Ettevaatust - petturid!

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
Vasta
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas TigeSiil »

Ma ei ole nüüd 100% kindel, kuid esmapilgul tundub osta.ee lehel tegemist olevat kahe mehe (vähemalt) kunstliku hinnakergitusega (igor70 ja erasermap). Kindel olen 99.9%.

Algselt müüdud märgid, kus alghinnad väiksemad, kuid kahjuks võitis vist müüja sõber lõpp-pakkumise:

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=23006790
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=23006802

Ja nüüd uuesti on märgid müügis, kuid juba krõbedama hinnaga:
http://www.osta.ee/23323800
http://www.osta.ee/23323823

Kindel olen seetõttu petturluses, et "ostja" on saanud "müüjalt" positiivsed kommentaarid nende oksjonite eest!

Leidsin veel teise kasutaja ka (labidas), kes on pksjoni juba võitnud ning ka positiivse kommentaari saanud diili eest!
http://www.osta.ee/23254698
http://www.osta.ee/23192682
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=23254698
VAATA SAADAOLEVAT NÄNNI KA SIIT: http://album.ee/album/289244/50103302
Kasutaja avatar
umps
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Juul, 2005 20:11
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas umps »

Imelik,olen kasutaja Igor70 diili teinud ja siiamaani ainult positiivsed kogemused.
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Dogger »

Olen ka ostnud temalt ja pole probleeme olnud, aga eks kallimate asjade puhul võivad hinda üles ajada küll. Kuuldavasti olevat mõned seal lausa kahe kontoga, et hindu upida.
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas TigeSiil »

Mul ka temaga muidu positiivsed kogemused, kuid ehk on ka asi selle, et ei ole kunstlikku hinna upitamist tähele pannud. Seekord kogemata nägin, sest müüs teistkordselt samu märke, mida olin "jälgimise" alla pannud omale. Kuna ma olin lõpu maha aganud, siis vaatasin nende alt, mida ta veel müüb ja avastasingi, et uuesti samad "müüdud" ja positiivse tagasisidega märgid müügis :)
VAATA SAADAOLEVAT NÄNNI KA SIIT: http://album.ee/album/289244/50103302
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Paistab, et siit joonistub väga turvaline petuskeem välja jah :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas kalleb »

soovitan mitte tellida veebipoest www.4home.ee ,vanasti see toimis kenasti

nüüd aga tellid siis oota kuid ja hea kui raha tagasi saad
LedMuda
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 29 Juun, 2012 15:39
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas LedMuda »

Labidas on mulle tuttav tüüp, korjab militaari.
Temast ei usu eriti midagi halba.
a0251
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan, 2011 17:56
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas a0251 »

Pean ka siia listi lisama ühe nime. Pole küll foorumiga seotud, aga hoiatan ikkagi teisi foorumlasi.
Nimeks siis Kaido Kiisk, tegeleb pettuste varastamiste ja räigete valetamistega.See tüüp on ÜHE silmaga (pole vasakut silma), umbes 170 cm pikk, kõhna kehaehitusega, punakate juustega.

Saadab neti kuulutustele emaili milles palub ühendust võtta, siis saab tavaliselt õhtuti kokku, teeb lepingu ja lubab paari päeva pärast ära maksta koos intressiga. Ütleb et elab Tallinnas( tegelikult ei kusagil) ja et töötab mingis soliidses firmas. Tegelikult müüb kauba kiirelt maha näiteks Marja keskuses tegutsevale "Marja Mobiiliärile" ning enam kontakti ei õnnestu temaga saada. Hoiduge sellest kelmist!
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas gnadenlose »

No inimene, kes annab kauba võhivõõrale lubaduse peale, et raha makstakse hiljem, väärib minu meelest ka omaette autahvlit.
Гив Ми Мани
chicago74
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Mär, 2012 7:07
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas chicago74 »

Kuigi ma ei õigusta neid kunstlike hinnakergitajaid, tahaks ma siiski vastu vaielda sellele, et nad petturid on. Vot müüsin mõned aastad tagasi oma vana sõidukit mis juba 10 aastat vana oli. Tuli ostja kohale ja uuris ning päris auto tehnilise olukorra üle? Pidasin õigeks(erinevalt paljudest meie autoturul tegutsevatest inimestest) rääkida kõik head ja vead mis teadsin kindlalt masinal olema. Küsimus oli vaid müügi/ostu hinnas. Mina tahtsin 60 000 krooni(auto turuhind oli tollal keskmiselt 60-70 tuhat ja 60 oli igati õiglane hind), tema oli nõus andma 50 000. Siis võtsin appi kavaluse ja ütlesin, et mulle pakuti juba 57 000 (see oli väljamõeldis) ja kui Te ei soovi siis mis seal ikka müün auto ära teisele. Ta läks eemale paariks minutiks(helistas kellelegi) ja tuli ning pakkus 58 000. Tegime tehingu ära. Kas ma olin siis pettur? Kas mina sundisin teda autot ostma või mingit pakkumist tegema? Samamoodi võin öelda, et pakkudes 50 000, tahtis ta leida LOHHI( inimene kes saab alati tünga) kelle arvelt elus odavamalt hakkama saada! Minu vaatevinklist on see äri ja kui inimest ei sunnita midagi vägisi tegema, siis pole ka pettust.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Satakas »

aga sa ju valetasid talle. sõna otseses mõttes moonutasid sa tema ees tegelikkust, mille tulemusel oli ta nõus maksma kauba eest rohkem kui algselt. sa valetasid talle, et kaup on väärt 7000 rohkem kui tema arvas. see, et sarnast kaupa müüakse ka kõrgema hinnaga, ei tähenda, et ka sinu kaup on sama hinda väärt.

klassikalise tingimisega oleks te saavutanud (arvatavasti) hinna, mis mõlema arvates on õiglane. antud juhul sa aga valetasid talle hinna kõrgemaks, kasutades ära tema vajadust auto kohe ja kiiresti kätte saada.

onju ;)
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas gnadenlose »

Satakas kirjutas:aga sa ju valetasid talle. sõna otseses mõttes moonutasid sa tema ees tegelikkust, mille tulemusel oli ta nõus maksma kauba eest rohkem kui algselt. sa valetasid talle, et kaup on väärt 7000 rohkem kui tema arvas. see, et sarnast kaupa müüakse ka kõrgema hinnaga, ei tähenda, et ka sinu kaup on sama hinda väärt.

klassikalise tingimisega oleks te saavutanud (arvatavasti) hinna, mis mõlema arvates on õiglane. antud juhul sa aga valetasid talle hinna kõrgemaks, kasutades ära tema vajadust auto kohe ja kiiresti kätte saada.

onju ;)
+1

Ostja ei tulnud "lohhi" otsima, vaid lihtsalt nimetas enda hinna. Müüja, selmet tingida, lihtlabaselt valetas. Tagantjärgi jääb õigust ülegi, et oma pettust avalikult foorumis kuulutada ja heauskset ostjat tagaselja enda rikutuse tasemelt süüdistada-parastada. Eesti majandusime!
Гив Ми Мани
chicago74
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Mär, 2012 7:07
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas chicago74 »

gnadenlose kirjutas:
+1

Ostja ei tulnud "lohhi" otsima, vaid lihtsalt nimetas enda hinna. Müüja, selmet tingida, lihtlabaselt valetas. Tagantjärgi jääb õigust ülegi, et oma pettust avalikult foorumis kuulutada ja heauskset ostjat tagaselja enda rikutuse tasemelt süüdistada-parastada. Eesti majandusime!
Kui ta ei oleks LOHHI otsima tulnud siis poleks ta ka oma niinimetatud hinda suuremaks pakkunud. Loogika sul ikka lonkab suure kaarega. Ja turust ja turu reeglitest ära räägi kui sa sellest midagi ei tea. Ehk siis pole ka vaja kraaksuda mingist majandusimest. Soovitan soojalt end harida selle koha pealt. Seda inimest aga ei parastanud ma kuidagi moodi. Kuigi võibolla selline mulje kellegile jäi. Vabandan nende ees, kes tundsid end puudutatuna sellest.
Viimati muutis chicago74, 04 Dets, 2012 4:01, muudetud 2 korda kokku.
chicago74
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Mär, 2012 7:07
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas chicago74 »

Satakas kirjutas:aga sa ju valetasid talle. sõna otseses mõttes moonutasid sa tema ees tegelikkust, mille tulemusel oli ta nõus maksma kauba eest rohkem kui algselt. sa valetasid talle, et kaup on väärt 7000 rohkem kui tema arvas. see, et sarnast kaupa müüakse ka kõrgema hinnaga, ei tähenda, et ka sinu kaup on sama hinda väärt.

klassikalise tingimisega oleks te saavutanud (arvatavasti) hinna, mis mõlema arvates on õiglane. antud juhul sa aga valetasid talle hinna kõrgemaks, kasutades ära tema vajadust auto kohe ja kiiresti kätte saada.

onju ;)
Kaup oligi 7000 tuhat rohkem väärt. Kuna aga ostja ei tahtnud seda hinda pakkuda siis sai appi võetud väike pluff olematust pakkumisest siin ja praegu. Keegi ei pannud meile kohustuseks selle tehingu ära teha ja kui ta poleks nõus olnud(aga see võimalus oli tal ju olemas) siis oleks ma selle masina kellegile teisele maha müünud ikka selle sama hinnaga mida ma tahtsin, sest minu hind oli turu madalaim sel hetkel.Pealekauba kus võtad selle teadmise, et talle just minu autot "tema vajadust auto kohe ja kiiresti kätte saada"? auto24 on tuhandeid autosid täis, aga temal oli just minu masinat nii vaja, et oli valmis 8000 tuhat enda esialgset hinda tõstma? :shock: Koomiline ausalt...Tahad sa sellest klassikalisest tingimisest lähemalt rääkida? :lol:
chicago74
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Mär, 2012 7:07
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas chicago74 »

Kellel inglise keele oskused piisavad, siis soovitan lugeda
http://hbr.org/1968/01/is-business-bluffing-ethical/ar/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist