kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
aarej
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Jaan, 2012 18:24
Kontakt:

kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas aarej »

ise teenisin 81-89 põjalaevastik vitjaeva-murmantk 150 670m projekt
Manused
apl 001.jpg
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas kalleb »

kuidagi pikalt käis see teenistus ,harilikult lasti ikka pärast 3 aastat puurist lahti või olid mitshman?
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas Radist86 »

Jõle jäme pastakas on rinnataskus. Ega see äkki dosimeeter pole?
aarej
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Jaan, 2012 18:24
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas aarej »

dosimeeter pidi alati taskus olema ,vähemalt kontroll ölemas.suntuk 5 aastat.huvitav aeg oli... :D :wink:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas kalleb »

kirjuta mälestusi natuke siin teemas :write:

osobist võttis kindlasti sult allkirja et 25 aasta jooksul midagi välja ei räägi ja 10 aastat välismaal ei käi :wall:
aga ära tee välja

ma arvan et siin foorumis on väga vähe selliseid kes allveelaevaga kokku oleks puutunud

kas tervise peale ei hakanud , juuksed veel peas ja hambad omal kohal?

kas sõite oli ka Läänemeres ?
aarej
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Jaan, 2012 18:24
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas aarej »

meie tegevus käis põhja-antlantika,vahemeri.ameerika rannik,lääne meres ei ole midagi teha sügavused on väiksed.kassi hiire mängimine käis tollel ajal.meie käisime nende vettes nemad meie omade ,meie laeva kohta leiab infot siit http://submarine.id.ru/sub.php?670m.meie nimi oli k-458...
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas traatjalg »

Huvitav oleks küll muljeid lugeda ?.
aarej
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Jaan, 2012 18:24
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas aarej »

sai 84 aastal käidud torbeeo laskmis õppustel valgesmeres noovaja semljaa juures.pidime laskma pealis laeva kõik oli hea torpeeto sai lastud täpselt siht märgi pihta kui väike äpartus juhtus õppusi jälgisid suured ülemused siht märgi juures ja torpeeto leidis teise siht märgi nimelt ülemuste laeva ja täpene tabamus 2meeter alapoolt vaterliini.õnneks õppe torpeeto on ilma lõhepeata, tegi augu kerese ja laev läks pikka peale ümber koos ülemustega.selle peale harjutati suurte ülemuste päästmist õppust mille tulemus oli suur 2 meie saime laskmise eest 5. pihtas ja põhjas :lol: :P :D
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas dude »

Tere Aare,

Tänan, et olete viitsinud kirjeldada oma teenistust ja loodame Teie sulest kuulda huvitavaid juhtumeid ja seiku teenistusest. Minul tekkis sellinne küsimus, et (nagu aru saan, siis ajateenistus algas Teil 81 aastal, kestis 3 aastat ja edasi jäite üleajateenijaks kuni 89 -dani). Mis ühe mehe paneb jääma nõukogude armeesse üleajateenijaks - ilmselt hea palk, muud hüved (kas võiksite neist natuke lähemalt rääkida)?

Lp.-ga,

dude
aarej
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Jaan, 2012 18:24
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas aarej »

kunagi tahtsin astuda tallina mere kooli kui minu keskmine hinne oli väike.kuid varsti võeti sõjaväkke.kui sain teada ,et satusin teenima mereväkke ja veel alvelaevadele, siis otsustasin oma unistuse täituda.astusin severatvinski tehnikumi õppima.seal sain uue eriala reaktorite juhtimine.muidugi see õpimine oli oma moodi kino.vene keelt teatsin vast 10 sõna.sisse astumis eksam oli kirjad ja matemaatika.kui vene keelt kirjudada ei osanud hästi.saime teada kirjandi teemad.üks tema oli" meie kangelane".muidugi mis on eestlasele lähetane muidugi kalevipoeg.mina kirjutasin eesti keeles kirjandi valmis ja üks eesti venelane kirjutas vene keelte ümber.kuid mina läksin eksamile ei olnud seda teemat ja tahvlipealt ei osanud lugeda.paper taskust välja kirutasin ümber ja andsin ära muidugi sain 3 nii sain sisse kui oled üksi, siis saad kiirest vene keele selgeks.muidugi tundides oli omad prooblemid ei jõudnud nii kiiresti kirjutada.selleks tõõtasin välja oma süsteemi pool eesti pool vene keelne pluss sümbolid lühendid t-temperatuur,p-rõhk jne...mittu korta sai asapistide juures käidud nemad ei saanud minu tekstist aru. :wall: :lol: :idea:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas kalleb »

et sundukiks saamine käis sinu juhul niiviisi et võeti sõjaväkke , sina andasid avalduse sisse et tahad üleajateenijaks ning nemad saatsid su kuhugile mitsmanite kooli ?

ma tean utsebkas oli juhus et mingi Tallinna venelane tegi nii ja kui kursused läbitud siis tuli utsebkasse tagasi aga juba prappori i pagunid peal (ca 2-3 kuud oli seal)

kas Venemaa praegu ikka penssi maksab või pead ise vaatama kus leivatükikest saab?
aarej
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Jaan, 2012 18:24
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas aarej »

mina õppisin kaks aastat sain eriala ja mitsmani pagunid.esimene leping oli viis aastat, oleks veel teinud kolme aastase lepingu oleks juba 92 aastast pensonil.oleks juba 32 aastaselt olnud pensil. kui see oli kõige suurem viga mis ma olen elus teinud.praegu saavad head pensi venemaa käest .eesti kirjutas juga 90 aastal lepingule alla.kuid nüüd olen kõik kaotanud.põhjas läks aasta kahe eest... :wall: :P :lol:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas kalleb »

spetsialist pervova klassa

siis on küll nigel kui penssi ka ei maksa , tuumaallveelaevasid ka siin pole kuhu end munsterdada , soovitan minna NATO allveelaevadevastase grupi leivale konsultandiks
aarej
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Jaan, 2012 18:24
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas aarej »

spetsialist pervova klassa

siis on küll nigel kui penssi ka ei maksa , tuumaallveelaevasid ka siin pole kuhu end munsterdada , soovitan minna NATO allveelaevadevastase grupi leivale konsultandiks elus on teisi erialasi üks täiendab teist ,selles ei ole probleemi oma leiva teenin välja...
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: kes on teeninud NL ajal alveelaevastikus

Postitus Postitas dude »

Kas Te mäletate, mis oli umbes Teie palk kuus mitshmanina töötades ning mis auaste vastab mitshman maavägedes?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist