originaal Berghofi kaardid, SS kindrali negatiivid jms

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
Vasta
liivakas
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Nov, 2012 14:17
Kontakt:

originaal Berghofi kaardid, SS kindrali negatiivid jms

Postitus Postitas liivakas »

Tervist,

Olen külas Austria sõbral, Google mapsi järgi 14,5km kaugusel Berghofist. Temaga koos Tiroolide õlut hävitades, viskas tegelane mulle lauale praktiliselt uue (nii hea seisukord) tuntud piibli "Mein Kampf". Tegelase vanaisa oli natside kindral. Esitas kaks negatiivi kõrgema auastme ohvitserist. Sain hoida enda käes ja lubas mul neid ka pildistada ja igati uurida aga kahjuks ma ei tunne nii hästi "lõkmeid", et tema auastet määrata. Sõber ütles lühidalt, et see on tema vanaisa ja SS kindral.

Lisaks olid kaasas Berghofi täielikud kaardid. Sisaldasid kaitse, köögi jms infot väga detailselt, umbes nagu Poola "Hundikoobas". Tahtsin lugeda infot "suuremate härrade" kohta aga paraku ei saanud aru. Muidu oli väga detailne. Igal barakil ja kohal number ja seletus juures (paraku ma ei valda saksa keelt).
Lisaks on selle SS kindrali kirjad, millest ma ei saanud aru ja mida Austerlane keeldus tõlkimast (mulle tundus, et sõja lõpu kirjad).

NB! Mina leidsin need dokumendid. Omanik ei teadnud neist varem midagi. Kirjad ja skeemid olid vahelehekülgedel, mida mina ka kohe ei märganud. Tegelane oli ise ka üllatunud neid dokumente nähes.
Nagu ikka, kusevad saksa ja austria elanikud end täis iga "natsi" sõna peale (mis on ka mõistetav sest seal on see krim asi). Kindrali pojapoeg väitis et ostis selle "Minu võitluse" turult €220 eest. Samas tema jutus ei klapi, et vanaisa oli SS kindral ja jäi sõja ajal kadunuks. Kui küsisin, et kus väeosas ja kuna viimane kontakt, ei tulnud enam ühtegi sõna infot, kodanik läks täiesti blokki.
Ma pakkusin, et viska läbi minu ebay.de müüki, sest mul on vanast ajast US Ebay konto ja WWII huvilisi on ning sai tohi natsi teemaga sutsida oma kodumaa seaduste järgi.

Pakub see stuff kohalikele fännidele infot?
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: originaal Berghofi kaardid, SS kindrali negatiivid jms

Postitus Postitas plekkpea »

Originaaldokumentide sisu pakub alati huvi. Kui skännimisvõimalus puudub , võib üle pildistada ja siia teemasse postitada.
Huvitun maisest rasketehnikast.
passija
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 03 Mär, 2014 18:01
Kontakt:

Re: originaal Berghofi kaardid, SS kindrali negatiivid jms

Postitus Postitas passija »

Kas lapselaps vanaisa nime julgeks mainida?
liivakas
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Nov, 2012 14:17
Kontakt:

Re: originaal Berghofi kaardid, SS kindrali negatiivid jms

Postitus Postitas liivakas »

Ok, minu moblal on üsna hea Carl Zeissi optikaga 42 megapiksliga fotokas, tegin ka herr ohvitserist negatiividest pildid (keegi võiks mulle auastme öelda hiljem). Kehv mees tõenäoliselt ei olnud, sest tavalised reamehed ei kandnud haakristiga käesidemeid.

Järgmine nädal koju jõudes viskan kogu info siia teemasse üles.


Näib, et natsiladvikus oli maalimine populaarne, ma ei ole asjatundja aga maalid pisut paremad kui kapral aadu akvarellid. Seinad siin on täis maale. Piltide daatumid algavad 1932-1944 aprill. Tegelane olevat hukkunud venemaal, niiet umbes annab hukkumise aja välja arvutada. Lahingu ajal tõenäoliselt ei maalinud ja venemaalt peksti sakslased 1944 aastal välja.
Pisut raske on infi saada. Nagu ise taipate siis natsi teemat peab kohalikelt (kes pole ajaloohuvilised) välja pinnima nagu prokurör kohtus.

ps. Ei sa mainimata jätta, et holocashi koha pealt läksme tülli. Purjus peaga on eriti raske kuulata tapetud 10 miljardist juudist.
Lisaks, et Eesti võiks siis siiski mõnisada tuhat araablast ja põhja aafriklast vastu võtma, nad ju vajavad abi.
Vähemalt olime ühel nõul, et integratsioon on läbi kukkunud ja meie maksame teiste varasemate vigade eest.
kalju
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 02 Juun, 2005 8:14
Kontakt:

Re: originaal Berghofi kaardid, SS kindrali negatiivid jms

Postitus Postitas kalju »

Mitte ei saa aru kas jutustatakse memuaare või müüakse midagi?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist