Mingi uus film muinasajast

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

No mida siin pudrutatakse ,meie muinasaeg ja see film ,"Malev"?
Mida kuradit ,need on ju kaks erinevat ,võrreldamatut asja :lol:
Pange see kinu ,mis linal toimub ,tänapäevasesse konteksti ja leiate ekraanilt hoopis meie paljukiidetud poliitikud ,ärimehed jne. ,iseendidki leiate!
Kogu seda filmi valmimise ajal toimunud boleemikat (euroopale ei ,euroopale jah ,mis saab siis kui...jne) ongi ju kujutatud. Lugege ridadevahelt.
Või on viimanegi enesekriitilisus selles raharabavas ühiskonnas kadunud?
Sarnane võrdlus: vaadake seda foorumi siin. Kas ei sarnane mitte sellele vanemate koosolekule ,kus teemast mööda mulisetakse ja üksteist kiruma hakatakse?
Eestlane ei kannata ,kui tema kulul nalja tehakse või? Iseenda kulul ,ise tehakse? Harjunud võõraid taga kiruma ,vaadake millised ise tegelikult oleme!
Veelkord ,vedage paralleele filmist nähtu ja igapäevaga ,iseendaga ja leiate vääga palju ühist. Muinasaeg ei puutu asjasse.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Bravo Janka!


( Lööb Karuke ka käpakesi kokku )
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Samad sõnad.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Vaata, Canislupus, EI olnud see "muistne asi" nii mannetu ikka küll. Pea 20 aastat katkematut vastupanu mitmelt poolt tulnud vallutajatele. Sakslased,taanid,rootsid,venelased... Debiilikust küünipõletajad need esivanemad ikka ei olnud küll. Mina tõmbaks paralleeli "Maleva" ja "Rehepapi" vahele. Vaatame ennast kõverpeeglist ja siis hakkame uskuma, et niisugused oleme ja niisugused olime. Qui bono, qui prodest? Kellele on kasulik "tõde lasta sedapidi paista"?
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
ignatius
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 10 Mai, 2005 10:01
Kontakt:

Postitus Postitas ignatius »

Charlemagne kirjutas:Vaata, Canislupus, EI olnud see "muistne asi" nii mannetu ikka küll. Pea 20 aastat katkematut vastupanu mitmelt poolt tulnud vallutajatele. Sakslased,taanid,rootsid,venelased... Debiilikust küünipõletajad need esivanemad ikka ei olnud küll. Mina tõmbaks paralleeli "Maleva" ja "Rehepapi" vahele. Vaatame ennast kõverpeeglist ja siis hakkame uskuma, et niisugused oleme ja niisugused olime. Qui bono, qui prodest? Kellele on kasulik "tõde lasta sedapidi paista"?
Väga nõus Charlemagne seisukohaga. Lisaks juurde, et tegelikult on meil (militaar)ajaloost üsna vähe helgeid momente välja noppida. Seesama jutuksolev muistne vabadusvõitlus, vabadussõda, Sinimäed 1944. Esimese hetkega ei tulegi nagu muud säravamat meelde. Vähevõitu! Ja siis võetakse ja kallatakse üks neist vähestest lihtsalt pasaga üle ja tõestatakse punapõskse õhinaga, et see oli ju lihtsalt nali.
Pole midagi parata, nalja ja irvitamise vaheline piir jookseb erinevate inimeste jaoks erinevates kohtades läbi. Enese üle naermise ja oma rahva ajaloo mõnitamise vaheline samuti.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

no mida te jahute, mehed? noorte tegemiselustist kantud naljafilm ja siin murtakse piike ja otsitakse, kellele on see kasulik :shock:

tulge mõistusele! kas Õ-fraktsiooni eelmine film "Tapja Õllejogurti rünnak" sundis teid õllest ja jogurtist loobuma? :D
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

ignatius kirjutas: Lisaks juurde, et tegelikult on meil (militaar)ajaloost üsna vähe helgeid momente välja noppida. Seesama jutuksolev muistne vabadusvõitlus, vabadussõda, Sinimäed 1944. Esimese hetkega ei tulegi nagu muud säravamat meelde. Vähevõitu! Ja siis võetakse ja kallatakse üks neist vähestest lihtsalt pasaga üle ja tõestatakse punapõskse õhinaga, et see oli ju lihtsalt nali.
Just-just!
Järgmisena võetakse naljahammaste poolt ette 1944 - Sinimäed.
Rebane-Maitla-Riipalu päevatööna sks säärikuid lakkumas ja hilisel õhtutunnil mustad maskid ees, punased kummipallikesed suus, teineteisele taha keeramas.
Ja nalja kui palju! :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

corvus kirjutas:ja milline ettekujutus jääb järeltulevatele põlvedele veel võimsast Roomast, vaadates Asterix'ist filme!!! PROTESTEERIN :)
Grandioosne võrdlus! :roll:
Rooma - maailmariik, oma sajanditepikkuse võiduka ajalooga, millest paatoslikke filme kuhjade viisi vorbitud vs muistne Eesti oma traagilise ja kaotusterohke saatusega, millest m/f-id hääl juhul alles valmimas.

corvus:
õel soovitus - juhtub su peres mingi traagiline sündmus toimuma (keegi sureb, vägistatakse vmt), ära häbene kutsumast Õ-fraktsiooni naljamehi sel põneval teemal koomuskifilmi tegemaie! :twisted:
TÕDEONAJATÜTAR
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

canislupus kirjutas:See, et meil kogu muistne asi niivõrd mannetu oli, nagu ta parasjagu oli, kriibibki.
Keegi liputab Freudiga kuigi tema narrused on ammu ümber lükatud. Sa canislupus, mine oma tegudes ühiskonna päästmise nimel edasi ja soovita õige kokaiinisõltlastele heroiiniravi nagu Freud.
Janka kirjutas:No mida siin pudrutatakse ,meie muinasaeg ja see film ,"Malev"?
Teema algataja - canislupus - arvas, et sobib siia ikka. Ma ei kannata jah kui mingid venelased ja kadakad muinaseestlaste üle "nalja" teevad. Mis iseenda kujul? Või mõtlesid sa ennast? Võta püksid maha ja jookse ise mööda tänavat, nalja kui palju. Mis sa teistest sunnid. Irw.
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

sammal.habe kirjutas:no mida te jahute, mehed? noorte tegemiselustist kantud naljafilm ja siin murtakse piike ja otsitakse, kellele on see kasulik :shock:
Noorte tegutsemislust ja ühiskonnakriitika. Õige. Las tegutsevad. Aga ainult sinu kodus. Ma saadaks veel paar tükki sinna nalja viskama.
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

corvus kirjutas: kui sündmuse aluseks on 500-800 aasta tagused toimetamised, siis usu mind = sain üle.
Kui see juhtus 90 aastat tagasi, siis olen ma sellestki üle saanud..
60 aastaga on teine lugu, selmet siis tänapäevaga - ole ikka võrdlustes pisut adekvaatsem...

Ju, siis oleme meie (sammal.habe; canislupus, karuke jpt) lihtsalt pragmaatilisemad. Ja nüüd kohe tõmbab üks vend pragmaatilisusele hoopis teise paralleeli...
Nojah, kui pragmaatilisus tähendab eetilisuse puudumist, s's muidugi...
On's siis ajalugu selline, et annab tõmmata konkreetseid piirjooni?
Et 59 a-t tagasi toimunu ei luba enda üle naerda, aga vaat 72 a-t tagasi - pln väga, nii kuis kulub?
Minu tgsh arvamuse kohaselt isiklike traagiliste sündmuste kohta koomuskit ei sobi teha.
Aktsioonfilm '007'-st, sääl võib anonüümse vanamuti matuste üle villast visata nii et vähe pole.
Aga sama lugu kellegi lähedase lahkumisega - hoopis teine tera, kas pole?
Sellest siis mu robustne näide :roll:
Eesti a-l 1227 on minu, ja julgeksin arvata ka paljude teiste jaoks sama südamelähedane & isiklik teema, nagu ka Sinimäed 1944, ning naljaviskamine esiisade traagika üle täiesti kohatu....
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

justnimelt - minu kodus. minu kodu ongi Eesti. tee ise mõni parem film ja vingu siis. :roll:
vasikate ja lembetutega võidu ei joosta ei kavatse ning enam sellesse teemasse ei kirjuta.
lembetu kirjutas: Noorte tegutsemislust ja ühiskonnakriitika. Õige. Las tegutsevad. Aga ainult sinu kodus. Ma saadaks veel paar tükki sinna nalja viskama.
Q
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 26 Jaan, 2006 20:48
Kontakt:

Postitus Postitas Q »

Ei hakka kellegagi vaidlema. Tundub, et kõik on väga väljakujunenud isiksused ja huumorimeelega on ka probleeme. Ütlen vaid seda, et elus on teisi värve peale musta ja valge. Noortele meeldivad tihti just need teised värvid. Minu jaoks täiesti vaadatav film 1.apr. õhtuks!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Eestis, ilma mingi kisa-kärata toodetud filmi kohta polnud viga midagi, välismaaistele filmidele jäi küll alla, aga muidu igati normaalne.Minu arvates igati tore, et see film tehti, loodetavasti teevad nad midagi sarnast veel tulevikuski.

Aga miks vihastada (absurdi)komöödi peale?See pole dokumentaalfilm, et sealt tõde otsida.Asja tuleks võtta ikka naljaga.


PS: palju seal filmikeses seda 1227.aastat ikka oli -- pigem lihtsalt tänapäeva olud, muinasaja pakendis.
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

uusmario kirjutas:Aga miks vihastada (absurdi)komöödi peale?See pole dokumentaalfilm, et sealt tõde otsida.Asja tuleks võtta ikka naljaga.
Saa aru kui suudad. See film ei ole absurdikomöödia vaid paskvill. Naljaga võib kõike võtta: antud filmi, seda kuidas koerad su südameverd lakuvad. Võtame mönuga?
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist