Rooma rauaaeg ja mündid Eestis

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
Vasta
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Huvitav ,mis nimedega hr.E.Uibole need libaarheoloogid ka ennast tutvustasid.
Kui pihta ei lase,siis vähemalt mööda lased!
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

wudu kirjutas:
Arheoloog kirjutas:P.S. Kui Sa pead "terve maailma" all silmas mõnd oma hauaröövlist hobikaaslast, siis on Sul lihtsalt suurusehullustus ja ei midagi muud :wink:
See hakkab juba ajudele käima.
Mõni mees lahmib ikka täiega pimesi.
Kas sa julged näiteks jackpuugile öelda silmast silma kah, et ta on hauaröövel?
Loe palun minu postitus uuesti läbi...Pole enda arust kuskil öelnud, et Jackpuuk ise hauaröövel on :shock:
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

soadf kirjutas:Huvitav ,mis nimedega hr.E.Uibole need libaarheoloogid ka ennast tutvustasid.
Seda ei oska kommenteerida, kuid isikud on teada. Isiku kirjeldus ei ole iseenesest veel mingi tõestusmaterjal (kuigi vastab kahe militaarneti kasutaja välimusele), kui üks neist poleks loo "puhtsüdamlikult" (loe: vihahoos) üles tunnistanud...Mis nimedesse puutub, siis esineti eelmise aasta suvel Järvamaal üht "legendi kontrollides" oma pärisnimede all, mis on täiesti kiiduväärt ettevõtmine kui sellega poleks muidugi kaasnenud enda nimetamine Eesti Ajaloomuuseumi ja Ajaloo Instituudi arheoloogideks. Maaomanikule, kes asja lähemalt uurima läks, näidati viisakalt isikutunnistusi, kes nimed õnneks ka üles kirjutas. Selgituseks niipalju, et viimati mainitud juhtumil (tegelikult suisa kaks juhtumit) kultuurimälestiste riiklikusse registrisse kantud objekte ei songitud....
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Auto number ka kindlasti olemas? Isikukirjelduse järgi tean ise ka ,kes need olid aga vot selles ei saa 100% kindel olla.
Kui pihta ei lase,siis vähemalt mööda lased!
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

soadf kirjutas:Auto number ka kindlasti olemas? Isikukirjelduse järgi tean ise ka ,kes need olid aga vot selles ei saa 100% kindel olla.
Minul isiklikult ei ole, aga meest "kuulasid hiljem üle" veel ka ametnikud...vt. Vara historica I Mati Mandeli artiklit (lk. 14-15), kus kohal käinud inspektori nimi ka kirjas on...
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Arheoloog kirjutas: Kuule puuk, olen ma Sinu ees mingi aruande kohuslane või?

Konkreetse "kordnikuga" on maakonna inspektor peale seda insidenti ka ühendust võtnud ja asja selgitanud. Tulevikku silmas pidades loodetavasti tulemuslikult. Tegu on aga tehtud ja seda muuta enam ei saa. See, kas midagi on selle kohta algatatud või mitte...Vähemasti minu poolt on kõik faktid riigiametile edastatud ja loodan, et asi aetakse vähemalt selgi korral lõpuni.
P.S. Kui Sa pead "terve maailma" all silmas mõnd oma hauaröövlist hobikaaslast, siis on Sul lihtsalt suurusehullustus ja ei midagi muud :wink:
Kas oli siis minu küsimusele nii raske vastata esimese küsimise peale ja mis Teid nii närvi ajas?
Nagu isegi aru saate, ei jäta Teie eelnev vastamata jätmine just parimat muljet Teie jutu tõsiseltvõetavuse koha pealt.
Kuna siin käisid süüdistused politsei pihta, siis tekkis otse loomulikult küsimus, kas inspektor tegi kõik endast sõltuva, et "kordnik" oma tegevusetuse eest vastutusele võetaks.
Teie P.S-ile vastata on kõige lihtsam, kui loete oma postitused läbi, nendes on tuld antud nii eraisikutele kui ka erinevatele ametkondadele.
Minu poolt praeguseks kõik, kuid loen teemat edasi ja kui tekib küsimusi Teile, siis ka küsin neid.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

jackpuuk kirjutas:...ja mis Teid nii närvi ajas?
......................................
Viimati muutis Arheoloog, 10 Nov, 2009 23:41, muudetud 1 kord kokku.
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

jackpuuk kirjutas:...ja mis Teid nii närvi ajas?
Kirjutasin Teile vastuse, mille pärast hilisemat lugemist ära kustutasin. Selgus, et sain Teie esimesest postitusest siinses alateemas totaalselt valesti aru. Internetisuhtluses juhtub paraku neid vääritimõistmisi :wink:

Nimelt arvasin millegipärast, et ründate allpool tsiteeritud lõigus minu kolleege, mitte detektorivendi...

...õige hõlma ei hakka keegi, millegipärast tundub, et teil peaks nagu kogu aeg õigus olema, sõltumata sellest, et ajate rahvuslikke väärtusi oma taskutesse või kogudesse. Miks mul ei teki piiksutamas käies selliseid probleeme, suunitlus piiksutades on vist märgatavalt erinev? Seaduses aukude otsimine ei tee teie teguviisi õigeks, moraalivaba Lumehelbekese mängimine viib teid kord sinna, kuhu see teguviis on juba mõned kodanikud viinud. Aga noh, kui ikka silmad ruutus raha peale, siis ei aita siin kellegi tänitamine.
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Arheoloog kirjutas:
jackpuuk kirjutas:...ja mis Teid nii närvi ajas?
:lol:

Äkki tuletate meelde oma esimese postituse sisu siinses teemas :wink:


Dektorivendadele kah, õige hõlma ei hakka keegi, millegipärast tundub, et teil peaks nagu kogu aeg õigus olema, sõltumata sellest, et ajate rahvuslikke väärtusi oma taskutesse või kogudesse.

Soovitan teinekord ennast rohkem vaos hoida kui eelnevalt kõlanud süüdistused otseselt Teid ei puuduta. Kuigi mina tean kellega tegemist on, ei pruugi ühe teatud organisatsiooni esindajad Teie taustaga teps mitte kursis olla. Ühele "kuulipildurile" sai räige ja üleolev bravuuritsemine arheoloogia kallal ühes teises foorumis saatuslikuks. Vähemasti leiti lisapõhjus, et...

Oli meeldiv suhelda :wink:

P.S. Võib olla on Teil raske seda mõista, kuid õnneks ei ole raha veel kõigi hallollust siin maailmas pöördumatult kahjustanud. Ajalugu pole müüdav :!: ...
Ok. minu postitus polnud kõige viisakam jah, vabandust.
Aga mis jäi arusaamatuks minu postituse Teie poolt sõrendatud detektoriste puudutavas osas?
Märkasite kusagil minu räiget ja üleolevat bravuuritsemist arheoloogia kallal?
Paluks lugeda teiste postitusi korralikult, siis ei tulistaks Te kohati puusalt valede inimeste pihta (kahjuks juhtus niimoodi ka Wudu puhul, mina sain Teie mõttest aru, aga Wudu ei adunud Teie postituse mõtet).
Vaoshoitusega ei tundu Te ise kah just teps mitte hiilgama, kui pööraksite sellele küljele enda postituste puhul natuke rohkem tähelepanu, ning esitaksite fakte (kõik siinsed pole Teie ega MK. tegemistega täpselt kursis), siis oleksid Teie postitused palju tõsiseltvõetavamad, ning ei tunduks kohati mõttetu kiljumisena.
sitt päev, kellele kurdad
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

jackpuuk kirjutas: Aga mis jäi arusaamatuks minu postituse Teie poolt sõrendatud detektoriste puudutavas osas?
See, et antud lõik on detektoristidele suunatud. Sain ka ise nii aru, et süüdistad arheolooge rahvuslike väärtuste taskusse ajamises ("Detektoristidele kah" tundus kiirel lugemisel veebisuhtluses nii tavalise pooliku ehk segase sõnumina, mille seetõttu ülejäänud kontekstist üldse välja jätsin ja no vat ei tulnud tol hetkel selle peale, et see tähendab tegelikult "Detektoristidele kah paar sõna").
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

http://www.postimees.ee/?id=186627

See teade peaks küll rõõmustama kõiki meie ajaloost vähegi hoolivaid inimesi :!:
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Postitus Postitas mart69x »

Sellest postimehe lingist jäi üks lõik kummitama.

Aarde leiupaigas väljakaevamisi teinud eksperdid märkasid hommikul tööle naastes kümneid metallidetektoriga tehtud auke.


Nii, et kui metalliotsijad keelustatakse siis tuleb neid nimeta elektrifitseeritud augupuurideks. :wall:
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Postitus Postitas mart69x »

Postimehe uudise juures oli ka üks huvitav kommentaar..... iseasi kui palju selles tõtt on.

Arvatav

02.11.2009 23:30
Triin Bergmann on Saksamaalt maha võtnud mündid mis ei kuulu "arvatavale" vaid kuulub Saksa kodanikule. Kes kelle tagant varastas?
Terve kohtutoimik on täis ebaseaduslikke toiminguid. CD fotodega mida ajaloolased oma tunnistustes avaldasid olid tehtud aastal 2004.ja ka arvutisse salvestatud 2004. Mündid on kaduma läinud "arvatavasti" 2005.
Nüüd on 4 CD puudu toimikust. Euroopa kohtus näeme.
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

mart69x kirjutas:Sellest postimehe lingist jäi üks lõik kummitama.

Aarde leiupaigas väljakaevamisi teinud eksperdid märkasid hommikul tööle naastes kümneid metallidetektoriga tehtud auke.


Nii, et kui metalliotsijad keelustatakse siis tuleb neid nimeta elektrifitseeritud augupuurideks. :wall:
Siililegi selge, et aukude astetuse järgi on abiks kasutatud metallidetektorit ja kaevamiseks üht teist abivahendit. Ainult sinusugune sakualma stiilis i*io*t võib järeldada, et augud on tekitatud metallidetektoriga, mida sinu arust võiks nimetada isegi "elektrifitseeritud augupuurideks".
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

mart69x kirjutas:Postimehe uudise juures oli ka üks huvitav kommentaar..... iseasi kui palju selles tõtt on.
Püha müristus! Anna kannatust, tõepoolest :shock:
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist