Mingi uus film muinasajast

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Mingi uus film muinasajast

Postitus Postitas canislupus »

Et mis oli selle pealkiri? Olen seda põgusalt näinud ja mäletan, et seal jooksis karjudes mingi ebamääraste kaltsakate (muinaseestlased siis :D) kari vaenuväe peale tormi.
Kasutaja avatar
Merepura
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 20 Okt, 2004 11:22
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Merepura »

Eelmine suvi tehti "Malev" Soontaga maalinnal. Näinud pole aga kuuldavasti ajaloolisele tõele ei pidavat kuidagi pretendeerima. Võibolla mõtled seda?
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Jap. Sama oligi - nüüd tean, mida otsida. Saab itsitada pisut.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

olen näinud treilerit, FX on kõva, samuti dialoog. mõõgad plekist :)
ühesõnaga mingi budget film kuid ega seepärast see film vaatamata jätta, pigem vastupidi. 8)
Kasutaja avatar
Merepura
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 20 Okt, 2004 11:22
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Merepura »

Osaliselt samalt seltskonnalt (Õ-fraktsioon) veel olemas selline asi nagu "Tapja Õllejogurti Rünnak". Peaks ka netist saada olema (vähemalt ca aasta tagasi oli küll), tegevus ca keskaeg, üks lahe ajuvaba lugu.
Kasutaja avatar
Kirveraidur
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 22 Mär, 2005 9:44
Asukoht: Emajõe delta
Kontakt:

Postitus Postitas Kirveraidur »

Mõõgad plekist? See jutt ei kõlba küll kuhugi. Ei tea, mis seal nö "hallil massil" käes on, aga peamised mõõgad on täiesti reaalselt löömiskõlbulikud terasmõõgad.
zippolino
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Sept, 2005 0:32
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas zippolino »

Mõõgad mõõkadeks, aga nähtud treileri alusel julgen küll sügavalt kahelda asja nö. "söödavuses". Ajalooliselt on asi nähtavasti täielik bs ning ega trelieris nähtud näitlejatöögi eriti hiilanud. Massidele on nähtavasti kättejagatud puumõegad, sest ega plekki raisata ole - saati siis raudvara :D
Kokkuvõtlikult - ise ma seda puht põhimõtteliselt kaema ei lähe, kui kunagi neti abil tõmmatav see "Malev", siis vaatan ka ehk üle (profülaktika mõttes), aga lubada ei julge... Pointless?!
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

Kirveraidur kirjutas:Mõõgad plekist? See jutt ei kõlba küll kuhugi. Ei tea, mis seal nö "hallil massil" käes on, aga peamised mõõgad on täiesti reaalselt löömiskõlbulikud terasmõõgad.

Nii, olen filmi näinud ja emotsioonid on sellised.


Filmitutvustuses on öeldud: "Film räägib Eesti muistsest vabadusvõitlusest 13. sajandi algul...."
pilades ja mõnitades igatmoodi maarahvast ja nende tollaseid vaateid ning suhtudes heatahtlikult ristisõdijatesse ja see teeb haiget. Filmi vaadates saab selgeks, et tegijate eesmärgiks pole hea huumor monthy phytoni stiilis vaid auditooriumi shokeerimise eesmärgil antakse eestlastele üsna jõhkralt suhu ja taha paskvilli-laadse sibiga. Isamaatute meeste rahateenimise film-projekt. Kel huvi sõnnikus aeleda, andku minna. Meil on vaba maa.

Olen näinud "Dogma", hea pila. Aga see film...Et ainult mina nii ei arva, lisan ehk emotsioonivabama kommentaari ajalehest:

"Mille üle see film õigupoolest ironiseerima peab? Eestlaste seas üldlevinud ja kinnistunud arusaamade üle oma minevikust ja muistsest vabadusvõitlusest? Aga kas lugupeetud filmitegijad oskavad öelda, millised on need arusaamad? Juba pikemat aega on igat masti isehakanud arvamusliidrid kinnistanud massiteadvuses ettekujutust muinaseestlastest kui kohtlase aruga ullikestest, kes oma pimedas rumaluses ei taibanud avasüli vastu võtta kõike seda eurooplust ja muud suurepärast, mida üllad ristirüütlid neile tule ja mõõgaga pakkusid. Muinasaja tõsised uurijad on püüdnud küll pühapäevaajaloolaste soperdamist tasakaalustada aastatepikkusel uurimistööl põhinevate populaarteaduslike kirjutistega (näiteks mullu ilmus mahukam artiklitekogumik "Eesti aastal 1200"), aga tundub, et rahvusmasohhistlikud müüdid lähevad publikule paremini peale.

Kas kõnealuse linateose eesmärgiks on mainitud müüte murendada või neile omalt poolt lisa pakkuda? Kõige selle põhjal, mis filmist seni avalikkuse ette on jõudnud, tuleb arvata pigem viimast. Seega ei ole "Maleva" näol tegemist levinud klisheesid lõhkuva filmiga, nagu absurdikomöödia zhanrilt võiks oodata, vaid hoopis neid täiendavalt kinnistava teosega! Selle kõige juurde kuulub loomulikult esivanemate labane naeruvääristamine ja niigi võhikliku vaatajaskonna täiendav desinformeerimine muinasaega puudutava olustiku ning ajaloo küsimustes. Nagu arvata võib, pole filmitegemisse kaasatud ühtegi ajalooasjatundjast konsultanti. Vastasel juhul poleks Soontagana linnamäele püstitatud koorimata lepatüvedest, murust katustega neegrionne.

Exitfilmi kodulehel olevast filmitutvustusest saame teada, et muinaseestlasi kujutatakse süüdimatute looduslastena, kes armastavad kannelt mängida ja õlut juua ega tea midagi sõdimisest. Teises kohas on märgitud, et film vändatakse Henriku Liivimaa kroonika ainetel. Nimetatud allika põhjal aga alistati eestlased alles pärast 20 aastat kestnud ägedaid võitlusi, kus meie esivanematel tuli paralleelselt sõdida sakslaste, lätlaste, venelaste, taanlaste ja rootslastega
."
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Kus ja kuidas seda filmi näha saaks?
Teha absurdikomöödiat muistsest vabadusvõitlusest on kaunis haige asi. Selle teostamiseks ahvi ajud. Või peab keegi olema hästi maksnud meie vasakintelligentidele, kes on valmis irvitama kõige üle ja kellele miski asi püha ei ole.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Charlemagne kirjutas:Kus ja kuidas seda filmi näha saaks?
Alates 9. septembrist Coca-Cola Plazas ja Ekraanis. Kodulehekülg on neil ka:
http://www.malevafilm.ee
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

film

Postitus Postitas Epaminondas »

Tervitus,

Täna oli miljonimängus hea tsitaat: "Eelarvamuse ema on harimatus"

Seega soovitan asjaga algul lähemalt tutvuda, mitte kohe kritiseerima hakata.

Olen veidi tutvunud selle filmiga ja mind isegi kutsuti võtetele, õigemini see kutse jooksis mitmest erinevast listist läbi. Seega uurisin asja lähemalt, tean samuti, et filmiga on seotud TU politoloogia tudengid.

Samuti nägin ühte nende filmi mingist õllejogurtist ja pangaröövist, pangaröövi film oli väga sassis. Õllejogurt veel hullem, aga iseenesest naerda saab ja need kes sellega tegelevad ei teeni nende filmidega raha, nad on tavalised amatöörid, kes on huvitatud igasugu filmindusest, seega ei näe nende tegevuses midagi taunimisväärset.

Igatahes, lugege seda saiti, siis saate parema ülevaate: http://www.malevafilm.ee/


Kõike head,

Art
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Ole tervitatud sinagi, Art!
See ei ole siin hariduse ega harimatuse küsimus, aga pigem eetika ja sisemise tunde oma. Vaatasin juhatatud lingil olevat ja... :evil: mulle piisab, võimalik, et ma pole lihtsalt sedasorti komöödiate fänn. No tere talv, Lembitu nagu purjus jõuluvana, Jurmala(?!) foogt nagu satanistide hevibändi kidramees, Prantsuse tempilrüütel konnaga, eestlased rehade ja hangudega nagu heinateole minemas. Jaa-jaa, abstraktsionistid ja igasugu performance meistrid väidavad ka, et nende kunst on ainult äravalituile, ju ma siis nande hulka ei kuulu, mulle tuletab sihuke äravalituse jutt ikka "kuninga uusi rõivaid" meelde.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Aga mulle meeldib selline "twisted" e. nihkes huumor.
zippolino
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Sept, 2005 0:32
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas zippolino »

Asjale tehakse usinalt ka reklaami ja bänner räägib oma lugu. Aga vaadake ise, kes viitsib:
http://banner4.uno.ee/adimage.php?filen ... nttype=gif

Mulle isiklikult seda vagu huumor ei kipu istuma (liiga "jalaga perse") ning kohalikku filmikroonika valmistamise kunsti suhtun ma ka teatava skepsisega - pole näinud ühtegi viimasel ajal valminud arvestatava kaaluga taiest (paraku!).
A mekk olla maitse asi ja mis ei meeldi mulle, see võib teistele igati passida jne.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

..

Postitus Postitas Epaminondas »

Pole ise veel filmi näinud, kui näen, siis võin oma arvamust avaldada pikemalt.

Kuigi hetkel pean nõustuma suures osas eelkõnelejatega ning nn "jalaga per**e huumor" ei ole ka minu puhul kõige eelistatumate killast.

Kõike head,

Art
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline