Eesti poisid Afgaan?

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Eesti poisid Afgaan?

Postitus Postitas unn »

Tere.
Kas keegi oli sellel ajal? 1979-1981 Võibolla viis tee ka läbi Termez linna ja sealt
Afgani üle Amurdarja.
unn
raits
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Veebr, 2007 12:11
Kontakt:

Termez 87-89

Postitus Postitas raits »

Termezi polügoonil sapööri utsebkas hiljem sealt edasi ja tagasi. Teenistuse lõpetasin hoopis Jerevanis ning Spitakis. Aga esimene aasta oli sealkandis jah. Heh... mälestusi kuhjaga.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Tervitus Teilegi!
87-88 Balkh. Termezis käisime ainult soomusega aga muidu Balkh-ist kopteritega mägedesse ja pea pooltel korrdadel jalgsi tagasi. Mälestused on isegi vastikumad kui tsetsenja 94-95. Võimalik, et see oli noorusest tingitud.
Aga igatahes parimad tervitused kõigile kes seal külmetanud on!
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Mälestused on isegi vastikumad kui tsetsenja 94-95??? Mis sa sellega öelda tahad?
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Tsetsenjas käis sõda armee vastu. Isegi kui nad olid õnnetud tattnokad keda lasti omade poolt selga kui jooksu panid olid nad vormis sõdurid. Aga see mis afganistanis toimus oli midagi muud. Seal oli nagu kõik piirid ületatud. Eks toslemid ise muidugi provotseerisid ka seda. Et kõigepealt täristame kusagil kurus automaate ja siis lidume osmikutesse naiste laste juurde talupoegi mängima. Ei julge isegi pakkuda kes rohkem tappis kas moonid või afgaanid.
MetsaKurat
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 16 Jaan, 2005 19:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MetsaKurat »

Kruuda kirjutas: Mälestused on isegi vastikumad kui tsetsenja 94-95. Võimalik, et see oli noorusest tingitud.
Eelkõnelajast võib aru saada et Tsetseenias natuke püssi lasknud kui ma ei eksi? Tekkis siis küsimus miks ja kuidas see vajalik/võimalik?
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen."
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

MetsaKurat kirjutas: Eelkõnelajast võib aru saada et Tsetseenias natuke püssi lasknud kui ma ei eksi? Tekkis siis küsimus miks ja kuidas see vajalik/võimalik?
Sai jah seal 16 kuud mütatud ja kui jalg oleks lubanus oleks ka ausalt kokkulepitud 1,5 aastat täis olnud. Vajalik oli see nii, et 94 oli mul leping prantslastega täis ja pass ka taskus ning isu veel elus mõnda prantslast näha ka täis :D ehki nad pakkusid võimalust jääda veel 5 aastaks ja teenida välja sellega koht vanadekodus.
Ja selline amet nagu paar kuud 89 idasaksas pidasin ei olnud minu jaoks. Dudajev otsis tuttavate tuttavate kaudu 94 lahingukogemustega mehi ja see pakkumine mis tehti oli nii ilus, et ei tekkinud mingitki mõtlemist.
Ja mis võimalikusse puutub siis 94 sai sinna igapäevaselt rongiga Moskvast ei midagi keerulist :D
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Oh sa raisk milliseid mehi siin on!!!
Äkki räägid natuke lähemalt mis oli 89 ida saksas ja millises Legion Entrangeri rügemendis teenisid. Ja kuidas Tsetseenias oli?
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Mis sa ikka ropendad. Kus ise teenisid?
Idasaksasse sattusin aega teenima 86 aga juba kevadel kupatati meid Afganistaani. Eesti poisse oli seal päris palju aga pea kõik olid ennast autodele sokutanud. Ei tea kas see tuli sellest, et venelastele meeldis Baltikumi natsist autojuht või suutsid nad vaadata mida varastavad ja hoida autod liikumas. Igatahes need eestlased kellega Afganistaanis kohtusin olid ka kõik autode peal.
89 otsisin tööd aga sel ajal oli idasaksas paras tööpuudus omadelgi ja selline baariväljaviskaja/võlgade sissenõudja amet ei istunud. Nii sattusingi Korsikale avaldust kirjutama. Lepingu järgi oleksingi pidanud sinna jääma (2 langevarjurid) aga peale õpet saadeti kolmandasse jalaväe rügementi. Lõuna ameerika ekvatorjaal metsad on tore kant... vähemalt puhkamiseks :lol:
Aga sain kaprali paela ja topelt palga nii ei vigisenud. Ega sellel vigisemisel leegjonis muidugi erilist mõtet ka ole. Ja üldse on see üks üles haibitud koht! Vast selle pärast võetaksegi allkiri mitte lobisemise kohta kui pass antakse.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40212
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

:lol: :lol: :lol:

no comments
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Ehm...jutt on väga segane sul :!:
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Korsikale avaldust kirjutama?Hm hilisemal ajal Korsikal enam värbamis punkti ei ole. Samas 2REP ja 3REI asuvad tõesti nendes kohtades.Aga väljaõppe ei toimu kindlasti mitte REP is ju vaid ikka Castellis?
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Mul polnud sel ajal halli aimugi värbamis punktidest. Ja üldse on need kohad vist rohkem meepotiks. Marsid kohale ja ainus test mida seal tõsiselt võeti oli nägemiskontroll. Mälu testis ma pidin põruma 100% (6 numbri meelda jätmine aga minu prantsus keel oli ka peaaegu 0) Castellis? Ega sa hispaanlastega segi ei aja.. Pole sellist nime isegi kuulnud ehki hispaanlastega kohtusime üsna sageli. Kui sind leegjon huvitab siis oli siin sellest oma teema. Kui mul tekkib soov oma elulugu jutustada siis selleks on ka mõni teine teema ja kui tahad minult midagi küsida siis kirjuta privasse. Siin võiks arutada teemade üle mis kõigile huvi pakuvad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40212
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle kohe pakuks elavat huvi, mismoodi NSVL kodanik sai 89 aastal SDV-st lihtsalt Korsikale sõita? Veel enam, et astuda NATO riigi armeesse :shock:

Teiseks langevarjurite üksusesse saab seal vastavalt väljaõppetulemustele, eelnev renomee ei huvita kedagi. Samasugune "noorteaeg" on kõigile ja vastavalt kandidaadi võimetele toimub hiljem suunamine.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Sa ei tea mis koht on Castell?
Äkki tead siis Castelnaudary!?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist