Tulevikuplaanid enne demblisse minekut

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Tulevikuplaanid enne demblisse minekut

Postitus Postitas gvardimatros »

täna tuli juhuslikult meelde selline asi, et
kui lugesin viimaseid päevi koju minekuni
siis teadsin kindlalt, et liitun Greenpeace liikumisega
ja lähen pisikese kaatriga vaalaapüüdjaid tüütama

ehk peaks selle teema enda jaoks taas aktiivseks tegema
mässaja minu hinges endiselt alles

millisena teadsite oma tulevikku kujunemas 8)
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

Ega ei teadnudki midagi täpselt. Ma läksin 10 päeva pärast keskkooli lõpetamist sõjaväkke ja kaks aastat olid sihukesed, et üle kahe päeva ettepoole mõelda polnud mingit mõtet. Tuli lihtsalt silmad lahti hoida ja kahmata, mis ripakil.

Koju minema hakkasin ka selle arvestusega, et vaatame mis teha annab. Pataljonis olid mõned ohvitserid , kes mulle südamest head soovisid. Üleajateenijaks jäämise mõtte käskisin neil maha matta ja ega nad ei solvunudki. Teine teooria oli neil, et hakka Venemaa kolhoosides propagandaplakateid joonistama. Tuli teha trafaretid (Lenini pea, voogav viljapõld, kombain, lehm jne) ja edaspidine on umbes nagu demblialbumite joonistamine. Stroievoi tsasti ülem loopis mütsi vastu maad, et igas kolhoosis makstakse 3x4 m pannoo eest 200 rubla. Ja selle trafarettidega valmisjoonistamine on paari päeva töö. Lubas mu enda kodukohta mingisse kolhoosi viia ja sealt oleks hakanud kotiga rändama.

Mina ei suutnud aru saada, et mismoodi keegi sellise jura eest on nõus raha välja käima: pidasin seda mõtet samuti jamaks (Eestis polnud millestki sellisest kuulnud) ja staabiohvitseridel olid pisarad silmas - hukka saad, hea inimene.
Tollal ei saanud paljudest asjadest aru, võib-olla oleks tõepoolest makstud. Nüüd on vist juba hilja proovida :)
Lõpuks läksin Tartusse ajalugu õppima. Ära ei lõpetanud...
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

No miks hilja? Kui ikka VÄAGA illosa Leeni teed ja eriti nunnu lehma jne, jne..........see paarsada rublakest sellise kuntsi eest võiks ju Sulle isegi maksta kui kena sina teed!
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Pagan.....ilusa Lenini ja nunnu lehma
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

karrvik kirjutas:No miks hilja? see paarsada rublakest sellise kuntsi eest võiks ju Sulle isegi maksta kui kena sina teed!
Eh, pole enam kätes seda rammu ja silmas teravust . Ja trafaretid ning šabloonid jäid ka Kaliningradi, ei tea milline tsurka nendega nüüd ringi hoorab.

Üldse, ma pole varem ega hiljem sellisest rahateenimise võimalusest kuulnud. Ma arvan, et stroievoi tšasti ülem tahtis alt tõmmata. Oleks lasknud ennast paarisaja rubla eest kuhugi ukraina kolhoosi meelitada ja seal oleks kapteni tütar juba oodanud. Sealt ei jookse enam ära ka.
Mõnikord ütleb mingi sisetunne, et see on lõks.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

selge see et oli lõks,lehma la lenini joonistavad ka kohalikud kunstnikud pooliku eest valmis

ja kõik need sumashedshie dengi jäävad kolhoosi heategevaks otstarbeks

200 ruublit on praegu 60-70 krooni ,vene ajal võis arvestada 200 eest ikka suurusjärguga 2000 krooni kui asjade hindu meenutada
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

kka kõvasti rohkem, herr Kalleb, kõvasti rohkem.......200 ruublit oli kena palk, 2000 EEK aga.......see kulub suitsu ja koeratoidu peale, nii et ise pakuks et too 200 rutsi oleks võrreldav vast nii 10 000 tänapäeva mõistes.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

No viinapudel oli 5.30 ja kilo sellist vorsti, mis hamba all ei karjunud - 2.20.
Huvitav, palju nende vaalapüügilaevade uputamise eest pakuti. Ühest 80-ndate alguse Välispanoraamist lugesin kooli ajal, et ühe paari seersant-koosseisu kõrvade (või oli see pea) eest maksavad dušmanid Afganistanis suurusjärgus 80 rubla. Hind oli küll kohalikus rahas või dollarites, aga ma arvutasin seda samas raamatus oleva ametliku kursi järgi kus dollar oli pea-aegu võrdne rublaga. Muidugi - ei tea jälle uskuda, see väljaanne oli padupropaganda ja mõeldud rahvastevahelise vaenu õhutamiseks.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

no kui viinapudeli järgi vaadata siis vast kümnega korrutamisest piisaks ,mõne asjaga jah jääb ka 50 korda lahjaks

aga sa paku end Lasnogorskit trafarettidega kaunistama , võtad gubka ja huiaaris loosungit
incognitus
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Okt, 2009 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tulevikuplaan mis ka teoks sai

Postitus Postitas incognitus »

Minul oli tõsine plaan kõik need 2 aastat mis ma venemaal sõjaväes olin õigusteadust õppima minna. Tulin tagasi ja sügisest asusingi seda va õigusteadust õppima. Ei kahetse.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Plaanid...?
Jaa muidugi.
Mõtlesin, et kui tore oleks kuskil promenaadil soojal suveõhtul kiirustamata patseerida...
Ei mingit ROOOTAAAA STROITSAAAA ! ! ! ! ja muud lõugamist.
Lihtsad asjad on need kõige olulisemad :lol:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist