Teema lukku!

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
Pakike
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Okt, 2014 9:50
Kontakt:

Teema lukku!

Postitus Postitas Pakike »

Müüdud
Viimati muutis Pakike, 01 Dets, 2015 15:49, muudetud 1 kord kokku.
Pakike
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Okt, 2014 9:50
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas Pakike »

Up
mart77
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Sept, 2011 20:57
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas mart77 »

Säilivuskuupäev või tootmisaeg?
Asuvad kuskandis?
Kontakti võiksid saata PSi?
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas TTA »

Juhin tähelepanu EKV toidupakkidel olevale kirjale : Edasimüük keelatud
mart77
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Sept, 2011 20:57
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas mart77 »

TTA kirjutas:Juhin tähelepanu EKV toidupakkidel olevale kirjale : Edasimüük keelatud
Äkki Läti omad? ...ehk paljugi mis, ikka tehakse.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas TTA »

mart77 kirjutas:
TTA kirjutas:Juhin tähelepanu EKV toidupakkidel olevale kirjale : Edasimüük keelatud
Äkki Läti omad? ...ehk paljugi mis, ikka tehakse.
Kui omad vastu näppe ei anna siis tehaksegi. Igasuguste nihverdajate ja sahiibide tõttu ongi meil selline räme bürokraatia nagu ta on. Kui inimesi saaks usaldada siis oleks ka kordades vähem paberitööd, aga taolised tüübid nagu meie pakike on põhjus miks enamik peavad kannatama. Ja jätke see jutt, et suured vargad sõidavad tõllas jne, see on üleüldse omaette teema. Väiksed asjad viivad ikka suurteni ja eks kõik need suur-korruptandid on kunagi kusagilt alustanud.
mart77
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Sept, 2011 20:57
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas mart77 »

TTA kirjutas:Kui omad vastu näppe ei anna siis tehaksegi. Igasuguste nihverdajate ja sahiibide tõttu ongi meil selline räme bürokraatia nagu ta on. Kui inimesi saaks usaldada siis oleks ka kordades vähem paberitööd, aga taolised tüübid nagu meie pakike on põhjus miks enamik peavad kannatama. Ja jätke see jutt, et suured vargad sõidavad tõllas jne, see on üleüldse omaette teema. Väiksed asjad viivad ikka suurteni ja eks kõik need suur-korruptandid on kunagi kusagilt alustanud.
Ja mida peaks üleliigsega tegema? Hävitama toitu nagu lõunapool kombeks on? Muide, on ka tsiviilkasutusse mõeldud toidupakke. Mida võib osta-müüa ja vahetada.

Aga minu jaoks teema ammendunud, sain mis tahtsin.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Sõjaväe toidupakk ei ole miski püha lehm, mida ei tohiks (analoogiliselt kõikvõimaliku muu militaarstaffiga) edasi müüa - k.a siinsamas foorumis. Seda enam, et erinevatel põhjustel kipub selliseid toidupakke alati üle jääma. Seda mõistavad kõik, kellele õppustel osaledes selliseid pakke on jagatud ja seda ei mõista need, kes ise kunagi õppustel ei käi.

Ja kui keegi liiga palju seemneid söönud ametnik sellise toidupaki peale kirjutab "edasimüük keelatud" - nohh, siis on see sellise eluvõõra ametniku (ja tema tegemisi viseerinud otsese ülema) isiklik probleem. Ning muud ei midagi :|

Ja kui esineb(-on esinenud) toidupakkide hulgiriisumist nende kommertsturustamise eesmärgil, siis on see juba sõjaväepolitsei rida. Ning ka see pole põhjus, et mingi ametnik avameelselt lolliks läheb ja omaalgatuslikult näit relvaseaduse tsiviilkäibes piiratud esemete loetelu kaitseväe toidupakkidega "täiendama" hakkab :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas TTA »

Borja kirjutas:Sõjaväe toidupakk ei ole miski püha lehm, mida ei tohiks (analoogiliselt kõikvõimaliku muu militaarstaffiga) edasi müüa - k.a siinsamas foorumis. Seda enam, et erinevatel põhjustel kipub selliseid toidupakke alati üle jääma. Seda mõistavad kõik, kellele õppustel osaledes selliseid pakke on jagatud ja seda ei mõista need, kes ise kunagi õppustel ei käi.

Ja kui keegi liiga palju seemneid söönud ametnik sellise toidupaki peale kirjutab "edasimüük keelatud" - nohh, siis on see sellise eluvõõra ametniku (ja tema tegemisi viseerinud otsese ülema) isiklik probleem. Ning muud ei midagi :|

Ja kui esineb(-on esinenud) toidupakkide hulgiriisumist nende kommertsturustamise eesmärgil, siis on see juba sõjaväepolitsei rida. Ning ka see pole põhjus, et mingi ametnik avameelselt lolliks läheb ja omaalgatuslikult näit relvaseaduse tsiviilkäibes piiratud esemete loetelu kaitseväe toidupakkidega "täiendama" hakkab :lol:

Küsimus on lihtlabases eetikas. Kui sulle on eraldatud toidupakk riigi kulul siis juhul kui sa seda ära ei tarbi väliõppuse käigus võiks mahamüümise asemel teha hoopis järgmist:

a) kui on pakike juba avatud vii allesjäänud sisu toidupanka
b) kui pakike on terve jäta see tallele järgmiseks õppuseks ja kui RV sulle uut pakikest pakub ütle, et näe, mul siin on juba üks.
c) kui pakike on terve anna see parem kohe otse RV kätte, enamikul neist on kuskil laonurgake sellise hädaabi varu jaoks täitsa olemas.
d) tee militaarkaugetele sõpradele huvitav kingitus, usu mind, enamik neist on sellest sillas et saab midagi sellist eritabast proovida

Sisuliselt ei erine see ju näiteks kontoritarvete, pesupulbri vms kuluvahendite edasimüügist mingil viisil. Ainult võibolla selle poolest et see 24h toidupakk on tegelikult päris soolase hinnaga tükist, kui võrrelda paki printeripaberi või karbi pastakatega.
mongol
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas mongol »

Kirjutan TTA seisukohtadele mõlema käega alla.
professional retard
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas herman30 »

Aga mina toetan Borja seisukoht mõlema käe ja jalaga.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas Mudakoon »

Lihtsalt keegi ametnik tuli sellele ideele omaalgatuslikult ja kribas selle pakile? :scratch:Toidupakid jäävad üle ,müün.Kütuseautojuhil jääb pool "põrsast" kütust "üle" ,kah müüb? Huvitav ,miks kodanik Susit üldse milleski süüdistati? Õppustel käin nii ,et "ige kuiv" ja "hammastevahe sääski täis" ühtegi toidupakki aga ei müü sest see on keelatud.(maksumaksja rahadega tehakse pakid ja mina müün)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas TTA »

Ehksiis kompaniiveebel võib Borja loogika järgi ka kõik kuluvahendid mis tal kuu lõikes üle jäävad maha müüa? Teoorias soodustab see ju vahendite efektiivsemat kasutamist...

... reaalsuses aga lihtlabast varastamist.
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Kui mulle on väljastatud toidupakk aga ma seda juhuslikult söönud pole ja koju võtan kaasa , ning ajajooksul kogunenu nt müüki panen olen suur pätt ja kaabakas kohe? Kuigi oluliselt kuritegelikum on müüa KV poolt väljastatud vormi ja varustuselemente siin foorumis. Ma saan aru kui inimene müüks SUURES koguses toidupakke siis oleks jah midagi kahtlane juba.Kui võitlejale on õppuse jooksul ettenähtud nt 7pakki siis mind ausalt õeldes ei huvita kas ta sööb seda või teeb midagi muud peaasi, et toitu ei raisataks. Pealegi ma tahaks näha kes neid pakke ostab see pakk sisaldab s*tta ju ainult 50% osas.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: M: 24H Toidupakid

Postitus Postitas TTA »

oscha kirjutas:Kui mulle on väljastatud toidupakk aga ma seda juhuslikult söönud pole ja koju võtan kaasa , ning ajajooksul kogunenu nt müüki panen olen suur pätt ja kaabakas kohe? Kuigi oluliselt kuritegelikum on müüa KV poolt väljastatud vormi ja varustuselemente siin foorumis. Ma saan aru kui inimene müüks SUURES koguses toidupakke siis oleks jah midagi kahtlane juba.Kui võitlejale on õppuse jooksul ettenähtud nt 7pakki siis mind ausalt õeldes ei huvita kas ta sööb seda või teeb midagi muud peaasi, et toitu ei raisataks. Pealegi ma tahaks näha kes neid pakke ostab see pakk sisaldab s*tta ju ainult 50% osas.
Varastad 1€ või 100000€ vargus on see ikkagi ju. Ma juba selgitasin eelmises postituses, tuleb vist veelkord selgitada.

Kui sa toidupaki tagastad või hoiad enda käes, et JÄRGMISEL õppusel on vaja VÄHEM toidupakke välja anda, siis on see OK. Sa aitad vähendada riigi kulusid, ja kaudselt tähendab see seda, et aastate jooksul vähendatud kulud tähendab võibolla ühte ostetud javelini, suurtüki lasukomplekti või parameediku MED komplekti rohkem. Võib ju argumenteerida, et toimub kole raiskamine ja raha on laialt käes, aga see ei tähenda siis, et sa ise peaks ka raiskama ja laristama. Me ei ela enam Nõukogude Liidus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: HotelVictor ja 24 külalist