Rahutused Pronkssõduri pärast.

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Võibolla on paljud juba seda teost lugenud kuid toon siiski mõtlemiseks.
http://www.delfi.ee/news/koos/reality/a ... id=8863363
WaA
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 14 Aug, 2006 22:01
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas WaA »

No nii! Täna nägin ühes Pärnu tanklas ülevas meeleolus väikest gruppi omavahel vene ja läti keeles kõnelevaid noori, kelle sõiduvahendid olid läti numbrimärkidega. Loodetavasti ei olnud tegemist nn. "kaitsjatega".

Denisi näol tegemist tavalise provokaatorina või on tal ajud tõsiselt ära loputatud. Ja lugupeetud "fašistõ" karjujad võiks enda jaoks selgeks teha selle sõna tähenduse ja ajaloolised faktid. Sõna fašism kehtib ka kommunistliku rešiimi kohta, kui selle definitsiooni natukenegi süveneda.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

minu närv ei ole läbi, sest et kogu see jama pronkssõduri ümber huvitab mind alles paljude teiste sündmuste järel. Selle teiseldamine oli otsustatud palju varem, ning järgmised sündmused olid juba mõnes mõttes ette programmeeritud. Mõnes mõttes minul on kahju, et mitmesada tuhandest eestis elavatest venelasest, kellest valdav enamus taunib monumenti teiseldamist, on avalikult välja astunud ainult mitu tuhat teismelist, teised aga istuvad kodus, vahivad Esimese Balti Kanali ning materdavad Eesti riigi. Ehk enam vähem kordub sama vahekord mis oli Eestis 80-ndate alguses. Noored eestlased näitasid väga selgelt oma hojakud kuskil Tartu tänavatel samal ajal kui nende vanemad istusid köögides ja sõimasid venelasi.
Minu, kui Eestis sündinud vene inimese jaoks, oleks kõige parem variant kui venelased lõpude lõpuks saaksid siin normaalseks tsiviliseeritud poliitiliseks jõuduks mis ei vahiks see mida neile räägib Moskva TV. Paraku aga ilmselt jääb see unistuseks. Kahjuks, aga tundub et meie valitsus ja enamus põlisrahva esindajatelt on võtnud ohtliku hoiaku mida võib iseloomustada sõnadega "sõidame üle" mis võib lõpude lõpuks lõppeda kurvalt, kuna see tõukab siin elavad venelased Moskva poole ning teeb neist Venemaa sõnakuulekad marionetid, mitte aga lojaalsed EV kodanikud.
Viimati muutis denis23, 28 Apr, 2007 18:53, muudetud 1 kord kokku.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Nagu kaasforumlaased mäletavad, mina olen siin olnud kogu aeg pronkssõdurit kaitsmas. Proovisin seletada, et see kuju on eelkõige eestlastele vajalik, mitte venelastele. Sallivuse sümbolina. Traagilise ajalooga lepimise sümbolina. Jah, ma olen kaotanud. Kuid praegu vist ei ole õige aeg jätkata vaidlused selle ümber. Tehtud mis tehtud.

Kuna paljudelt teist vist ei ole tuttavaid venelasi, pean venelasena olles siin foorumis selgelt ütelda, et mitte kõik ja sugugi mitte enamus meist toetavad maradööre ja kurjategijaid. Ning infosõjas Venemaa vastu mitte kõik eesti venelased on nii öelda Vene poolel. Sõbrad, meievaheliste lahkarvamustele vaatamata peaksime praegu olla ühel poolel. Eesti poolel. Ja kõik koos väärikalt väljuda sellest vastikust olukorrast, mille põhjuste üle me veel siinfoorumis hiljem vaidleme. Aga rahulikumas olukorras. Proovime nüüd külmavereliselt elada need päevad üle ning mõtleme eelkõige meie ühise riigi tulevikust. Sest tulevikus me nagunii elame koos ja rahus, eks ole. ;)

Tänusõnad kõigile, kes ei sattunud venevihkamise hüsteeriasse. Tänusõnad Araterl'ile tema mõistliku sõnumi eest. Soovitan veelkord selle üle lugeda. Denissile -- mu tunnistus, et sa suutsid mõned asjad minust parem ja varem välja ütelda.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

denis23 kirjutas:minu närv ei ole läbi, sest et kogu see jama pronkssõduri ümber huvitab mind alles paljude teiste sündmuste järel. Selle teiseldamine oli otsustatud palju varem, ning järgmised sündmused olid juba mõnes mõttes ette programmeeritud.

Ahsoo, et eestlased ja Ansip sundisid venelasi marodööritsema ja laastama? Mis kuradi loogika see veel on? Äkki süüdistaks siis näiteks USAd kah 9/11 põhjustamises? Umbes sama loogiline oleks.

Pronkssõduri teisaldamine otsustati pärast seda, kui punalipud juba teab-mitmendat korda Tõnismäel lehvisid ja õigel eestlasel seal käsi halvasti oleks käinud. Meie pealinnas. Kultusobjekt eestlastele vaenulikult meelestatud jõududele.


Ja ma tahaks ka siinkohal küsida - Mis jõud takistab teid (kes te end normaalseiks venelasteks nimetate) viia neid oma rahumeelseid nelke kuhugi mujale kui ülalpoolnimetatud kultusobjektile? Miks peavad teie lilled just olema Tallinna kesklinnas? Miks need kusagil mujal ei tohi olla? Miks peab pronkssõdur olema Tallinna kesklinnas?
Ainus võimalik vastus mis mina suudan välja mõelda on see, et eestlaste mõnitamiseks. Siin ei ole ju muud põhjust

NSVLi ajast on Eestimaa pinnal tohutult igasuguseid Nõukogude Armee mälestusmärke, mis ei asu suure hulga okupatsiooni all kannatanud eestlaste silme all. Viige sinna oma lilli ja mälestage seal. Mis teid takistab?
Viimati muutis Martään, 28 Apr, 2007 19:03, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

Sasha, ütlen sinule paar asja:

1. neist kes kogunes Sõduri kaitseks valdav enamus olid kained ja korralikud inimesed. Määratses ainult mitu jõuku, kokku võib olla mitukümmend inimest. Minu paarikümnest noorest tuttavast kes seal käis ükski inimene ei ole midagi seadusevastast teinud

2. kogu probleem seisnes sellest et täiskasvanud ja kaine peaga inimesed see kord jäid koju. Inimesed kardavad oma töökohtade ja tervise pärast nagu ma ütlesin, kaitsevad oma väärtused köögilaua või klaviatuuri taga. tulemuseks on see et tõnismäele satusid enamuses alla 20 aastased isikud, lõpptulemust on teada.

Aga, eks näib mis edasi hakkab toimuma. Eks, muidugi vene seltskond siin on selline nagu see on, ilma liidriteta, poliitiliselt passiivne, orienteeritud enamasti primitiivsete materiaalsete väärtustele. Minul on siiski väike lootus et see olukord hakkab edaspidi muutuma, aga niipea see ei käi.
Viimati muutis denis23, 28 Apr, 2007 19:03, muudetud 1 kord kokku.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

denis23,

See kõik on eetika küsimus tegelikult. Olen oma elus üsna palju ringi rännanud endises NSVL-s, puutunud kokku paljude erinevate inimestega väga erinevatelt elualadelt ja väga erinevatest kihtidest ja usun end tundvat venelasi üsna hästi.
Proovi lahendada selline keeruline teoreetiline probleem. Puhkeb sõda, Eesti ja Venemaa on vastaspoolel. Sind mobiliseeritakse Eesti sõjaväkke ja saadetakse rindele. Kas Sa hakkad tulistama Venemaa poole või mitte?
Isegi kui Sa ei taha avalikult vastata, siis mõtle sisimas ja vasta enesele ausalt. Tegelikult ei olegi tähtis, kas Sa tulistad või ei tulista. Tähtis on ausaks jääda- nii enda, kui teiste ees.
Viimati muutis OveT., 28 Apr, 2007 19:25, muudetud 1 kord kokku.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Deniss, toetudes sinu postitusele 18:08 saab siis minu vaene kummist peakene ka aimu, mis see siis oli, mis toimus ja ähvardab jätkuda.
See oli siis vene kogukonna konsolideerumine. Huvitav-huvitav... Millega nad seal siis konsolideerusid? Armani, Sportlandi ja Ararati kaupluste toodanguga? Kurat ja põrgu! RAZBOI ja BEZPRIDEL on sellise asja nimi.Vol et révolte...KAs pole mitte vene vanasõna see, et -määri konna meega palju tahad, präänikuks ta ei muutu?
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

denis23 kirjutas:Sasha, ütlen sinule paar asja:

1. neist kes kogunes Sõduri kaitseks valdav enamus olid kained ja korralikud inimesed. Määratses ainult mitu jõuku, kokku võib olla mitukümmend inimest. Minu paarikümnest noorest tuttavast kes seal käis ükski inimene ei ole midagi seadusevastast teinud

2. kogu probleem seisnes sellest et täiskasvanud ja kaine peaga inimesed see kord jäid koju. Inimesed kardavad oma töökohtade ja tervise pärast nagu ma ütlesin, kaitsevad oma väärtused köögilaua või klaviatuuri taga. tulemuseks on see et tõnismäele satusid enamuses alla 20 aastased isikud, lõpptulemust on teada.

Aga, eks näib mis edasi hakkab toimuma. Eks, muidugi vene seltskond siin on selline nagu see on, ilma liidriteta, poliitiliselt passiivne, orienteeritud enamasti primitiivsete materiaalsete väärtustele. Minul on siiski väike lootus et see olukord hakkab edaspidi muutuma, aga niipea see ei käi.
Huvitav mõnikümmend...
Ja kuidas sai Eesti politsei vahistada kokku ligi 800 t.ibla?

Juba pronkssõduri pooldamine on riigivastane tegu.Kuna see sümbol pole iial olnud hauatähis. See on ja jääb okupatsiooni sümboliks kus tähistatakse viina ja tralliga võitu EESTI üle.Pronkssõdur pole euroopa vabastamise midaiganes sümbol.See pandi just Eesti pealinna tähistamaks võitu meie-Eestlaste üle.Palun väga kui mõni leiab ,et on vaja leinata siis mingu kalmistule mitte kesklinna ja trampides nn langenute haudadel.

Ja kellele ei meeldi see korraldus tõmmaku siit riigist otsemaid udu!
Palun väga venemaa on selliste koht.Kui siin elada tahate selle maa vilju süüa siis allute Eesti seadustele ja eestlastele.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

denis23 kirjutas: 1. neist kes kogunes Sõduri kaitseks valdav enamus olid kained ja korralikud inimesed.
Tean. Mu töökaaslane oli seal. Kuid telepilt sellest, mis juhtus hiljem, on võimsam kui sinu, minu või meie tuttavate tunnistused. Lõpptulemius on kaotus. Ja see on äärmiselt mõru kaotus. Nüüd ei ole enam muud teed, kui rahuneda.
denis23 kirjutas: Minul on siiski väike lootus et see olukord hakkab edaspidi muutuma, aga niipea see ei käi.
Ei käi, jah. Estonia livejournal'e terve päev läbi lugedes näen ma selgelt, mis õhkkond on. Üks kahest: kas aja jooksul eestlased veenvad meid, et Ansipil oli õigus või meie siiski saame tõestada neile, et just tema on kõigis juhtunus süüdi. Aga ainult teeme seda hiljem. Rahulikumal ajal.
Viimati muutis Sasha, 28 Apr, 2007 19:25, muudetud 1 kord kokku.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Kui Eesti venelased saavad omale poliitilise väljundi, siis mis see juurde annaks. Väga suure tõenäosusega oleks see Moskva tugevate mõjudega. Ma tõesti kahtlen, et see poliitiline jõud aitaks kaasa integratsioonile. Eriti, mis puudutab see põliselanike.
Tuleb lihtsalt kaasata igasugustesse läbirääkimisprotsessidesse Eesti vene kogukonna esindajaid. Kui tahetakse parteid moodustada, siis palun. Demokraatia annab moodused huvigruppide esindatuseks. Samapalju on soovitav ka saada sallivust ja mõistmist Eesti poolelt. Multikultuurse ühiskonna eelduseks on väärikate partnerite olemasolu. Lagastajad ja marodöörid seda ei ole. Kahjuks.
Riik on üks kõigile, kuid see on Eesti riik. Ja seda ei saa muuta. On paratamatu, et eestivenelased peavad ka ise vastu tulema riigile ja mõistma paremini Eesti riiki. Seda aitakski kõige paremini teha mingi propaganda vahend, kas telekanal, ajaleht või portaal. Moskva-meelsetega on pea võimatu koostööd teha.
Kes on soovinud integreeruda, on seda teinud, sama keeleõppe kohta. Ma eriti ei usu, et keegi eestlane on kunagi viltu vaadanud venelase peale, kes soovib temaga riigikeeles heatahtlikke asju ajada. Kes pole soovinudki integreeruda ja on oma mõttemaailmalt Moskva mõju all, siis sellistega ei ole enne midagi peale hakata, kui ta tajub Eesti riiki ehk siis tarbib vastavat meediat. Üldiselt olen ühte meelt Araterliga.
Ahjaa, tunnen ikka päris rõvedat viha praegu sibulate vastu, aga kaine mõistus keelab üldistada marodöörlust kõikide eestivenelaste peale. Ja igasugused Eesti padurahvuslased, mõelge kaine peaga, eriti üleriigilist alkoholimüügi keeldu arvestades, et meie riigis on 30% venelasi, kellel pole kuhugi minna ja kes seoses tööga kogemata NSVL aeg sattusid Eestisse elama.
Neid ärakustutada ei saa, nendega peab lihtsalt koos elama, loodetavasti paremini lõimudes ning vastastikku mõistes.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Jube tunne tuleb peale, kui jälgida praegu vene telekanaleid. Sellist totaalset propagandasõda ei osanud ette kujutadagi. Äärmuseni viidud ühekülgne sündmuste kujutamine, kontekstist väljalõigatud intervjuud, ainult venepoolsete seisukohtade esitamine jne, jne. Hitleri-Saksamaa paistab lausa tühisena selle ilge, vastiku, inimõigusi rikkuva saatanliku Eesti kõrval! Vene poliitikute sõnavõttudes leidub lausa "pärleid" a'la "Eesti politsei brutaalse rünnaku tagajärjel hukkus Vene kodanikust "Pronkssõduri" kaitsja Dmitri" (see oli siis selle rüüstamise käigus nuga saanud marodööri kohta), "Eesti on loonud uue "Auchwitzi" koonduslaagri Tallinna Reisisadama D-terminali" jne, jne.

Teine mõte on mul selline, et kahju on Eesti politseinikest, kellele ei paista jaguvat erivarustust. Mitmel korral on telepildist nähtud politseirivi, kus meestel pole isegi kaitsekiivrit peas, katsu siis seista kivirahe all! Kas ei saaks neid politseivahendeid kuskilt kiiremas korras osta või laenata?
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Läti numbrimärkidega autosid tasub Tallinnas kindlasti eriti teraselt jälgida. Ise juhtusin nägema, kuidas eiratakse kiirusepiiranguid ja keelavaid fooritulesid, vähemalt ühes autos istus viis kummalist noort nokamütsidega tatti, kes sõitsid Pärnu maanteelt Tõnismäele üles.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Ehh, palju toredaid inimesi, eksole.

Aga kui vaadata üldist plaani, põhimõtteliselt on nüüdseks:
*Eestlaste vastu on kestnud aasta otsa räige propagandasõda (paaril korral on vist isegi sõjaga ähvardatud)
*Pealinn on segi pööratud
*Mitu päeva on mäss kestnud
*Poed lõhutud, tühjaks varastatud, palju inimesi vigastatud
*Palju eestlaste mälestusmärke on soditud
*Meie välismainet on pahatahtlikult määritud
*Palju Eesti lippe rüvetatud ja küllalt on lehvitatud punalipuga

Ma arvan, et me oleme väga väga mõistvad ja kannatlikud olnud.
Ma arvan ka et Denis ja Sasha peaks praegu end maa alla häbenema...
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

Aga,kas juba on hakatud minimaalselt ka sõjaks valmistuma seda ei tea
keegi?Ähvardatud ju on.Venamaal ju on palju neid,kes tahaksid tulla fašiste tapma.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist