Teooria Afganistanist või mida iganes

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ma olin (seoses Lufthansa odava lennu kampaaniaga 8) ) 2003. a. kevadel Indias. Goas.

See oli selline "off the season" värk. Kõik oli väga vaikne ning Indiale kohaselt - väga, ja väga ja väga-väga sõbralik.

Suhtlesime seal paljudega ning vähemasti mina sain ka palju targemaks selle 6666 krooni eest :P .

Üks inimene kellega me seal suhtlesime oli suveniride müüja Kashmiri osariigist. Moslem. Oli seal koos pojaga. Mingil viiendal või kuuendal külaskäigul (pood ehk siis telk oli lihtsalt meie ranna tee peal), rebis oma fotoalbumid välja. Et tegelikult ta käib suvel ameeriklastega mägedes. On alpi giid (mitte sherpa :wink: ). Talvel tuleb kuurortidesse suveniire müüma.

Poeg oli miski 7-8 aastat vana. Ehk veidi rohkem. Ehk veidi vähem. Kui isa hakkas rääkima oma mäeseiklustest - poeg küsis mingil hetkel - mida mina arvan islamist. Ja moslemitest.

9/11 oli juba olnud ja ilmselt ka turismibisnise osalistele oma jälje jätnud. Seisad seal kusagil telgis kaugel Indias. Ja mõtled, mida öelda.

Mina ütlesin "I am not religous".

Aga ma ei arva, et isa või siis tema poeg oleks mingi pommivööga kusagil kohatavad...

Laps oli aga juba piisavalt kohanud negatiivset suhtumist selliste küsimuste esitamiseks...
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

See süütuse presumptsioonivärk, mida Napoleonil veel polnud- kas mitte Püha Inkvisitsioon juba midagi taolist ei rakendanud?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Selge siis, tänud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

corvus kirjutas:
Lemet kirjutas:Ei ole teoloogias üldsegi mitte kodus, aga kas mitte piiblist ei pärine väljend "silm silma, hammas hamba vastu" ?
Vana Testament, milles lisaks seadustele ja käitumistavadele võid kohata ka pulma- ja joogilaule, lihtsalt aforisme, talupojatarkust ja palju muud..

Aga sisuliselt võid sa enamvähem sama põhimõtet (silm-silma ja hammas-hamba vastu) kohata ka meie karistusseadustikus. Aga vaat need kuradi õhtumaised humanisti kakid on sinna lisandanud pika perioodi jooksul terve rea nä klausleid ja reservatsioone. Näiteks süütuse presumptsiooni nii nagu meie teda teame (Napoleonil seda veel näituseks polnud); rasedate "inimlikult" kohtlemine; poja patte ei elata välja isade peal ja vastupidi. Nimekirja võiks jätkata pikalt.
Ja mis siinsele militaarahvale kindlasti oluline, siis on oma koha on leidnud ka nõue sõjavangistuses humaanselt vastaseid kohelda... Punasest Ristist rääkimata. Vat, kuradi humanisti kakid!
Suured ja ilusad sõnad, kuhu need aga välja viivad ja milline on reaalsus? Reaalsus on Quantanamo ja venelaste vägiteod Tshetseenias, ning seda just ründaja poolelt. Reaalsus on see, et selliste "humanistidega" sõtta sattudes on mõistlik ampullike põses tagavaraks hoida. Seda humanismi juttu ajavad need, kelle kõri kunagi pihku ei võeta, ega pole seda karta kah. Kaitsja poolelt on iga mahalöödud vaenlane mahalöödud ehk pole variantigi, et ründaja vangid vabastab ja need siis sind maha lööma hakkavad. Kaitsja poolelt on humaansus endale silmuse valmistamine, samahästi võid ennast ju ise üles puua. Tsiviilelus, mulle pole vaja, et riik pätti karistab peale seda kui ta on kangiga mulle jäädavaid kehavigastusi tekitanud või hoopis manalasse saatnud. Mulle on vaja õigust enda eest seista (vajadusel ka relvaga), aga see ei ole ju päti suhtes humaanne. Kui aga mind mingi krdima kurikaga klobitakse, kas see on minu suhtes humaanne?
Kõigi teiste suhtes tuleb olla humaanne, ainult enda suhtes mitte! :wall:
Piibli suhtes, kunagi sai huvi pärast kätte võetud (oli Uus või Vana Testament, ei mäleta enam), silmaringi peab ju avardama. Kättemaks on Tema pärisosa, vanemate patud nuheldakse laste kätte kuni 7-da põlveni jne. Selline ongi see hea ja armastav jumal kellesse me peaksime uskuma. Vägivalla usk ning rohkem midagi. Usu ainult Temasse ja saad kõik andeks, tapa, röövi, varasta, ainult uskuma pead.
Kui küsid selliseid küsimusi nende usuhullude käest, kes uksetaguseid mööda käivad, siis on neil sellistele küsimustele vastused oma raamatukeses alla joonitud (enamik teab neid peast) ja kui enam muud vastata ei osata, siis tuleb:"Issanda teed on äraarvamatud".
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Veidi islamist - http://islam.planet.ee/
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Corvus, paljuski olen sinuga nõus, ka selles, et sinu lugemus jne. on märgatavalt suurem minu omast, kuid sellepärast end minust kõrgemale seada, see ei näita head tooni . Seepärast ma diskuteerima sinuga ei tükigi, pigem valgusta lolli, miks on need humanistide seadused tehtud sellised, et ma ei tohi ei tsiviilis ega militaaris vastata ründajale tema oma vahenditega? Ma olen väike mutter suures masinavärgis ja mind kogu maailmavalu kõigutab ainult senini, kuni see ei ei häiri minu enda valutut olemasolu (olen paljudesse kohtadesse annetusi teinud jne.) ja kui see tähendab kristlike tõekspidamiste omaks võtmist, noh eks ma ole siis neid järginud. Kuigi ma poleks väga kindel, et hundimoraali kaotajaks just kristlus oli (vastu kah vaidlema ei hakka, selleks oleks vaja rohkem uurida). See domineerimise soov, kas sellist soovi üldse olemas on? Pigem on see vanade aegade pärandus, tulenev ajast kus ellujäämiseks oli vaja paremat "karjamaad". Ning, et ma kedagi ei tapa, sellel on lihtne selgitus, mul on piisavalt süüa, mul on mitu autot, lihtsalt pole põhjust tapmiseks, moraaliga pole siin küll midagi pistmist. Igasugu 100 krooni pärast tapmised ei näita moraali puudust, vaid seda, et inimene on psüühiliselt väärastunud. Ka loomad ei tapa ilma põhjuseta liigikaaslasi, see nõrgendab nende endi karja eluvõimelisust. Aga selgita, millest ma olen valesti aru saanud.
sitt päev, kellele kurdad
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ma ei kipu eriti seda va islamit siin Eestis levitama (kuigi perekonnanime järgi võiks ju eeldada :wink: )

Aga see link sinna ühte religiooni eesti keeles propageerivale saidile veidi ergutas seda postitust tegema küll.

Islami sünd on väga vahetult seotud Muhammad'iks kutsutud isikuga. Kes väidetavalt oli kirjaoskamatu. Kuid tunnetas vajadust araabia hõimude liitmiseks ühtse religiooni kaudu.

See tal ka õnnestus.

Islami "püha raamat" Koraan koosneb erinevatest ilmutustest, mis Muhammadile olevat osaks saanud, ja mis teised inimesed olevat kirja pannud.

Koraani peatükke nimetatakse suuradeks. Iga suura olevat üks Muhammadile omaks saanud ilmutus. Vastavalt ilmutuse saabumise kohale jagunevad suurad Mekka ja Medina omadeks. Kusjuures on selgelt nähe erinevus Mekka ja Medina suurade vahel. Mekka omad on müstilisemad ja universaalsemalt mõistetavad. Medina omad on konkreetsed ja praktilist elukorraldust reguleerivad.

Islami loomisel sai Muhammad tugevaid mõjutusi kristlusest. "Kõik see sama, aga veel parem ning meile sobivam". Kusjuures Jeesus Kristus on üks islami prohveteist. Veel on Koraanis mainitud näiteks prohvetitena Aabrahami, Ismaeli, Iisakut, Jaakobit, Taavetit ja Ristija Johannest.

Kes kõik on tuttavad isikud ka Piibli lugejatele.

Kui siit juurest nüüd Piibli juurde tagasi pöörata, siis Piibel koosneb kahest testamendist, mis omakorda koosnevad suurest hulgast "raamatutest" ja 4 evangeeliumist. Vana testament (kust on pärit need "silm silma, hammas hamba vastu" read) on eelkõige judaismi pühaks raamatuks ning sätestab paljus tolle-aja tavasi "jumala seaduse" tasandil, (vt. Koraanis Medina suurasid).

Koraan "püha tekstina" ei õigusta minglilgi moel terorismi enam kui seda teeb Piibel. Mingid ajaloolised õigus-tavad on enam-vähem samal moel esindatud mõlemis. Lootus paradiisile peale oma "püha missiooni" elluviimist esineb tegelikult mõlemis religioonis. Huvilistele lihtsalt meeldetuletuseks - Šveiki võiks jälle lugeda. Got strafe England. Ja mis muud ilusad loosungid seal kõik olid...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9148
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

jackpuuk kirjutas:KT humanism ongi ju kaki, koos sellega kaasneva demokraatia ja muu mudruga (ehkki olen minagi humanismi kalduv, vaata või seda teemat http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=19179).
Tegelikkus on seoses humanismiga (oled ju lugenud ja vastanud erinevates enesekaitsega seotud teemades), et pätt võib sinuga teha mis tahab, sina ennast kaitsta ei tohi, sama jutt piraatide kohapealt.
Need on ju otsesed demokraatia ja humanismi tulemid.
Silm-silma, hammas-hamba vastu, see on tegelik moraal üle maailma (kuidas seda varjata ka ei püütaks) :!:
Kui sellise filosoofia järgi elada, ei muutu mitte midagi. Tõsiasi on see, et just tänu humanismile ning ühistele väärtustele ei ole viimased 60 aastat Euroopas ühtegi suurt sõda olnud.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

toomas tyrk kirjutas:Ma ei kipu eriti seda va islamit siin Eestis levitama (kuigi perekonnanime järgi võiks ju eeldada :wink: )
Ega minagi ei kipu islamit levitama. Kuigi mu foorumi nimi tähendab teatud rituaali islamis.
Kuid kui ma hakkasin seda nime kasutama, siis ma ei teadnud sellest rituaalist ja selle nimetusest midagi. Ma sain selle nime kasutamiseks inspiratsiooni hoopis teisest suunast, kui seda on islam :D
toomas tyrk kirjutas: Koraan "püha tekstina" ei õigusta minglilgi moel terorismi enam kui seda teeb Piibel.
Selle pärast ma panin lingi sinna, sest keskmine inimene meil seostab islami terroristidega ja peetakse kõiki rättpäid terroristideks ja siis arvataksegi, et islam õhutab terrorismi ja on üldse üks vägivaldne religioon mille peaks üldse olematuks muutma.
Need terroristid on võib olla lugenud Koraani, kuid nad ei ole mõistnud seda. Ja nad tuginevad haditi`tele. Ehk siis kirjutistele kus keegi on püüdnud tõlgendada Koraani vastavalt nii öelda oma rikutuse astmele.
Ning inimeste maailmavaate rikastamiseks julgen panna veel ühe lingi - http://www.islam.ee/contents.php?cid=466
Ning sealt copin ühe lõigu siia otse.
Koraani üks tähtsamaid sõnumeid on rahusõnum. Moslemitel on sõja alustamine keelatud, sõdida tohib vaid kallaletungijate vastu. Nii ütleb Koraan. Läbi mõne haditi tõlgenduse vastavatele Koraani salmidele ei pruugi see enam aga sugugi nii olla.
On ka haditeid, millel Koraani õpetusega mitte mingit pistmist ei ole aga sellele vaatamata leidub neile hulgaliselt järgijaid. Kohati läheb asi lausa absurdini välja. Näiteks ettekirjutatused, et tagumikku tuleb pühkida vasaku käega ja süüa tuleb paremaga, magama peab parema külje peal, riided tohivad vaid teatud värvi olla jne.
Üks levinumaid iseseisvalt mitte mõtlemise ja seetõttu väärõpetuste järgimise põhjuseid on islamimaades valitsev kirjaoskamatus. Enamus araabiamaade elanikest ei oska lugeda ja seetõttu põhineb nende usk neid juhtiva imaami usul ja sellel, milliseid haditeid too usub. Ei ole harvad ka juhused, kus imaam oma kirjaoskamatutele jüngritele islamit endale kasuliku nurga alt õpetab. Näiteks iseenda ühiskondliku positsiooni tõstmiseks või kallaletungide õigustuseks. Nii ei maksa imestada kui selliste tegelaste järgijad endale pommivöö selga panevad ja end mõnes rahvarohkes kohas Allahi nime hüüdes õhivad.
Oluline on lääneinimestel siinkohal mõista, et sellistel juhtudel ei ole tegemist Koraanist lähtuva islami ega õigete moslemitega vaid tegemist on sektimoslemitega. Samamoodi nagu IRA ei esinda kristlust ei esinda ka islami sildi all tegutsevad terroriorganisatsioonid islamit.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kilo Tango kirjutas: Kui sellise filosoofia järgi elada, ei muutu mitte midagi. Tõsiasi on see, et just tänu humanismile ning ühistele väärtustele ei ole viimased 60 aastat Euroopas ühtegi suurt sõda olnud.
Muidu aruka jutuga kamraad ja nüüd tuled sellise väitega välja? :roll:
Jõudude vahekord on ikka need asjad paika pannud, humanismiga pole siin küll midagi pistmist.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9148
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

jackpuuk kirjutas:
Kilo Tango kirjutas: Kui sellise filosoofia järgi elada, ei muutu mitte midagi. Tõsiasi on see, et just tänu humanismile ning ühistele väärtustele ei ole viimased 60 aastat Euroopas ühtegi suurt sõda olnud.
Muidu aruka jutuga kamraad ja nüüd tuled sellise väitega välja? :roll:
Jõudude vahekord on ikka need asjad paika pannud, humanismiga pole siin küll midagi pistmist.
Hea jackpuuk, siin sa paned nüüd küll sügavale rappa. Eesti Vabariigi eksistents iseenesest lükkab sinu jabura kiskjaloogika ümber.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Eesti Vabariik eksisteerib ainult ja ainult tänu sellele, et on puhvertsoon Venemaa ja Lääne vahel, rohkem põhjusi pole ega tule. Kui selle puhvri kaitsmine läheb liiga kalliks, siis see puhver lihtsalt ohverdatakse suuremate huvide nimel.
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

corvus kirjutas: Et siis mis jõudude vahekord sel Saksamaal ja Prantsusmaal viimased 60aastat on? Või brittidel ja prantslastel? Või Itaalial ja Austrial? Või Taanil ja Saksamaal?
Hirm on see, mis mehed araks teeb :lol:, kõik sinu poolt nimetatud said ju ilusti aru, et omavahelise konflikti korral oleks NL kellegile kohe põntsu pannud, sellest tasakaalust räägin mina. Viimast paarikümmet aastat vast ei võtaks arvesse, Euroopa on ennast USA ja NATO afääridega niimoodi sisse vedanud (pluss EU ja ühine raha), et omavahel kisklemine ei tule kõne allagi.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9148
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

jackpuuk kirjutas:Eesti Vabariik eksisteerib ainult ja ainult tänu sellele, et on puhvertsoon Venemaa ja Lääne vahel, rohkem põhjusi pole ega tule. Kui selle puhvri kaitsmine läheb liiga kalliks, siis see puhver lihtsalt ohverdatakse suuremate huvide nimel.
Bullshit. Sellise teooria järgi peaks siin olema pigem mingi USA protektoraat.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Tõsiasi on see, et just tänu humanismile ning ühistele väärtustele ei ole viimased 60 aastat Euroopas ühtegi suurt sõda olnud.
Et siis humanism ja ühised väärtused on põhjus miks NL/Ida-Euroopa vs USA/Lääne-Euroopa vahel ei arenenud külm sõda kuumaks?! Ja isegi kui juhtunuks, et ida poolt suuremat ohtu poleks olnud, siis milleks nii kindlalt arvata, et nt Saksa ja Prantsuse vahel madin tekkinuks? Mis pistmist siin on humanismi ja ühiste väärtustega - tegelikult tahaks need sõnad panna jutumärkidesse, kuna algse tähendusega neil palju pistmist pole.
Kõik minu poolt nimetatud said aru, et aeg on edasi minna... õnneks.
Minu isikliku arvamuse järgi mindi sujuvalt teise äärmusesse, millega kaasneb vähemalt samapalju probleeme.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist