Sõrves

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Sõrves

Postitus Postitas Zill154 »

Vanaisa isasõber oli olnud teises maailmasõjas arst.Kui Lahingud sõrves toimusid oli ka tema seal ta oli saatnud kirja minu vanaisa isale.

Olen ennast kõigi pere asjadega kursis hoidnud ja loodan et teil läheb hästi.Ega ma teist ju nii kaugel polegi teie kuressaares mina sõrves.Sakslased on nüüd kõik sõrves.Küllap olete juba kuulnud sellest tehumardi lahingust.See oli tõeline jubedus.Suured mehed karjusid ja nutsid haavatud olid meite kanderaamidel ja muutkui tassisime neid.Varsti on saarema meie.kuigi sakslased on velel tugevad kaob see jõud ka neil.Tervitage Lindad ja olge tublid.

Tagasi ta sõjast ei tulnudgi.
Viimati muutis Zill154, 25 Veebr, 2006 16:57, muudetud 1 kord kokku.
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas Zill154 »

Nüüd on siis vahepeal infot kogutud.Vanaisa ütles et mäletab hästi kuidas too sama arst oli talle kommi toonud,ning mitmeid kordi varem nende juures õõbinud koos oma kamraadidega.Linda olevat olnud naabritüdruk kellele sai enne sõjaväke minekut kurameeritud :D Aga järgneva jutu ehtsuses ma kindel ei saa olla.Niisiis vanaisa jutt :

Vanaisa rääkis et too arst oli olnud vanaisa isa sõber,ning oli noorena selline kratt olnud :D.Aga vanaisa jutust jäi selline asi silma,et too mees oli rindel olnud ( miks ei tea,kas siis ravis või sõdis ei tea )Ning oli sealsete eesti poitega arutanud kuidas siit kommunistide juurest ära minna.Sellest et sõda saab läbi ruttu ei olnud kahtlustgi.Niisiis olevat ta sattunud ühe auto juhiks mis vedas haavatuid rindelt ära.Surma või haavata saigi ta nii et olevat sakslaste ründelennuk neid tulistanud ja nõnda õnnetult haavata ta saigi.Need kes ellu jäid olid vanaisa isale sellest rääkinud ning nemad ütlesid et viimati olid nad teda näinud raskelt haavatuna esmaabi punktis.


Selle loomõte on nüüd minu väljamõeldud,et äkki ta võis seda kasutada vabanduseks et venelaste juurest pääseda ja kuna olevat lapsepõlves selline poiss ka olnud !! kas võib see võimalik olla ja kuhu ta siis on läinud ning miks mitte tagasi tulnud!!!!! :roll: [/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist