1. leht 28-st

NATO tippkohting Bukarestis

Postitatud: 07 Apr, 2008 9:34
Postitas Tundmatu sõdur nr. 4
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=18614532

Et millegipärast siin militaristide foorumis see oluline üritus täitsa tähelepanuta jäänud :roll:

Mart Helme hinnang asjale suht karm... pessimist Venemaa-arengutes, nagu ta alati on olnud. Isiklikult olen pettunud Saksamaa pärast - veendunud germanofiil, nagu ma olen :oops:

Postitatud: 07 Apr, 2008 9:52
Postitas Kapten Trumm
Kuigi Helmel on teatud asjus õigus, on see käsitlus kole mustvalge ka. Kas NATO-sse on vaja riike, kus revolutsioonide ajajärk veel läbi pole, olgu mõtteaineks. Ehk kas Eestit oleks tahetud NATO-sse siis, kui interrinne Toompeal alles möllamas käiks?

Ei Gruusia ega Ukraina pole jõudnud faasi, mida kannataks kasvõi hädapäraselt stabiilsuseks nimetada.

NATO laienemine

Postitatud: 14 Sept, 2008 11:35
Postitas Tminoff
Kollektiivse julgeoleku pakti organisatsioon on ametlikult teatanud, et muutub edaspidi aktiivselt sõjaliseks organisatsiooniks, vastukaaluks NATO-le Kesk-Aasia piirkonnas.

1992.aastal sõlmisid 7 SRÜ riiki kollektiivse julgeoleku pakti. 2002.aasta kevadel otsustati see pakt varjusurmast välja tuua ning selle sõlminud riikide baasil moodustada regionaalne organisatsioon.

Praeguseks on organisatsioonil vaid kiirreageerimisüksus, mis koosneb nelja riigi pataljonist - Venemaa, Kashstan, Kõrgõzstan ja Tadžikistan. Nendesse jõududesse kuulub 1500 meest. Venemaa mitmele ettepanekule moodustada pakti riikide territooriumile ühised sõjaväebaasied on siiani reageeritud väga ettevaatlikult.

Organisatsioon mis oma nimekujult meenutab kummalisel kombel kunagist Varssavi pakti organisatsiooni kuuluvad: Venemaa, Valgevene, Armeenia, Kasahstan, Usbekistan, Kõrgõzstan, Tadžikistan. SRÜ riikidest ei ole paktiga ühinenud Ukraina, Moldova, Asertbaidžan, Türkmenistan ja hiljuti sealt välja astunud Georgia.

Postitatud: 16 Sept, 2008 10:48
Postitas Pärtel
nendest eelnevalt nimetatud riikidest saab tõsiselt võtta vaid Venemaad ennast, Kashastani ja siis ka Valgevenet. Armeenia, nagu me teame, sõltub vaid VF abist. Usbekistan, Kõrgõstan ja Tadžikistan on enamjaolt minu jaoks tume teema. esimesel neist peaks olema teatud ligipääs naftale, aga teised on küll rohkem saajad kui et andjad. seega jääb sellest seitsmikust järele vaid 3 riiki. neist kolmest ma ei usu, et Kashastan hakkaks midagi konkreetselt ette võtma, kuna see riik, mis iseenesest on küll suur, ei oma erilist positsiooni ning tal ei peaks ka vaenlasi olema. Valgevene juba näitas üht oma palet Gruusia konflikti ajal, kui ei tõtanud eriti kiiresti VF poliitikat heaks kiitma. selle riigi puhul saab tegemist olla vaid naturaalmajandusega - sina mulle naftat/gaasi, mina sulle poliitilist tunnustust. tahame või mitte, aga oma niivõrd kuivõrd tõsiseltvõetavusega jääbki järele vaid VF üksinda, sellest seitsmikust. pigem on siin proovima hakatud luua üks nn sõjaline vastuüksus NATO-le, aga olgem ausad, see on praegu pigem naerukoht. ahjaa, veel. kui ma ei eksi, siis asub ühel neist - Usbekistan-Tadžikistan-Kõrgõstan territooriumil ju ka USA sõjaväebaas. vaevalt et see riik seda koostööd SRÜ liinis nii tõsiselt siis võtab.

Postitatud: 16 Sept, 2008 11:19
Postitas Tminoff
Ma olen Prteli üldjoontes nõus, et seda NATO juttu ei saa väga tõsiselt võtta.
Oma rahvaarvult on Venemaa kõrval arvestatvad just Kashstan (ligi 20 milj el) ja Usbekistan üle 20 milj el).
Mis puudutab Kasahstani, siis venelaste suhtes Pärtel eksis. Eriti Kashstani põhjaosas on alasid vene enamusega. Just seetõttu vaevalt et Kashstan tunnustab Abhaasia ja Lõuna-Osseetia iseseisvust.

Teisalt ei tõtta ilmselt ka Kasahstan nagu ka Valgevene Venemaad jäägitult toetama. Valgevenel küll veel tegelikult nõukogude ajast Venemaaga ühine õhukaitse struktuur. Kashstan aga mängib nn kahe tooli mängu, peab sõjaväeõppusi nii Venemaaga kui ka NATO-ga. Näiteks 15.09 algasid rahvusvahelised sõjaväeõppused "Stepikotkas-2008", koos Suurbritannia ja USA sõjaväe üksustega. Õppuse eesmärgiks on harjutada rahuvalve missiooni konfliktikoldes rahvusvaheliste rahutagamise jõudude koosseisus.

08.09. algasid aga näiteks Kashstani-Venemaa ühisõppused "keskus-2008". Need on samuti rahuvalve õppused. Mõlemad õppused toimuvad samal ajal erinevates paikades Kasahstani pinnal.

Venemaale on sõjaliselt muidugi oluline ka Armeenia. Aserbaidžani meelitavad oma poolele nii USA kui ka Venemaa. Samal ajal on Venemaa toetanud Mägi-Karabahhi küsimuses kindlalt Armeeniat. Nii kurb kui see ka ei ole kuid läbi ajaloo on Venelaste kinlaks liitlaseks Kaukaasias olnud põhja pool Kaukasuse peaahelikku osseedid ja lõuna pool armeenlased...

Huvilistele olgu toodud ka arvud, kui palju toetas USA sõjaliselt endisi NLiidu vabariike 2007.aastal rahaliselt.

Kokku oli USA sõjaline toetus teistele riikidele 2007.aastal summas $ 11 910 160 000.

Toetust ei saanud Venemaa ja Valgevene.
Ukraina (laskemoon, tagavaraosad, ujuvvahendid, väljaõpe ja treening) - $ 10,1 milj.
Moldova (siidevahendid) - $ 570 tuh.
Armeenia (varuosad) - $ 3,1 milj.
Aserbaidžan (sidevahendid, väljaõpe ja treening) - $ 4,86 milj.
Georgia (laskemoon, sidevahendid, lennutehnika- ja seadmed, väljaõpe ja treening) - $ 25,1 milj.
Kashstan (lennutehnika- ja seadmed, väljaõpe ja treening) $ 5,3 milj.
Kõrgõzstan (elektroonika, sidevahendid) $ 5,7 milj.
Tadžikistan (varuosad) $ 128 tuh.
Türkmenistan (tehniline abi) - $ 85 tuh.
Usbekistan (patrull-laevad ja varuosad) - $ 8,2 milj.

Võrdluseks ka USA sõjaline abi Baltimaadele:
Eesti (sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 4,2 milj.
Läti (sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $3,3 milj.
Leedu (raketid, sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 23,4 milj.

Postitatud: 16 Sept, 2008 13:40
Postitas krizz
Leedu (raketid, sidevahendid, varuosad, väljaõpe ja treening) $ 23,4 milj.
23,4 milj Leedule? :shock: Mis sõjaks teda siis nii võimsalt ülesse töötatakse? Üldiselt tundub, et mida vähem venelasi riigis elab, seda suurem on USA abi sellele riigile.

Postitatud: 16 Sept, 2008 15:46
Postitas Pärtel
ise kunagi koos kasahhidega teeninuna võin öelda, et seal maal elab neid kahesuguseid - ühed, kes on venestunud (näeb välja nagu ehtne kasahh, aga räägib puhtalt vene keelt - suurlinna elanik) ja teised, kes on stepirahvas, kes on küll puhtad kasahhid, aga haridus jätab neil soovida. lisaks elab Kashastanis päris palju endisi nn volga-sakslasi. ma ei arvagi, et Kashastan mängiks vaid ühte väravasse. pigem on talle tõesti otstarbekam hoida suhteid nii VF, kui ka USA-ga. venemeelsete kogukond on tolles riigis tõesti suur, aga kui pole antud otsest põhjust, siis ei saa ka VF kallale tungida. kui ainult Kaspia mere nafta. mis puudutab teisi seitsmiku maid, siis vist ainult Armeenia omab konkreetset sõjalist kogemust (kofliktid Azerbadžaaniga), teistel peaks see puuduma.

Medvedjev NATO'st ja mõtteviisidest

Postitatud: 21 Okt, 2010 8:42
Postitas kaur3
Medvedjev räägib seoses Moskvas toimuva Müncheni konverentsiga.
По поводу отношений между Россией и НАТО Медведев подчеркнул, что они всегда были трудными. Он согласился с высказываниями членов конференции относительно того, что в России "есть ощущение, что НАТО является неким агрессивным составляющим по отношению к России". "И, наверное, во многом это заблуждение", - уклончиво заметил президент.

Нынешнее ощущение агрессии со стороны Североатлантического альянса может быть, по мнению президента, связано именно с наследием прошлого, которое осталось в ощущениях людей. "Все мы имеем какой-то исторический бэкграунд. Это, безусловно, отягощает наши отношения, в том числе отношения с НАТО", - сказал Медведев.

Он добавил, что эти вещи "довольно крепко сидят в головах людей и в России, и в Европе, и в США". "Может, это такое бытовое преломление прежних подходов, но оно есть. И мы сами это чувствуем. Причем нужно откровенно говорить: это есть и у нас, и в других странах", - сказал президент РФ.

Медведев отметил необходимость преодоления таких предрассудков. По его словам, их необходимо менять путем "идей общественного примирения". В качестве примера президент привел российско-польские отношения. "Казалось бы, очень трагичное происшествие позволило с двух сторон проделать путь, который по каким-то неведомым причинам, подчас иррациональным, невозможно было проделать до этого", - сказал глава государства.

Медведев добавил, что считает совместным долгом российского и польского руководства наладить отношения. "Мы сейчас можем закрыть целый ряд очень печальных страниц. Причем, сделать это осознанно и сделать это красиво, что называется", - добавил президент РФ.

В то же время он подчеркнул, что в любом случае будет часть общественности, "которая не воспринимает этих аргументов". В этой связи Медведев сказал, что по дороге на встречу прочитал в интернете о том, как "наша коммунистическая партия пытается опровергать выводы соответствующей комиссии по катынскому делу". "Тут нет комментариев. Я свои комментарии уже дал. Но это сила, которая имеет определенную поддержку в нашей стране, за ней стоят люди", - сказал глава государства.
http://newsru.com/russia/20oct2010/medvedev_munich.html

Postitatud: 21 Okt, 2010 17:55
Postitas soesilm
:lol: Ma olen ka tsirkuses seeliku ja pearätiga tantsivat karu näinud - no ime armas pilt. :lol: Aga mine proovi temaga ühte kommi sõbralikult pooleks jagada ...

Naabrite liitumine? Should Finland and Sweden join NATO?

Postitatud: 17 Veebr, 2015 12:18
Postitas A tribute to RVL
tervitused rootsist,
kui kellegil soovi ja tahtmist vôib sôna sekka öelda.


Should Finland and Sweden join NATO?
13 maj 2014. Youtube.
As the crisis in Ukraine continues, countries in Russia's immediate proximity are being confronted with difficult choices. That is to join NATO or not. This debate is especially notable in Sweden and Finland. Where public support for the alliance has risen. A survey in Finland showed that support for NATO :scratch:

https://www.youtube.com/watch?v=cQD8X-skLmA

Värske fantaasiarohke video Stockholmist kui State Zero:
https://www.youtube.com/watch?v=QgPMyvZMBY0

Re: Naabrite liitumine? Should Finland and Sweden join NATO?

Postitatud: 02 Sept, 2015 16:53
Postitas A tribute to RVL
Anno Domini 2015 suvi tegi Rootsi juhtkond ajaloolise otsuse. Poliitiliselt S I N I S E L skaalal olevad pealikud koos oma parteidega toetavad liitumist Natoga. Vähemalt oma kônes.

Sellise drastilise sammuni sotsialistlikus kuningriigis viis 4 suuremat sûndmust:
- talv 2013. Militaar päälik Sverker Göranson teatab meedias, et SWE kaitsevôime on nädalane.
- RUS lennuharjutused SWE sihtmärkide vastu ilma, et SWE lennukid reageeriksid
- RUS Ukrainas oma inimtapmisi ja muid sigadusi toimetamas alates talv 2013/14
- oletavad RUS (mini)allvelaevad tegevuses SWE vetes sûgisel 2014

Teema tôsteti siis ûlesse ja omajagu auru lastakse selle ûmber 2018 valimistel.

Rootsieestlasena tervitan selgust. United we stand! Mis saab siis soomestunud Soomest?!

Re: Naabrite liitumine? Should Finland and Sweden join NATO?

Postitatud: 02 Sept, 2015 20:40
Postitas mäger
Vastuseks eelmisele postile - Soome jälgib sellistes küsimustes Rootsit väga tähelepanelikult ja pigem toimib otsustes Rootsi tuules. Selline noorema venna kompleks, mille üle küll ka ise arutavad.

Re: Naabrite liitumine? Should Finland and Sweden join NATO?

Postitatud: 03 Sept, 2015 10:51
Postitas trs
Eks rootslased ilmselt pelgavad ja ootavad selleks Nato teemaks ka sobivat hetke. Parim hetk on ilmselt siis, kui tiblastan on allakäigutrepil komistanud ja peaga vastu keldri põrandat maandunud. Muidu on vabalt variant, et sõidab mõnikümmend tuhat puhkusel olevat dessantnikut Gotlandile lõhet püüdma ja avastab paari nädala pärast, et saarel on venelaste kontsentratsioon ikka jube suur ehk tuleb kähku järgmine uustiblastan rajada.

Re: Naabrite liitumine? Should Finland and Sweden join NATO?

Postitatud: 21 Sept, 2015 16:44
Postitas A tribute to RVL
tänud mäger ja trs,

Rootsile tehti ettepanek osaleda NATO eliityksustes, mis näiteks Vene agressiooni korral paisataks Eesti (balticumi). Nimelt loodi Vene ohu neutraliseerimiseks NATO poolt Very High Readiness Joint Task Force (VJTF). Selle juhtriik on 2017 UK kes kutsus Rootsit sääl osalema.

Lôppu väike rootsi huumor!? elust enesest. Paljudele ei tule kindlasti pähegi, et on erinevaid viise euroopa rahvusriikide ja EU koostöö lôhkumiseks. Rootsi blondiin kasutab oma emaysast välja tulnud keha, et vôidelda veremaitse suus euroopa islamiseerumise eest. Vaata Fotot:
https://www.google.se/search?q=jenny+we ... RHVdA-M%3A

kui ei avane pane otsimootorisse: Jenny Wenhammar Pegida :dont_know:

Lisa I. mär. 2016.

Sellise drastilise sammuni sotsialistlikus kuningriigis viis 4 suuremat sûndmust:
- talv 2012. Militaar päälik Sverker Göranson teatab meedias, et SWE kaitsevôime on nädalane.
- kevadpyhad 2013. RUS lennuharjutused SWE sihtmärkide vastu ilma, et SWE lennukid reageeriksid. Reageerisid NATO lennukid. Hiljem selgus, et vene harjutas tuumarynnakut Stockholmi- ja lôunarootsi piirkonnale.
- RUS Ukrainas oma inimtapmisi ja muid sigadusi toimetamas alates talv 2013/14
- oletavad RUS (mini)allvelaevad tegevuses SWE vetes sûgisel 2014. Kinnitatud Rootsi vetes rikkumine arvatavasti Vene allvelaeva(de) poolt. Päädis tulemuseta allveejahiga. Nimetati operatsiooniks "Örnen".
- 2015 on SWE armeel suured probleemid leida vajalik kogus ja kvaliteediga personali vakantsetele kohtadele. 2010 näiteks oli puudu ca pooled soldatid ja meremehed.

-2015 kevad. Mereväe harjutustel märgati lähedalt allvelaeva periskoopi. Alguses peeti omaks. Kontrollimisel selgus ei Rootsi allvelaev. Siis juhtus pärast operatsiooni 2014 "Örnen". Artikklid rootsi DNis:http://www.dn.se/nyheter/sverige/okant- ... id-ovning/
Huvitavad paralleeelid saab tômmata MS Estonia salastamis kräschiga. Nimelt rootsi puna-rohe-feministlik valitsus salastas selle info ja ei jaganud isegi tugevama riikliku eri militäär komisjoniga !!
Artikkel sellest:Fler observationer men utskottet fick inget veta Holmström DN

Lisa II. sep 2016
Artikkel rootsi DN: M. Holmström: Utredning: Nato ger fler fördelar än nackdelar
http://www.dn.se/nyheter/sverige/utredn ... nackdelar/

Peale poliitiliselt siniste algatatud Nato-SWE uurimist koostati raport, "Sveriges försvars- och säkerhetspolitiska samarbeten"

Lisa III okt 2016
Jälle hää artikkel Mikaelilt:
http://www.dn.se/nyheter/sverige/lag-lo ... arsmakten/

Kui ei avane, otsi: Mikael Holmström.Låg lön får många att lämna Försvarsmakten
Kuidas rootsi totaalkaitse kaotamisega rabba jooksis. . .prosôdurite madalad palgad. . .

Tödetakse, et liikmelisusest Rootsile rohkem kasu kui kahju. Sinised mitte enam ei soovi natosse vaid soovivad KOHE liituda. Muidugi Nagu alati poliitiliselt punased ja feministid ja rohelised selle vastu.

Lisa IV nov 2016
rääkisin US vihast Rootsis. Vaata oma silmaga videot Gotlandilt, kuis pôletatakse US lippu/passi:
http://www.helagotland.se/samhalle/webb ... 16117.aspx :google:

Rootsieestlasena tervitan selgust. United we stand! Mis saab siis soomestunud Soomest?! Peale valjut arutelu Rootsis liikmelisuse teemal ei liitu soomlased natoarutellu. Arvatavasti puudub soomlastel kogemus ja tarkus, et koos Rootsiga liituda natoga. Ootadakse initsiatiivi Rootsi suunalt. Vôi kutsutakse putja soome seenile? Mine vôta kinni. . .

Re: Medvedjev NATO'st ja mõtteviisidest

Postitatud: 31 Aug, 2018 10:55
Postitas Kriku
Ühendan siia paar varasemat teemat. Põhjuseks täna "Delfis" ilmunud nupp Jeltsini ja Clintoni läbirääkimistest: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=83521317

PM samast asjast: https://maailm.postimees.ee/6169729/jel ... 1530278500

Eelmised postitused siis käivad selle kohta, mis edasi sai.