, Tatari ka räägivad lähedane Türgi keeltele

UURALI ja Altai rahvad vennad ja pooleli jättis venemaa all
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Kasutaja avatar
Felix
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 06 Apr, 2005 22:06
Kontakt:

Postitus Postitas Felix »

Olnuks sama usinad kui tšetšeenid, poleks tiblastani ollagi.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

http://www.leiel.ee/htdocs/index.php?op ... 03/9/5/108
UURALI MÜÜT

Praegused Eesti ajaloolased on suuremas osas eitanud taolist nägemust või on nad lihtsalt teatud müüdi mõju all. Kõige narrim on näha noori lollitatud tudengeid mööda Siberit ja Uurali tagust ringi nuuskimas, otsimas Eesti juuri, ja hiljem tulevad need noored tagasi ja alustavad siin mingi iseäraliku pseudoteaduse juurutamist.

Kogu Uurali teooria on müüt - seda olukorda ei ole kunagi eksisteerinudki ja sellel ei ole ühtki tõsiseltvõetavat faktoloogilist tõendit. Uuralist võime otsida Indo-Euroopa tsivilisatsiooni algset kodupaika, kus veel praegugi on kohanimed sanskriti keelsed
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
ghost
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 17 Mai, 2006 21:01
Kontakt:

Postitus Postitas ghost »

Aja Lugu, eriti veel vanemat, võib igaüks tõlgendada peaaegu nii, nagu ise soovib. Ma ütleks, et hunnidel ei ole mitte mingit sugulust ungarlastega, sest esimesed on pärit Hiina kandist. Isegi nimetused mitte – ungarlased oma keeles siiski madjarid. Turgi hõimude päritolu ka Aasia kandist, ajaarvamise algusest, mongoliidsetest hõimudest. Tänapäevase teooria kohaselt soome-ugri hõimud sealtkandist ei pärine ja olid juba väga-väga kaua enne neid asualaga Mustast merest Skandinaaviani.
Kahjuks pean Turk’i kurvastama – eestlaste ja türklaste isaliinis edasiantava DNA uuringute järgi oleme kahjuks isaliini DNA osas täiesti erinevad. Seega ei olnud ühiseid esiisasid. Keelesugulus ei ole kahjuks veel rahvaste sugulus. Keele levik on palju kiirem, kui hõimu levik.
Mida paksem ajatolm, seda ilusamad tunduvad selle all olevad asjad.
Kasutaja avatar
turk
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 06 Juul, 2008 12:49
Kontakt:

Postitus Postitas turk »

ghost kirjutas:Aja Lugu, eriti veel vanemat, võib igaüks tõlgendada peaaegu nii, nagu ise soovib. Ma ütleks, et hunnidel ei ole mitte mingit sugulust ungarlastega, sest esimesed on pärit Hiina kandist. Isegi nimetused mitte – ungarlased oma keeles siiski madjarid. Turgi hõimude päritolu ka Aasia kandist, ajaarvamise algusest, mongoliidsetest hõimudest. Tänapäevase teooria kohaselt soome-ugri hõimud sealtkandist ei pärine ja olid juba väga-väga kaua enne neid asualaga Mustast merest Skandinaaviani.
Kahjuks pean Turk’i kurvastama – eestlaste ja türklaste isaliinis edasiantava DNA uuringute järgi oleme kahjuks isaliini DNA osas täiesti erinevad. Seega ei olnud ühiseid esiisasid. Keelesugulus ei ole kahjuks veel rahvaste sugulus. Keele levik on palju kiirem, kui hõimu levik.
kas sina oled JUMAL? HUNN HUNGARY, sina esiemese lähe Ungari ,näed palju jutt ATTILA KUNINGAKS, JA Ungari raha peale ka ATTILA pilti on,

meie sugulased mongoli, ma ei saa aru, miks te kardate ajaloo?
mongoli võitus TEIE INDO EUROOPEANLASED VENEMAA, venemaa mitu aastat elasid MONGOLI all,, :lol:
Hitler,Napolyon ei saanud võtta moskova linna, aga BATU KHAAN võttis MOSKOVA linna :lol:

maailmas kõige suurem emperi tegi MONGOLI :lol:

Attila ka 5. sajandil võitus teie indo euroopeanlased venemaa,saksamaa rooma emperi :lol:
Attila aega ei olnud Mongoli :lol:
Mongoli oli 12.sajandil :lol:
Härra meil on jutt nii: kui kass ei saa võtta maksa,siis ütleb tema on halb :lol:
indo euroopeanlased ka eriti venelased seda ütlevad,sest nad elasid UURALI-ALTAI RAHVAD ALL
tänapäeval kuni moskovani elasid soome ugri rahvad

härra sent petersburg 17.sajandil 1.peter võttis ja tegi venemaa pealinna
muidugi praegu mitte keegi ei tea mitte midagi sest venelased tapsid palju uurali-altai rahvast
Pilt
Pilt
maailmas kõige suurem emperi mongoli tegi, mongol emperi kõige suurem kui rooma emperi :lol:


UURALI-ALTAI RAHVAD TUGEVAD :wink:
UURALI-ALTAI Rahvast-Turanian People(Estonia,Turkey,Finlandia,Karelian,Hungarian,Tatarstan,Komi,Mariel,Udmurt,
Turkmenistan,uigur,Mongolia,Kirgis,Kazakstan,Ösbek,Gagausia,Aseri,Kumik,Kipchak,Mansi,Nenets,Sami)Uralic-Altay people
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist