Tankis olemine

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Tankis olemine

Postitus Postitas canislupus »

Et kui hakkaks siia korjama heietusi teemal: Toimkonna killud.

Endal olid kõige asjalikumad üritused ajateenistuses. Mind topiti peaasjalikult PKO abiks, sekka ka muud jama.
1. Jooksevad KLPst surmani hirmunud toimkondlased PKO ruumi juurde (relvad jätsid loomulikult pääslasse) kaebama, et mingi verine mees lammutab väravat. Kappasime sinna koos PKOga (n-ltn Neštšadin - kui keegi ehk mäletab sellist vuntsi) ja jutt jumala õige - kangutab mingi purjus ja verine venelane värava kallal ja röögib roppusi. Kutsuti politsei kohale ja topiti mees kongi. Hiljem selgus, et oli naise käest peksa saanud.

2. PKOks sattus üks... eriline värdjas. Talvine aeg, öö,tunnimehed istuvad kurilkas pingil, teevad suitsu ja kiruvad PKOd. Siis hakkab keegi järsku pingi all sajatama. Tuli välja, et korrapidajaohvitser oli pingi alla roninud (no oli tal selline komme tunnimehi luurata) ja lisaks sellele, et talle pidevalt peale tatistati, läks talle ka tuhk silma.

Nüüd aga tänane vahejuhtum.
Meil on PKO ruumist mitte väga kaugel kohvik. Kohviku vastas ka kemps, mis pole just kõige ilusam. Tulid siis täna 3 naisterahvast staabist kohvikusse ja otsustasid, et vaja end kergendada minu juures. Ma ei lasknud - see on PKO ruum, mitte avalik peldik, lisaks on staabis 2 korralikku WCd ja teel siia veel üks.
No nuiasid nad siis tükk aega vetsu. Lõpuks läksid minema, öeldes pettunult:"Issand kui munn mees!"
Aga mine tea, ehk oli omalaadne lähenemiskatse läbi koprofaagia?
hunditar
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 16 Apr, 2005 13:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hunditar »

..no ei ole see ikka päris koprofaagia, Canis lupus!! NB!
oleme sugulasrahvas -canis lupus versus hunt!?
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

kus seal tankid olid
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

Tekib sama küsimus( ma ei hakand lõpuni lugemagi) Igajuhuks siis selline küsimus : Oled kaine? Kui jh siis kas tekkis väike mitte läbi mõtlemine.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

No mis teha, kui ei ole inimesed selle mõistega (tankis olemine) kursis. Seletan karskusepropageerijatele og muudele: tänapäeva KV slängis tähendab toimkonnas olekut üldjuhul.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Erik kirjutas:"Tanki" panemine ja "tankistikst" olemine tähendas kellegi eest süüdi olemist... (Või kaassüüdlaste poolt sinu ette lükkamist uurimisorganitele) "Mind lükati tanki ..." tähendab ikka midagi muud kui toimkonnas olemist :) Aga...ehk "Olin tankis " ehk tõepoolest toimkonnas olemist
EKV-st tähendab "Mind lükati tanki..." ka seda et sulle mingi ebameeldiv tegevus käela määriti, näiteks koristamine või muud sellist, aga ka toimkonnas olemist.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Minu kogemuste järgi on tanki panemine sõjväes tänapäeval väga levinud väljend. See tähendab seda, et on vaja mingi töö või muu ebameeldiv asi ära korraldada aga selleks ei lähe vaja kogu hetkel olemasolevat inimresurssi vaid ainult osa sellest. siis tulebki võllil, kes parasjagu kohal on teha valik, keda ülesandega austada ehk tanki panna. Tanki panek toimub väeosadest kuni üksikisikuni. Näited. Pataljoniülem: kolmas kompanii saab kohe linnaloale, esimene koristab enne väeosa teritooriumi ära. Kompaniiülem: Kõige paremini koristas hülsid enda järelt kolmas rühm, kuna neil asi käpas on teevad nemad ka järelkoristuse kogu kompanii territooriumil. Rühmaülem: Paistab, et teisel jaol pole midagi mõistlikku teha vaba ajaga, las teevad köögile puid. Peale telkide püstitamist kõlab käsklus, igast jaost kaks meest võllide telki püstitama. Jaoülem: lähevad võitlejad A ja B. minu arvates sõjavägi koosneski suures osas tanki paneku vältimises. Selleks oli palju mooduseid: jaoülema perse lakkumine, valjuhäälne protest a´la mina ainult tankis olengi teised on kõik filoonid ja ei tee absull midagi, tööst keeldumine, jaoülema füüsiline ähvardamine, kellegi teise osavalt tanki lükkamine st. tõestamine miks just tema mitte sina seda ülesannet tegema peaks jne. Jaoülema väärtus seisneski selles kui osavalt ta teisi jagusid suutis tanki lükata ja oma jagu päästa. Kui jaoülem oli tugev ja ei lasknud ennast mõjutada ning jagas ülesanded kõigi vahel võrdselt oli olukord normaalne aga kui jaoülem ei suutnud õiglaselt ülesandeid jagada tekkisid pinged, ühelt poolt jaoülem ja tema toetajad kes käisid vähem tankis ja teiselt poolt teenelised tankistid. Meil oli üks väike tagasihoidlik vene poiss jaos, teda hakati kohe ära kasutama, asi lõppes sellega, et tal viskas üle ja saatis jaoülema persse ja keeldus üldse igasuguseid jaoülema käske täitmast. Jaoülem sai aru, et oli liiale läinud ja kaebama ei läinud vaid hakkas võrdsemalt ülesandeid jagama. Kuna ma ise olen jka heasüdamlik ja rahumeelne täitsin ka esialgu käsud suurema protesteerimiseta ja jaoülemal oli mugav mind tanki panna. Ei jäänud muud üle kui ka abinõud tarvitusele võtta, lõpuks olin ma üsna osav teisi tanki lükkama. Peaks mainima, et selle koha pealt solidaarsus nagu puudus. Kuni oma jaoni võideldi nagu üks mees, kõrvuti, et tankipanekust pääseda, kuid jaosiseselt lükati üksteist tanki niiet vähe pole.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

See on küll õige, et sõjaväes õpib väga hästi kõigest "viilima."
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist