www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Nov, 2018 21:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 90 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes
PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2014 13:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kalleb kirjutas:
lauanõud olid reeglina valmistatud alumiiniumist , kruusid emaileeritud rauglekist või ka alumiiniumist

põhilised atribuudid sõdurisööklas olid

....

batsokist tõsteri parasha takrikutele alumiiniumist kulbiga

Meil nimetati seda riistapuud "разводяга" (see ei olnud päris kulp, mitte selline ümar, vaid varre otsas topsiku moodi alumiiniumist asjandus)

kalleb kirjutas:
võid said igal hommikul oma rattakese,seda määriti leivale (utsebkas oli ka beloi hleb) alumiiniumlusikaga

Meil kutsuti seda võidoseerimisjulkarat, millega хлеборез suures võikastis portsjone kraapis "РДМ", "Маслодел" või lihtsalt "шприц". Valget leiba (asendas saia, mida polnud kaks aastat meil üldse ette nähtud) anti meile kolm poolikut viilu igal hommikul koos 20 grammi võiga + tee. Kuna "Квартира" -d (meil viimane aste hierarhias Дух - салага -черпак - дед - дембель - квартира ehk квартирант) enam võid ei söönud, siis said aste allpool olijad periooditi mitu normi seda võid. Хлеборез oli aga meil eesti poiss Tartu kandist, kellel tihti paremat kraami "üle jäi" (valge leib, või, suhkur, kompoti algmaterjal e. kuivatatud puuviljad) ja ta ikka kaasmaalaste eest hoolitses kui võimalik.

Хоза vanakesed (Хозрота koosnes meil 90% autojuhtidest), kes pääsesid suhtkoht vabalt linnapeale laiama, ladusid aga tihti lauale saiapätsid, või- ja piimapakid kui sõid (enamasti aga ei käinudki autojuhid lõpupoole enam sööklas üldkorras söömas, vaid sõid oma masinas mida poest ostsid, väeosa puhvetis, või kuna olid pidevalt sõidus, siis ka X kellaaegadel sööklas omaette, kus meie oma Хоза roodu kokad neile eritellimusel personaaltoidukesi tihti vaaritasid - praekartul, tefteelid, pudrud dušonkaga, praemunad jms. Vastutasuks said aga autojuhtidelt graždanka kaupa - piima, rõõska- ja hapukoort, kohupiima, povidlot, saia, pirukaid, kohvi, mune jms).

Kuna kokkadel oli võimalus kasutada enda tarbeks privaatselt ka graždanka toidunõusid (taldrikud, kruusid, noad ja kahvlid), siis X ajal söömas käivad autojuhid said sellest õnnest, kasutada plekk-kausi asemel tavalist taldrikut ja süüa noa ning kahvliga, soovi korral ka osa.

kalleb kirjutas:
õppuste ajal asendas kogu seda värki alumiiniumist katelok ja lusikas mis oli pidevalt rinnataskus

Lisaks lisandusid siis igasugused igatmõõtu termosed, aga need pole lauanõud muidugi.

kalleb kirjutas:
pühapäeva hommikul said 1 muna ,osad tegid selle puruks ja määrisid leiva peale

Kuna piima meil niisama ei antud, siis pühapäeval tavaliselt tehti eelmisest päevast ülejäänud tatrapudrust "piimasuppi" (valati tatrapudrule piim lihtsalt peale ja keedeti läbi). Kui eelmise päeva putru oli kõvasti üle, sai supp tummisem, kui ei olnud, siis hõljus keedetud piimas mõni tatratera.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2014 17:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

sellist tüüpi nagu Fucs nimetati meil dezurnaja vodila (sovsem opuhli)

harikilult võis neid ära tunda sellise natuke taaruva kõnnaku ning suurema kõhukese poolest (sõid grazdanska paikat pidevalt, sõduri parashat aga minimaalselt)

vägagi kindel tunnusmärk dezurnaja vodilast oli ka eriti kuklas asuv pilotka, furazka või ushanka sõltuvalt aastaajast

miinimum sellise nurga all
Pilt

Üles

PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2014 19:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kalleb kirjutas:
sellist tüüpi nagu Fucs nimetati meil dezurnaja vodila (sovsem opuhli)

harikilult võis neid ära tunda sellise natuke taaruva kõnnaku ning suurema kõhukese poolest (sõid grazdanska paikat pidevalt, sõduri parashat aga minimaalselt)

vägagi kindel tunnusmärk dezurnaja vodilast oli ka eriti kuklas asuv pilotka, furazka või ushanka sõltuvalt aastaajast

miinimum sellise nurga all...

:lol:

Just just!
Noooo meil olid tavaliste vodilade seas eraldi need dezurnaja vodilad (sovsem opuhli)

Mina ilmselt ei kõlvanud mitte nende hulka, sest vaata, mina ei osanud viimase päevani fuurat sellise nurga all kuklasse fikseerida.
Ja naelad - kruvid teadagi defitsiit oli.

Muidu tegelane pildil vägagi kõva miis, sest temal lausa 1 klassi märk rinnas :shock:
Ma nr kahega sain omale ametlikult ja seegi oli kõva sõna :lol:

Üles

PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2014 19:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

dezurnanaja vodila kindlaks tunnusmärgiks olid ka kindlasti jaitsa i rul ehk rool ja munad petlitsadel väeosa liigist sõltumatult (kui oli ikka ette nähtud et kõigil on puskad siis pidid ka kõigil olema kaasarvatud ohvitseridel)

dezurnaja vodilat hüüti ka teinekord dezurnaja kobõlaks

Üles

PostitusPostitatud: 03 Veebr, 2014 19:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kalleb kirjutas:
dezurnanaja vodila kindlaks tunnusmärgiks olid ka kindlasti jaitsa i rul ehk rool ja munad petlitsadel väeosa liigist sõltumatult (kui oli ikka ette nähtud et kõigil on puskad siis pidid ka kõigil olema kaasarvatud ohvitseridel)

Meil jällegi oli terve Хозрота igapäevaselt nende jaitsadega lõkmetel ja selle kohta öeldi, et

Tsiteeri:
Хочется летать но яйца мешают

Pilt

Erisuseks Хозрота-s oli meil üks музыкант oma kanneldega

Pilt

ja paar tegelast obsevoiskovõjedega

Pilt

Paraadvormil aga olid kõikidel obsevoiskovõje.

Ohvedel olid enamuses valdavalt needsamad, obsevoiskovõje, Хозрота roodukal aga яйца.
I ; II ja III rood kandsid objektidel igapäevaselt aga hoopis mandavoškasid

Pilt

Selline segapudru siis :lol:

Üles

PostitusPostitatud: 03 Veebr, 2014 23:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

ühesõnaga parajad partisanid :D

Üles

PostitusPostitatud: 06 Veebr, 2014 23:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kurat, vaatasin just üht saiti ja veendusibn et Venes siiski autasudega äritsemine on tänapäeval lubatud :D , ainult et siis koopiatega, ja valik on päris karm :lol:

http://numizmatov.net/index.php/magazin ... ults,85-96

Üles

PostitusPostitatud: 09 Veebr, 2014 22:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kohv olevat olnud vene armees keelatud , pidi närviliseks ajama

tee oli sööklates ja tsainajas saadaval , jube lurr muidugi

osad vennikesed tegid tsiifiri - pandi teve pakk teed 1 klaasi (kruusi) vee kohta , see oli ikka tõsine tegija , magama ei lasnud jääda, pidavat mingi vangide jook olema

Üles

PostitusPostitatud: 10 Veebr, 2014 0:04 
Eemal
Liige

kalleb kirjutas:
.....
osad vennikesed tegid tsiifiri - pandi teve pakk teed 1 klaasi (kruusi) vee kohta , see oli ikka tõsine tegija , magama ei lasnud jääda, pidavat mingi vangide jook olema

Pakk teed (50 gr) ei õnnestunud kruusi (~300 gr.) vee kohta teps mitte panna - see sunnik imas vee endasse ja niisket teepuru ei söönud meil keegi. Kange tee jaoks võeti 2 - 2,5 liitrit vett 50 gr. paki kohta, normaalse kangusega tee saamiseks oli vett veid rohkem, 3 - 4 liitrit. Isiklik rekord on öö jooksul 100 grammi teed vees lahustatuna sisse ajada. Julgen kinnitada, et jutt kaifi saamisest on jama. Kuid kange tee tekitab sõltuvust täpselt samuti nagu tubakas, esimesed korrad on vastik ja ajab oksele, pärast ei saa jälle ilma olla. Meil jõid seda võimalusel kõik - nii vangid, sõdurid kui ka staabi ohvitserid.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Veebr, 2014 2:04 
Eemal
Liige

Kui jutt tee peale liikus, siis küsin, mis on targem juua kohvi asemel? Roheline või must tee, sest ma olen erinevat juttu kuulnud. Minu probleem on see, et ma ei joo kohvi aga teed ma joon. Loogiline oleks puhast musta või rohelist aga mine sa tea, äkki kõlbab mingi maitseline. Ah jaa, kui mitu teepakki peaks tassi peale panema, tean järgmine kord arvestada?
Räägitakse, et tee võib kohati olla kangem, kui kohvi, kuna ma ei saa katsetada enda peal, siis ...?? :dont_know:

Üles

PostitusPostitatud: 10 Veebr, 2014 2:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

jah ma pole selle tsifiri kohapealt koppenhaagen , vaatasin netis räägivad et pandi tikutopsitäis kruusi peale ja keedeti kuidagi eriliselt

siin üks kiilas onkel jagab infot

http://www.youtube.com/watch?v=LbhUXZIwoFM

Üles

PostitusPostitatud: 10 Veebr, 2014 2:15 
Eemal
Liige

wambambola kirjutas:
Kui jutt tee peale liikus, siis küsin, mis on targem juua kohvi asemel? Roheline või must tee, sest ma olen erinevat juttu kuulnud. Minu probleem on see, et ma ei joo kohvi aga teed ma joon. Loogiline oleks puhast musta või rohelist aga mine sa tea, äkki kõlbab mingi maitseline. Ah jaa, kui mitu teepakki peaks tassi peale panema, tean järgmine kord arvestada?
Räägitakse, et tee võib kohati olla kangem, kui kohvi, kuna ma ei saa katsetada enda peal, siis ...?? :dont_know:

Tegelikult ongi tees kofeiini rohkem, kui kohvis endas, seega tasub käidelda ettevaatlikult. Väidetavalt on roheline tee tervislikum, aga tõde polevat must-roheline, soovitatakse tarbida vaheldumisi. Isiklikult soovitaksin looduskraami: vehverments, pärnaõied, kummel jne. :wink:.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Veebr, 2014 2:30 
Eemal
Liige

Eks ta tõesti tervislikum ole aga vahel, kui vaja ja vaba hetke on, siis metsas näiteks miskit kanget keeta on hea.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Veebr, 2014 1:04 
Eemal
Liige

Mitu teepakki tassi peale - millegipärast tulid silme ette 50 grammised gruusia tee pakid ja mõtlesin, et eriti karmid mehed seekord foorumis :) Kui 1,5 grammiseid pakke mõelda, siis oleneb kaua leotada ja kas suhkruga või ilma. Ka ühe pakiga saab paraja tökati teha kui seda seal tundide kaupa leos hoida. Kofeiini üledoosi vist ei saa, aga parkaineid liguneb niipalju sisse, et ...

Peale erivärviliste teede on veel mate, (samuti kofeiiniga) mida mõned taevani kiidavad. Ma ise joon ka vahel. Sellepärast hea, et võib lõputult vett peale valada ja kui tundub juba lahjaks jääma siis saab peoga puru juurde visata. Kui tavalist teed ma ilma suhkruta juua ei taha, siis mate puhul pole valgest surmast puudust tundnud.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Veebr, 2014 18:40 
Eemal
Uudistaja

tsifiiri tuleb keeta 10..15 minutit, segamata, kuni lehed põhja langevad.

mõte on selles, et tee keemiline koostis muutub pikal keetmisel (teeiinid lagunevad jne), lisaks kontsentreeruvad alkaloidid.
nõrkade neerudega inimesed ei tohiks seda juua.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 90 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: