Karl Ernst von Baer - ja tema seotus Vene luurega

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
Vasta
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Karl Ernst von Baer - ja tema seotus Vene luurega

Postitus Postitas Anonymus »

Natukene huvitavat infot seoses von Baeri ja teiste akadeemikute seotusest tsaari Venemaa luureteenistusest. Vaadake intervjuud Aadu Mustaga, alates 9 min.

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=101682
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas gruppen »

No nägin ka seda tutvustavat lõiku ennem saateosa ennast. Ausalt öeldes selle põhjal jäi mulje, et põhiallikas oli see CIA raamat mille kaanel oli Baeri monumendi pilt. Mille sisu küll oli selline luure algusaegasid käsitlev, kuid mis ometi ei käsitlenud kuidagi Baeri? Baer oli ainult kaanepildil. Oli nii? Võib-olla tõesti jäi midagi olulist kuulmata - pelmeen praadis pannil ja vajas kohendamist aga selline mulje jäi, et seal polnud küll midagi olulist...
Saatelõigus endas aga nagu kah mingeid erilisi allikaid ei esitletud. Teemal kes ja kuipalju sellel ajal luuraja oli ning kuidas ja millises mahus selleaegsed ning praegusaegsed võrreldavad on - no ma arvan, et siin saaks pikalt-pikalt arutleda.
Ausõna, esimese hooga jäi mulje, et ma olen aprillini maganud. Tundub aga, et praegu vist ikka jaanuar veel?
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Tundub olevat kummi gloobusele venitamine. :wink: Ei pannud küll tähele, milline oli see Vene analüütiline luureasutus, mille juures Baer suurt rolli olevat mänginud.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Eks ta üks spioonide pesa oli -
"Tartu meridiaani kaarelõik mõõdeti maastikul aastail 1816-1852.

See oli gigantne töö, sest rajati astronoomilis-trigonomeetriline kolmnurkvõrk, meridiaani kaarelõik, Doonau suudmest Põhja-Jäämereni. Selle kogupikkus oli 2800 kilomeetrit ja see õnnestus mõõta 12-meetrise täpsusega. Teadustöö võtsid ette Eesti soost vene tsaariarmee kindral Carl Tenner ja Tartu Ülikooli teadusemees Wilhelm Struve."
8) 8) 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline