Tapeti Aslan Mashadov

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

denis23 kirjutas:
Dagestan oli Ingussia pärast kõige Ichkeeriale lojaalne naaber, on ju enamus seal elavatest rahvustest musliimid, erinevalt, näiteks õigeusklikelt ossetiinidelt. Seal elab palju hõimu mis on tchecheenlastele lähedased.
Loomulikult peale sissetungi suhtumine oli oluliselt muutunud.
Siinkohal pole sul 100% õigus, denis 23. Mäletad Gizljari sündmusi? Seal S.Radujev & co suhtlesid videokaamerate vahendusel enne vene vägede poolt sissepiiramist kohalike elanikega ja süüdistasid neid, et kuidas teie, moslemid, meile selja olete pööranud ja Vm- poole hoiate.
Aga kõige lojaalsem olnud ikkagi Inguššia.
Ms, oled kursis ehk lähemalt, kuidas seal lood kristluse ja islami vaehlise %-iga?
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

jah, krt, sorri, see jutt kirstust oli Radujevi vabasturetke ajal. 1999 aastal vabdusvõitlejaid päris linna ei lastud.
Radujev on siga, nii palju kuidas dagestaani rahvad tchecheenidele varju andnud I sõja ajal mitte keegi neid pole aitanud, isegi Ingussid.
Kuidas dagestaanlased pidid tema poole nägu pöörama? Rõõmustama oma pantvangide saatusest vä?
Dagestanis elab mitukümmend eri rahvast ja hõimu, neist on umbes 10% õigeusklikud (slaavlased, kreekid, armeenlased) ning ülejäänud 90%musliimid: lezgiinid, kumõkkid, dargid, nogaid - kokku 30 põlisrahvast mis räägivad erinevates keeltes ning suhtlevad omavahel vene keeles. Rahvustevahelised suhted on võrdlemisi head, vähemalt mingit vihkamist ja vägivalla eriti pole, kuigi teatud hõõrdumised on alati olnud. Venelastesse suheldakse hästi kuna need on seal enamuses n.n. intelligents (arstid, õpetajad, jne) ja üldiselt stabiliseeruv faktor, muidu oleksid mägedepojad vahepeal üks-teist koksanud.
Eelmisel aastal olukord oli niivõrd normaalsemaks muutunud, et üks Moskvast pärit interneti tuttav isegi käis oma Nissan Patroliga mägikülasid tutvustamast, mis oli veel paar aasta tagasi mõeldamatu
Üldiselt, enamus rahvustevahelisest vaenust seal ikka käib kohalikke vahel: armeenlased vs aserid, grusiinid omavahel, grusiinid vs abhaasid, grusiinid vs ossetiinid, ossetiinid vs ingussid, karacaid vs tcherkessid jne jne. Venelased pigem rohkem klaarivad asju.
Ingussias elavad ingussid mis on musliimid
Ossetinid on valdavalt õigeusklikud
Ingussid ja ossetiinid on omavahel tülis
Kabardiinid, balkaarid, Karacaid, Cherkessid on musliimid.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

"Ingussias elavad ingussid mis on musliimid" ...?

Olen kuulnud varianti : tš-d olnud kunagi kristlased. Kui türgi okup-i tulemusel võetud vastu islam, aga siiski mitte kõigi poolt. Osa rahvast jäänud edasi kristlasteks. Ja et see väike osa pidavat elama inguššide seas.

Moskvast pärit interneti tuttav käis ehk oma tuttavatel külas? Nii pole asjalood sedavõrd ohtlikud. Iseseisvalt, ilma ühegi sõbra v tuttava abita Kaukasuses tänapäeval liikumine on imho kui nöörilkõnd
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

oota, sa segad neid bosnialastega.
mi u meelest, polnud seal kunagi mingi türgi okupatsiooni, need on aastasadu elanud oma hõimuüühiskonnas.

see vend polnud minu otsene tuttav, vaid sama moodi käisime foorumis koos, ja siis ta avaldas võrgus oma päeviku piltidega.
Tal ei olnud seal mingeid tuttavaid, sõitsid kahekesi.
Mis puutub Kaukaasust, siis arvan et seal väga palju sõltub piirkonnast.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

denis23 kirjutas:mi u meelest, polnud seal kunagi mingi türgi okupatsiooni, need on aastasadu elanud oma hõimuüühiskonnas.


Mis puutub Kaukaasust, siis arvan et seal väga palju sõltub piirkonnast.
Siiski-siiski, kogu see piirkond on enamal v vähemal määral erinevatel aegadel olnud türklaste võimu all. Armeenia, vähemalt osa Gruusiast, muu piirkond.
Kuidas kujutad ette asjaolu, et rahvas, kes peab ennast kristlasteks, vana kultuuri kandjaiks, niisama heast peast islami vastu võtab mis tunduvalt uuem ja vähemate traditsioonidega usk.
Bosnias sama lugu.
Nagu teada, olid türklastega püsti hädas veel ka rumeenlased, bulgaarlased, hispaanlasedki.

Teist laadi teema.
Mis arvad, denis 23, informaator sai oma 10 M-i kätte nagu väidavad Vm võimud?
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

oot oot kes siis vana kristluse kultuuri kandja, tchecheenid vä? :lol: :lol:

ei enne seda kui neist islamiusulised saanud need on vist taarausulised olnud. kristlased need polnud kunagi. mina ei ole eriti teoloogias tugev, kuid mille poolt ütle mulle rahulik X sajandi islam on halvem kui näiteks inkvisatsiooni aegne katoliiklik usk?
See raha ma arvan et 10M USD tuleb mõista nagu preemiafond mida jagatakse asja läbi viinud eriteenuste ohvitseride vahel.(näiteks 100 inimest X 100 000 USD) See et mingi konkreetne mägilane oma 10M daala sai :lol: ma muidugi ei usu.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Tš-d - exkristlased. Tõsijutt :roll: Ei usu mind, surfa ringi netis.

Inkvisatsiooni aegne katoliiklik usk?
Oli siiski astme võrra leebem kui pisut hilisemal ajal tegutsenud protestantlus, kus nõiaprotsessides hukkus rohkem inimhingi.

Tš-d aga vahetasid religiooni seoses Vm-e ohuga, nii vihameelest, kui lootuses, et sugulased türklased neid siis ka toetavad.

10 M lubati aga föd.võimude sõnul anda sellele, kes teatab AM-i asukohast v aitab tema kinnipüüdmisele reaalselt kaasa. Seega, preemia võis saada ka 1 inime.
Erit. agendid ei puutu siinkohal arvesse. Neile lubati muud sorti preemiat
TÕDEONAJATÜTAR
Poluvernyk34
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Juul, 2005 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas Poluvernyk34 »

aga meediast ma ei saa ikka aru. Kui need bandiidit on Tchecheenias siis nad on vabadus võitlejad, kui nad on Iraagis siis terroristid. Siis võiks ju rahvale kogus aeg rääkida et tchecheenide vabadus võitlejad käisid iraagis meie sõdurite vastu võitlemas.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Bassajevist

Postitus Postitas harri13 »

tommy kirjutas:Selle kohta miks ikkagi Bassajev oma grupiga ründas Dagestani liigub mitmeid huvitavaid versioone.(Oli ju siililegi selge see toob kaasa venelaste vastulöögi.)Paljud arvavad et Bassajevi tegevus oli kooskõlastatud Vene föderaalvõimudega,et anda neile põhjus...
Bassajev oli 1992.venelaste kõige suurimate tallalakkujate-Abhaaside-kaitseminister(ehk 2 põhiülesannet olid võidelda Grusiinide vastu ja arutada venelastega riigi püsimajäämist)
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Poluvernyk34 kirjutas:aga meediast ma ei saa ikka aru. Kui need bandiidit on Tchecheenias siis nad on vabadus võitlejad, kui nad on Iraagis siis terroristid. Siis võiks ju rahvale kogus aeg rääkida et tchecheenide vabadus võitlejad käisid iraagis meie sõdurite vastu võitlemas.
Vaata,see on meedia.Mina isiklikult arvan et ka Iraagis on vabadusvôitlejad.Eesti sôdurid on Iraagis okupandid.
"Ja kui kôik teisedki valed,mida partei oli kinnitanud,heaks kiideti-kui kôik lood olid ühesugused-pidi vale minema ajalukku ja muutuma tôeks."
George Orwell,1984
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Postitus Postitas ggdag »

starkatter kirjutas:
Poluvernyk34 kirjutas:aga meediast ma ei saa ikka aru. Kui need bandiidit on Tchecheenias siis nad on vabadus võitlejad, kui nad on Iraagis siis terroristid. Siis võiks ju rahvale kogus aeg rääkida et tchecheenide vabadus võitlejad käisid iraagis meie sõdurite vastu võitlemas.
Vaata,see on meedia.Mina isiklikult arvan et ka Iraagis on vabadusvôitlejad.Eesti sôdurid on Iraagis okupandid.

Nii see on...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

ggdag kirjutas:
starkatter kirjutas:
Poluvernyk34 kirjutas:aga meediast ma ei saa ikka aru. Kui need bandiidit on Tchecheenias siis nad on vabadus võitlejad, kui nad on Iraagis siis terroristid. Siis võiks ju rahvale kogus aeg rääkida et tchecheenide vabadus võitlejad käisid iraagis meie sõdurite vastu võitlemas.
Vaata,see on meedia.Mina isiklikult arvan et ka Iraagis on vabadusvôitlejad.Eesti sôdurid on Iraagis okupandid.

Nii see on...
...jälle üks mustade armastaja välja ilmunud vä..?
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Borja kirjutas:
ggdag kirjutas:
starkatter kirjutas: Vaata,see on meedia.Mina isiklikult arvan et ka Iraagis on vabadusvôitlejad.Eesti sôdurid on Iraagis okupandid.

Nii see on...
...jälle üks mustade armastaja välja ilmunud vä..?

Ei,lihtsalt realist.See et seal tsurkad elavad ei tee eestlastest vähem okupante.Pealegi on ka USA armee neegreid ja latiinosi paksult täis...
"Ja kui kôik teisedki valed,mida partei oli kinnitanud,heaks kiideti-kui kôik lood olid ühesugused-pidi vale minema ajalukku ja muutuma tôeks."
George Orwell,1984
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Kes need nüüd on on raske öelda:

Esiteks, nad võitlevad USA ja tema liitlastega, seega vabadusvõitlejad?

Teiseks, nad kisuvad omavahel, seega kodusõdalased?

Kolmandaks, nad tapavad pommidega tsiviilisikuid, seega terroristid?

Neljandaks, paljud nendest ei ole iraaklased, seega sissetungijad?

Ja kes nad siis täpsemalt on :?: :?: :?: :?: :?:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Vot see viimane, UUSMARIO tekst - see on juba asjalikum ja kainem.

Aga see varasem möla siin, mis kõiksugu massimõrvareid ja -terroriste, naiste- ja lastetapjaid vabadusvõitlejateks kuulutab - selle tekstiga võite küll p...se minna...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist