Klipp relvade puhastamisest Kupis

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Klipp relvade puhastamisest Kupis

Postitus Postitas LeBon »

Uudislõigu põhjal jäi mulje, et see on Kuperjanovis kindel traditsioon- puhastada relva palja ülakehaga. Polegi varem kuulnud sellisest asjast, meil Sidepatis sellist kommet polnud.
Kas kupis ongi selline traditsioon alati olnud ja kas mõnedes teistes väeosades on sama asi?
http://www.reporter.ee/2009/02/20/reame ... sodurielu/
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kas Sidepatis puhastati palja alakehaga? :lol:
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Tradistsiooniks kutsuvad seda kahtlase väärtusega kommet..

Iseenesest saan ma aru püsti relvade puhastamisest - kui sõdur istub, siis võib see relvapuhastamine võtta aega lausa paar tundi, kuna on ju hea istuda, loba ajada ja hoolega relva nühkida. Püstiseismine on aga tülikam ja relvad saavad puhtaks märksa kiiremini ;)

Aga palja ülakeheaga? Kus see mõtestatud eesmärk on? Mis osas kiirendab-parendab see konkreetset tegevust? Rangeri-teema jälle või nagu ikka Kupi luurerühmal?
Ehk on mõtet siis ka luurele paljalt minna, ikkagi ürgmehelik ja macho?
professional retard
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Kõik detailid ühe või teise tegevuse juures ei pea olema seotud just konkreetse tegevusega, vaid võivad teenida muid eesmärke. Kaitseväeteenistuse käigus treenitakse sõdureid nii vaimselt kui füüsiliselt, kümmekond aastat tagasi oli karastamine nii mitmessegi harjutusse sisse kirjutatud, paljas ülakeha relvade puhastamine on üks neist. Oleks kurb, kui mingite kanaajude ohkimise tõttu see nüüd ära muudetaks.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Klipp relvade puhastamisest Kupis

Postitus Postitas tambovski volk »

LeBon kirjutas:Uudislõigu põhjal jäi mulje, et see on Kuperjanovis kindel traditsioon- puhastada relva palja ülakehaga. Polegi varem kuulnud sellisest asjast, meil Sidepatis sellist kommet polnud.
Kas kupis ongi selline traditsioon alati olnud ja kas mõnedes teistes väeosades on sama asi?
http://www.reporter.ee/2009/02/20/reame ... sodurielu/
Minu ajateenistuse ajal puhastati ka palja ülakehaga relvi ja isegi talvel kui Kurvits oli pataljoni korrapidaja oli hommikujooks palja ülakehaga.
numeros stultorum infinitus est
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

vene sõjaväes oli goloi tors üldiselt soojema ilmaga ,relvi ei puhastanud kordagi sest keegi neid ei kasutanud ,olid uued kordagi laskmata
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

vahest et särk õliseks ei saaks? ja karastamiseks.

või äkki see on osa õppest a'la mida teha, kui joobarid molli annavad ja mandi ära võtavad?
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Olen kuulnud sellist lugu, et kasarmud olid Kupis vanasti remontimata ja jahedad. Kuna näpud käivad jahedamas kiiremini ning seeläbi saab ka relv nobedamini puhtaks, käsutati meestel särgid maha.
Unforeseen consequences
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

kangelaspioneer kirjutas:kümmekond aastat tagasi oli karastamine nii mitmessegi harjutusse sisse kirjutatud, paljas ülakeha relvade puhastamine on üks neist. Oleks kurb, kui mingite kanaajude ohkimise tõttu see nüüd ära muudetaks.
Kanaajud kanaajudeks, aga eurokasarmus, kus radikad (ja inimkehad) tuba kütavad, on palja ülakehaga relvade puhastamine ikka mõttetu kõvatamine - kasarmu temperatuur on Sisemäärustikus sätestatud. Ja nendes uutes kasarmutes on tõepoolest soe.

Ma saan aru, et jahedas ruumis (ca 10-15 kraadi) või õues võrdub paljas ülakeha püsti seismisega - mõlemad kiirendavad relvade puhastust märgatavalt.

PS. Tsitaat sisemäärustikust:
õhutemperatuur peab eluruumides olema talvel +18 o- kuni +22 oC, suvel võib see olla kuni +25 oC, pesemisruumis vähemalt +18 oC, duširuumis mitte alla +25 oC
Ühesõnaga - eurokasarmus palja ülakehaga viibimine karastab? Ma ei ole sellega mitte kuidagi nõus. Kõlab kangesti "Kupi kõvatamisena", kahjuks. Ise ma muidugi Kuperjanovi pataljonis teeninud pole, tuleb ilmselt ära mainida :P
professional retard
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Noh, ilmselt siis kunagi oli asja eesmärk karastamine, tänapäeval lihtsalt küsimus traditsioonis. Ma ise selles mingit probleemi ei näe.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Ise sai samamoodi puhastatud, ei mäleta, et kas üldse mingi põhjus oli, küsimusi ei tekitanud, tundus loomulik. Keegi ennast seetõttu küll ramboks ei pidanud. Jumal hoia, kui õiguskantsler vms asjapulk selles nüüd midagi inimväärikust alandavat või taunimisväärset näeb ja ära keelab.
Kui on probleem, tõmba lõuga
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

:shock: :shock: :lol: :D :lol:

...Eesti eluolu...eurolaul :lol: :lol:

Ma ei puhasta üldse toru...ma lasen selle puhtaks!!!
qwerty009
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 17 Mai, 2006 14:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas qwerty009 »

Sama asja pärast miks sööma minnakse ümber kasarmu ja lauldes mitte aga otse ;)
O: Vanemat mil tehnikat
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Eriti kummalised tüübid seal kupis koos. Kõigil juba pesemas käidud enne relvade puhastamist. Vahipatis sai sellise sigaduse eest pool tundi täisvarustuses ringijooksmist ja iga paarisaja meetri järel oli "pumbapuhkus".
Sellest saan veel aru, kui MP sellist käkki harrastaks, aga luurajatel on relv elupäästmiseks ja peaks saama prioriteediks säravpuhta näolapi asemel.

Ja mis värk selle vale jala alla rõhuga laulmisega on? Meeste drillseersant on muusikatunnist palju poppi pannud, et ei tunne eel-lööki ära või?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist