Ettevaatust - petturid!

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
Vasta
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Satakas »

chicago74 kirjutas:Kaup oligi 7000 tuhat rohkem väärt.
kus sa selle ära hinnata lasid? hindamissertifikaati ikka ostjale näitasid?
chicago74 kirjutas:Kuna aga ostja ei tahtnud seda hinda pakkuda siis sai appi võetud väike pluff olematust pakkumisest siin ja praegu.


"kuna keegi mu imeilusaid plasthelmestest ripatseid muidu osta ei tahaks, tuleb võtta appi väike bluff neisse sisestatud maagilistest omadustest." nõid nastja
chicago74 kirjutas:minu hind oli turu madalaim sel hetkel.
seda ma mõistan aga juhtumisi loeb peale mudeli ja aastaarvu õudsalt palju ka üleüldine seisukord. ilma eksperdi hinnanguta ei tea me, kui hooratud su riistapuu olla võis. ja on ka teada tõde, et iga viga, mille eemaldamine maksaks 100 euri, võtab hinnast maha 200. müüja seda muidugi tavaliselt ei tea ja kui teab, siis ei lepi sellega. kõik taolised pisiasjad kokku võivad konkreetse vidina müügihinda keskmisest oluliselt madalamaks kiskuda.
chicago74 kirjutas:Pealekauba kus võtad selle teadmise, et talle just minu autot "tema vajadust auto kohe ja kiiresti kätte saada"? auto24 on tuhandeid autosid täis, aga temal oli just minu masinat nii vaja, et oli valmis 8000 tuhat enda esialgset hinda tõstma? :shock: Koomiline ausalt...
kui inimene oma pakkumist oluliselt tõstab, siis tal tavaliselt on pakutavat eset kiirelt vaja. pole minu asi, mis ta põhjus olla võis.

koomiline on minu arvates ka see, et sa müügiportaali hindu absoluutseks aluseks pead. peaaegu ükski eraisikutevaheline tehing ei toimu algse hinnaga. tavaline, et hinda kaubeldakse 10-20% alla. see on keskmisest ülbema müüja tüüpiline tunnus, et oma kauba pakkumisel võetakse aluseks vaid teised müügikuulutused. üks hea koht, kus seda tihti näeb, on history saade pawn stars, kus inimesed tassivad kokku träni ja küsivad tihti ulmehindu põhjendades, et nad nägid seda kuskil ebays sellise hinnaga müügis. seejuures ei tee nad, nagu sinagi, vahet hinnal, mida küsitakse ja hinnal, millega tehing tegelikult läbi viiakse.

siin on üldse keeruline tegeliku väärtuse üle vaielda. lasknud kuskil ära hinnata, olnuks kõigil asi selge. a seda kah müüjad tavaliselt teha ei taha. kardavad et varjatud vead tulevad lagedale. aga seda peaks ikkagi alati tegema. oleks ühel ja teisel poolel pettunuid vähem.
chicago74 kirjutas:Tahad sa sellest klassikalisest tingimisest lähemalt rääkida? :lol:
ei viitsi ümber toksida
http://en.wikipedia.org/wiki/Bargaining
chicago74
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Mär, 2012 7:07
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas chicago74 »

Satakas kirjutas:
kus sa selle ära hinnata lasid? hindamissertifikaati ikka ostjale näitasid?
Sa hakkad uuest aastast elektri eest borsil bluffimise tulemusel muutuvate hindade alusel elektri eest maksma, eks mine nõua oma elektrivarustaja käest hindmissertifikaati...
juhtumisi loeb peale mudeli ja aastaarvu õudsalt palju ka üleüldine seisukord. ilma eksperdi hinnanguta ei tea me, kui hooratud su riistapuu olla võis.

Kas ma keelasin tal teha tema oma riisikol experthinnangu autole? Ei keelanud, sest ütlesin talle kõik head ja vead ära ja need pidasid täitsa paika, kuna oma autot ma tundsin hästi ja tal oli kaasas ka oma ekspert kes masinat "avastas" nii seest kui väljast ja ka proovisõitu tegi. Muideks pakkusin neil nende enda raha eest lasta kontrollida auto tehnilist seisu, millest nad aga loobusid.
kui inimene oma pakkumist oluliselt tõstab, siis tal tavaliselt on pakutavat eset kiirelt vaja
Või oli tema esimene pakkumine bluff? Aga muidu oli seda autot neil muidugi vaja sest hind ja kaup olid harmooniliselt kooskõlas kui lubate sarkastiliselt ilkuda :mrgreen:
koomiline on minu arvates ka see, et sa müügiportaali hindu absoluutseks aluseks pead
Ei ma ei pea turuhinda absoluutseks hinna aluseks kuid orientiiriks on ta küll. Ja see on muideks tavaline praktika kogu maailmas isegi kindlustusfirmadele, et nad vaatavad hüvitishinna aluseks hetke müügihindasid müügiportaalides. Näiteks Inglismaal lastakse hüvitist nõudval isikul võtta kolmest erinevast autoremondi firmast autole hinnang kuid lõppsõna on ikkagi kindlustusfirma expertidel kes hüvitis summat maksimaalselt madalale ajavad. Näiteks kinnisvara turul võtab Riik riikliku kinnisvara müügil oksjoni alghinna aluseks just keskmise müügitehingute hinna, mis viimase aasta jooksul erasektoris toimunud on. Seaduses on nii kirjas kui ma ei eksi.
inimesed tassivad kokku träni ja küsivad tihti ulmehindu
Vaata eelmist vastust ja tuletan meelde, et antikvariaadi teema on natukene teisest vallast kui sa seda silmas pidasid.
siin on üldse keeruline tegeliku väärtuse üle vaielda
Polegi mõtet, sest lõppude lõpuks olen mina ise enda kauba hindaja ja kedagi ostma ei sunni. Kui sa mulle minu kasutatud kingade eest miljoni oled nõus maksma siis ma ära ei ütle vaid olen nõus ka sulle restoranis lõuna välja tegema :lol:
lasknud kuskil ära hinnata, olnuks kõigil asi selge. a seda kah müüjad tavaliselt teha ei taha. kardavad et varjatud vead tulevad lagedale. aga seda peaks ikkagi alati tegema. oleks ühel ja teisel poolel pettunuid vähem.
Alati on võimalus osta uus auto esindustest... ja annavad ka garantii...aga muidu ma vastasin ka sellele väitele täies mahus ülalpool.

Ps: Mina müüsin enda kaupa, mis polnud ainulaadne, vaid selliseid masinaid oli meie turul veel kümmekond saadaval(nii, et ostjal oli valik. Kas on raske sedas mõista?) Palju seal keegi kauplemisruumi jätab, see on iga mehe enda asi. Võid küsida 80 tuhat(tahad 60 000) ja lased hinna alla 20 tuhat ostja rõõmuks( klassikaline tingimine :lol: ), kuid võid küsida 60 tuhat ja mitte lasta hinda alla sentigi ostja "kurvastuseks". Vot ei meeldi mulle kaubelda nagu türklased Istanbuli turul. Siin on hind ja võta või jäta. NB: Ja kui ma näen, et sa ju nii väga tahad seda minu kaupa osta aga oled "häbelik" liialt, et mulle seda öelda, siis aitan ma sinu otsustukindlust suurendada väikse mitte sundusliku bluffiga :wink: ( äri on nagu pokkerimäng http://hbr.org/1968/01/is-business-bluf ... hical/ar/1), kuid viimane otsus jääb alati ostja teha! Tehing oli tegelikult ostjale väga hea ja ta teadis seda isegi, sest paremas tehnilises olukorras sama marki masinat sellise hinnaga ta vaevalt oleks saanud. Aga see on loomulikult minu arvamus ja kellegile ma seda muidugi peale ei suru.
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Mamba »

Ebay hind ongi utoopia...........siin.
Vaata kus me asume, IDAPLOKIS, mitte viie rikkama riigi hulgas.
Paypali konto limiit kuus on tavaliselt 5000 taala. Enamus usa kogujaid keda mina tean laseb selle limiidi kuu lõpuks lõhki ebays militaarkola shoppamisega.
Kus meil siin sellised mehed on?
Siin militaari ja vanatehnikat ostes saab õnneks alati aluseks võtta vanametalli hinna, siis pole keegi persest saanud.
Kui maksad 2x pleki letihinna siis oled ka hoobilt eesti kõige jõukam kollektsionäär.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Shiim »

Esiteks, tõepoolest - portaalides näidatavad hinnad ei tähista veel turuhinda.
Teiseks - Sa valetasid ja teenisid pettuse teel endale suuremat tulu. Valetamine on valetamine ja pettus on pettus ning nendel sõnadel ei ole meie kultuuriruumis üheski kontekstis positiivset tähendust. See, et ostjat ei sunnitud, kõlab blatnoiliku eneseõigustusena, libeda soovmõtlemisena.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
chicago74
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Mär, 2012 7:07
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas chicago74 »

Shiim kirjutas:Esiteks, tõepoolest - portaalides näidatavad hinnad ei tähista veel turuhinda.
Teiseks - Sa valetasid ja teenisid pettuse teel endale suuremat tulu. Valetamine on valetamine ja pettus on pettus ning nendel sõnadel ei ole meie kultuuriruumis üheski kontekstis positiivset tähendust. See, et ostjat ei sunnitud, kõlab blatnoiliku eneseõigustusena, libeda soovmõtlemisena.
Ma juba vastasin kõigile küsimustele ja pretensioonidele siin täies mahus. Ei näe mõtet "silmakirjalikusega" väidelda. Meie kultuuriruumis pole sellel tähendusel ju ka üheski kontekstis positiivset tähendust. Või on? :scratch: Suurimad näpuga viitajad Küüt ja Alus olid ka "kristallsed" poisid, kuni kärgatas pauk...
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas gnadenlose »

Vot-vot, petmine ja vassimine on mehisuse etalonid, ausat asjaajamist propageerivad ainult silmakirjalikud demagoogid.
Гив Ми Мани
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Shiim »

Jah, kui pole seda mõistmist lastetoast kaasa antud, siis vanast peast seda vist tõesti ei õpi...
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
chicago74
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Mär, 2012 7:07
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas chicago74 »

Peeglike peeglike seina peal...
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Shiim »

chicago74 kirjutas:Peeglike peeglike seina peal...
Kuule, millele Sa vihjad? Oleks huvitav teada.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas just plain mean »

Vahetasin mõningaid embleeme sellise tegelasega Pärnust, kelle nimi siin foorumis on MEESMAALT (nimi ja aadress on teada, ent foorumi reeglite kohaselt hetkel ei avalda).
Kokkulepitud kolme embleemi asemel sain vastukaubaks kaks, seejärel oli veel väike meilide vahetus, kuni kodanik luges loba lõppenuks ja kadus.

Seega: kui kellelgi peaks nimetatud tüübiga pistmist, siis soovitan enne vahetuskauba teele panemist ära oodata, mis kätte tuleb.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2446
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas Castellum »

Selleski foorumis rohkesti kirjutamisainest andud tegelase saaga ajutine lõpp?
http://www.postimees.ee/2080084/tuntud- ... ngi-minema
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
hulgus
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 11 Mär, 2009 22:58
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas hulgus »

Castellum kirjutas:Selleski foorumis rohkesti kirjutamisainest andud tegelase saaga ajutine lõpp?
http://www.postimees.ee/2080084/tuntud- ... ngi-minema
Ei teagi enam mitmes kord see sellile juba on, kolmas, neljas?
Aga seadus on meil humaanne, 16 kuud, ehk pääseb juba järgmiseks jõuluks ...?
Ulan-Ude40, 75274
andres38
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Okt, 2011 10:33
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas andres38 »

Tervist kõigile!

Sten Põld ehk kasutaja mg3, oskab keegi selle tegelase kohta miskit ütelda? Pani hunniku militaarkirjandust 0.10-ga osta.ee-s müüki, ostsin, aga edasi käitus väga kummaliselt?

Andres

Kõik ok
Viimati muutis andres38, 26 Okt, 2014 14:55, muudetud 1 kord kokku.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas plekkpea »

Kuidas asi lahenes? Omal ka asi pooleli, ei julgegi raha teele panna. Saatsin kohaliku pärnaka kontakti talle, et saavad kokku ja pakk sula vastu, kuid kadus...
Huvitun maisest rasketehnikast.
andres38
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Okt, 2011 10:33
Kontakt:

Re: Ettevaatust - petturid!

Postitus Postitas andres38 »

Ei soovita sellise mehega küll tegemist teha. Põhiviga on tal suhtlemises, st. ei kontakteeru üldse ja kui kuu aja jooksul see korra juhtub (kontakteerub), siis valetab. Huvitav on siiski teada saada, milles on tema probleem. Keegi tunneb-teab - tänud.

Kõik ok
Viimati muutis andres38, 26 Okt, 2014 14:54, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist