www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 21 Okt, 2019 13:57

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes
PostitusPostitatud: 11 Veebr, 2014 1:04 
Eemal
Liige

Mitu teepakki tassi peale - millegipärast tulid silme ette 50 grammised gruusia tee pakid ja mõtlesin, et eriti karmid mehed seekord foorumis :) Kui 1,5 grammiseid pakke mõelda, siis oleneb kaua leotada ja kas suhkruga või ilma. Ka ühe pakiga saab paraja tökati teha kui seda seal tundide kaupa leos hoida. Kofeiini üledoosi vist ei saa, aga parkaineid liguneb niipalju sisse, et ...

Peale erivärviliste teede on veel mate, (samuti kofeiiniga) mida mõned taevani kiidavad. Ma ise joon ka vahel. Sellepärast hea, et võib lõputult vett peale valada ja kui tundub juba lahjaks jääma siis saab peoga puru juurde visata. Kui tavalist teed ma ilma suhkruta juua ei taha, siis mate puhul pole valgest surmast puudust tundnud.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 11 Veebr, 2014 18:40 
Eemal
Uudistaja

tsifiiri tuleb keeta 10..15 minutit, segamata, kuni lehed põhja langevad.

mõte on selles, et tee keemiline koostis muutub pikal keetmisel (teeiinid lagunevad jne), lisaks kontsentreeruvad alkaloidid.
nõrkade neerudega inimesed ei tohiks seda juua.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Veebr, 2014 21:40 
Eemal
Liige

Krt. Sa elasid kyll nagu kuninga kass :twisted:

Üles

PostitusPostitatud: 12 Veebr, 2014 8:59 
Eemal
Uudistaja

wambambola kirjutas:
Kui jutt tee peale liikus, siis küsin, mis on targem juua kohvi asemel? Roheline või must tee, sest ma olen erinevat juttu kuulnud. Minu probleem on see, et ma ei joo kohvi aga teed ma joon. Loogiline oleks puhast musta või rohelist aga mine sa tea, äkki kõlbab mingi maitseline. Ah jaa, kui mitu teepakki peaks tassi peale panema, tean järgmine kord arvestada?
Räägitakse, et tee võib kohati olla kangem, kui kohvi, kuna ma ei saa katsetada enda peal, siis ...?? :dont_know:

see nüüd mõni probleem... kaubanduskeskustes kaalutee kauplused. ostad mitut sorti nii palju või vähe kui ise soovid koos valmistusriistadega ja saad müüjalt veel õpetussõnugi kaasa. seal ei ole valikus ainult must või roheline vaid palju rohkem. ise joon just kohvi ja kui vahest harva teed soovin siis läheb käiku suvaline pakitee mis aga näppu juhtub aga ilma suhkruta ikka.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Veebr, 2014 22:32 
Eemal
Uudistaja

Loen seda sööklate juttu ja imestan kui palju oli toit parem võrreldes sellega kui mina 1957 1958 kroonus olin.Lausa nuumamine oli võrreldes minu ajaga.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Veebr, 2014 22:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

no palju sõltus väeosast ja prapporitest palju need varastasid , meil näiteks oli väeosa stolovajas mingi eriline parasha - veega keedetud seakartul ja kibehapur hapukapsast juurde -leib oli nagu vangilaagris , selline eriline must ja tekitas kõrvetisi

sai sellise jura söömis igasi vältida ja kui linna peal tööl käidud siis sai seal töölissööklas einetatud , muidugi kui gorodokist välja ei saanud siis pidi tollega leppima

pole vaja tähele panna dezurnaja vodila meenutusi kuidas ta hapukoort rüüpas jne

kas teed anti igal pool email või alumiiniumkruzkadega või oli ka mõnel pool sellised klaasid nagu Venemaal viina juuakse

Pilt

Üles

PostitusPostitatud: 23 Veebr, 2014 12:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

nortis kirjutas:
Loen seda sööklate juttu ja imestan kui palju oli toit parem võrreldes sellega kui mina 1957 1958 kroonus olin.Lausa nuumamine oli võrreldes minu ajaga.

Mina su juttu hästi ei usu, et sa 1957- 1958 kroonus olid. Esiteks oli tol ajal ajateenistus kolm aastat ja praegu peaksid sa siin foorumis ligi 80 aastane olema.

Üles

PostitusPostitatud: 23 Veebr, 2014 13:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

aga äkki sai mees pärast 1 aastast teenistust mingi kontuzija ja uvolili v zapas (kaotas näitseks käe või jala , võibolla arstid leidsid mingi paha haiguse mis ei võimaldanud nõukogude armees teenistust jätkata, meie väeosast ten küll paari tegelast kes väitsid et neil on maohaavad ja pärast hospidalis vedelemist saadetigi lõpuks koju )

praegu oskavad ka 80 aastased klahve klõbistada , ma tean ühte 75 aastast vanurit kes isegi suri arvuti ees , leiti pärast ja kompuutril olevat pilt ees olnud aga mees oli juba lahkunud teise dimensiooni

Üles

PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2014 0:25 
Eemal
Liige

80-ne aastane võib vabalt veel kirjutada, aga see selleks, oluline on, et Härra kirjutaks, kuidas siis süüa sai tema ajal ja kõike muud selleaegsest armeeteenistusest.

Aga Kalleb teeb edusamme, juba suudad kirjutada ka nii, et ei lükka iga lause vahele tühja rida. See on küll ainult minu arvamus, aga see on üsna kummaline ja ka natuke häiriv (kuigi olulisem on muidugi huvitav ja informatiivne sisu)... Kunagi küsisin ka seda siin foorumis, et miks Sa nii kirjutad, aga ega selget vastust ei saanud. :D

Üles

PostitusPostitatud: 24 Veebr, 2014 3:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Скажите, военный, а где у вас здесь буфет?
— Вопросов нет. Дайте меню.
— Я сам меню. Ром с бабой, корзинка с повидлом, булка с маком, лимонад «Колокольчик», сигареты «Прима»
— А кофе?
— Кофе только для офицеров. От кофе нервы. Приказ генерала.

Üles

PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2014 11:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kes on näinud Rowan Atkinsoni Blackadderi seriaali 4 osa (1 MS), see teab väljendit 'the agony of choice'. Kui pole valikut, siis kõlbab kõik :)

Üles

PostitusPostitatud: 25 Veebr, 2014 23:13 
Eemal
Liige

Erik kirjutas:
. Aga kui kükkavad põllul siis meenutatakse hea sõna ja igatsusega "paradiisis" pakutavat.

Võitmatus Nõukogude Armees oli vastupidi. Kui põllule lasti siis laost kaasapandud kuivpajuk oli nagu paradiisi praad. Kohapeal sööklas keedeti niisugust rokka, et pärast oli häbi hobusele või seale silma vaadata. Nagu oleks looma eest toidu ära söönud.
Muidugi meil liikus ka legende väeosadest, kus ports antakse kandikule ja sööginõud on savist.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2014 0:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

meil Sovetskis tehti brigaadi sööklas remont ja et raketibrigaadist taheti mingi eriline pokaznoi väeosa teha siis brigaadi natsalnikud otsustasid söökla teha iseateenindavaks -igaüks läks kandikuga piki letti ja võttis sealt eelnevalt valmispandud paika portsu , söögiriistad jne , lauad oli neljased , ühesõnaga päris viisakas värk oli ,enne seda oli standardsed batsoki põhised lauad kus lauataga hunnik soldateid (ei mäletagi täpselt palju sinna neid mahtus aga 10-12 oli ikka pika pingi peal)

ja huvitav et iseteenendusega muutus paika kuidagi paremaks , võimalik et prapporid algul ei virutanud nii palju kui enne, pärastpoole läks asi kindlasti käest (ma sain seal uudetud sööklas käia umbes 2 kuud siis oli dembel-vsjo pohhuju)

Üles

PostitusPostitatud: 28 Veebr, 2014 0:47 
Eemal
Liige

vanahalb kirjutas:
Erik kirjutas:
. Aga kui kükkavad põllul siis meenutatakse hea sõna ja igatsusega "paradiisis" pakutavat.

Võitmatus Nõukogude Armees oli vastupidi. Kui põllule lasti siis laost kaasapandud kuivpajuk oli nagu paradiisi praad. Kohapeal sööklas keedeti niisugust rokka, et pärast oli häbi hobusele või seale silma vaadata. Nagu oleks looma eest toidu ära söönud.
Muidugi meil liikus ka legende väeosadest, kus ports antakse kandikule ja sööginõud on savist.

+1

Üles

PostitusPostitatud: 11 Mai, 2014 23:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

et piimatoodetega oli nõukogude armees tuuga (pakuti ainult võirattakest hommikul) siis peale lõunast rivistust (toimus peale lõunasööki umbes kell 14.00) täheldati sõdurite ja seersantide massilist omavolilist lahkumist gorodokist lähedal asuvatesse poodidesse ja gorodokis asuvasse tsaipokki, seda eriti pärast polutskat , joodi hapukoort , piima , utsebkas nägin jogurtisöömingu orgiaid ning halvaa ja jäätise mass-söömist

mõni sõi seal korraga sellise koguse rammusat kraami sisse et teepeal tabas teist hirmus ponoss (meteorism :D )

aga poodides oli sel ajal piimakesega tuuga , merikapsast ning mingit mahla 3 liitristes purkides oli küll navaalom

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: