Viikingite ühisrinne?

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
Vasta
Kasutaja avatar
helmet-ss
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:38
Kontakt:

Viikingite ühisrinne?

Postitus Postitas helmet-ss »

Kuningas Roller oli peale nende kuningas Arthori tapmist allutanud endale Sundmori ja Nordmori provintsid. Olimar (kes oli t?uudide alade kuningas) alistas Thori, keda kutsuti Pikaks, kes oli hämelaste ja helsinglaste kuningas (tolleaegses Rootsis - praeguses Soomes, E. K.) ning vallutas samuti Eesti alad ja Rootsi saared.

Tema tõi kaasa 700 laevast koosneva laevastiku, kahekordistades seega juba enne sealt kaasa võetud laevade arvu. Onef ja Glomer, Hedin ja Hogni võitsid lahinguid Orkneyl ja tulid tagasi 900 laevaga...

Seejärel, uskudes oma jõusse, tormasid nad kokku hunnidega. Puhkes selline lahing, et kolm põhilist Venemaa jõge olid täis hunnide laipu, nii, et neist said sillad jõgedele (siin võidakse Venemaa all mõelda veneedide alasid, kuid ka praeguse Valgevene ja Lääne Venemaa alasid - E.K.).

Kui lahing oli kestnud seitse päeva, siis langes kuningas Hunn ja tema vend, kes kandis sama nime, alistus, nähes oma meestest moodustunud teed... Selles sõjas alistus 170 kuningat, kes olid kas hunnid või nende alamad.

Siis kogus kuningas Frode kõik need kuningad kokku ja kuulutas neile oma võimu nende üle... Seejärel ulatusid Frode (taanlasest kuningas - E.K.) valduste piirid idas Venemaani, põhjas Lapimaani, läänes Rhine'i jõeni." (Saxo, 5, 7, 2-13).
Olen seda teksti tihti lugenud..ja pole siiamaani selgusele jõudnud ..mis sündmustega on tegu? Kas lisaks viikingimaade omavahelisele võitlusele eksisteeris ka mingi ühine liit suurema vaenlase vastu.Või mobiliseerisid tugevamad kuningad endale allutatud aladelt mehi sunniviisiliselt kaasa.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist