www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Sept, 2020 1:57

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: NATO laienemine NSVL territooriumile
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2008 12:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Nov, 2004 16:56
Postitusi: 225
Asukoht: Harjumaa
Kollektiivse julgeoleku pakti organisatsioon on ametlikult teatanud, et muutub edaspidi aktiivselt sõjaliseks organisatsiooniks, vastukaaluks NATO-le Kesk-Aasia piirkonnas.

1992.aastal sõlmisid 7 SRÜ riiki kollektiivse julgeoleku pakti. 2002.aasta kevadel otsustati see pakt varjusurmast välja tuua ning selle sõlminud riikide baasil moodustada regionaalne organisatsioon.

Praeguseks on organisatsioonil vaid kiirreageerimisüksus, mis koosneb nelja riigi pataljonist - Venemaa, Kashstan, Kõrgõzstan ja Tadžikistan. Nendesse jõududesse kuulub 1500 meest. Venemaa mitmele ettepanekule moodustada pakti riikide territooriumile ühised sõjaväebaasied on siiani reageeritud väga ettevaatlikult.

Organisatsioon mis oma nimekujult meenutab kummalisel kombel kunagist Varssavi pakti organisatsiooni kuuluvad: Venemaa, Valgevene, Armeenia, Kasahstan, Usbekistan, Kõrgõzstan, Tadžikistan. SRÜ riikidest ei ole paktiga ühinenud Ukraina, Moldova, Asertbaidžan, Türkmenistan ja hiljuti sealt välja astunud Georgia.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2008 11:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Sept, 2005 12:50
Postitusi: 296
Asukoht: Lõuna - Eesti
nendest eelnevalt nimetatud riikidest saab tõsiselt võtta vaid Venemaad ennast, Kashastani ja siis ka Valgevenet. Armeenia, nagu me teame, sõltub vaid VF abist. Usbekistan, Kõrgõstan ja Tadžikistan on enamjaolt minu jaoks tume teema. esimesel neist peaks olema teatud ligipääs naftale, aga teised on küll rohkem saajad kui et andjad. seega jääb sellest seitsmikust järele vaid 3 riiki. neist kolmest ma ei usu, et Kashastan hakkaks midagi konkreetselt ette võtma, kuna see riik, mis iseenesest on küll suur, ei oma erilist positsiooni ning tal ei peaks ka vaenlasi olema. Valgevene juba näitas üht oma palet Gruusia konflikti ajal, kui ei tõtanud eriti kiiresti VF poliitikat heaks kiitma. selle riigi puhul saab tegemist olla vaid naturaalmajandusega - sina mulle naftat/gaasi, mina sulle poliitilist tunnustust. tahame või mitte, aga oma niivõrd kuivõrd tõsiseltvõetavusega jääbki järele vaid VF üksinda, sellest seitsmikust. pigem on siin proovima hakatud luua üks nn sõjaline vastuüksus NATO-le, aga olgem ausad, see on praegu pigem naerukoht. ahjaa, veel. kui ma ei eksi, siis asub ühel neist - Usbekistan-Tadžikistan-Kõrgõstan territooriumil ju ka USA sõjaväebaas. vaevalt et see riik seda koostööd SRÜ liinis nii tõsiselt siis võtab.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2008 12:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Nov, 2004 16:56
Postitusi: 225
Asukoht: Harjumaa
Ma olen Prteli üldjoontes nõus, et seda NATO juttu ei saa väga tõsiselt võtta.
Oma rahvaarvult on Venemaa kõrval arvestatvad just Kashstan (ligi 20 milj el) ja Usbekistan üle 20 milj el).
Mis puudutab Kasahstani, siis venelaste suhtes Pärtel eksis. Eriti Kashstani põhjaosas on alasid vene enamusega. Just seetõttu vaevalt et Kashstan tunnustab Abhaasia ja Lõuna-Osseetia iseseisvust.

Teisalt ei tõtta ilmselt ka Kasahstan nagu ka Valgevene Venemaad jäägitult toetama. Valgevenel küll veel tegelikult nõukogude ajast Venemaaga ühine õhukaitse struktuur. Kashstan aga mängib nn kahe tooli mängu, peab sõjaväeõppusi nii Venemaaga kui ka NATO-ga. Näiteks 15.09 algasid rahvusvahelised sõjaväeõppused "Stepikotkas-2008", koos Suurbritannia ja USA sõjaväe üksustega. Õppuse eesmärgiks on harjutada rahuvalve missiooni konfliktikoldes rahvusvaheliste rahutagamise jõudude koosseisus.

08.09. algasid aga näiteks Kashstani-Venemaa ühisõppused "keskus-2008". Need on samuti rahuvalve õppused. Mõlemad õppused toimuvad samal ajal erinevates paikades Kasahstani pinnal.

Venemaale on sõjaliselt muidugi oluline ka Armeenia. Aserbaidžani meelitavad oma poolele nii USA kui ka Venemaa. Samal ajal on Venemaa toetanud Mägi-Karabahhi küsimuses kindlalt Armeeniat. Nii kurb kui see ka ei ole kuid läbi ajaloo on Venelaste kinlaks liitlaseks Kaukaasias olnud põhja pool Kaukasuse peaahelikku osseedid ja lõuna pool armeenlased...

Huvilistele olgu toodud ka arvud, kui palju toetas USA sõjaliselt endisi NLiidu vabariike 2007.aastal rahaliselt.

Kokku oli USA sõjaline toetus teistele riikidele 2007.aastal summas $ 11 910 160 000.

Toetust ei saanud Venemaa ja Valgevene.
Ukraina (laskemoon, tagavaraosad, ujuvvahendid, väljaõpe ja treening) - $ 10,1 milj.
Moldova (siidevahendid) - $ 570 tuh.
Armeenia (varuosad) - $ 3,1 milj.
Aserbaidžan (sidevahendid, väljaõpe ja treening) - $ 4,86 milj.
Georgia (laskemoon, sidevahendid, lennutehnika- ja seadmed, väljaõpe ja treening) - $ 25,1 milj.
Kashstan (lennutehnika- ja seadmed, väljaõpe ja treening) $ 5,3 milj.
Kõrgõzstan (elektroonika, sidevahendid) $ 5,7 milj.
Tadžikistan (varuosad) $ 128 tuh.
Türkmenistan (tehniline abi) - $ 85 tuh.
Usbekistan (patrull-laevad ja varuosad) - $ 8,2 milj.

Võrdluseks ka USA sõjaline abi Baltimaadele:
Eesti (sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 4,2 milj.
Läti (sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $3,3 milj.
Leedu (raketid, sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 23,4 milj.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2008 14:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1662
Asukoht: Eesti Kuningriik
Tsiteeri:
Leedu (raketid, sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 23,4 milj.

23,4 milj Leedule? :shock: Mis sõjaks teda siis nii võimsalt ülesse töötatakse? Üldiselt tundub, et mida vähem venelasi riigis elab, seda suurem on USA abi sellele riigile.

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2008 16:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Sept, 2005 12:50
Postitusi: 296
Asukoht: Lõuna - Eesti
ise kunagi koos kasahhidega teeninuna võin öelda, et seal maal elab neid kahesuguseid - ühed, kes on venestunud (näeb välja nagu ehtne kasahh, aga räägib puhtalt vene keelt - suurlinna elanik) ja teised, kes on stepirahvas, kes on küll puhtad kasahhid, aga haridus jätab neil soovida. lisaks elab Kashastanis päris palju endisi nn volga-sakslasi. ma ei arvagi, et Kashastan mängiks vaid ühte väravasse. pigem on talle tõesti otstarbekam hoida suhteid nii VF, kui ka USA-ga. venemeelsete kogukond on tolles riigis tõesti suur, aga kui pole antud otsest põhjust, siis ei saa ka VF kallale tungida. kui ainult Kaspia mere nafta. mis puudutab teisi seitsmiku maid, siis vist ainult Armeenia omab konkreetset sõjalist kogemust (kofliktid Azerbadžaaniga), teistel peaks see puuduma.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Medvedjev NATO'st ja mõtteviisidest
PostitusPostitatud: 21 Okt, 2010 9:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5722
Medvedjev räägib seoses Moskvas toimuva Müncheni konverentsiga.

Tsiteeri:
По поводу отношений между Россией и НАТО Медведев подчеркнул, что они всегда были трудными. Он согласился с высказываниями членов конференции относительно того, что в России "есть ощущение, что НАТО является неким агрессивным составляющим по отношению к России". "И, наверное, во многом это заблуждение", - уклончиво заметил президент.

Нынешнее ощущение агрессии со стороны Североатлантического альянса может быть, по мнению президента, связано именно с наследием прошлого, которое осталось в ощущениях людей. "Все мы имеем какой-то исторический бэкграунд. Это, безусловно, отягощает наши отношения, в том числе отношения с НАТО", - сказал Медведев.

Он добавил, что эти вещи "довольно крепко сидят в головах людей и в России, и в Европе, и в США". "Может, это такое бытовое преломление прежних подходов, но оно есть. И мы сами это чувствуем. Причем нужно откровенно говорить: это есть и у нас, и в других странах", - сказал президент РФ.

Медведев отметил необходимость преодоления таких предрассудков. По его словам, их необходимо менять путем "идей общественного примирения". В качестве примера президент привел российско-польские отношения. "Казалось бы, очень трагичное происшествие позволило с двух сторон проделать путь, который по каким-то неведомым причинам, подчас иррациональным, невозможно было проделать до этого", - сказал глава государства.

Медведев добавил, что считает совместным долгом российского и польского руководства наладить отношения. "Мы сейчас можем закрыть целый ряд очень печальных страниц. Причем, сделать это осознанно и сделать это красиво, что называется", - добавил президент РФ.

В то же время он подчеркнул, что в любом случае будет часть общественности, "которая не воспринимает этих аргументов". В этой связи Медведев сказал, что по дороге на встречу прочитал в интернете о том, как "наша коммунистическая партия пытается опровергать выводы соответствующей комиссии по катынскому делу". "Тут нет комментариев. Я свои комментарии уже дал. Но это сила, которая имеет определенную поддержку в нашей стране, за ней стоят люди", - сказал глава государства.


http://newsru.com/russia/20oct2010/medvedev_munich.html


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Okt, 2010 18:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 07 Sept, 2007 21:40
Postitusi: 902
:lol: Ma olen ka tsirkuses seeliku ja pearätiga tantsivat karu näinud - no ime armas pilt. :lol: Aga mine proovi temaga ühte kommi sõbralikult pooleks jagada ...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Medvedjev NATO'st ja mõtteviisidest
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2018 11:55 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20468
Asukoht: Viljandimaa
Ühendan siia paar varasemat teemat. Põhjuseks täna "Delfis" ilmunud nupp Jeltsini ja Clintoni läbirääkimistest: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=83521317

PM samast asjast: https://maailm.postimees.ee/6169729/jel ... 1530278500

Eelmised postitused siis käivad selle kohta, mis edasi sai.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt