Mundris koju?

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

nii palju mäletan,et saabusin Balta läbihigistatud vormiga.Ja kui koju jõudin ,siis eriti hea pilguga ei vaadatud.Et,"kes see sunnik om".Aga minu koju jõudmine oli ka paras epopöa.Lumetorm-piiritus-rongireis (läbi taiga koos piirituse anestoloogiaga)-Moskva-vodka-paljaks varastamine-vodka-Moskva-Tallinna rong-viin-vodka-Tallinn
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Nojah, loen siin neid mälestusi, päris kodune tunne on , olgugi, et pea veerandsajandit on mööda, ei unune need asjad vist iial!
Eriti naljakas oli siis kui kroonust lahtisaamise päeval,28 mail , pärast KPPst väljumist ei panud ma kohe tulisjalu leekima vaid istusin samasse trepi peale maha ja panin esiteks suitsu ette. Istusin, tõmbasin suitsu ja vaatasin taevasse, ilus soe ja päikeseline ilm oli, mõtlesin igatsugu maailma asju,lasin siis koni hästiõpitud nipsuga lendu, võtsin koti ja astusin vaikselt minema ... Niiviisi siis.
willy01
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan, 2010 22:48
Kontakt:

Postitus Postitas willy01 »

Minnes, tuhlikotiga, kumbagi soppi tuhlis(kartul) pandud. Nööri kumbki ots ümber nende seotud. Nagu seljakott ikka ja 'ülikonnas' - triibuline töö ülikond, maksis vist 3 rubla. 88-ndal. Tagasi erariietes. Ei teinud demblialbumit ega midagi, mõtlesin, et nahhui mul sealt veel midagi meenutada!
Üks endine klassivend tuli pool aastat hiljem, ostis Kaliningradi turult kantud sokid, pidi ennem pesema kui jalga pani.Võimalik, et asi hinnaga seotud!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist