www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 12 Juun, 2021 23:28

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Karauulis ja narjaadis käimine.
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 17:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Dets, 2005 16:53
Postitusi: 1279
Asukoht: Lõuna-Eesti
Karauulis e. vahtkonnas sai esimene aasta kõvasti käidud, mingi periood oli üle päeva. Mulle igatahes meeldis, aeg kulus kiirelt. Meil oli kolm karauuli. Polgusisene ja kaks Garnisoni karauuli. Kubu ja suur laskemoonaladu. Polgu sees ei käinud ainult lipuvalves, polnud komsomol ja siis seda au ei võimaldatud. Lipuvalve postil pidi seisma ühe aluse peal, mis oli lülitiga varustatud ja mille signaal oli vahtkonna ruumis. 6. post oli padruniteta, see meeldis mulle . Sai kuskil klubikoridoris rahulikult magada, automaat kõhu all.
Kõige rohkem sai nalja, kui laskemoonalao karauuli määrati demblieelseid tsurkadest autojuhte. Nad ei osanud õieti relvagi käsitseda ja kartsid ka õudselt. Me polnud ka kadedad, õhutasime nende kartusi tagant. Üks tolvan lasigi paar valangut lao tagumisel küljel metsa suunas. Hea, et natskaari maha ei lastud. Karistuseks lasti tal põrandat pesta, kui oleks keeldunud, siis leitnant oleks ta kubusse viinud. Noored vaatasid irvitades pealt, kuida vanake rügas.
Aga üks vanakesest grusiin lasi ka postil magasini tühjaks, tal sai kõrini väljas külmetamisest. Kuna ta oskas tõestada natskaarile, et tal on närvisüsteem jumala läbi, siis saadeti ta polku tagasi ja toodi uus mees asemele.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 19:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Juul, 2005 22:22
Postitusi: 508
Asukoht: pärnumaa
Karauulis käisin ainult utšepkas,kord kuus.Meil oli 6 roodu noori ja igas roodus 5 rühma.Kui rood läks narjaadi, siis karauuli iga kord eri rühm.Karauulis peamiselt venelased-ukrainlased(meie rühmas lisaks mina,1 leedulane ja 1 vabalt venet panev hiinlane).Väeosas ei käinud kordagi.Osa meie omi siiski käis ohraana omi 1-ks päevaks välja vahetamas.Ohraana oli pataljoni enim komplekteeritud rood,aga ikkagi ainult 50% kanti.Enamus mustad.Neil oli ainult 2 vahetust ja olid seega 12 tundi postil. Laupäeva õhtul vahetati nad välja, et saaksid puhata ja saunas käia. Pühapäeva õhtul jälle tagasi.Kutid olid suutelised igal pool ja igas asendis magama.Mõni keeras ka veidike ära, aga sääraseid asju suure kella külge ei pandud.Vaikselt viidi aerodroomiroodu üle ja enam püssi ligi ei lastud.Minu ajal garnisonis sõdureid õnneks surma ei saanud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 19:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Mai, 2005 23:55
Postitusi: 5308
Mina utsebkas karauulis ei käinud (keegi ei käinud ju polnud siis vaja)
väeosas Kaliningradis ka karauulis ei käinud (meil valvasid parki kõrvalpolgu
tsurkad ma pargis asuvast võskast
Gusseevis õnnestus käia 2-3 korda+1-2 korda kubus
Sovetskis 5-6 korda pargis
olen paar korda olnud ka rongis karauulis kui sõitsime Kapustin Jari õppustele erirongiga
see oli talvel ja andi karvane kasukas ,vildid ja labakud
üks tunnimees oli rongi eesotsas
teine tagumise platforni peal
see oli suht tüütu
harilikult käisid ja magasis komandöri uazikus
sest vahetus kestis 3-10 tundi vastavalt rongi liikumise graafikule
see oli suht tüütu eriti vahetus sest ega sa ei teadnud et nüüd tuleb,peatuse pikkust ei osanud ju arvata
mõnikord oli peatus 2 minutit mõnikord 3 tundi
no siis jookse,kui ei jõua peale hüpata siis tuleb proovida tagasi joosta oma postile sest maha ei tohtinud jääda


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2006 21:55 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 14 Dets, 2004 14:44
Postitusi: 1133
Teisel teenistusaastal sai öösiti "valvatud" vahtkonnahoone puhketoas toptšani all :lol: . Paar juhust oli siis ka, mil kasarmust helistati, et zampolit (või keegi teine) tuleb poste kontrollima. Kasarmu oli positsioonidest u 3 km, nii et selle ajaga jõudis rahulikult postile jalutada...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2006 19:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 14 Apr, 2005 10:21
Postitusi: 356
kaks aastat veedetud Tshernigovi linnas Ukrainas asunud garnisonis, mis põhiliselt teenindas samas asuvat lendurite kooli. Tehniliselt oleks pidama käima ülepäeviti aga demblite ajal oli inimesi vähe ja vist vahel sai ka nädal järjest saapad jalas magatud iga nelja tunni tagant kaks tundi. Praegu tundub päris õudne. Objekte oli kolm: lennuväli, toiduainete jms laod ning kubu. Kuna viimane asus karauulihoones(või vastupidi) ning seal asus ka ohvitserist vahetuv ülem siis see oli kõige vastikum, samas ikkagi tubane töö. Ukrainas on vahel päris külm. Mehed õppisid postil seises siiski magama, kui kontroll peale sattus peksti armutult, seejärel arenes kuues meel - ohutaju. Lennuväljal sai toruga lennukitest piiritust välja imetud(oli küll teine üsna plekise maitsega) ja siis hiljem(või kohe) manustatud. Muidu polnud viga, lennuväes toideti normaalselt ja ohvitserid olid suht siledad. Naabruses asunud mustapagunimeeste näod ja riided rääkisid vastupidisest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Jaan, 2006 16:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Sept, 2005 15:55
Postitusi: 342
Utsebkas sai näedsa lippu valvatud. Neetult tüütu oli ühe koha peal seista. Pärast lennuväljal käisin mõnikord pommiladu valvamas, meie autoroodust pandi aeg-ajalt nädalavahetuseks meeskond kokku, et ohrannikutele puhkust anda. Kilomeetrise perimeetri peale töötas üks sidekrapp, kust iga ringi ajal ette kandsid, kuidas läheb. See tähendas, et häire korral olid tõenäoliselt sellest liiga kaugel ja pidid abi kutsumiseks paugu õhku põrutama. Või õigemini valangu, sest stepp oli ümberringi jahimehi täis, kes nagunii kogu aeg jäneseid klõpsutasid.
Öiseks ajaks tuli perimeetri kaugemasse otsa valvekoer viia, kes seal siis kuuti magama kebis, et tunnimehe poole lootusrikkalt plärtsuda, kui see uue ringiga tuli. Muidu ta sinder häält ei teind.
Talvisel ajal sai tunnimees selga maani kasuka, mis oli soe nagu tuba. Küll aga piiras see liikumist niivõrd, et automaadi pidi sulle teine mees õlale riputama. Eelnimetatud koera kuudi külge sidumine selles kasukas oli akrobaatika tippsaavutus. Aga nõukogude soldat sooritab kangelastegusi silmagi pilgutamata ja pommid said ilusti ära valvatud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: kreml
PostitusPostitatud: 31 Jaan, 2006 16:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Okt, 2004 18:50
Postitusi: 255
Kas keegi teab midagi Moskvas mauseolomi valvanud meestest või midagi seal toimunust? Eesti poisse vist naljalt, kui üldse sinna ei pandud. Olen kuulnud, et mehed õppisid omavahel vastastikku seistes suu pealt lugedes teineteisega rääkima.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Veebr, 2006 20:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 05 Mär, 2005 0:55
Postitusi: 608
Jah,karauuliga oli meil tuuga.Utšepkas õnnestus ainult korra seal molutada.Jama värk oli.Postil õnnestus ka öiseid "sissetungijaid"peatada.Nimelt joomased seerud tulid hüppest ja ma nagu kord ette näeb:"stoi ,kto idiot?" Vastus oli aga,sam tõ idiot.Vabas vahetuses ei lasnud seeru meil saapaidki jalast võtta ja ustaavi pistis ka
igaühele nina alla.Kui sealt pääsesime,olime täitsa läbi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: kreml
PostitusPostitatud: 04 Veebr, 2006 3:27 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 14 Dets, 2004 14:44
Postitusi: 1133
dude kirjutas:
Kas keegi teab midagi Moskvas mauseolomi valvanud meestest või midagi seal toimunust?

Mausoleumi valvas KGB nn Kremli polk ehk s/o 1005.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Veebr, 2006 11:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Mai, 2005 11:01
Postitusi: 106
Karauuliga seoses meenub üks lugu aastast 1971.
Teenisin Poola piiri ääres Dolgorokovos Kalingingradi oblastis. Meile räägiti jätkuvalt, et läbi meile sõbraliku Poola imbuvad aeg-ajalt lääne diversandid. Tundus tookord üsna jabura jutuna aga mingil põhjusel pandi meid aeg-ajalt öösiti kahekaupa postile seisma ja öeldi, et on saabunud andmeid, et täna öösel võib midagi juhtuda.
Mind pandi postile koos ühe jubedalt ara poisiga (rahvust ei mäleta, eesti poiss ta kindlasti ei olnud). Valvasime garaazhe. Valgustus oli kohati äärmiselt nigel. Garaazhide juures oli mingi pisike küngas, mille tagant üks prozhektor hädavaevu valgust heitis.
Ajasime juttu sellest, et kas taolised jutud diversantidest võivad tõsi olla või aetakse meile lihtsalt jama. Mäletan, et ütlesin just, et kõik on ju võimalik, diversandid kaasa arvatud, tuleb igaks juhuks silmad hästi lahti hoida. Siis tahtsin vaadata, et mis kell ka näitab ja sirutasin käe selle kindlakstegemiseks valgusallika suunas. Paarimees mõistis seda nii, et osutan üle mäekünka ronivatele diversantidele ja põletas terve magasinitäie selles suunas teele.
Jama ja seletamist oli hiljem hullupööra, sest terve vaba karauulimeeskond kihutas selle lärmi peale kohale.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: kreml
PostitusPostitatud: 04 Veebr, 2006 19:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Okt, 2005 19:34
Postitusi: 172
Asukoht: tallinn
dude kirjutas:
Kas keegi teab midagi Moskvas mauseolomi valvanud meestest või midagi seal toimunust? Eesti poisse vist naljalt, kui üldse sinna ei pandud. Olen kuulnud, et mehed õppisid omavahel vastastikku seistes suu pealt lugedes teineteisega rääkima.


kui kutsekas käisin siis oli seal üks Ilvese nimeline tüüp ,oma sõnul oli Moskvas teeninud ja oli ka mauseolomi valvanud


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Veebr, 2006 20:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Jaan, 2006 1:26
Postitusi: 101
Karauulis õnnestus olla vist kord või paar utšebkas.Ilmselt vaadati,et eestlane-keelt ei mõista ja teemat ei jaga-sellist ei saa usaldada.
Küll aga meenub kord kus kaugel Saksamaal pidin öösel mingit seisvat vagunit passima ja seal raudtee ääres oli keegi sodi maha valanud.Ja hunniku otsas oli tühi Tallina suitsupakk.Justkui oleks vana sõber külla tulnud,silmanurk läks märjaks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Veebr, 2006 23:38 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Jaan, 2006 21:48
Postitusi: 294
Meie teenistus seisneski karauulis käimises. Üks päev valves ja üks roodus. Karauulis käies olid vahetused kolme või kahe tunni(talvel) tagant. Karauulist pääsesid tavaliselt haiged, laomees, kirjutaja, kokk ja autojuhid. TsePe puhul kihutati kõik rivvi. Valvasime umbes kolme meetri kõrgustes võškades. All, perimeetri ääres oli väike kaevikujupp. Perimeeter tähendas ümber tsooni asuvat vahtkonna liikumiseks mõeldud betoonist jalgteed. Siseperimeetril liikusid vahel üleajateenijatest praporid. Üks aiavahe oli koerte jaoks. Üks vahe oli pidevalt rohitud ja rehitsetud. Üldse oli aedu minu mäletamist mööda kuus ja üks keskmistest oli pingestatud. Nagu Te aru olete saanud käib jutt ühest range reziimiga kinnipidamiskohast.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: kreml
PostitusPostitatud: 13 Veebr, 2006 8:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 31 Jaan, 2005 20:45
Postitusi: 1378
Asukoht: Planeet Maa
tambovski volk kirjutas:
dude kirjutas:
Kas keegi teab midagi Moskvas mauseolomi valvanud meestest või midagi seal toimunust? Eesti poisse vist naljalt, kui üldse sinna ei pandud.


Mu oma klassivend teenis mausoleumi-valves 2 a-t, see oli siis 86-88 kevad. Dedovšiinat kui sellist ei olnud, see-eest käisid kogu aeg kinnise krjutšokiga, kuni demblini.
Süüa anti normaalselt, olmetingimused kõigiti hääd, mõnikord lasti Moskva peale jalutama.
Küs: miks ei oleks pidanud eestlasi võetama? :shock:
Välimus ju meil, nagu teistelgi baltlastel, soliidsem kui ülejäänud NL-i poegadel :roll:

_________________
TÕDEONAJATÜTAR


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Veebr, 2006 10:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Okt, 2004 18:50
Postitusi: 255
Harige mind, mis on ´´krjutšokiga´´?

No nagu nõuka armees teeninud räägivad, nimetati eestlasi fashistideks. Kuid samas peeti eestlasi ilmselt vastutusrikastel kohtadel vahest asendamtuteks inimeteks, aga olen kuulnud, et nende usaldus just eriti tähtsate asjade jaoks ei olnud alatihti piisav, eriti just kui keegi lähisugulastes oli 40-datel paadiga läinud...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt